April 7, 2018
|
Taylor - Upland, IN
ICON KEY: DIII All-Ohio OAC NCCAA

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Stratton, Noah SR-4 Indiana Wesleyan 49.36 10
2. Lacher, Sam JR-3 Taylor 50.18 8
3. Sheehan, Clayton FR-1 St. Francis (Ind.) 50.33 6
4. Butcher, Jared SO-2 Ohio Northern 51.02 5
5. Robinson, Darryl FR-1 Taylor 51.23 4
6. Kanther, Lukas FR-1 Goshen 52.81 3
7. Joseph, Herrio FR-1 Ohio Northern 53.27 2
8. Cook, Macean FR-1 Indiana Wesleyan 53.71 1
9. Snyder, Edison JR-3 Grace 54.85 -
10. Benny, Cody JR-3 Ohio Northern 55.00 -
11. Bustos, Josh SR-4 Goshen 55.01 -
12. Barnes, Delon SO-2 Manchester 55.08 -
13. Wilkison, James SO-2 Indiana Kokomo 55.42 -
14. Ruuska, Guerby JR-3 Manchester 55.51 -
15. Medellin, Abe JR-3 Goshen 55.90 -
16. Black, Seth FR-1 St. Francis (Ind.) 57.23 -
17. Benjamin, Ari JR-3 Goshen 57.46 -
18. Kovacic, Matthew JR-3 Spring Arbor 57.59 -
19. Ferguson, Caleb FR-1 Taylor 58.35 -
20. Ramer, Jacob FR-1 Manchester 1:00.23 -
21. Striebel, Nathanael SR-4 Grace Bible 1:02.95 -
22. Craesmeyer, Joseph SO-2 Grace Bible 1:04.60 -
23. Rowe, Ryan SO-2 Grace Bible 1:08.12 -
  Funkhouser, Conner SR-4 Goshen DNS -
  Robertson, CJ JR-3 Huntington DNS -
  Pridgen, Joshua SO-2 Grace DNS -
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Stratton, Noah SR-4 Indiana Wesleyan 49.36 10
2. Lacher, Sam JR-3 Taylor 50.18 8
3. Sheehan, Clayton FR-1 St. Francis (Ind.) 50.33 6
4. Butcher, Jared SO-2 Ohio Northern 51.02 5
5. Robinson, Darryl FR-1 Taylor 51.23 4
6. Ferguson, Caleb FR-1 Taylor 58.35 -
  Robertson, CJ JR-3 Huntington DNS -
  Pridgen, Joshua SO-2 Grace DNS -
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kanther, Lukas FR-1 Goshen 52.81 3
2. Joseph, Herrio FR-1 Ohio Northern 53.27 2
3. Cook, Macean FR-1 Indiana Wesleyan 53.71 1
4. Snyder, Edison JR-3 Grace 54.85 -
5. Benny, Cody JR-3 Ohio Northern 55.00 -
6. Benjamin, Ari JR-3 Goshen 57.46 -
7. Kovacic, Matthew JR-3 Spring Arbor 57.59 -
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bustos, Josh SR-4 Goshen 55.01 -
2. Barnes, Delon SO-2 Manchester 55.08 -
3. Wilkison, James SO-2 Indiana Kokomo 55.42 -
4. Ruuska, Guerby JR-3 Manchester 55.51 -
5. Ramer, Jacob FR-1 Manchester 1:00.23 -
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Medellin, Abe JR-3 Goshen 55.90 -
2. Black, Seth FR-1 St. Francis (Ind.) 57.23 -
3. Striebel, Nathanael SR-4 Grace Bible 1:02.95 -
4. Craesmeyer, Joseph SO-2 Grace Bible 1:04.60 -
5. Rowe, Ryan SO-2 Grace Bible 1:08.12 -
  Funkhouser, Conner SR-4 Goshen DNS -