April 20-21, 2018
|
Princeton - Princeton, NJ
ICON KEY: DIII NE NEICAAA SUNYAC IC4A/ECAC AARTFC NESCAC ECAC DIII

Men 5000m Run Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Geoghegan, Will   Nike 14:09.49
2. Willcutts, Gannon SO-2 Princeton 14:18.42
3. Ollar, Roman SO-2 Army West Point 14:20.06
4. Leininger, Mark   Unattached 14:20.68
5. Spiezio, Jeremy JR-3 Princeton 14:21.33
6. Kirshenbaum, Jeffrey SO-2 Lehigh 14:21.53
7. Grossman, Matt FR-1 Princeton 14:28.89
8. Fitzgerald, Alex SR-4 Lehigh 14:31.84
9. Kushen, Alexander JR-3 Dartmouth 14:32.72
10. Valeri, John SR-4 Army West Point 14:32.90
11. Khaghani, Amir JR-3 Manhattan 14:33.24
12. Decker, Ben SR-4 Williams 14:36.75
13. Santoyo, Robert SO-2 Army West Point 14:38.73
14. Beatty, Marshall   Army Prep 14:40.21
15. Shafer, Will SR-4 Dartmouth 14:42.56
16. O'Brien, Patrick FR-1 Dartmouth 14:45.30
17. Ferruzzi, Fran SR-4 La Salle 14:46.15
18. Petrella, Benjamin SO-2 Army West Point 14:46.19
19. Famiglietti, Michael JR-3 UMass Amherst 14:46.72
20. Stone, Robert SR-4 Princeton 14:48.96
21. McGonnigle, Michael   Unattached 14:49.89
22. Laverty, Sean SO-2 Dartmouth 14:49.99
23. Peet, Graham JR-3 Haverford 14:50.21
24. Jorgensen, Matt SR-4 SUNY Geneseo 14:50.27
25. Szuhaj, Ben JR-3 Dartmouth 14:51.54
26. Rosenkranz, Josh SO-2 MIT 14:51.99
27. Gibson, Jeff SO-2 Mary Washington 14:52.36
28. Weber, Andy JR-3 George Washington 14:54.79
29. McDonald-Meteer, Dan SR-4 Brown 14:56.85
30. Beck, Wolfgang SR-4 Princeton 14:57.67
31. Heuer, Bradley SR-4 La Salle 15:00.51
32. Gill, Timothy   WMDP 15:00.53
33. Savage, Dan SR-4 St. Joseph's (Pa.) 15:05.67
34. Maier, Chad JR-3 Manhattan 15:06.21
35. Berry, Kevin FR-1 Princeton 15:13.93
5000m Run Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Geoghegan, Will   Nike 14:09.49
2. Willcutts, Gannon SO-2 Princeton 14:18.42
3. Ollar, Roman SO-2 Army West Point 14:20.06
4. Leininger, Mark   Unattached 14:20.68
5. Spiezio, Jeremy JR-3 Princeton 14:21.33
6. Kirshenbaum, Jeffrey SO-2 Lehigh 14:21.53
7. Grossman, Matt FR-1 Princeton 14:28.89
8. Fitzgerald, Alex SR-4 Lehigh 14:31.84
9. Kushen, Alexander JR-3 Dartmouth 14:32.72
10. Valeri, John SR-4 Army West Point 14:32.90
11. Khaghani, Amir JR-3 Manhattan 14:33.24
12. Santoyo, Robert SO-2 Army West Point 14:38.73
13. Shafer, Will SR-4 Dartmouth 14:42.56
14. O'Brien, Patrick FR-1 Dartmouth 14:45.30
15. Ferruzzi, Fran SR-4 La Salle 14:46.15
16. Petrella, Benjamin SO-2 Army West Point 14:46.19
17. Stone, Robert SR-4 Princeton 14:48.96
18. Laverty, Sean SO-2 Dartmouth 14:49.99
19. Szuhaj, Ben JR-3 Dartmouth 14:51.54
20. Savage, Dan SR-4 St. Joseph's (Pa.) 15:05.67
5000m Run Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Decker, Ben SR-4 Williams 14:36.75
2. Beatty, Marshall   Army Prep 14:40.21
3. Famiglietti, Michael JR-3 UMass Amherst 14:46.72
4. McGonnigle, Michael   Unattached 14:49.89
5. Peet, Graham JR-3 Haverford 14:50.21
6. Jorgensen, Matt SR-4 SUNY Geneseo 14:50.27
7. Rosenkranz, Josh SO-2 MIT 14:51.99
8. Gibson, Jeff SO-2 Mary Washington 14:52.36
9. Weber, Andy JR-3 George Washington 14:54.79
10. McDonald-Meteer, Dan SR-4 Brown 14:56.85
11. Beck, Wolfgang SR-4 Princeton 14:57.67
12. Heuer, Bradley SR-4 La Salle 15:00.51
13. Gill, Timothy   WMDP 15:00.53
14. Maier, Chad JR-3 Manhattan 15:06.21
15. Berry, Kevin FR-1 Princeton 15:13.93