April 21, 2018
|
Bellarmine University - Louisville, KY

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McKenzie, Logan SO-2 Berea 3:51.57
2. Anderson, Michael JR-3 North Central (Ill.) 3:55.28
3. Buechner, Chris JR-3 North Central (Ill.) 3:55.90
4. Carson, Tanner JR-3 Berea 3:56.46
5. Beruscha, Alex   Unattached 4:01.22
6. Quire, Patrick SO-2 Kentucky Wesleyan 4:07.45
7. Holloway, Matt SO-2 St. Norbert 4:10.36
8. Laws, Brandon SR-4 Trevecca Nazarene 4:11.04
9. Gogol, Triston   Unattached 4:12.62
10. Flege, Caleb SO-2 Berea 4:13.31
11. Parker, Cain SR-4 Southern Indiana 4:14.20
12. Young, Kyle JR-3 Berea 4:15.21
13. Warner, Camren FR-1 Trevecca Nazarene 4:15.61
14. Woodman, John   Unattached 4:21.32
15. Brittian, Will FR-1 Spalding 4:23.45
16. Dobbs, Tyler SO-2 Kentucky Wesleyan 4:24.48
17. Gasick, Joe FR-1 St. Norbert 4:25.76
18. Yator, Bronzon SO-2 Kentucky Wesleyan 4:27.65
19. Corn, Darrell FR-1 Transylvania 4:27.95
20. Lee , Aaron SO-2 Kentucky Wesleyan 4:31.03
21. Montgomery, Shaun SO-2 Spalding 4:32.71
22. Appleby, Timothy FR-1 Trevecca Nazarene 4:38.86
23. Snyder, Nolan JR-3 Southern Indiana 4:54.34
24. Powell, Trent FR-1 Berea 5:08.54
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McKenzie, Logan SO-2 Berea 3:51.57
2. Anderson, Michael JR-3 North Central (Ill.) 3:55.28
3. Buechner, Chris JR-3 North Central (Ill.) 3:55.90
4. Carson, Tanner JR-3 Berea 3:56.46
5. Beruscha, Alex   Unattached 4:01.22
6. Quire, Patrick SO-2 Kentucky Wesleyan 4:07.45
7. Holloway, Matt SO-2 St. Norbert 4:10.36
8. Gogol, Triston   Unattached 4:12.62
9. Flege, Caleb SO-2 Berea 4:13.31
10. Parker, Cain SR-4 Southern Indiana 4:14.20
11. Young, Kyle JR-3 Berea 4:15.21
12. Warner, Camren FR-1 Trevecca Nazarene 4:15.61
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Laws, Brandon SR-4 Trevecca Nazarene 4:11.04
2. Woodman, John   Unattached 4:21.32
3. Brittian, Will FR-1 Spalding 4:23.45
4. Dobbs, Tyler SO-2 Kentucky Wesleyan 4:24.48
5. Gasick, Joe FR-1 St. Norbert 4:25.76
6. Yator, Bronzon SO-2 Kentucky Wesleyan 4:27.65
7. Corn, Darrell FR-1 Transylvania 4:27.95
8. Lee , Aaron SO-2 Kentucky Wesleyan 4:31.03
9. Montgomery, Shaun SO-2 Spalding 4:32.71
10. Appleby, Timothy FR-1 Trevecca Nazarene 4:38.86
11. Snyder, Nolan JR-3 Southern Indiana 4:54.34
12. Powell, Trent FR-1 Berea 5:08.54