April 12, 2018
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Abbie Felton JR-3 Wis.-Whitewater 56.35
2 Gabrielle Noland SO-2 Loras 57.65
3 Leah Trempe SR-4 Wis.-Stevens Point 58.24
4 Ashley Tijerina SO-2 Wis.-Whitewater 58.73
5 Hannah Mertens JR-3 Wis.-Stevens Point 59.88
6 Lakyn Kummer SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.01
7 Megan Hering SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.72
8 Brooke Wellhausen FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.77
9 Briana Iwans SR-4 Wis.-Platteville 1:00.97
10 Katheryn Holter FR-1 Wis.-Platteville 1:01.09
11 Michelle Petkovsek SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.44
12 Rosalie Campbell FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.64
13 Makani Peters SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.73
14 Enyo Amet JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.90
15 Alaina Syverson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.00
16 Rebecca Alter SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.12
17 Tiffany Bianco JR-3 Wis.-Whitewater 1:02.62
18 Rachel Aumueller SO-2 Wis.-Platteville 1:02.93
19 Glory Hecker SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.29
20 Anna Boxum FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.32
21 Kate Hettenbach FR-1 Wis.-Whitewater 1:03.56
22 Rachel Powers SR-4 Wis.-Oshkosh 1:03.81
23 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 1:04.10
24 Madi Shafer JR-3 Wis.-Platteville 1:04.16
25 Sam Ritter FR-1 Wis.-Stevens Point 1:04.58
26 Carly Schultz FR-1 Wis.-Stevens Point 1:05.10
27 Madelynn Matty SO-2 Wis.-Whitewater 1:06.24
28 Deja Ware FR-1 Dubuque 1:06.25
29 Valerie Herbst FR-1 Loras 1:08.91
30 Sasha Williams FR-1 Dubuque 1:10.97
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Melissa Srnka SO-2 Wis.-Oshkosh 1:04.10
24 Madi Shafer JR-3 Wis.-Platteville 1:04.16
26 Carly Schultz FR-1 Wis.-Stevens Point 1:05.10
27 Madelynn Matty SO-2 Wis.-Whitewater 1:06.24
28 Deja Ware FR-1 Dubuque 1:06.25
29 Valerie Herbst FR-1 Loras 1:08.91
30 Sasha Williams FR-1 Dubuque 1:10.97
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Rosalie Campbell FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.64
15 Alaina Syverson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.00
16 Rebecca Alter SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.12
18 Rachel Aumueller SO-2 Wis.-Platteville 1:02.93
20 Anna Boxum FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.32
22 Rachel Powers SR-4 Wis.-Oshkosh 1:03.81
25 Sam Ritter FR-1 Wis.-Stevens Point 1:04.58
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Lakyn Kummer SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.01
9 Briana Iwans SR-4 Wis.-Platteville 1:00.97
10 Katheryn Holter FR-1 Wis.-Platteville 1:01.09
11 Michelle Petkovsek SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.44
13 Makani Peters SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.73
17 Tiffany Bianco JR-3 Wis.-Whitewater 1:02.62
19 Glory Hecker SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.29
21 Kate Hettenbach FR-1 Wis.-Whitewater 1:03.56
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Abbie Felton JR-3 Wis.-Whitewater 56.35
2 Gabrielle Noland SO-2 Loras 57.65
3 Leah Trempe SR-4 Wis.-Stevens Point 58.24
4 Ashley Tijerina SO-2 Wis.-Whitewater 58.73
5 Hannah Mertens JR-3 Wis.-Stevens Point 59.88
7 Megan Hering SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.72
8 Brooke Wellhausen FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.77
14 Enyo Amet JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.90