May 3-5, 2018
|
MIT Henry G. Steinbrenner Track - Cambridge, MA
ICON KEY: DIII NE NEICAAA IC4A/ECAC NESCAC ECAC DIII

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Packard, Sydney SO-2 WPI 2:10.53 10
2. Tregoning, Bailey JR-3 MIT 2:11.18 8
3. Traum, Claire FR-1 Bowdoin 2:13.14 6
4. Eickhoff, Ayden JR-3 Bates 2:13.50 5
5. Strangio, Lea SR-4 WPI 2:13.67 4
6. Trautner, Margaret SO-2 MIT 2:14.33 3
7. Rauls, Leonie SR-4 Amherst 2:14.39 2
8. Williams, Katie FR-1 MIT 2:14.58 1
9. Wilson, Meg SO-2 Middlebury 2:15.85 -
10. Lopez-Anido, Rebecca FR-1 Wesleyan 2:16.28 -
11. McPhillips, Marissa SO-2 MIT 2:16.40 -
12. Madeia, Kristen JR-3 Springfield 2:17.40 -
13. Lang, Lucy JR-3 Middlebury 2:17.72 -
14. Willig, Anna SO-2 Middlebury 2:18.37 -
15. Diaz, Lauren SO-2 Tufts 2:18.52 -
16. Kim, So FR-1 Bates 2:18.61 -
17. Pulito, Laura SR-4 Maine-Farmington 2:18.74 -
18. Valdez, Lisbeth FR-1 Brandeis 2:19.31 -
19. D'urso, Makayla SR-4 Roger Williams 2:19.33 -
20. Boggan, Imani FR-1 Bates 2:19.61 -
21. Giles, Margaret SR-4 Colby 2:19.70 -
22. Fanning, Lydia SO-2 Colby 2:19.78 -
23. McCaffery, Margaret JR-3 RIC 2:20.34 -
24. King, Isabella SR-4 Wellesley 2:20.58 -
25. Roach, Maeve FR-1 Coast Guard 2:20.86 -
26. Rodriquez, Stephanie SO-2 Babson 2:21.04 -
27. Valdez, Leinni FR-1 Brandeis 2:22.40 -
28. Bisson, Brianna SR-4 Middlebury 2:23.60 -
29. Lipior, Sylwia SR-4 Wesleyan 2:24.64 -
30. Passannante, Anna SO-2 Williams 2:25.71 -
31. Biddle, Brit JR-3 Colby 2:26.28 -
32. Plattner, Melanie SR-4 Babson 2:27.43 -
  Cella, Julia FR-1 Wesleyan DNF -
  Gayer, Sarah FR-1 Amherst DNS -
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Boggan, Imani FR-1 Bates 2:19.61 -
2. Valdez, Leinni FR-1 Brandeis 2:22.40 -
3. Biddle, Brit JR-3 Colby 2:26.28 -
4. Plattner, Melanie SR-4 Babson 2:27.43 -
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Valdez, Lisbeth FR-1 Brandeis 2:19.31 -
2. D'urso, Makayla SR-4 Roger Williams 2:19.33 -
3. King, Isabella SR-4 Wellesley 2:20.58 -
4. Roach, Maeve FR-1 Coast Guard 2:20.86 -
5. Rodriquez, Stephanie SO-2 Babson 2:21.04 -
  Gayer, Sarah FR-1 Amherst DNS -
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lang, Lucy JR-3 Middlebury 2:17.72 -
2. Kim, So FR-1 Bates 2:18.61 -
3. Pulito, Laura SR-4 Maine-Farmington 2:18.74 -
4. Giles, Margaret SR-4 Colby 2:19.70 -
5. Fanning, Lydia SO-2 Colby 2:19.78 -
6. McCaffery, Margaret JR-3 RIC 2:20.34 -
7. Lipior, Sylwia SR-4 Wesleyan 2:24.64 -
  Cella, Julia FR-1 Wesleyan DNF -
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Trautner, Margaret SO-2 MIT 2:14.33 3
2. Rauls, Leonie SR-4 Amherst 2:14.39 2
3. Williams, Katie FR-1 MIT 2:14.58 1
4. Wilson, Meg SO-2 Middlebury 2:15.85 -
5. McPhillips, Marissa SO-2 MIT 2:16.40 -
6. Madeia, Kristen JR-3 Springfield 2:17.40 -
7. Diaz, Lauren SO-2 Tufts 2:18.52 -
8. Bisson, Brianna SR-4 Middlebury 2:23.60 -
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Packard, Sydney SO-2 WPI 2:10.53 10
2. Tregoning, Bailey JR-3 MIT 2:11.18 8
3. Traum, Claire FR-1 Bowdoin 2:13.14 6
4. Eickhoff, Ayden JR-3 Bates 2:13.50 5
5. Strangio, Lea SR-4 WPI 2:13.67 4
6. Lopez-Anido, Rebecca FR-1 Wesleyan 2:16.28 -
7. Willig, Anna SO-2 Middlebury 2:18.37 -
8. Passannante, Anna SO-2 Williams 2:25.71 -