April 27-28, 2018
|
Rose-Hulman - Terre Haute, IN
ICON KEY: HCAC

Men's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Papachristos, Nate FR-1 Earlham 1:56.68 10
2. Shriner, Ian FR-1 Earlham 1:59.71 8
3. Faria, Emanuel FR-1 Earlham 1:59.80 6
4. Heckenlively, Noah FR-1 Rose-Hulman 2:00.77 5
5. Veach, Hayden SO-2 Hanover 2:01.07 4
6. Schnieders, Kennedy JR-3 Rose-Hulman 2:01.76 3
7. Hall, Ben SO-2 Rose-Hulman 2:01.94 2
8. Grady, Michael FR-1 Earlham 2:02.36 1

Men's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hall, Ben SO-2 Rose-Hulman 1:58.56
2. Papachristos, Nate FR-1 Earlham 1:58.71
3. Shriner, Ian FR-1 Earlham 2:00.36
4. Veach, Hayden SO-2 Hanover 1:59.00
5. Faria, Emanuel FR-1 Earlham 2:00.37
6. Schnieders, Kennedy JR-3 Rose-Hulman 2:01.26
7. Heckenlively, Noah FR-1 Rose-Hulman 2:01.30
8. Grady, Michael FR-1 Earlham 2:01.50
9. Bruner, Calen SR-4 Anderson (Ind.) 2:01.60
10. Fontanez, Lucas FR-1 Manchester 2:02.00
11. Spencer, Dallas SO-2 Rose-Hulman 2:02.28
12. Mason, Chad JR-3 Mount St. Joseph 2:03.14
13. Gies, Daren JR-3 Defiance 2:05.59
14. Gray, Ben FR-1 Mount St. Joseph 2:06.92
15. Clegg, Andrew FR-1 Hanover 2:07.18
16. Hill, Jacob JR-3 Bluffton 2:07.35
17. Butler, John-Tyler FR-1 Manchester 2:10.61
18. Taulbee, Keyen FR-1 Manchester 2:10.76
19. Duff, Cory JR-3 Anderson (Ind.) 2:11.99
20. Hutchinson, Kaid SO-2 Anderson (Ind.) 2:13.19
21. Carter, Andrew SR-4 Transylvania 2:13.41
22. Ehlers, Joshua FR-1 Bluffton 2:15.21
23. King, Josh JR-3 Mount St. Joseph 2:19.57
24. Moranchel, John FR-1 Manchester 2:27.31
800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Papachristos, Nate FR-1 Earlham 1:58.71
2. Faria, Emanuel FR-1 Earlham 2:00.37
3. Spencer, Dallas SO-2 Rose-Hulman 2:02.28
4. Gies, Daren JR-3 Defiance 2:05.59
5. Clegg, Andrew FR-1 Hanover 2:07.18
6. Hill, Jacob JR-3 Bluffton 2:07.35
7. Duff, Cory JR-3 Anderson (Ind.) 2:11.99
8. Carter, Andrew SR-4 Transylvania 2:13.41
800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Shriner, Ian FR-1 Earlham 2:00.36
2. Schnieders, Kennedy JR-3 Rose-Hulman 2:01.26
3. Heckenlively, Noah FR-1 Rose-Hulman 2:01.30
4. Fontanez, Lucas FR-1 Manchester 2:02.00
5. Gray, Ben FR-1 Mount St. Joseph 2:06.92
6. Butler, John-Tyler FR-1 Manchester 2:10.61
7. Hutchinson, Kaid SO-2 Anderson (Ind.) 2:13.19
8. King, Josh JR-3 Mount St. Joseph 2:19.57
800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hall, Ben SO-2 Rose-Hulman 1:58.56
2. Veach, Hayden SO-2 Hanover 1:59.00
3. Grady, Michael FR-1 Earlham 2:01.50
4. Bruner, Calen SR-4 Anderson (Ind.) 2:01.60
5. Mason, Chad JR-3 Mount St. Joseph 2:03.14
6. Taulbee, Keyen FR-1 Manchester 2:10.76
7. Ehlers, Joshua FR-1 Bluffton 2:15.21
8. Moranchel, John FR-1 Manchester 2:27.31