March 31, 2018
|
SUNY Geneseo - Geneseo, NY
ICON KEY: SUNYAC NESCAC

Men's 5000 Meters

Topā†‘
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Akerley, Devin JR-3 Oneonta 15:29.10
2. Vazquez, Oscar FR-1 Buffalo 15:33.00
3. Pulvidente, Connor SR-4 SUNY Geneseo 15:34.41
4. Muldoon, Chris   Unattached 15:37.67
5. Kuehn, Sean SO-2 Brockport St. 15:39.50
6. Kern, Colin SR-4 SUNY Geneseo 15:40.82
7. Hannan, Chris JR-3 Oneonta 15:43.41
8. Lacey, Joshua   UB XC and Track Club 15:43.92
9. Heraghty, Sam SR-4 SUNY Geneseo 15:50.77
10. Brennan, Ryan JR-3 Oneonta 15:52.57
11. Palmer, Matt SO-2 Oneonta 15:55.72
12. Berglin, Nick JR-3 Oneonta 15:59.95
13. DeWeirdt, Peter SR-4 Hamilton 16:01.25
14. Inguanta, Phillip JR-3 Oneonta 16:03.45
15. Glazowski, Max FR-1 Buffalo 16:05.79
16. Paige-Rispoli, Arrannč   Unattached 16:28.35
17. O'Brien-Curcie, Eddie FR-1 SUNY Geneseo 16:34.00
18. Ross, Peter SO-2 Hamilton 16:35.21
19. Matz, Benjamin SO-2 Roberts Wesleyan 16:36.38
20. Attas, Brian SR-4 Utica 16:37.19
21. Skeldon, Christopher SO-2 Hamilton 16:37.83
22. Boyzok, John SO-2 Brockport St. 16:42.97
23. Papish, Thomas 4 Unattached 16:43.14
24. Penberthy, Matthew JR-3 Brockport St. 16:44.25
25. Casullo, Anthony JR-3 Roberts Wesleyan 16:49.18
26. Zuroski, Francis SO-2 Hamilton 16:52.04
27. Daoust, Bernard SO-2 St. John Fisher 16:52.21
28. Schug, Nick SR-4 St. John Fisher 16:53.62
29. McClenahan, Mark Freshman SUNY-ESF 16:55.35
30. Brill, Jacob   UB XC and Track Club 16:56.08
31. Mooney, Cody FR-1 Brockport St. 16:57.87
32. Davies, Stefen SR-4 Brockport St. 16:59.07
33. Appelgren, Ethan Junior SUNY-ESF 17:00.18
34. San Filippo, Brady SO-2 Mohawk Valley CC 17:13.94
35. Engelhart, Kyle FR-1 Utica 17:16.03
36. Avila-Shah, Greg JR-3 Buffalo State 17:20.93
37. Block, Dan JR-3 Utica 17:22.31
38. Rodgers, Liam JR-3 Utica 17:28.00
39. Daigler, Carl SR-4 Roberts Wesleyan 17:29.51
40. Tyler, Nathan Sophomore SUNY-ESF 17:48.14
41. Taylor, Adam Junior RF Hobby Joggers 17:52.54
42. Bourtis, Evan SO-2 St. John Fisher 17:55.80
43. Hallet, Jesse SO-2 Alfred State 17:57.90
44. Demberg, Austin JR-3 Alfred State 18:03.91
45. Kroll, Conrad SO-2 Alfred State 18:04.87
46. Lohr, Ryan FR-1 Alfred State 18:24.68
47. Slominski, Matthew   UB XC and Track Club 18:32.52
48. Behuniak, Josh SO-2 Buffalo State 18:37.04
49. Krestschmar, Joe FR-1 Alfred State 19:02.66
50. Bass, Joseph SO-2 Mohawk Valley CC 19:17.00
51. Battin, Michael SO-2 Mohawk Valley CC 19:57.06
  Atkins, Dixon   UB XC and Track Club DNF
  Cossaro, Michael JR-3 Brockport St. DNF
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Akerley, Devin JR-3 Oneonta 15:29.10
2. Vazquez, Oscar FR-1 Buffalo 15:33.00
3. Pulvidente, Connor SR-4 SUNY Geneseo 15:34.41
4. Muldoon, Chris   Unattached 15:37.67
5. Kuehn, Sean SO-2 Brockport St. 15:39.50
6. Kern, Colin SR-4 SUNY Geneseo 15:40.82
7. Hannan, Chris JR-3 Oneonta 15:43.41
8. Lacey, Joshua   UB XC and Track Club 15:43.92
9. Heraghty, Sam SR-4 SUNY Geneseo 15:50.77
10. Brennan, Ryan JR-3 Oneonta 15:52.57
11. Palmer, Matt SO-2 Oneonta 15:55.72
12. Berglin, Nick JR-3 Oneonta 15:59.95
13. DeWeirdt, Peter SR-4 Hamilton 16:01.25
14. Inguanta, Phillip JR-3 Oneonta 16:03.45
15. Glazowski, Max FR-1 Buffalo 16:05.79
16. Skeldon, Christopher SO-2 Hamilton 16:37.83
17. Papish, Thomas 4 Unattached 16:43.14
18. Casullo, Anthony JR-3 Roberts Wesleyan 16:49.18
19. Zuroski, Francis SO-2 Hamilton 16:52.04
20. McClenahan, Mark Freshman SUNY-ESF 16:55.35
21. Brill, Jacob   UB XC and Track Club 16:56.08
22. Appelgren, Ethan Junior SUNY-ESF 17:00.18
  Atkins, Dixon   UB XC and Track Club DNF
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Paige-Rispoli, Arrannč   Unattached 16:28.35
2. O'Brien-Curcie, Eddie FR-1 SUNY Geneseo 16:34.00
3. Ross, Peter SO-2 Hamilton 16:35.21
4. Matz, Benjamin SO-2 Roberts Wesleyan 16:36.38
5. Attas, Brian SR-4 Utica 16:37.19
6. Boyzok, John SO-2 Brockport St. 16:42.97
7. Penberthy, Matthew JR-3 Brockport St. 16:44.25
8. Daoust, Bernard SO-2 St. John Fisher 16:52.21
9. Schug, Nick SR-4 St. John Fisher 16:53.62
10. Mooney, Cody FR-1 Brockport St. 16:57.87
11. Davies, Stefen SR-4 Brockport St. 16:59.07
12. San Filippo, Brady SO-2 Mohawk Valley CC 17:13.94
13. Engelhart, Kyle FR-1 Utica 17:16.03
14. Avila-Shah, Greg JR-3 Buffalo State 17:20.93
15. Block, Dan JR-3 Utica 17:22.31
16. Rodgers, Liam JR-3 Utica 17:28.00
17. Daigler, Carl SR-4 Roberts Wesleyan 17:29.51
18. Tyler, Nathan Sophomore SUNY-ESF 17:48.14
19. Taylor, Adam Junior RF Hobby Joggers 17:52.54
20. Bourtis, Evan SO-2 St. John Fisher 17:55.80
21. Hallet, Jesse SO-2 Alfred State 17:57.90
22. Demberg, Austin JR-3 Alfred State 18:03.91
23. Kroll, Conrad SO-2 Alfred State 18:04.87
24. Lohr, Ryan FR-1 Alfred State 18:24.68
25. Slominski, Matthew   UB XC and Track Club 18:32.52
26. Behuniak, Josh SO-2 Buffalo State 18:37.04
27. Krestschmar, Joe FR-1 Alfred State 19:02.66
28. Bass, Joseph SO-2 Mohawk Valley CC 19:17.00
29. Battin, Michael SO-2 Mohawk Valley CC 19:57.06
  Cossaro, Michael JR-3 Brockport St. DNF