April 20-21, 2018
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1. Bethel (Minn.) A Isaac Erickson, Karl Olsen, Evan Hatton, Carl Klamm 3:13.75 10
2. Augustana (Ill.) A Josh Yamamoto, Alex LaMendola, Clayton Sommers, Kyle Hucker 3:14.42 8
3. Loras A Shamari Scott, Anakin Hall, Evan Gradoville, Patrick Mikel 3:17.35 7
4. Olivet Nazarene A Justin Wolz, Sam Wilner, Guy Maisonneuve, Steven Linton 3:18.63 6
5. Wis.-Stevens Point A Noah Scheer, Calden Wojt, Travis Wollenberg, Evan Torgerson 3:20.52 5
6. Wis.-Platteville A Kyle Buechner, Paul Rapp, Blake DeMunck, Riley Bendorf 3:23.24 4
7. Loras
(B)
B Kylian Lally, Noah Smith, Conor Otting, Anthony Kemp 3:25.04 -
8. Wis.-Stevens Point
(B)
B Quinn Brownell, Nick Lawson, Matt Cieslak, Sam Welch 3:25.73 -
9. Wis.-Whitewater A Ian Ison, Brian Kuehl, Ethan Kern, Kiley Lofy 3:27.70 3
10. St. Ambrose A Rane Nichols, Josh Pestka, Alec McElyea, Vance Bohlen 3:28.78 2
11. Bethel (Minn.)
(B)
B Taylor Huffman, Dan Wahlstedt, Brendon Nuese, Ezekiel Lelinga 3:28.94 -
12. Concordia (Wis.) A Silas Hasselbrook, Paul Leahy, Preus Hasselbrook, Samual Spranger 3:29.23 1
13. Luther A Jackson Churchill, Michael Eyres, Jonah Gehrt, Tanner Gibbons 3:30.38 -
14. Central Methodist A Daniel Yarbrough, Ethan Lasley, Hayden Hackman, Nehemiah Colyer 3:30.78 -
15. Monmouth (Ill.) A Bryent Van De Wostine, Tanner Heiple, Jay Gray, Alex Cutright 3:34.68 -
16. Augustana (Ill.)
(D)
D Nic Cervantes, Marc Lidinsky, Jordan Midgley, Mitch Sand 3:37.18 -
17. Augustana (Ill.)
(C)
C Bradley Kohler, Brandon Marcy, Anthoney Brown, Stein Glastra 3:37.25 -
18. Loras
(C)
C Cole Conklin-Little, Jack Carroll, Eman Rivera, Ethan Hammerand 3:38.24 -
19. Bethel (Minn.)
(C)
C Brandon Loverude, Gabe Segura, Caleb Foster, Jonathan Sweeney 3:42.17 -
20. Bethel (Minn.)
(D)
D David Huffman, Aidan Tollefson, Erik Kivela, Anders Rasmussen 3:43.89 -
21. St. Ambrose
(B)
B Taylor Manternach, Leonard Jones, Keegan Norris, Peter Runions 3:45.51 -
22. Luther
(C)
C Henrik Marquardt, Jackson Robelia, Grant Sparstad, Dan Iselin 3:48.72 -
23. Concordia (Wis.)
(B)
B Henry Jensen, Emmett Williams, Matthew Wilcox, Craig Reese 3:50.70 -
24. Luther
(B)
B Kyle Gilberg, Trevor Haren, Collin Kern, Ty Kloft 3:51.13 -
25. Loras
(D)
D Jack Mongan, Nathan Vail, Matt Gagen, Kyle Hall 4:00.95 -
  Carthage
(B)
B Dante Graham, Quade Kayle, Brandon Elliott, Alassane Guisse DNS -
  Carthage A Dane Rasmussen, Michael Schantek, David Rogers, Brendan Farmer DNS -
  Olivet Nazarene
(B)
B Tracker Harris, Zachary Rice, Luke Kauerauf, Luis Arroyo DNS -
  Augustana (Ill.)
(B)
B Austin Wheeler, Clayton Sommers, Alec Lidinsky, Jack Miller DNS -
  Wis.-Whitewater
(B)
B Alec Meixelsperger, Jonah Nelson, Clinten Woerishofer, Luke Zanis DNS -