May 10, 2018
|
North Central - Naperville, IL
ICON KEY: NCAC OAC ECAC DIII WIAC NJCAA DI DIII All-Ohio NAIA A HCAC NAIA B DII Prov ODAC NCCAA
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Sylvester, Najee FR-1 McKendree 10.96 - -1.0
2. Carter, Corey FR-1 Principia 10.98 - -1.0
3. Johnson, Michael JR-3 Augustana (Ill.) 11.02 - 1.0
4. Gross, Carson FR-1 Webster 11.03 - 0.2
5. Hollis, Harrison JR-3 Manchester 11.08 - 1.0
6. Fritz, Alex SO-2 Columbia (Mo.) 11.10 - 1.0
7. Ogbuli, Robert FR-1 Wis.-Oshkosh 11.11 - -0.6
8. Alcedo, Zae JR-3 Washington U. 11.12 - -1.3
9. James, Rhoman JR-3 Centre 11.12 - -1.0
10. Higginbottom, Marcus FR-1 Adrian 11.18 - -0.6
11. Kelly, Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 11.22 - 0.2
12. Harinda, Emmanuel SO-2 Hope 11.24 - -0.6
13. Howard, Adam SO-2 Hope 11.26 - -0.6
14. Pater, Patrick SO-2 DuPage 11.26 - 1.0
15. Funchess, John FR-1 DuPage 11.29 - 0.2
16. Roy, Jacob SR-4 Concordia (Wis.) 11.30 - -0.6
17. Boyd, Markeese JR-3 Albion 11.30 - 1.0
18. Esteves, Bronson FR-1 Wis.-Parkside 11.30 - 0.2
19. Chin, Clifford JR-3 Washington U. 11.34 - -1.3
20. Fritz, Jacob FR-1 Columbia (Mo.) 11.34 - -1.3
21. Ridenhour, Jacob FR-1 Webster 11.35 - -0.4
22. Cruz, Brandon FR-1 North Central (Ill.) 11.38 - -1.3
23. Singer, Jason JR-3 Washington U. 11.39 - 0.2
24. Holesinger, Bryce SR-4 Lewis 11.41 - -0.4
25. Thomas, Tyreik FR-1 Wis.-Whitewater 11.41 - -0.6
26. Edwards, Ethan SO-2 Aurora 11.44 - -1.3
27. Griest, Garrison SR-4 Wis.-Oshkosh 11.45 - -0.5
28. Smith, Roderick SR-4 Washington U. 11.45 - -0.6
29. Kallien, Robert JR-3 North Central (Ill.) 11.47 - 0.2
30. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 11.50 - 0.8
31. Peterson, Nolan SR-4 Wis.-Oshkosh 11.51 - -1.3
32. Wooden, Brandon SO-2 Concordia (Wis.) 11.53 - 1.0
33. Wilson, DeVonte JR-3 Benedictine (Ill.) 11.54 - -0.6
34. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 11.55 - 1.0
35. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 11.61 - -0.5
36. Connor, Sharrod FR-1 Columbia (Mo.) 11.63 - -0.4
37. Bridges, Leroy SO-2 Concordia Univ. Chicago 11.66 - -0.5
38. Shay, Drew SR-4 Wheaton (Ill.) 11.66 - 0.9
39. Swonson, Tanner SO-2 Concordia Univ. Chicago 11.68 - 1.0
40. Smith, Marcus SR-4 Wheaton (Ill.) 11.75 - 1.0
41. Gianopulos, Louis FR-1 Columbia (Mo.) 11.80 - 0.8
42. Kertai, Ethan FR-1 Taylor 11.84 - 0.8
43. Preston, Quinlin JR-3 Washington U. 11.84 - -0.5
44. Barber, Sean SO-2 Illinois-Chicago 11.86 - 0.9
45. Mbah, Cyrille FR-1 DuPage 11.90 - 1.0
46. Gray, Jacob SO-2 Washington U. 11.93 - 0.9
47. Lloyd, Marwan SO-2 U. of Chicago 11.97 - -0.5
48. Campos, Jesus FR-1 Rockford 11.97 - 0.9
49. Coulbourne, Piat FR-1 Aurora 12.00 - 0.9
50. Chao, Jason SR-4 U. of Chicago 12.05 - 0.9
51. Thomas, Tyrique SO-2 Concordia Univ. Chicago 12.21 - 0.8
52. St. Michel, Sheldon JR-3 Aurora 12.76 - -0.5
  Hunter, Isaiah   Exhibition 11.43 - 0.8
  Griffin, Jalen   Exhibition 10.83 - -1.0
100 Meters Finals Section 1
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Griest, Garrison SR-4 Wis.-Oshkosh 11.45
2. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 11.61
3. Bridges, Leroy SO-2 Concordia Univ. Chicago 11.66
4. Preston, Quinlin JR-3 Washington U. 11.84
5. Lloyd, Marwan SO-2 U. of Chicago 11.97
6. St. Michel, Sheldon JR-3 Aurora 12.76
100 Meters Finals Section 2
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Shay, Drew SR-4 Wheaton (Ill.) 11.66
2. Barber, Sean SO-2 Illinois-Chicago 11.86
3. Gray, Jacob SO-2 Washington U. 11.93
4. Campos, Jesus FR-1 Rockford 11.97
5. Coulbourne, Piat FR-1 Aurora 12.00
6. Chao, Jason SR-4 U. of Chicago 12.05
100 Meters Finals Section 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boyd, Markeese JR-3 Albion 11.30
2. Wooden, Brandon SO-2 Concordia (Wis.) 11.53
3. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 11.55
4. Swonson, Tanner SO-2 Concordia Univ. Chicago 11.68
5. Smith, Marcus SR-4 Wheaton (Ill.) 11.75
6. Mbah, Cyrille FR-1 DuPage 11.90
100 Meters Finals Section 4
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 11.50
2. Gianopulos, Louis FR-1 Columbia (Mo.) 11.80
3. Kertai, Ethan FR-1 Taylor 11.84
4. Thomas, Tyrique SO-2 Concordia Univ. Chicago 12.21
5. Hunter, Isaiah   Exhibition 11.43
100 Meters Finals Section 5
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gross, Carson FR-1 Webster 11.03
2. Kelly, Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 11.22
3. Funchess, John FR-1 DuPage 11.29
4. Esteves, Bronson FR-1 Wis.-Parkside 11.30
5. Singer, Jason JR-3 Washington U. 11.39
6. Kallien, Robert JR-3 North Central (Ill.) 11.47
100 Meters Finals Section 6
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Alcedo, Zae JR-3 Washington U. 11.12
2. Chin, Clifford JR-3 Washington U. 11.34
3. Fritz, Jacob FR-1 Columbia (Mo.) 11.34
4. Cruz, Brandon FR-1 North Central (Ill.) 11.38
5. Edwards, Ethan SO-2 Aurora 11.44
6. Peterson, Nolan SR-4 Wis.-Oshkosh 11.51
100 Meters Finals Section 7
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ridenhour, Jacob FR-1 Webster 11.35
2. Holesinger, Bryce SR-4 Lewis 11.41
3. Connor, Sharrod FR-1 Columbia (Mo.) 11.63
100 Meters Finals Section 8
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ogbuli, Robert FR-1 Wis.-Oshkosh 11.11
2. Higginbottom, Marcus FR-1 Adrian 11.18
3. Harinda, Emmanuel SO-2 Hope 11.24
4. Howard, Adam SO-2 Hope 11.26
5. Roy, Jacob SR-4 Concordia (Wis.) 11.30
6. Thomas, Tyreik FR-1 Wis.-Whitewater 11.41
7. Smith, Roderick SR-4 Washington U. 11.45
8. Wilson, DeVonte JR-3 Benedictine (Ill.) 11.54
100 Meters Finals Section 9
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Michael JR-3 Augustana (Ill.) 11.02
2. Hollis, Harrison JR-3 Manchester 11.08
3. Fritz, Alex SO-2 Columbia (Mo.) 11.10
4. Pater, Patrick SO-2 DuPage 11.26
100 Meters Finals Section 10
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sylvester, Najee FR-1 McKendree 10.96
2. Carter, Corey FR-1 Principia 10.98
3. James, Rhoman JR-3 Centre 11.12
4. Griffin, Jalen   Exhibition 10.83
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Strong, Robert SR-4 Lindenwood 22.10 - -0.2
2. Ruffin, Steven SO-2 Aurora 22.16 - -0.2
3. Wolz, Justin SO-2 Olivet Nazarene 22.29 - -0.2
4. Howard, Adam SO-2 Hope 22.31 - 1.4
5. Ruffin, Brandon JR-3 St. Francis (Ill.) 22.34 - -0.2
6. Robinson, Brandyn JR-3 Webster 22.51 - 1.4
7. Miller, Tyson SO-2 U. of Chicago 22.54 - +0.0
8. Smith, Roderick SR-4 Washington U. 22.63 - +0.0
9. Roy, Jacob SR-4 Concordia (Wis.) 22.63 - +0.0
10. Ojomu, Mark SR-4 North Park 22.68 - 1.4
11. Chin, Clifford JR-3 Washington U. 22.88 - 1.4
12. Haye, Akeem SO-2 Aurora 22.90 - 1.4
13. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 22.98 - -0.2
14. Edwards, Ethan SO-2 Aurora 23.11 - 1.4
15. Diehl, Markus JR-3 U. of Chicago 23.21 - -0.2
16. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 23.23 - -0.2
17. Lamb, Luke FR-1 Washington U. 23.33 - 0.1
18. Johnson, Tyler JR-3 McKendree 23.38 - -0.2
19. Rivers, Justin FR-1 DuPage 23.39 - -0.2
20. Pascoe-Davison, Josh SR-4 Adrian 23.40 - 0.1
21. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 23.50 - 0.3
22. Esteves, Bronson FR-1 Wis.-Parkside 23.54 - -0.2
23. Haley, Simeon FR-1 St. Francis (Ind.) 23.55 - 0.3
24. Spence, Kevon SO-2 Adrian 23.64 - 0.1
25. Wooden, Brandon SO-2 Concordia (Wis.) 23.78 - 0.3
26. Ellis, Brandon SO-2 Concordia Univ. Chicago 23.94 - -0.2
27. Mimlitz, AJ FR-1 Augustana (Ill.) 24.01 - 0.3
28. Chao, Jason SR-4 U. of Chicago 24.04 - 0.3
29. Swonson, Tanner SO-2 Concordia Univ. Chicago 24.08 - 0.1
30. Shay, Drew SR-4 Wheaton (Ill.) 24.09 - -0.2
31. Barber, Sean SO-2 Illinois-Chicago 24.22 - 0.1
32. Smith, Robert SO-2 Wheaton (Ill.) 24.33 - 0.2
33. Mbah, Cyrille FR-1 DuPage 24.49 - 0.3
34. Lloyd, Marwan SO-2 U. of Chicago 24.61 - 0.2
35. Hall, Kaiden FR-1 Aurora 24.72 - -0.2
36. Anderson, John FR-1 DuPage 25.88 - 0.2
37. Hannan, Mike FR-1 DuPage 26.18 - 0.2
38. St. Michel, Sheldon JR-3 Aurora 27.03 - 0.2
  Oliva, Matthew   Exhibition 24.49 - 0.2
  Hunter, Isaiah   Exhibition 22.88 - -0.2
200 Meters Finals Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Robert SO-2 Wheaton (Ill.) 24.33
2. Lloyd, Marwan SO-2 U. of Chicago 24.61
3. Anderson, John FR-1 DuPage 25.88
4. Hannan, Mike FR-1 DuPage 26.18
5. St. Michel, Sheldon JR-3 Aurora 27.03
6. Oliva, Matthew   Exhibition 24.49
200 Meters Finals Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rivers, Justin FR-1 DuPage 23.39
2. Esteves, Bronson FR-1 Wis.-Parkside 23.54
3. Ellis, Brandon SO-2 Concordia Univ. Chicago 23.94
4. Shay, Drew SR-4 Wheaton (Ill.) 24.09
5. Hall, Kaiden FR-1 Aurora 24.72
200 Meters Finals Section 3
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 23.50
2. Haley, Simeon FR-1 St. Francis (Ind.) 23.55
3. Wooden, Brandon SO-2 Concordia (Wis.) 23.78
4. Mimlitz, AJ FR-1 Augustana (Ill.) 24.01
5. Chao, Jason SR-4 U. of Chicago 24.04
6. Mbah, Cyrille FR-1 DuPage 24.49
200 Meters Finals Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lamb, Luke FR-1 Washington U. 23.33
2. Pascoe-Davison, Josh SR-4 Adrian 23.40
3. Spence, Kevon SO-2 Adrian 23.64
4. Swonson, Tanner SO-2 Concordia Univ. Chicago 24.08
5. Barber, Sean SO-2 Illinois-Chicago 24.22
200 Meters Finals Section 5
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 22.98
2. Diehl, Markus JR-3 U. of Chicago 23.21
3. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 23.23
4. Johnson, Tyler JR-3 McKendree 23.38
5. Hunter, Isaiah   Exhibition 22.88
200 Meters Finals Section 6
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Howard, Adam SO-2 Hope 22.31
2. Robinson, Brandyn JR-3 Webster 22.51
3. Ojomu, Mark SR-4 North Park 22.68
4. Chin, Clifford JR-3 Washington U. 22.88
5. Haye, Akeem SO-2 Aurora 22.90
6. Edwards, Ethan SO-2 Aurora 23.11
200 Meters Finals Section 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miller, Tyson SO-2 U. of Chicago 22.54
2. Smith, Roderick SR-4 Washington U. 22.63
3. Roy, Jacob SR-4 Concordia (Wis.) 22.63
200 Meters Finals Section 8
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Strong, Robert SR-4 Lindenwood 22.10
2. Ruffin, Steven SO-2 Aurora 22.16
3. Wolz, Justin SO-2 Olivet Nazarene 22.29
4. Ruffin, Brandon JR-3 St. Francis (Ill.) 22.34
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jahns, Jonah SO-2 Wisconsin Lutheran 48.25 -
2. Spranger, Samual SO-2 Concordia (Wis.) 48.47 -
3. Valentine, Ethan SR-4 Calvin 48.80 -
4. Torgerson, Evan FR-1 Wis.-Stevens Point 48.97 -
5. Blanco, Vicente SR-4 Lindenwood-Belleville 49.28 -
6. Ellingwood, Austin SR-4 Wabash 49.76 -
7. Findlay, Maceo SO-2 North Central (Ill.) 49.92 -
8. Anderson, DJ FR-1 Benedictine (Ill.) 50.14 -
9. Sheehan, Clayton FR-1 St. Francis (Ind.) 50.29 -
10. Miller , Phoenix SR-4 Cardinal Stritch 50.36 -
11. Fleming, Jon SO-2 Washington U. 50.44 -
12. Brown, Kenneth FR-1 DuPage 50.46 -
13. Sutherland, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 50.46 -
14. Jeninga, James JR-3 Calvin 50.51 -
15. Buteyn, Noah SR-4 Calvin 50.70 -
16. Ojomu, Mark SR-4 North Park 50.95 -
17. Lauber, Andrew FR-1 Wheaton (Ill.) 51.01 -
18. Raines, Will JR-3 Rhodes 51.04 -
19. Meskill, Michael SO-2 Illinois-Chicago 51.05 -
20. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 51.08 -
21. Adams, Andrew SR-4 Augustana (Ill.) 51.14 -
22. Wheeler, Austin SO-2 Augustana (Ill.) 51.17 -
23. Redelman, Parker SR-4 Wabash 51.21 -
24. Robinson, Darryl FR-1 Taylor 51.62 -
25. Diehl, Markus JR-3 U. of Chicago 51.92 -
26. Barrio, Jose SO-2 North Park 52.04 -
27. Werkheiser, Joe JR-3 Rockford 52.04 -
28. Lamb, Luke FR-1 Washington U. 52.09 -
29. Hand, Austin SO-2 North Central (Ill.) 52.36 -
30. Mimlitz, AJ FR-1 Augustana (Ill.) 52.37 -
31. Cieslak, Matt FR-1 Wis.-Stevens Point 52.79 -
32. Tiemann, Jacob SO-2 Rhodes 52.83 -
33. Davis, Robert SO-2 Calumet-St. Joseph 52.94 -
34. Pascoe-Davison, Josh SR-4 Adrian 53.26 -
35. Ellis, Brandon SO-2 Concordia Univ. Chicago 53.28 -
36. Grandison, Lionel FR-1 DuPage 53.63 -
37. Leahy, Paul FR-1 Concordia (Wis.) 53.72 -
38. Atianjoh, Lawson FR-1 Lindenwood-Belleville 54.33 -
39. Harris, Donovan FR-1 Carthage 54.59 -
40. Bell, Connor FR-1 Carthage 54.65 -
41. Heintzleman, Chaz SR-4 St. Francis (Ill.) 54.85 -
42. Chaimberg, Benjamin JR-3 U. of Chicago 55.31 -
43. Guisse, Alassane FR-1 Carthage 55.97 -
44. Hall, Kaiden FR-1 Aurora 56.59 -
  Barber, Beau   Illinois Track Club 54.57 -
  Barenas, Mario   Illinois Track Club 56.87 -
400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Grandison, Lionel FR-1 DuPage 53.63
2. Heintzleman, Chaz SR-4 St. Francis (Ill.) 54.85
3. Barber, Beau   Illinois Track Club 54.57
4. Barenas, Mario   Illinois Track Club 56.87
400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Diehl, Markus JR-3 U. of Chicago 51.92
2. Barrio, Jose SO-2 North Park 52.04
3. Atianjoh, Lawson FR-1 Lindenwood-Belleville 54.33
4. Harris, Donovan FR-1 Carthage 54.59
5. Bell, Connor FR-1 Carthage 54.65
6. Guisse, Alassane FR-1 Carthage 55.97
7. Hall, Kaiden FR-1 Aurora 56.59
400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Werkheiser, Joe JR-3 Rockford 52.04
2. Hand, Austin SO-2 North Central (Ill.) 52.36
3. Mimlitz, AJ FR-1 Augustana (Ill.) 52.37
4. Tiemann, Jacob SO-2 Rhodes 52.83
5. Pascoe-Davison, Josh SR-4 Adrian 53.26
6. Leahy, Paul FR-1 Concordia (Wis.) 53.72
400 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brown, Kenneth FR-1 DuPage 50.46
2. Jeninga, James JR-3 Calvin 50.51
3. Ojomu, Mark SR-4 North Park 50.95
4. Lamb, Luke FR-1 Washington U. 52.09
5. Davis, Robert SO-2 Calumet-St. Joseph 52.94
6. Ellis, Brandon SO-2 Concordia Univ. Chicago 53.28
400 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Findlay, Maceo SO-2 North Central (Ill.) 49.92
2. Fleming, Jon SO-2 Washington U. 50.44
3. Sutherland, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 50.46
4. Raines, Will JR-3 Rhodes 51.04
5. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 51.08
6. Adams, Andrew SR-4 Augustana (Ill.) 51.14
7. Wheeler, Austin SO-2 Augustana (Ill.) 51.17
8. Cieslak, Matt FR-1 Wis.-Stevens Point 52.79
400 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Buteyn, Noah SR-4 Calvin 50.70
2. Lauber, Andrew FR-1 Wheaton (Ill.) 51.01
3. Redelman, Parker SR-4 Wabash 51.21
4. Robinson, Darryl FR-1 Taylor 51.62
5. Chaimberg, Benjamin JR-3 U. of Chicago 55.31
400 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Blanco, Vicente SR-4 Lindenwood-Belleville 49.28
2. Ellingwood, Austin SR-4 Wabash 49.76
3. Anderson, DJ FR-1 Benedictine (Ill.) 50.14
4. Sheehan, Clayton FR-1 St. Francis (Ind.) 50.29
5. Meskill, Michael SO-2 Illinois-Chicago 51.05
400 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jahns, Jonah SO-2 Wisconsin Lutheran 48.25
2. Spranger, Samual SO-2 Concordia (Wis.) 48.47
3. Valentine, Ethan SR-4 Calvin 48.80
4. Torgerson, Evan FR-1 Wis.-Stevens Point 48.97
5. Miller , Phoenix SR-4 Cardinal Stritch 50.36
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Previdi, Joe SO-2 U. of Chicago 1:52.00 -
2. Marton, Grant JR-3 Carroll 1:52.20 -
3. Voelz, Samuel FR-1 DePauw 1:52.47 -
4. Gatchell, Ethan JR-3 Cedarville 1:52.67 -
5. Matteucci, Nick SO-2 Washington U. 1:52.82 -
6. Partee, John SO-2 Lewis 1:53.44 -
7. Yaro, Samuel FR-1 Lindenwood 1:53.65 -
8. Haughton, Torrain SO-2 DuPage 1:53.68 -
9. Neideck, Joshua SR-4 Indiana Wesleyan 1:54.21 -
10. Wagner, John Harry FR-1 Washington U. 1:54.22 -
11. Alcorn, Evan SR-4 Lindenwood-Belleville 1:54.24 -
12. Pestka, Josh JR-3 St. Ambrose 1:54.42 -
13. O'Keefe, Will FR-1 Southwest Baptist 1:54.61 -
14. Willis, Cole FR-1 Nebraska-Kearney 1:54.69 -
15. LaBracke, Nico SO-2 Wis.-Stevens Point 1:54.72 -
16. Pauers, Mitch SR-4 Wis.-Oshkosh 1:54.84 -
17. Smith, Kiehl SO-2 Albion 1:54.86 -
18. Lindgren, Max FR-1 Nebraska-Kearney 1:54.89 -
19. Gales, Thomas SR-4 Washington U. 1:55.03 -
20. Sebastian, Brendon FR-1 North Central (Ill.) 1:55.06 -
21. Amiri, Jacob SR-4 U. of Chicago 1:55.10 -
22. Meixelsperger, Alec SR-4 Wis.-Whitewater 1:55.16 -
23. Harvey, Nick SO-2 Augustana (Ill.) 1:55.26 -
24. Meehan, Matt JR-3 Olivet Nazarene 1:55.53 -
25. Kuehl, Brian FR-1 Wis.-Whitewater 1:55.63 -
26. Harding, Grayson SO-2 Aquinas 1:55.65 -
27. Funteas Jr., Jimmy JR-3 Wis.-Parkside 1:55.70 -
28. Principato, John SR-4 St. Francis (Ill.) 1:55.82 -
29. Loza, Luis FR-1 Robert Morris (Ill.) 1:55.83 -
30. DeVries, Alec SR-4 Taylor 1:55.91 -
31. Teets, Josh FR-1 Augustana (Ill.) 1:56.16 -
32. Gabriele, Tyler SR-4 Olivet Nazarene 1:56.18 -
33. Christoffer, Matt FR-1 Southwest Baptist 1:56.32 -
34. MacGregor, Matthew SO-2 Aquinas 1:56.38 -
35. Pigeon, Jacob FR-1 Wis.-Parkside 1:56.48 -
36. Lewis, Shauntis SO-2 Taylor 1:56.63 -
37. Lawson, Nick SO-2 Wis.-Stevens Point 1:56.71 -
38. Grandperrin, Nicolas SO-2 Cumberlands 1:57.03 -
39. Nichols, Cliff SO-2 NW Missouri 1:57.14 -
40. Freitag, Nick JR-3 Wis.-Oshkosh 1:57.24 -
41. Tavangar, Kiyan FR-1 U. of Chicago 1:57.26 -
42. Mack, Supervoid SR-4 Cardinal Stritch 1:57.47 -
43. Tobias, Misael SR-4 St. Francis (Ill.) 1:57.56 -
44. Morgan, Andrew FR-1 Olivet Nazarene 1:57.63 -
45. Vroegh, Kevin SR-4 Cornerstone 1:57.90 -
46. Brodeur, Ethan SR-4 Washington U. 1:58.37 -
47. Baker, Paul SR-4 Trine 1:58.47 -
48. Bundy, Adam JR-3 Aquinas 1:58.91 -
49. Pittman, Deonta SR-4 Calumet-St. Joseph 1:59.04 -
50. Chapman, Peyton SO-2 DuPage 1:59.54 -
51. Blaylock, Brian SR-4 St. Francis (Ill.) 1:59.57 -
52. Adams, Grant FR-1 Wheaton (Ill.) 1:59.70 -
53. McKinley, Zach JR-3 Lindenwood 1:59.72 -
54. Hedgepeth, Jacob FR-1 Emory 1:59.83 -
55. Jenkins, Jacob FR-1 Columbia (Mo.) 1:59.96 -
56. Borne, Yanique FR-1 Lindenwood-Belleville 2:00.07 -
57. Van Os, Andrew JR-3 Wheaton (Ill.) 2:00.32 -
58. Bennett, Daniel JR-3 Olivet Nazarene 2:00.45 -
59. Kroeger, Brendan SO-2 Illinois-Springfield 2:00.61 -
60. Brown, Thomas JR-3 St. Francis (Ill.) 2:00.61 -
61. Lopez, Saul SR-4 North Park 2:00.69 -
62. Silvey, Nate SR-4 Cornerstone 2:00.79 -
63. George, Andrew FR-1 Wis.-Oshkosh 2:00.88 -
64. Walker, Johnathan SR-4 Wheaton (Ill.) 2:01.22 -
65. Dischinger, David SO-2 Wheaton (Ill.) 2:01.58 -
66. Glastra, Stein FR-1 Augustana (Ill.) 2:02.62 -
67. Crumpley, David FR-1 Aurora 2:03.21 -
68. Swedberg, Aaron SO-2 Olivet Nazarene 2:03.34 -
69. Midgley, Jordan SR-4 Augustana (Ill.) 2:03.67 -
70. Dowell, Bradley JR-3 Wheaton (Ill.) 2:03.78 -
71. Brase, Noah JR-3 Wheaton (Ill.) 2:04.22 -
72. Brown, Anthoney JR-3 Augustana (Ill.) 2:04.33 -
73. Hyde, Tim SR-4 Augustana (Ill.) 2:04.34 -
74. Sand, Mitch SR-4 Augustana (Ill.) 2:04.60 -
75. Flores, Geraldo FR-1 Robert Morris (Ill.) 2:04.78 -
76. Heinbaugh, Quinn SO-2 Principia 2:04.83 -
77. Holley, Nathan JR-3 North Central (Ill.) 2:05.55 -
78. McQuality, Tanner SO-2 North Central (Ill.) 2:05.64 -
79. Koncius, Anthony FR-1 Benedictine (Ill.) 2:06.29 -
80. Martone, Nicholas FR-1 Roosevelt 2:06.45 -
81. Rodriguez, Eduardo FR-1 Benedictine (Ill.) 2:07.81 -
82. Trujillo, Miles JR-3 Wheaton (Ill.) 2:07.88 -
83. Bennis, Tristan SR-4 Augustana (Ill.) 2:08.83 -
84. Suda, Chris SO-2 North Central (Ill.) 2:08.93 -
85. Nichols, Rane JR-3 St. Ambrose 2:09.94 -
86. Syed, Ahmed FR-1 Robert Morris (Ill.) 2:10.45 -
87. Bluitt, Rakeem SO-2 Calumet-St. Joseph 2:11.64 -
88. Miranda, Fernando JR-3 Aurora 2:12.27 -
89. Martin, Ben FR-1 Augustana (Ill.) 2:12.84 -
90. Schiefelbein, Nathan FR-1 DuPage 2:19.61 -
91. Garcia, Sal SR-4 Concordia Univ. Chicago 2:36.69 -
  Ridenour, Austin   Northwestern University DNF -
  Cashner, Conor   Big River Racing 1:59.41 -
  Forrest, Adam   Northwestern University 2:00.77 -
  Sippy, Michael FR-1 Wis.-Milwaukee 1:55.79 -
  Williams, Shawn   Exhibition 2:00.23 -
  Kugel, Hudson   Exhibition 1:58.64 -
  Bomher, Patrick   Northwestern University 2:05.57 -
  Begunski, Eryk   Exhibition 2:12.43 -
  Fitzpatrick, Sean FR-1 MSOE 2:23.01 -
  Miranda, Sergio   Exhibition 1:53.27 -
  Cotter, Alex SO-2 Wis.-Milwaukee 1:53.50 -
  Dueck, Drew JR-3 Wis.-Milwaukee 1:53.51 -
  Garcia, Alejandro   Exhibition 2:01.43 -
800 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brodeur, Ethan SR-4 Washington U. 1:58.37
2. Hyde, Tim SR-4 Augustana (Ill.) 2:04.34
3. Martone, Nicholas FR-1 Roosevelt 2:06.45
4. Trujillo, Miles JR-3 Wheaton (Ill.) 2:07.88
5. Bennis, Tristan SR-4 Augustana (Ill.) 2:08.83
6. Syed, Ahmed FR-1 Robert Morris (Ill.) 2:10.45
7. Miranda, Fernando JR-3 Aurora 2:12.27
8. Martin, Ben FR-1 Augustana (Ill.) 2:12.84
9. Schiefelbein, Nathan FR-1 DuPage 2:19.61
10. Garcia, Sal SR-4 Concordia Univ. Chicago 2:36.69
  Ridenour, Austin   Northwestern University DNF
12. Bomher, Patrick   Northwestern University 2:05.57
13. Begunski, Eryk   Exhibition 2:12.43
14. Fitzpatrick, Sean FR-1 MSOE 2:23.01
800 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bennett, Daniel JR-3 Olivet Nazarene 2:00.45
2. Kroeger, Brendan SO-2 Illinois-Springfield 2:00.61
3. Glastra, Stein FR-1 Augustana (Ill.) 2:02.62
4. Crumpley, David FR-1 Aurora 2:03.21
5. Midgley, Jordan SR-4 Augustana (Ill.) 2:03.67
6. Brown, Anthoney JR-3 Augustana (Ill.) 2:04.33
7. Flores, Geraldo FR-1 Robert Morris (Ill.) 2:04.78
8. Heinbaugh, Quinn SO-2 Principia 2:04.83
9. Holley, Nathan JR-3 North Central (Ill.) 2:05.55
10. McQuality, Tanner SO-2 North Central (Ill.) 2:05.64
11. Bluitt, Rakeem SO-2 Calumet-St. Joseph 2:11.64
12. Williams, Shawn   Exhibition 2:00.23
800 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Borne, Yanique FR-1 Lindenwood-Belleville 2:00.07
2. Van Os, Andrew JR-3 Wheaton (Ill.) 2:00.32
3. George, Andrew FR-1 Wis.-Oshkosh 2:00.88
4. Walker, Johnathan SR-4 Wheaton (Ill.) 2:01.22
5. Brase, Noah JR-3 Wheaton (Ill.) 2:04.22
6. Sand, Mitch SR-4 Augustana (Ill.) 2:04.60
7. Cashner, Conor   Big River Racing 1:59.41
8. Forrest, Adam   Northwestern University 2:00.77
800 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Morgan, Andrew FR-1 Olivet Nazarene 1:57.63
2. Pittman, Deonta SR-4 Calumet-St. Joseph 1:59.04
3. Adams, Grant FR-1 Wheaton (Ill.) 1:59.70
4. Jenkins, Jacob FR-1 Columbia (Mo.) 1:59.96
5. Brown, Thomas JR-3 St. Francis (Ill.) 2:00.61
6. Dischinger, David SO-2 Wheaton (Ill.) 2:01.58
7. Swedberg, Aaron SO-2 Olivet Nazarene 2:03.34
8. Rodriguez, Eduardo FR-1 Benedictine (Ill.) 2:07.81
800 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. DeVries, Alec SR-4 Taylor 1:55.91
2. Baker, Paul SR-4 Trine 1:58.47
3. Chapman, Peyton SO-2 DuPage 1:59.54
4. Hedgepeth, Jacob FR-1 Emory 1:59.83
5. Lopez, Saul SR-4 North Park 2:00.69
6. Silvey, Nate SR-4 Cornerstone 2:00.79
7. Dowell, Bradley JR-3 Wheaton (Ill.) 2:03.78
8. Koncius, Anthony FR-1 Benedictine (Ill.) 2:06.29
800 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Meehan, Matt JR-3 Olivet Nazarene 1:55.53
2. Principato, John SR-4 St. Francis (Ill.) 1:55.82
3. Teets, Josh FR-1 Augustana (Ill.) 1:56.16
4. Gabriele, Tyler SR-4 Olivet Nazarene 1:56.18
5. Lewis, Shauntis SO-2 Taylor 1:56.63
6. Tavangar, Kiyan FR-1 U. of Chicago 1:57.26
7. Tobias, Misael SR-4 St. Francis (Ill.) 1:57.56
8. Vroegh, Kevin SR-4 Cornerstone 1:57.90
9. Bundy, Adam JR-3 Aquinas 1:58.91
10. McKinley, Zach JR-3 Lindenwood 1:59.72
11. Nichols, Rane JR-3 St. Ambrose 2:09.94
800 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Amiri, Jacob SR-4 U. of Chicago 1:55.10
2. Harvey, Nick SO-2 Augustana (Ill.) 1:55.26
3. Harding, Grayson SO-2 Aquinas 1:55.65
4. Funteas Jr., Jimmy JR-3 Wis.-Parkside 1:55.70
5. Loza, Luis FR-1 Robert Morris (Ill.) 1:55.83
6. Christoffer, Matt FR-1 Southwest Baptist 1:56.32
7. Grandperrin, Nicolas SO-2 Cumberlands 1:57.03
8. Blaylock, Brian SR-4 St. Francis (Ill.) 1:59.57
800 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Alcorn, Evan SR-4 Lindenwood-Belleville 1:54.24
2. Willis, Cole FR-1 Nebraska-Kearney 1:54.69
3. Pauers, Mitch SR-4 Wis.-Oshkosh 1:54.84
4. Lindgren, Max FR-1 Nebraska-Kearney 1:54.89
5. Gales, Thomas SR-4 Washington U. 1:55.03
6. Sebastian, Brendon FR-1 North Central (Ill.) 1:55.06
7. MacGregor, Matthew SO-2 Aquinas 1:56.38
8. Lawson, Nick SO-2 Wis.-Stevens Point 1:56.71
9. Mack, Supervoid SR-4 Cardinal Stritch 1:57.47
10. Kugel, Hudson   Exhibition 1:58.64
800 Meters Finals Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Matteucci, Nick SO-2 Washington U. 1:52.82
2. Neideck, Joshua SR-4 Indiana Wesleyan 1:54.21
3. Pestka, Josh JR-3 St. Ambrose 1:54.42
4. Smith, Kiehl SO-2 Albion 1:54.86
5. Meixelsperger, Alec SR-4 Wis.-Whitewater 1:55.16
6. Pigeon, Jacob FR-1 Wis.-Parkside 1:56.48
7. Freitag, Nick JR-3 Wis.-Oshkosh 1:57.24
8. Suda, Chris SO-2 North Central (Ill.) 2:08.93
9. Sippy, Michael FR-1 Wis.-Milwaukee 1:55.79
800 Meters Finals Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wagner, John Harry FR-1 Washington U. 1:54.22
2. O'Keefe, Will FR-1 Southwest Baptist 1:54.61
3. LaBracke, Nico SO-2 Wis.-Stevens Point 1:54.72
4. Miranda, Sergio   Exhibition 1:53.27
5. Cotter, Alex SO-2 Wis.-Milwaukee 1:53.50
6. Dueck, Drew JR-3 Wis.-Milwaukee 1:53.51
7. Garcia, Alejandro   Exhibition 2:01.43
800 Meters Finals Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Previdi, Joe SO-2 U. of Chicago 1:52.00
2. Marton, Grant JR-3 Carroll 1:52.20
3. Voelz, Samuel FR-1 DePauw 1:52.47
4. Gatchell, Ethan JR-3 Cedarville 1:52.67
5. Partee, John SO-2 Lewis 1:53.44
6. Yaro, Samuel FR-1 Lindenwood 1:53.65
7. Haughton, Torrain SO-2 DuPage 1:53.68
8. Kuehl, Brian FR-1 Wis.-Whitewater 1:55.63
9. Nichols, Cliff SO-2 NW Missouri 1:57.14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Molinaro, Matt SR-4 Ohio Northern 3:51.14 -
2. Humes, Joseph SO-2 Hillsdale 3:51.34 -
3. Inuwa, Elijah JR-3 Queens (N.C.) 3:52.21 -
4. Meyer, Wesley SO-2 Olivet Nazarene 3:52.52 -
5. Broadbooks, Jerod JR-3 Lindenwood 3:52.91 -
6. Zack, Joe SR-4 Wis.-Oshkosh 3:53.67 -
7. Anderson, Michael JR-3 North Central (Ill.) 3:53.82 -
8. Pierce, Nate SO-2 Nebraska-Kearney 3:53.84 -
9. Wallis, Daniel JR-3 Queens (N.C.) 3:54.32 -
10. Legg, Trevor SO-2 Wis.-Parkside 3:54.46 -
11. Buechner, Chris JR-3 North Central (Ill.) 3:54.58 -
12. Hird, Zach SR-4 North Central (Ill.) 3:54.96 -
13. Carson, Tanner JR-3 Berea 3:55.29 -
14. Blaylock, Brian SR-4 St. Francis (Ill.) 3:56.43 -
15. Brodeur, Ethan SR-4 Washington U. 3:56.46 -
16. Petri, Jacob FR-1 Wis.-Parkside 3:56.99 -
17. Grandperrin, Nicolas SO-2 Cumberlands 3:57.32 -
18. Scott, Asher SR-4 Lewis 3:57.34 -
19. Egbert, Alex JR-3 Wis.-Stevens Point 3:57.54 -
20. Pavey, Brice SR-4 Truman 3:57.62 -
21. Caniford, Jacob FR-1 Walsh 3:57.87 -
22. Byrd, Ben JR-3 Taylor 3:57.94 -
23. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 3:57.96 -
24. Weber, Alex SO-2 Cedarville 3:58.27 -
25. Melia, Owen JR-3 U. of Chicago 3:58.94 -
26. Thomas, Hudson SR-4 Wheaton (Ill.) 3:59.13 -
27. Branson, Sam SO-2 Emory 3:59.56 -
28. De Jong, Mark SR-4 Calvin 4:00.31 -
29. Freyaldenhoven, Toler SO-2 Rhodes 4:00.34 -
30. Lindstrom, James JR-3 Mount Mercy 4:00.56 -
31. Paucek, Brendon SR-4 Wis.-Eau Claire 4:00.82 -
32. Gerber, Daniel FR-1 Taylor 4:01.08 -
33. Lawson, Tyler JR-3 Columbia (Mo.) 4:01.34 -
34. Baehl, Hayden SR-4 Wabash 4:01.68 -
35. Ritzi, Connor SR-4 Lewis 4:01.78 -
36. Hedgepeth, Jacob FR-1 Emory 4:01.79 -
37. Schwartz, Connor FR-1 Grand Valley St. 4:02.00 -
38. Penningroth, Jonah SO-2 North Central (Ill.) 4:02.15 -
39. Batt, Zach JR-3 DePauw 4:02.24 -
40. Cucuro, Trey FR-1 Albion 4:02.83 -
41. Weinhold, Alec JR-3 Cedarville 4:02.92 -
42. Skosky, Tommy SR-4 Columbia (Mo.) 4:03.33 -
43. Blagg, Chris JR-3 Washington U. 4:03.68 -
44. Elam, Alex JR-3 Maryville (Mo.) 4:04.75 -
45. Eisengruber, Parker SO-2 Saginaw Valley 4:06.10 -
46. Woerishofer, Clinten SO-2 Wis.-Whitewater 4:06.64 -
47. Schaefer, Josh SO-2 Wis.-Stevens Point 4:06.71 -
48. Cooley, Jeremiah SO-2 Aurora 4:07.02 -
49. Wilson, Kenton FR-1 Illinois-Springfield 4:07.44 -
50. Wiggin, Dan SR-4 Elmhurst 4:07.46 -
51. Saavedra, Walmer SO-2 Illinois-Chicago 4:07.95 -
52. Pickering, Colin SO-2 Olivet Nazarene 4:08.46 -
53. Krieg, Alex FR-1 Columbia (Mo.) 4:08.57 -
54. Ditri, Adam SO-2 Albion 4:09.54 -
55. Meade, Rodrigo JR-3 Oglethorpe 4:09.70 -
56. Kiedrowski, Zach SO-2 Wis.-Parkside 4:09.76 -
57. Brase, Noah JR-3 Wheaton (Ill.) 4:09.77 -
58. Brumfield, Clayton SO-2 Franklin 4:09.88 -
59. Hampton, Tyler SO-2 North Central (Ill.) 4:11.00 -
60. Masterson, Blain FR-1 Wis.-Parkside 4:11.23 -
61. Baze, Tristan FR-1 Columbia (Mo.) 4:11.31 -
62. Koenning, Tim SO-2 U. of Chicago 4:12.18 -
63. Labatore, Jacob SO-2 Carthage 4:12.48 -
64. Masterson, Sean FR-1 Wis.-Parkside 4:12.59 -
65. Ducharme, Jeremy JR-3 North Central (Ill.) 4:12.61 -
66. Stark, Ryan FR-1 Illinois-Springfield 4:13.09 -
67. Straube, Garrad SR-4 Illinois-Springfield 4:13.23 -
68. McQuality, James SR-4 North Central (Ill.) 4:13.33 -
69. Gary, Jarrett FR-1 Carthage 4:14.60 -
70. Bruehl, Noah FR-1 Wis.-Oshkosh 4:14.82 -
71. Conners, Blaine SO-2 Franklin 4:15.43 -
72. Anderson, Anthony FR-1 Wis.-Parkside 4:15.70 -
73. Hackett, Connor FR-1 Wis.-Whitewater 4:16.17 -
74. Larkin, Michael SO-2 Wheaton (Ill.) 4:16.27 -
75. Castaneda, Juan JR-3 Elmhurst 4:17.08 -
76. Del Toro, Ricardo FR-1 DuPage 4:17.77 -
77. Malonda, Roger JR-3 Calumet-St. Joseph 4:17.78 -
78. Hyde, Tim SR-4 Augustana (Ill.) 4:17.85 -
79. Walits, Liam FR-1 Albion 4:18.59 -
80. Trujillo, Miles JR-3 Wheaton (Ill.) 4:18.63 -
81. Mcnamara, Thomas JR-3 Concordia Univ. Chicago 4:18.94 -
82. McQuality, Tanner SO-2 North Central (Ill.) 4:18.99 -
83. Chirayath, Ashith JR-3 Elmhurst 4:19.31 -
84. Morgan, Jeremy FR-1 Wis.-Whitewater 4:19.78 -
85. Caraway, Joe SO-2 Wheaton (Ill.) 4:20.38 -
86. Holley, Nathan JR-3 North Central (Ill.) 4:21.24 -
87. Teresi, Joseph SR-4 Augustana (Ill.) 4:23.90 -
88. Robertson, Caleb FR-1 North Central (Ill.) 4:24.39 -
89. Marshall, Ryan JR-3 Concordia Univ. Chicago 4:29.84 -
90. DiGioia , Chris FR-1 Benedictine (Ill.) 4:31.05 -
91. Beard, Bailey SR-4 Rockford 4:33.17 -
92. Schulberg, Nick SR-4 Elmhurst 4:35.75 -
93. Fearn, Andrew FR-1 North Central (Ill.) 4:36.64 -
94. Chaidez, Eric SR-4 Elmhurst 4:36.74 -
95. Roedel, Mitchell FR-1 Augustana (Ill.) 4:39.62 -
96. Elmi, Sam JR-3 Cornerstone 4:40.54 -
97. DeLuca, Nick JR-3 Elmhurst 4:42.67 -
98. Garcia, Sal SR-4 Concordia Univ. Chicago 5:04.54 -
99. Vazquez, Noe JR-3 Roosevelt 5:22.01 -
  Osing, Tanner SR-4 Augustana (Ill.) DNF -
  Wammetsberger, Felix SO-2 Queens (N.C.) DNF -
  Ngandu, James SR-4 Tiffin DNF -
  Line, Travis SO-2 Columbia (Mo.) DNF -
  Helton, Blake   Exhibition DNF -
  Van Ryzin, Calvin   Exhibition 4:00.54 -
  Smith, Vance   Exhibition 4:11.68 -
  Garcia, Alejandro   Exhibition 3:49.23 -
  Schneider, Nathan   Red Cedar Running Club 4:22.66 -
  Ubert, Benjamin   Exhibition 4:24.51 -
  Cooper, Matt   Exhibition 3:52.88 -
  Laboe, John   Northwestern University 4:25.67 -
  Jung, Tristan   Northwestern University 4:33.91 -
  Johnson , Tucker   Northwestern University 4:58.35 -
  Cashner, Conor   Big River Racing 4:14.63 -
  Ramirez, Pablo   Exhibition 4:20.59 -
  Wolter, Scott   Berkeley Running Co. 4:04.07 -
1500 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Marshall, Ryan JR-3 Concordia Univ. Chicago 4:29.84
2. DiGioia , Chris FR-1 Benedictine (Ill.) 4:31.05
3. Beard, Bailey SR-4 Rockford 4:33.17
4. Schulberg, Nick SR-4 Elmhurst 4:35.75
5. Fearn, Andrew FR-1 North Central (Ill.) 4:36.64
6. Chaidez, Eric SR-4 Elmhurst 4:36.74
7. Roedel, Mitchell FR-1 Augustana (Ill.) 4:39.62
8. Elmi, Sam JR-3 Cornerstone 4:40.54
9. DeLuca, Nick JR-3 Elmhurst 4:42.67
10. Garcia, Sal SR-4 Concordia Univ. Chicago 5:04.54
11. Vazquez, Noe JR-3 Roosevelt 5:22.01
12. Laboe, John   Northwestern University 4:25.67
13. Jung, Tristan   Northwestern University 4:33.91
14. Johnson , Tucker   Northwestern University 4:58.35
1500 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cooley, Jeremiah SO-2 Aurora 4:07.02
2. Wiggin, Dan SR-4 Elmhurst 4:07.46
3. Pickering, Colin SO-2 Olivet Nazarene 4:08.46
4. Ditri, Adam SO-2 Albion 4:09.54
5. Masterson, Blain FR-1 Wis.-Parkside 4:11.23
6. Ducharme, Jeremy JR-3 North Central (Ill.) 4:12.61
7. Gary, Jarrett FR-1 Carthage 4:14.60
8. Hackett, Connor FR-1 Wis.-Whitewater 4:16.17
9. Castaneda, Juan JR-3 Elmhurst 4:17.08
10. Trujillo, Miles JR-3 Wheaton (Ill.) 4:18.63
11. Chirayath, Ashith JR-3 Elmhurst 4:19.31
12. Morgan, Jeremy FR-1 Wis.-Whitewater 4:19.78
13. Caraway, Joe SO-2 Wheaton (Ill.) 4:20.38
14. Teresi, Joseph SR-4 Augustana (Ill.) 4:23.90
15. Schneider, Nathan   Red Cedar Running Club 4:22.66
16. Ubert, Benjamin   Exhibition 4:24.51
1500 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Krieg, Alex FR-1 Columbia (Mo.) 4:08.57
2. Hampton, Tyler SO-2 North Central (Ill.) 4:11.00
3. Baze, Tristan FR-1 Columbia (Mo.) 4:11.31
4. Koenning, Tim SO-2 U. of Chicago 4:12.18
5. Labatore, Jacob SO-2 Carthage 4:12.48
6. Stark, Ryan FR-1 Illinois-Springfield 4:13.09
7. Straube, Garrad SR-4 Illinois-Springfield 4:13.23
8. Bruehl, Noah FR-1 Wis.-Oshkosh 4:14.82
9. Conners, Blaine SO-2 Franklin 4:15.43
10. Anderson, Anthony FR-1 Wis.-Parkside 4:15.70
11. Hyde, Tim SR-4 Augustana (Ill.) 4:17.85
12. Walits, Liam FR-1 Albion 4:18.59
13. McQuality, Tanner SO-2 North Central (Ill.) 4:18.99
14. Holley, Nathan JR-3 North Central (Ill.) 4:21.24
15. Robertson, Caleb FR-1 North Central (Ill.) 4:24.39
16. Smith, Vance   Exhibition 4:11.68
1500 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. De Jong, Mark SR-4 Calvin 4:00.31
2. Penningroth, Jonah SO-2 North Central (Ill.) 4:02.15
3. Cucuro, Trey FR-1 Albion 4:02.83
4. Woerishofer, Clinten SO-2 Wis.-Whitewater 4:06.64
5. Schaefer, Josh SO-2 Wis.-Stevens Point 4:06.71
6. Wilson, Kenton FR-1 Illinois-Springfield 4:07.44
7. Brase, Noah JR-3 Wheaton (Ill.) 4:09.77
8. Masterson, Sean FR-1 Wis.-Parkside 4:12.59
9. Larkin, Michael SO-2 Wheaton (Ill.) 4:16.27
10. Del Toro, Ricardo FR-1 DuPage 4:17.77
11. Mcnamara, Thomas JR-3 Concordia Univ. Chicago 4:18.94
  Line, Travis SO-2 Columbia (Mo.) DNF
13. Cashner, Conor   Big River Racing 4:14.63
14. Ramirez, Pablo   Exhibition 4:20.59
1500 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Byrd, Ben JR-3 Taylor 3:57.94
2. Weber, Alex SO-2 Cedarville 3:58.27
3. Branson, Sam SO-2 Emory 3:59.56
4. Lindstrom, James JR-3 Mount Mercy 4:00.56
5. Gerber, Daniel FR-1 Taylor 4:01.08
6. Weinhold, Alec JR-3 Cedarville 4:02.92
7. Skosky, Tommy SR-4 Columbia (Mo.) 4:03.33
8. Elam, Alex JR-3 Maryville (Mo.) 4:04.75
9. Saavedra, Walmer SO-2 Illinois-Chicago 4:07.95
10. Meade, Rodrigo JR-3 Oglethorpe 4:09.70
11. Brumfield, Clayton SO-2 Franklin 4:09.88
12. Malonda, Roger JR-3 Calumet-St. Joseph 4:17.78
  Helton, Blake   Exhibition DNF
14. Wolter, Scott   Berkeley Running Co. 4:04.07
1500 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brodeur, Ethan SR-4 Washington U. 3:56.46
2. Petri, Jacob FR-1 Wis.-Parkside 3:56.99
3. Pavey, Brice SR-4 Truman 3:57.62
4. Melia, Owen JR-3 U. of Chicago 3:58.94
5. Thomas, Hudson SR-4 Wheaton (Ill.) 3:59.13
6. Paucek, Brendon SR-4 Wis.-Eau Claire 4:00.82
7. Lawson, Tyler JR-3 Columbia (Mo.) 4:01.34
8. Baehl, Hayden SR-4 Wabash 4:01.68
9. Ritzi, Connor SR-4 Lewis 4:01.78
10. Hedgepeth, Jacob FR-1 Emory 4:01.79
11. Schwartz, Connor FR-1 Grand Valley St. 4:02.00
12. Blagg, Chris JR-3 Washington U. 4:03.68
13. Kiedrowski, Zach SO-2 Wis.-Parkside 4:09.76
14. McQuality, James SR-4 North Central (Ill.) 4:13.33
15. Van Ryzin, Calvin   Exhibition 4:00.54
1500 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Meyer, Wesley SO-2 Olivet Nazarene 3:52.52
2. Anderson, Michael JR-3 North Central (Ill.) 3:53.82
3. Legg, Trevor SO-2 Wis.-Parkside 3:54.46
4. Buechner, Chris JR-3 North Central (Ill.) 3:54.58
5. Hird, Zach SR-4 North Central (Ill.) 3:54.96
6. Carson, Tanner JR-3 Berea 3:55.29
7. Grandperrin, Nicolas SO-2 Cumberlands 3:57.32
8. Scott, Asher SR-4 Lewis 3:57.34
9. Egbert, Alex JR-3 Wis.-Stevens Point 3:57.54
10. Caniford, Jacob FR-1 Walsh 3:57.87
11. Freyaldenhoven, Toler SO-2 Rhodes 4:00.34
12. Batt, Zach JR-3 DePauw 4:02.24
  Osing, Tanner SR-4 Augustana (Ill.) DNF
14. Garcia, Alejandro   Exhibition 3:49.23
1500 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Molinaro, Matt SR-4 Ohio Northern 3:51.14
2. Humes, Joseph SO-2 Hillsdale 3:51.34
3. Inuwa, Elijah JR-3 Queens (N.C.) 3:52.21
4. Broadbooks, Jerod JR-3 Lindenwood 3:52.91
5. Zack, Joe SR-4 Wis.-Oshkosh 3:53.67
6. Pierce, Nate SO-2 Nebraska-Kearney 3:53.84
7. Wallis, Daniel JR-3 Queens (N.C.) 3:54.32
8. Blaylock, Brian SR-4 St. Francis (Ill.) 3:56.43
9. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 3:57.96
10. Eisengruber, Parker SO-2 Saginaw Valley 4:06.10
  Wammetsberger, Felix SO-2 Queens (N.C.) DNF
  Ngandu, James SR-4 Tiffin DNF
13. Cooper, Matt   Exhibition 3:52.88
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Achengli, Karim JR-3 NW Missouri 14:23.18 -
2. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 14:24.71 -
3. Hird, Zach SR-4 North Central (Ill.) 14:32.85 -
4. McKenna, Nolan JR-3 North Central (Ill.) 14:33.19 -
5. Schultz, Thomas JR-3 Wis.-La Crosse 14:34.49 -
6. Skosky, Tommy SR-4 Columbia (Mo.) 14:34.75 -
7. Schraeder, Joshua SO-2 Wis.-La Crosse 14:36.19 -
8. McVey, Ian JR-3 Ohio Northern 14:36.85 -
9. Osmulski, Matt SO-2 North Central (Ill.) 14:37.21 -
10. Hadley, Mark JR-3 Walsh 14:43.40 -
11. Johnson, Tyler SO-2 Calvin 14:46.26 -
12. Simon , Kirby SR-4 Washington U. 14:47.77 -
13. McCartney, George JR-3 Malone 14:48.28 -
14. Drake, Caleb SR-4 Dordt 14:51.44 -
15. Cutter, Ryan FR-1 U. of Chicago 14:53.98 -
16. Matthiesen, Zach SR-4 Principia 14:56.50 -
17. Hollett, Doug JR-3 Cornerstone 14:58.09 -
18. Lawson, Tyler JR-3 Columbia (Mo.) 14:58.10 -
19. Philipose, Andrew SR-4 Calvin 14:58.45 -
20. Osing, Tanner SR-4 Augustana (Ill.) 14:58.94 -
21. Maxon, Chris FR-1 Indiana Wesleyan 15:00.59 -
22. Saxton, Jesse FR-1 Indiana Wesleyan 15:00.59 -
23. Stover, Joe FR-1 Washington U. 15:01.11 -
24. Boyer, Nate SR-4 Malone 15:01.30 -
25. Varineau, Justin FR-1 Calvin 15:01.34 -
26. Crowe, Austin SO-2 Lindenwood 15:01.75 -
27. Foley, Gannon FR-1 Aquinas 15:02.11 -
28. Freeman, Benjamin SO-2 Rhodes 15:06.04 -
29. Sullivan, Ethan JR-3 Cedarville 15:06.62 -
30. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 15:07.50 -
31. Malonda, Roger JR-3 Calumet-St. Joseph 15:08.94 -
32. Chadwick, Cody FR-1 Wis.-Oshkosh 15:09.56 -
33. Call, Benjamin SR-4 Cumberlands 15:10.74 -
34. Nofziger, Sam FR-1 UC-Colo. Spgs. 15:11.63 -
35. Dina, Dominic SO-2 North Central (Ill.) 15:12.11 -
36. Ciaravino, Joseph JR-3 Aquinas 15:12.20 -
37. Ellis, Jonathan FR-1 Calvin 15:13.01 -
38. Trimark, Noah SO-2 Washington U. 15:14.79 -
39. O'Shea, Joel SO-2 St. Francis (Ill.) 15:14.98 -
40. Gardner, Chase FR-1 U. of Chicago 15:18.23 -
41. Gosselin, Jacob JR-3 U. of Chicago 15:18.81 -
42. Stevens, Reece JR-3 Rhodes 15:21.25 -
43. Marshall, Brian SR-4 UC-Colo. Spgs. 15:21.83 -
44. Jaskowiak, Jacob JR-3 North Central (Ill.) 15:22.09 -
45. Pasley, Tyler FR-1 Illinois-Springfield 15:25.00 -
46. Kreuch, Peter SR-4 U. of Chicago 15:25.23 -
47. Forster, Colton JR-3 Mount Mercy 15:26.66 -
48. Koeman, Jamison JR-3 Calvin 15:26.99 -
49. Mohammed, Nebil JR-3 North Central (Ill.) 15:29.45 -
50. Hearn, Adam JR-3 Rhodes 15:32.57 -
51. Moore, Willie SO-2 UC-Colo. Spgs. 15:33.08 -
52. Cho, Stephen SR-4 Taylor 15:33.52 -
53. Claus, Kevin SR-4 Augustana (Ill.) 15:34.65 -
54. Wilson, Kenton FR-1 Illinois-Springfield 15:35.20 -
55. Fosdick, Matthew SO-2 Aquinas 15:35.59 -
56. Whetstone, Jack FR-1 Emory 15:36.11 -
57. Herbrand, Kyle JR-3 Wis.-Platteville 15:36.94 -
58. Johnson, Mitchell SR-4 Augustana (Ill.) 15:37.13 -
59. Massot, Seth SO-2 Wheaton (Ill.) 15:38.07 -
60. Massey, Daniel SR-4 Wis.-Oshkosh 15:38.58 -
61. Krieg, Alex FR-1 Columbia (Mo.) 15:38.88 -
62. Spivey, Aaron JR-3 North Central (Ill.) 15:43.01 -
63. Nabatov, Elliot SO-2 Illinois-Springfield 15:43.59 -
64. Williams, Rob JR-3 Augustana (Ill.) 15:44.26 -
65. Stark, Ryan FR-1 Illinois-Springfield 15:44.91 -
66. Estrada, Brandon SO-2 Aurora 15:48.28 -
67. Straube, Garrad SR-4 Illinois-Springfield 15:51.29 -
68. Vittetow, Kieffer FR-1 Indianapolis 15:51.76 -
69. Krueger, Bennett JR-3 Wis.-Oshkosh 15:53.20 -
70. Pommier, Gabriel FR-1 North Central (Ill.) 15:53.58 -
71. Dorsey, Ronan SR-4 Illinois Wesleyan 15:53.68 -
72. Del Toro, Ricardo FR-1 DuPage 15:57.59 -
73. Cabrera, Carlos FR-1 Illinois-Chicago 15:58.92 -
74. Fernandez, Jonnathan FR-1 Robert Morris (Ill.) 16:00.24 -
75. McElroy, Ford SO-2 Cedarville 16:00.42 -
76. Pettinga, Jacob SO-2 Calvin 16:03.41 -
77. Rockley, Danny FR-1 Indianapolis 16:06.16 -
78. Borrowman, Seth JR-3 Illinois Wesleyan 16:07.48 -
79. Peterson, Simon SO-2 Wheaton (Ill.) 16:09.64 -
80. Wuchte, Thomas FR-1 Illinois-Springfield 16:15.24 -
81. Kleyn, Taylor JR-3 Indianapolis 16:18.05 -
82. Perez, Nathan FR-1 Wis.-Parkside 16:18.48 -
83. Kroeger, Brendan SO-2 Illinois-Springfield 16:19.39 -
84. Kaleel, Edward SO-2 Aquinas 16:19.87 -
85. Oftedahl, Spencer FR-1 Wis.-Parkside 16:20.74 -
86. Schwartz, Zakry SO-2 Carthage 16:21.74 -
87. Danko, Jaeden FR-1 Illinois Wesleyan 16:36.57 -
88. Jestus, Jimmy JR-3 Benedictine (Ill.) 16:37.16 -
89. Phelps, Alex SO-2 Illinois-Springfield 16:40.43 -
90. Kates, Andrew SO-2 U. of Chicago 16:40.72 -
91. Stuck, Brady JR-3 Wisconsin Lutheran 16:43.07 -
92. Borazo, Collin SO-2 Wis.-Oshkosh 16:43.36 -
93. LeMesurier, Andrew SO-2 Cedarville 16:49.59 -
94. Hofstra, Ben FR-1 Cornerstone 16:52.90 -
95. Dignan, Cameron SO-2 U. of Chicago 16:53.73 -
96. Brown, Dylan FR-1 Indianapolis 17:00.39 -
97. Elkins, Patrik FR-1 Illinois-Springfield 17:06.25 -
98. Wohlfert, Joseph JR-3 St. Francis (Ind.) 17:19.50 -
99. Rowe, Ethan FR-1 North Central (Ill.) 17:21.51 -
100. Tiegen, Ryan SO-2 Concordia (Wis.) 17:28.01 -
101. Hall, Chase SR-4 North Central (Ill.) 17:37.98 -
102. Ajamie, Matthew SO-2 Indianapolis 17:38.67 -
103. Johnson, Eric SR-4 Indianapolis 17:57.20 -
104. Barnhill, Addison FR-1 Calumet-St. Joseph 18:17.03 -
105. Slater, Hunter SO-2 Indianapolis 18:24.65 -
106. Barriteau-Zapata, Josiah FR-1 Indianapolis 18:43.49 -
107. Garcia, Sal SR-4 Concordia Univ. Chicago 18:49.89 -
108. Unzueta, Alejandro FR-1 Roosevelt 18:51.93 -
109. Cook, Tyler FR-1 Indianapolis 20:00.52 -
  Egan, Matthew SR-4 Indianapolis DNF -
  Zajkowski, Austin SR-4 Wis.-La Crosse DNF -
  McIntire, Bailey   Exhibition 14:46.82 -
  Wurtz, Scott   Exhibition 14:54.93 -
  Wagoner, Ben   Exhibition 14:57.32 -
  Danner, Alec   Exhibition 15:05.24 -
  Becker, Jesse   Exhibition 15:10.64 -
  Zaremba, Ben   Exhibition 15:17.50 -
  Winters, Dawson   Exhibition 15:26.68 -
  Steffen, Noah   Exhibition 15:30.89 -
  Johnson , Tucker   Northwestern University 18:21.70 -
  Davis, Erik   Central Michigan Running 15:20.09 -
  Becher, Leighton   Exhibition 15:23.80 -
  Mangiapane, Andrew   Exhibition 15:27.02 -
  Mollway, Josh   Illinois Track Club 15:32.74 -
  Burroughs, Andrew   Exhibition 15:43.50 -
  Hiserote, Tyler SO-2 Illinois-Springfield 15:46.41 -
  Malcolm, Daniel   Red Cedar Running Club 16:49.44 -
  Schneider, Nathan   Red Cedar Running Club 16:00.78 -
  Henze, Preston SO-2 Illinois-Springfield 16:05.88 -
  Pickell, Ryan   Red Cedar Running Club 16:34.20 -
  Franklin, Jack   Exhibition 14:40.78 -
5000 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pommier, Gabriel FR-1 North Central (Ill.) 15:53.58
2. Kleyn, Taylor JR-3 Indianapolis 16:18.05
3. Oftedahl, Spencer FR-1 Wis.-Parkside 16:20.74
4. Phelps, Alex SO-2 Illinois-Springfield 16:40.43
5. Stuck, Brady JR-3 Wisconsin Lutheran 16:43.07
6. Dignan, Cameron SO-2 U. of Chicago 16:53.73
7. Brown, Dylan FR-1 Indianapolis 17:00.39
8. Rowe, Ethan FR-1 North Central (Ill.) 17:21.51
9. Tiegen, Ryan SO-2 Concordia (Wis.) 17:28.01
10. Ajamie, Matthew SO-2 Indianapolis 17:38.67
11. Johnson, Eric SR-4 Indianapolis 17:57.20
12. Barnhill, Addison FR-1 Calumet-St. Joseph 18:17.03
13. Slater, Hunter SO-2 Indianapolis 18:24.65
14. Barriteau-Zapata, Josiah FR-1 Indianapolis 18:43.49
15. Garcia, Sal SR-4 Concordia Univ. Chicago 18:49.89
16. Unzueta, Alejandro FR-1 Roosevelt 18:51.93
17. Cook, Tyler FR-1 Indianapolis 20:00.52
  Egan, Matthew SR-4 Indianapolis DNF
19. Johnson , Tucker   Northwestern University 18:21.70
5000 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Mitchell SR-4 Augustana (Ill.) 15:37.13
2. Krieg, Alex FR-1 Columbia (Mo.) 15:38.88
3. Stark, Ryan FR-1 Illinois-Springfield 15:44.91
4. Krueger, Bennett JR-3 Wis.-Oshkosh 15:53.20
5. Del Toro, Ricardo FR-1 DuPage 15:57.59
6. Fernandez, Jonnathan FR-1 Robert Morris (Ill.) 16:00.24
7. Rockley, Danny FR-1 Indianapolis 16:06.16
8. Borrowman, Seth JR-3 Illinois Wesleyan 16:07.48
9. Wuchte, Thomas FR-1 Illinois-Springfield 16:15.24
10. Kroeger, Brendan SO-2 Illinois-Springfield 16:19.39
11. Kaleel, Edward SO-2 Aquinas 16:19.87
12. Schwartz, Zakry SO-2 Carthage 16:21.74
13. Danko, Jaeden FR-1 Illinois Wesleyan 16:36.57
14. Borazo, Collin SO-2 Wis.-Oshkosh 16:43.36
15. LeMesurier, Andrew SO-2 Cedarville 16:49.59
16. Hofstra, Ben FR-1 Cornerstone 16:52.90
17. Elkins, Patrik FR-1 Illinois-Springfield 17:06.25
18. Wohlfert, Joseph JR-3 St. Francis (Ind.) 17:19.50
19. Hall, Chase SR-4 North Central (Ill.) 17:37.98
20. Schneider, Nathan   Red Cedar Running Club 16:00.78
21. Henze, Preston SO-2 Illinois-Springfield 16:05.88
22. Pickell, Ryan   Red Cedar Running Club 16:34.20
5000 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gardner, Chase FR-1 U. of Chicago 15:18.23
2. Gosselin, Jacob JR-3 U. of Chicago 15:18.81
3. Pasley, Tyler FR-1 Illinois-Springfield 15:25.00
4. Mohammed, Nebil JR-3 North Central (Ill.) 15:29.45
5. Hearn, Adam JR-3 Rhodes 15:32.57
6. Moore, Willie SO-2 UC-Colo. Spgs. 15:33.08
7. Cho, Stephen SR-4 Taylor 15:33.52
8. Claus, Kevin SR-4 Augustana (Ill.) 15:34.65
9. Wilson, Kenton FR-1 Illinois-Springfield 15:35.20
10. Fosdick, Matthew SO-2 Aquinas 15:35.59
11. Whetstone, Jack FR-1 Emory 15:36.11
12. Herbrand, Kyle JR-3 Wis.-Platteville 15:36.94
13. Massey, Daniel SR-4 Wis.-Oshkosh 15:38.58
14. Spivey, Aaron JR-3 North Central (Ill.) 15:43.01
15. Estrada, Brandon SO-2 Aurora 15:48.28
16. Vittetow, Kieffer FR-1 Indianapolis 15:51.76
17. Dorsey, Ronan SR-4 Illinois Wesleyan 15:53.68
18. Cabrera, Carlos FR-1 Illinois-Chicago 15:58.92
19. McElroy, Ford SO-2 Cedarville 16:00.42
20. Pettinga, Jacob SO-2 Calvin 16:03.41
21. Perez, Nathan FR-1 Wis.-Parkside 16:18.48
22. Jestus, Jimmy JR-3 Benedictine (Ill.) 16:37.16
23. Davis, Erik   Central Michigan Running 15:20.09
24. Becher, Leighton   Exhibition 15:23.80
25. Mangiapane, Andrew   Exhibition 15:27.02
26. Mollway, Josh   Illinois Track Club 15:32.74
27. Burroughs, Andrew   Exhibition 15:43.50
28. Hiserote, Tyler SO-2 Illinois-Springfield 15:46.41
29. Malcolm, Daniel   Red Cedar Running Club 16:49.44
5000 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cutter, Ryan FR-1 U. of Chicago 14:53.98
2. Saxton, Jesse FR-1 Indiana Wesleyan 15:00.59
3. Varineau, Justin FR-1 Calvin 15:01.34
4. Crowe, Austin SO-2 Lindenwood 15:01.75
5. Freeman, Benjamin SO-2 Rhodes 15:06.04
6. Sullivan, Ethan JR-3 Cedarville 15:06.62
7. Malonda, Roger JR-3 Calumet-St. Joseph 15:08.94
8. Chadwick, Cody FR-1 Wis.-Oshkosh 15:09.56
9. Nofziger, Sam FR-1 UC-Colo. Spgs. 15:11.63
10. Ellis, Jonathan FR-1 Calvin 15:13.01
11. Trimark, Noah SO-2 Washington U. 15:14.79
12. O'Shea, Joel SO-2 St. Francis (Ill.) 15:14.98
13. Stevens, Reece JR-3 Rhodes 15:21.25
14. Marshall, Brian SR-4 UC-Colo. Spgs. 15:21.83
15. Kreuch, Peter SR-4 U. of Chicago 15:25.23
16. Forster, Colton JR-3 Mount Mercy 15:26.66
17. Massot, Seth SO-2 Wheaton (Ill.) 15:38.07
18. Nabatov, Elliot SO-2 Illinois-Springfield 15:43.59
19. Williams, Rob JR-3 Augustana (Ill.) 15:44.26
20. Straube, Garrad SR-4 Illinois-Springfield 15:51.29
21. Peterson, Simon SO-2 Wheaton (Ill.) 16:09.64
22. Kates, Andrew SO-2 U. of Chicago 16:40.72
23. McIntire, Bailey   Exhibition 14:46.82
24. Wurtz, Scott   Exhibition 14:54.93
25. Wagoner, Ben   Exhibition 14:57.32
26. Danner, Alec   Exhibition 15:05.24
27. Becker, Jesse   Exhibition 15:10.64
28. Zaremba, Ben   Exhibition 15:17.50
29. Winters, Dawson   Exhibition 15:26.68
30. Steffen, Noah   Exhibition 15:30.89
5000 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Achengli, Karim JR-3 NW Missouri 14:23.18
2. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 14:24.71
3. Hird, Zach SR-4 North Central (Ill.) 14:32.85
4. McKenna, Nolan JR-3 North Central (Ill.) 14:33.19
5. Schultz, Thomas JR-3 Wis.-La Crosse 14:34.49
6. Skosky, Tommy SR-4 Columbia (Mo.) 14:34.75
7. Schraeder, Joshua SO-2 Wis.-La Crosse 14:36.19
8. McVey, Ian JR-3 Ohio Northern 14:36.85
9. Osmulski, Matt SO-2 North Central (Ill.) 14:37.21
10. Hadley, Mark JR-3 Walsh 14:43.40
11. Johnson, Tyler SO-2 Calvin 14:46.26
12. Simon , Kirby SR-4 Washington U. 14:47.77
13. McCartney, George JR-3 Malone 14:48.28
14. Drake, Caleb SR-4 Dordt 14:51.44
15. Matthiesen, Zach SR-4 Principia 14:56.50
16. Hollett, Doug JR-3 Cornerstone 14:58.09
17. Lawson, Tyler JR-3 Columbia (Mo.) 14:58.10
18. Philipose, Andrew SR-4 Calvin 14:58.45
19. Osing, Tanner SR-4 Augustana (Ill.) 14:58.94
20. Maxon, Chris FR-1 Indiana Wesleyan 15:00.59
21. Stover, Joe FR-1 Washington U. 15:01.11
22. Boyer, Nate SR-4 Malone 15:01.30
23. Foley, Gannon FR-1 Aquinas 15:02.11
24. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 15:07.50
25. Call, Benjamin SR-4 Cumberlands 15:10.74
26. Dina, Dominic SO-2 North Central (Ill.) 15:12.11
27. Ciaravino, Joseph JR-3 Aquinas 15:12.20
28. Jaskowiak, Jacob JR-3 North Central (Ill.) 15:22.09
29. Koeman, Jamison JR-3 Calvin 15:26.99
  Zajkowski, Austin SR-4 Wis.-La Crosse DNF
31. Franklin, Jack   Exhibition 14:40.78
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bains, Tom SR-4 Queens (N.C.) 29:46.88 -
2. Fields, Spencer JR-3 Rhodes 30:18.59 -
3. Nolan , Austin SO-2 Southern Indiana 30:31.94 -
4. O'gara, David SR-4 Washington U. 30:45.05 -
5. Striegel, Chris SO-2 Bellarmine 30:46.74 -
6. Torres, Armando SR-4 Wis.-Parkside 30:47.15 -
7. Makrounis, Alex FR-1 North Central (Ill.) 30:55.57 -
8. Rosas, Jose JR-3 Queens (N.C.) 31:02.45 -
9. Bradley, Bryce SR-4 Grand Valley St. 31:23.95 -
10. Hiegel, Robert JR-3 Bridgewater (Va.) 31:24.82 -
11. Phillips, Ryan SR-4 Rhodes 31:31.17 -
12. Johnsrud, Peter JR-3 Washington U. 31:43.23 -
13. Gizowski, Adam SR-4 Aquinas 31:50.89 -
14. Hedrick, Jacob JR-3 Hanover 31:52.09 -
15. Hulliberger, Zach SR-4 Olivet Nazarene 31:53.52 -
16. Waters, Jackson JR-3 Lewis 31:55.13 -
17. Shroda, Bjorn SO-2 North Central (Ill.) 32:00.66 -
18. Cobb, Mikey JR-3 North Central (Ill.) 32:17.75 -
19. Thompson, Alex JR-3 Columbia (Mo.) 32:47.17 -
20. Oats, Connor SR-4 North Central (Ill.) 32:53.37 -
21. Barbour, Jack FR-1 U. of Chicago 32:57.82 -
22. Beutel, Alec SO-2 North Central (Ill.) 33:38.28 -
23. Chapman, Zachary FR-1 North Central (Ill.) 34:23.24 -
24. Todd-Middleditch, Stuart FR-1 North Central (Ill.) 35:27.85 -
  Kapes, Steven SO-2 Walsh DNF -
  Pence, Tyler   Illinois-Springfield DNF -
  Prizy, Evan   Exhibition DNF -
  Kipkemei, Nick SO-2 Queens (N.C.) DNF -
  Nault, Tyler SO-2 Wis.-La Crosse DNF -
  Sismelich, Steven SR-4 North Central (Ill.) DNF -
  Chavez, Joe SR-4 Benedictine (Ill.) DNF -
  Creger, Dylan   Second City Track Club 31:19.03 -
  Rylaarsdam, Andrew   Playmakers / NB 31:36.96 -
  Bailey, Jeff   Second City Track Club 31:53.80 -
  Witters Hicks, Shane   Exhibition 32:19.02 -
  Craig, John   Exhibition 33:50.76 -
  Hofmann, Eric   Exhibition 34:13.32 -
  Kennedy, Harrison   Exhibition 34:25.98 -
  Rubis, Derek   Exhibition 40:55.00 -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Duff, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 14.39 - -0.2
2. Anthony, Caleb SO-2 Taylor 14.46 - -0.2
3. Bailey, Shabari SR-4 Lewis 14.84 - -0.2
4. Jones, RaShawn SO-2 Wabash 14.93 - -0.2
5. Tinsley, Denzel FR-1 Adrian 14.94 - -0.2
6. Davis, Jordan JR-3 Adrian 14.95 - -0.2
7. Ruffin, Brandon JR-3 St. Francis (Ill.) 15.16 - -0.2
8. Whitaker, Andrew FR-1 Washington U. 15.35 - -0.4
9. Annorat, Richard JR-3 Albion 15.36 - -0.4
10. Hilton, Kyle JR-3 North Central (Ill.) 15.39 - -0.4
11. Miller, Paris FR-1 DuPage 15.49 - -0.2
12. Ackerman, Will SR-4 U. of Chicago 15.54 - -0.5
13. Lloyd, Owen FR-1 Ohio Northern 15.58 - -0.5
14. Harris, Tracker FR-1 Olivet Nazarene 15.67 - -0.5
15. LeFevre, Patrick SR-4 U. of Chicago 15.68 - -0.4
16. Martin, Robert SR-4 Wis.-Whitewater 15.74 - -0.4
17. Gray, Jacob SO-2 Washington U. 15.75 - -0.5
18. Mendez, Quentin SO-2 Wis.-Whitewater 15.88 - -0.5
19. Posanski, Michael SR-4 Wis.-Stevens Point 16.17 - 3.3
20. Barrio, Jose SO-2 North Park 16.36 - 3.3
21. Musgrave, Erik SO-2 North Central (Ill.) 16.68 - 3.3
22. Preston, Quinlin JR-3 Washington U. 16.76 - -1.9
23. Smith, Riley FR-1 Augustana (Ill.) 16.91 - 3.3
24. Smith, Robert SO-2 Wheaton (Ill.) 17.39 - 3.3
25. Rother, Jacob SR-4 Washington U. 20.86 - -1.9
110 Hurdles Finals Section 1
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Preston, Quinlin JR-3 Washington U. 16.76
2. Rother, Jacob SR-4 Washington U. 20.86
110 Hurdles Finals Section 2
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Posanski, Michael SR-4 Wis.-Stevens Point 16.17
2. Barrio, Jose SO-2 North Park 16.36
3. Musgrave, Erik SO-2 North Central (Ill.) 16.68
4. Smith, Riley FR-1 Augustana (Ill.) 16.91
5. Smith, Robert SO-2 Wheaton (Ill.) 17.39
110 Hurdles Finals Section 3
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ackerman, Will SR-4 U. of Chicago 15.54
2. Lloyd, Owen FR-1 Ohio Northern 15.58
3. Harris, Tracker FR-1 Olivet Nazarene 15.67
4. Gray, Jacob SO-2 Washington U. 15.75
5. Mendez, Quentin SO-2 Wis.-Whitewater 15.88
110 Hurdles Finals Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Whitaker, Andrew FR-1 Washington U. 15.35
2. Annorat, Richard JR-3 Albion 15.36
3. Hilton, Kyle JR-3 North Central (Ill.) 15.39
4. LeFevre, Patrick SR-4 U. of Chicago 15.68
5. Martin, Robert SR-4 Wis.-Whitewater 15.74
110 Hurdles Finals Section 5
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Duff, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 14.39
2. Anthony, Caleb SO-2 Taylor 14.46
3. Bailey, Shabari SR-4 Lewis 14.84
4. Jones, RaShawn SO-2 Wabash 14.93
5. Tinsley, Denzel FR-1 Adrian 14.94
6. Davis, Jordan JR-3 Adrian 14.95
7. Ruffin, Brandon JR-3 St. Francis (Ill.) 15.16
8. Miller, Paris FR-1 DuPage 15.49
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hokanson, Matt SO-2 Wis.-Platteville 53.05 -
2. Holesinger, Bryce SR-4 Lewis 53.55 -
3. Whitaker, Andrew FR-1 Washington U. 53.88 -
4. Mogorvic, Jakob SO-2 Illinois-Chicago 53.95 -
5. Harris, Tracker FR-1 Olivet Nazarene 54.24 -
6. Sommers, Clayton JR-3 Augustana (Ill.) 54.25 -
7. Beucler, Kenny JR-3 Heidelberg 54.64 -
8. Billington, Michael SR-4 Washington U. 55.05 -
9. Wamuo, Obi SR-4 U. of Chicago 55.25 -
10. Paintsil, Elliott SO-2 U. of Chicago 56.05 -
11. Fowler, Damon SR-4 Webster 56.54 -
12. Verheyden, Noah JR-3 Wis.-Whitewater 56.57 -
13. Cernek, Gavin SO-2 North Central (Ill.) 56.83 -
14. Garner, Jalen SO-2 Benedictine (Ill.) 57.15 -
15. Schamber, Joel JR-3 Wisconsin Lutheran 57.18 -
16. Cramer, Collen JR-3 Taylor 57.57 -
17. Musgrave, Erik SO-2 North Central (Ill.) 57.57 -
18. Bullis, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 57.60 -
19. Aleman, Josh FR-1 Principia 58.39 -
20. Armenta, Xavier FR-1 Illinois-Chicago 58.80 -
21. Smith, Riley FR-1 Augustana (Ill.) 59.47 -
22. Malone, Rogeno SO-2 Wabash 59.59 -
23. Bandemer, Sam SR-4 St. Francis (Ill.) 1:00.95 -
24. Peneycad, Matt SR-4 Wheaton (Ill.) 1:01.14 -
25. Brown, Austin SO-2 Edgewood 1:01.59 -
26. Giovannelli, Michael SO-2 St. Francis (Ill.) 1:03.39 -
27. Posanski, Michael SR-4 Wis.-Stevens Point 1:03.71 -
28. Alatorre, Agustin FR-1 Calumet-St. Joseph 1:09.50 -
  Koss, Taylor   Exhibition 54.24 -
  Oliva, Matthew   Exhibition 59.66 -
  Jakubowski, Deven FR-1 MSOE 1:01.16 -
400 Hurdles Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bandemer, Sam SR-4 St. Francis (Ill.) 1:00.95
2. Peneycad, Matt SR-4 Wheaton (Ill.) 1:01.14
3. Posanski, Michael SR-4 Wis.-Stevens Point 1:03.71
4. Alatorre, Agustin FR-1 Calumet-St. Joseph 1:09.50
5. Oliva, Matthew   Exhibition 59.66
400 Hurdles Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bullis, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 57.60
2. Aleman, Josh FR-1 Principia 58.39
3. Armenta, Xavier FR-1 Illinois-Chicago 58.80
4. Smith, Riley FR-1 Augustana (Ill.) 59.47
5. Malone, Rogeno SO-2 Wabash 59.59
6. Brown, Austin SO-2 Edgewood 1:01.59
7. Jakubowski, Deven FR-1 MSOE 1:01.16
400 Hurdles Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harris, Tracker FR-1 Olivet Nazarene 54.24
2. Paintsil, Elliott SO-2 U. of Chicago 56.05
3. Fowler, Damon SR-4 Webster 56.54
4. Cernek, Gavin SO-2 North Central (Ill.) 56.83
5. Schamber, Joel JR-3 Wisconsin Lutheran 57.18
6. Cramer, Collen JR-3 Taylor 57.57
7. Musgrave, Erik SO-2 North Central (Ill.) 57.57
8. Giovannelli, Michael SO-2 St. Francis (Ill.) 1:03.39
400 Hurdles Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Beucler, Kenny JR-3 Heidelberg 54.64
2. Billington, Michael SR-4 Washington U. 55.05
3. Wamuo, Obi SR-4 U. of Chicago 55.25
4. Verheyden, Noah JR-3 Wis.-Whitewater 56.57
5. Garner, Jalen SO-2 Benedictine (Ill.) 57.15
6. Koss, Taylor   Exhibition 54.24
400 Hurdles Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hokanson, Matt SO-2 Wis.-Platteville 53.05
2. Holesinger, Bryce SR-4 Lewis 53.55
3. Whitaker, Andrew FR-1 Washington U. 53.88
4. Mogorvic, Jakob SO-2 Illinois-Chicago 53.95
5. Sommers, Clayton JR-3 Augustana (Ill.) 54.25
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kernell, Jacob JR-3 Walsh 9:00.76 -
2. Domagalski, Jacob SO-2 Grand Valley St. 9:02.67 -
3. Classen, Trent SO-2 Cedarville 9:03.98 -
4. Burguete, Polo SR-4 DePauw 9:04.55 -
5. Hansen, Corbin SO-2 Nebraska-Kearney 9:04.80 -
6. DeBoer, Joey JR-3 Cornerstone 9:05.07 -
7. Fields, Andrew JR-3 Nebraska-Kearney 9:06.15 -
8. Steible, Josh JR-3 Grand Valley St. 9:06.58 -
9. Pederson, Benjamin SR-4 Hope 9:11.07 -
10. Wilkerson, Brandon JR-3 Augustana (Ill.) 9:12.30 -
11. O'Keefe, Dan SR-4 North Central (Ill.) 9:12.54 -
12. Quaroni, Marco SO-2 Washington U. 9:14.61 -
13. Harms, Brett SR-4 Wis.-Whitewater 9:18.31 -
14. Ferguson, Caleb SO-2 Calvin 9:19.07 -
15. Munyan, John FR-1 Olivet Nazarene 9:21.61 -
16. Thompson, Jacob SO-2 Otterbein 9:22.06 -
17. Woltjer, Owen FR-1 Cornerstone 9:22.65 -
18. Williams, Dillon SR-4 Washington U. 9:22.75 -
19. Boyd, Samuel SR-4 Ohio Northern 9:22.79 -
20. Duchatscheck, Clayton FR-1 Lindenwood 9:23.90 -
21. Irvine, Ian SO-2 North Central (Ill.) 9:23.93 -
22. Rinne, Colin SR-4 Wabash 9:23.97 -
23. Korir, Stephen FR-1 Tiffin 9:24.13 -
24. Fruhauf, Thomas JR-3 Washington U. 9:25.69 -
25. Munoz-Lechuga, Fabian SR-4 Lindenwood-Belleville 9:27.50 -
26. Thibault, Drew SR-4 Grove City 9:27.74 -
27. Spykstra, Seth SR-4 Wheaton (Ill.) 9:27.98 -
28. Beamish, Joseph SR-4 Taylor 9:28.44 -
29. Smith, Hunter SO-2 Taylor 9:31.67 -
30. Cannon, Christopher FR-1 Malone 9:32.15 -
31. Sheely, Grant JR-3 Oberlin 9:36.36 -
32. Massot, Seth SO-2 Wheaton (Ill.) 9:36.91 -
33. Cecil , James SR-4 Southern Indiana 9:37.10 -
34. Shaw, Bennett JR-3 Emory 9:38.30 -
35. Christensen, Zac JR-3 Washington U. 9:38.94 -
36. Jones, Jonah FR-1 Wheaton (Ill.) 9:39.47 -
37. Fassbender, David FR-1 Wis.-Whitewater 9:39.94 -
38. Green, Elijah SO-2 Benedictine (Kan.) 9:39.99 -
39. Rill, Brixton JR-3 Illinois-Chicago 9:40.24 -
40. Voehler, Dominic JR-3 Rhodes 9:42.72 -
41. Smith, Addison SO-2 Calvin 9:43.04 -
42. Boelens, Matt SR-4 Calvin 9:43.14 -
43. Santana, David SR-4 North Central (Ill.) 9:45.09 -
44. Shine, Will FR-1 U. of Chicago 9:46.27 -
45. Michael, Zack SO-2 North Central (Ill.) 9:47.46 -
46. Dunklee, Evan JR-3 Aquinas 9:48.07 -
47. Miller, Landon FR-1 Indiana Wesleyan 9:50.87 -
48. Hadden, Jacob FR-1 Oglethorpe 9:51.26 -
49. Licari, Nick SO-2 North Central (Ill.) 9:54.24 -
50. King, Matthew JR-3 Calumet-St. Joseph 9:55.84 -
51. Caminiti, Lucas FR-1 Edgewood 9:56.18 -
52. Rosales, Alejandro SR-4 North Central (Ill.) 9:56.22 -
53. Golding, Aaron SO-2 Mount Mercy 9:58.76 -
54. Neuroth, Kyle FR-1 Wis.-Whitewater 10:02.40 -
55. Esela, Jackson FR-1 North Central (Ill.) 10:04.61 -
56. Way, Carl SO-2 Aurora 10:05.83 -
57. Ferguson, Josh SO-2 Lindenwood-Belleville 10:06.34 -
58. Frank, Alexander SO-2 Olivet Nazarene 10:09.00 -
59. Burkwald, Cory JR-3 Michigan Tech 10:18.07 -
60. Harris, Dolan FR-1 North Central (Ill.) 10:30.93 -
  Mankowski, Michael SO-2 Augustana (Ill.) DNF -
  Henrikson, Tate FR-1 Augustana (Ill.) DNF -
  Weidman, Max SO-2 Bridgewater (Va.) DNF -
  Hiegel, Robert JR-3 Bridgewater (Va.) DNF -
  Kellogg, Ian JR-3 Otterbein DNF -
  Erickson, Michael SR-4 Trinity (Tex.) DNF -
  Feldman, Josh   Illinois Track Club 9:54.19 -
  Jung, Tristan   Northwestern University 10:13.04 -
  McMillan, Terry JR-3 Wis.-Milwaukee 9:08.27 -
  Neff, Jackson   Second City Track Club 9:11.97 -
  Peterson, Bennett   Exhibition 9:40.37 -
  Macuiba, Dustin   Exhibition 9:41.89 -
3000 Steeplechase Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Woltjer, Owen FR-1 Cornerstone 9:22.65
2. Beamish, Joseph SR-4 Taylor 9:28.44
3. Jones, Jonah FR-1 Wheaton (Ill.) 9:39.47
4. Fassbender, David FR-1 Wis.-Whitewater 9:39.94
5. Green, Elijah SO-2 Benedictine (Kan.) 9:39.99
6. Smith, Addison SO-2 Calvin 9:43.04
7. Shine, Will FR-1 U. of Chicago 9:46.27
8. Dunklee, Evan JR-3 Aquinas 9:48.07
9. King, Matthew JR-3 Calumet-St. Joseph 9:55.84
10. Caminiti, Lucas FR-1 Edgewood 9:56.18
11. Rosales, Alejandro SR-4 North Central (Ill.) 9:56.22
12. Golding, Aaron SO-2 Mount Mercy 9:58.76
13. Neuroth, Kyle FR-1 Wis.-Whitewater 10:02.40
14. Esela, Jackson FR-1 North Central (Ill.) 10:04.61
15. Way, Carl SO-2 Aurora 10:05.83
16. Ferguson, Josh SO-2 Lindenwood-Belleville 10:06.34
17. Frank, Alexander SO-2 Olivet Nazarene 10:09.00
18. Burkwald, Cory JR-3 Michigan Tech 10:18.07
19. Harris, Dolan FR-1 North Central (Ill.) 10:30.93
  Mankowski, Michael SO-2 Augustana (Ill.) DNF
  Henrikson, Tate FR-1 Augustana (Ill.) DNF
  Weidman, Max SO-2 Bridgewater (Va.) DNF
  Hiegel, Robert JR-3 Bridgewater (Va.) DNF
24. Feldman, Josh   Illinois Track Club 9:54.19
25. Jung, Tristan   Northwestern University 10:13.04
3000 Steeplechase Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Munyan, John FR-1 Olivet Nazarene 9:21.61
2. Williams, Dillon SR-4 Washington U. 9:22.75
3. Duchatscheck, Clayton FR-1 Lindenwood 9:23.90
4. Irvine, Ian SO-2 North Central (Ill.) 9:23.93
5. Fruhauf, Thomas JR-3 Washington U. 9:25.69
6. Munoz-Lechuga, Fabian SR-4 Lindenwood-Belleville 9:27.50
7. Thibault, Drew SR-4 Grove City 9:27.74
8. Spykstra, Seth SR-4 Wheaton (Ill.) 9:27.98
9. Smith, Hunter SO-2 Taylor 9:31.67
10. Cannon, Christopher FR-1 Malone 9:32.15
11. Massot, Seth SO-2 Wheaton (Ill.) 9:36.91
12. Shaw, Bennett JR-3 Emory 9:38.30
13. Christensen, Zac JR-3 Washington U. 9:38.94
14. Voehler, Dominic JR-3 Rhodes 9:42.72
15. Boelens, Matt SR-4 Calvin 9:43.14
16. Santana, David SR-4 North Central (Ill.) 9:45.09
17. Michael, Zack SO-2 North Central (Ill.) 9:47.46
18. Miller, Landon FR-1 Indiana Wesleyan 9:50.87
19. Hadden, Jacob FR-1 Oglethorpe 9:51.26
20. Licari, Nick SO-2 North Central (Ill.) 9:54.24
21. Peterson, Bennett   Exhibition 9:40.37
22. Macuiba, Dustin   Exhibition 9:41.89
3000 Steeplechase Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kernell, Jacob JR-3 Walsh 9:00.76
2. Domagalski, Jacob SO-2 Grand Valley St. 9:02.67
3. Classen, Trent SO-2 Cedarville 9:03.98
4. Burguete, Polo SR-4 DePauw 9:04.55
5. Hansen, Corbin SO-2 Nebraska-Kearney 9:04.80
6. DeBoer, Joey JR-3 Cornerstone 9:05.07
7. Fields, Andrew JR-3 Nebraska-Kearney 9:06.15
8. Steible, Josh JR-3 Grand Valley St. 9:06.58
9. Pederson, Benjamin SR-4 Hope 9:11.07
10. Wilkerson, Brandon JR-3 Augustana (Ill.) 9:12.30
11. O'Keefe, Dan SR-4 North Central (Ill.) 9:12.54
12. Quaroni, Marco SO-2 Washington U. 9:14.61
13. Harms, Brett SR-4 Wis.-Whitewater 9:18.31
14. Ferguson, Caleb SO-2 Calvin 9:19.07
15. Thompson, Jacob SO-2 Otterbein 9:22.06
16. Boyd, Samuel SR-4 Ohio Northern 9:22.79
17. Rinne, Colin SR-4 Wabash 9:23.97
18. Korir, Stephen FR-1 Tiffin 9:24.13
19. Sheely, Grant JR-3 Oberlin 9:36.36
20. Cecil , James SR-4 Southern Indiana 9:37.10
21. Rill, Brixton JR-3 Illinois-Chicago 9:40.24
  Kellogg, Ian JR-3 Otterbein DNF
  Erickson, Michael SR-4 Trinity (Tex.) DNF
24. McMillan, Terry JR-3 Wis.-Milwaukee 9:08.27
25. Neff, Jackson   Second City Track Club 9:11.97
4 x 100 Relay Finals Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Aurora Edwards, Rudelich, Haye, Ruffin 42.24
2. Concordia Univ. Chicago Allison, Thomas, Bridges, Swonson 43.82
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1. North Central (Ill.) A Daniel Spaccapaniccia, Michael Stanley, Ben Nordman, Peyton Piron 3:14.82 -
2. Washington U. A Jason Singer, Eddie Wintergalen, Andrew Whitaker, John Harry Wagner 3:15.66 -
3. McKendree A DeMontez McCray, Tyree Allen, Tyler Johnson, Andrew Gardewine 3:15.81 -
4. Calvin A Noah Buteyn, Luke Peterson, James Jeninga, Ethan Valentine 3:17.00 -
5. Olivet Nazarene A Justin Wolz, Sam Wilner, Guy Maisonneuve, Tracker Harris 3:17.63 -
6. DePauw A Luke Patty, Jordan Booker, Dante Stewart, Samuel Voelz 3:17.65 -
7. Hope A Terrell Solberg, Brandon Wolliston, Collin Thomas, Matthew Ruff 3:17.80 -
8. U. of Chicago A Obi Wamuo, Elliott Paintsil, Benjamin Chaimberg, Tyson Miller 3:18.29 -
9. Taylor A Collen Cramer, Darryl Robinson, Sam Lacher, Caleb Anthony 3:18.36 -
10. Wis.-Whitewater A Alec Masters, Colton Tisdall, Logan Zeien, Alex Duff 3:18.41 -
11. Heidelberg A Jerrod Lyon, Tim Faiken, Kenny Beucler, Dan Stoll 3:18.86 -
12. Wabash A Parker Redelman, Tyler Ramsey, RaShawn Jones, Austin Ellingwood 3:19.64 -
13. Aquinas A Dionte Williams, Demetrius Miller, Brody Heitzman, William Haran 3:22.05 -
14. Lindenwood-Belleville A Evan Alcorn, Lawson Atianjoh, Vicente Blanco, Yanique Borne 3:23.96 -
15. Washington U.
(B)
B Jon Fleming, Thomas Gales, Nick Matteucci, Quinlin Preston 3:24.85 -
16. Wheaton (Ill.) A Leif Van Grinsven, Andrew Lauber, Bradley Dowell, Johnathan Walker 3:25.73 -
17. Benedictine (Ill.) A Ron Smith, Jalen Garner, Will Schoonover, DJ Anderson 3:26.71 -
18. Olivet Nazarene
(B)
B Tyler Banks, Matt Meehan, Wesley Meyer, Tyler Gabriele 3:29.11 -
19. Rockford A Tyrece Ahrens, Jesus Campos, Christian Devant, Joe Werkheiser 3:36.39 -
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Eason, Robert SR-4 Rhodes 2.07m 6' 9.5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    P
  • 1.96
    O
  • 2.01
    O
  • 2.04
    O
  • 2.07
    XO
  • 2.08
    XX
2. Gray, Collin SR-4 Wheaton (Ill.) 2.01m 6' 7" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    P
  • 1.96
    P
  • 2.01
    O
  • 2.07
    XXX
3. Sibila, Alex SR-4 Ohio Northern 2.01m 6' 7" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    O
  • 1.91
    O
  • 1.96
    O
  • 2.01
    XO
  • 2.04
    XXX
3. Banks, Demetrius JR-3 Calumet-St. Joseph 2.01m 6' 7" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    P
  • 1.96
    P
  • 2.01
    XO
  • 2.04
    XXX
5. Newburn, Luther SO-2 Benedictine (Ill.) 2.01m 6' 7" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    XO
  • 1.91
    O
  • 1.96
    O
  • 2.01
    XO
  • 2.04
    XXX
6. Annorat, Richard JR-3 Albion 2.01m 6' 7" -
  • 1.81
    O
  • 1.86
    P
  • 1.91
    P
  • 1.96
    O
  • 2.01
    XXO
  • 2.04
    XXX
7. Lawrence, Dazmond FR-1 Adrian 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    O
  • 2.01
    XXX
7. Lyons, Michael SO-2 Lewis 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    O
  • 2.01
    XXX
7. Fritz, Wes JR-3 Heidelberg 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    O
  • 2.01
    XXX
10. Henderson, Laurence SO-2 Illinois Wesleyan 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XO
  • 2.07
    XXX
10. LeBlanc, Michael SO-2 North Central (Ill.) 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XO
  • 2.01
    XXX
10. Jackson, Nicholas FR-1 Adrian 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XO
  • 2.01
    XXX
10. Rivers, Justin FR-1 DuPage 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XO
  • 2.01
    XXX
14. Hamilton, John SO-2 Adrian 1.96m 6' 5" -
  • 1.81
    XO
  • 1.86
    O
  • 1.91
    XXO
  • 1.96
    XXO
  • 2.01
    XXX
15. Janca, Nicholas FR-1 North Central (Ill.) 1.91m 6' 3.25" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XXX
15. McKenzie, Collis SO-2 Washington U. 1.91m 6' 3.25" -
  • 1.81
    O
  • 1.86
    O
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XXX
15. Boyd, Jordan SO-2 Wis.-Oshkosh 1.91m 6' 3.25" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    O
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XXX
18. Rudelich, Peter FR-1 Aurora 1.91m 6' 3.25" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    XO
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XXX
18. Weber, Carson JR-3 Wis.-Oshkosh 1.91m 6' 3.25" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    XO
  • 1.91
    O
  • 1.96
    XXX
20. Lembke, David SO-2 Carroll 1.91m 6' 3.25" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    XO
  • 1.96
    XXX
20. Poklop, Adam SR-4 North Central (Ill.) 1.91m 6' 3.25" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    P
  • 1.91
    XO
  • 1.96
    XXX
22. Thornton, Ryan FR-1 Augustana (Ill.) 1.86m 6' 1.25" -
  • 1.81
    P
  • 1.86
    O
  • 1.91
    XXX
22. Joslin, Luke JR-3 Lindenwood-Belleville 1.86m 6' 1.25" -
  • 1.81
    O
  • 1.86
    O
  • 1.91
    XXX
24. Mathew, Stephen SO-2 Wheaton (Ill.) 1.81m 5' 11.25" -
  • 1.81
    O
  • 1.86
    XXX
  Foster, Patrick JR-3 Illinois Wesleyan NH   -
  • 1.86
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Winder, Luke SR-4 North Central (Ill.) 5.60m 18' 4.5" -
  • 4.31
    P
  • 4.46
    P
  • 4.61
    P
  • 4.76
    P
  • 4.91
    P
  • 5.01
    O
  • 5.11
    P
  • 5.21
    O
  • 5.41
    O
  • 5.51
    XO
  • 5.60
    XXO
  • 5.71
    XX
2. Jasinski, Zach SO-2 Wis.-Whitewater 5.11m 16' 9.25" -
  • 4.31
    P
  • 4.46
    P
  • 4.61
    XO
  • 4.76
    O
  • 4.91
    XO
  • 5.01
    XO
  • 5.11
    O
  • 5.21
    XXX
3. Ansiel, Tommy FR-1 Cedarville 5.01m 16' 5.25" -
  • 4.31
    P
  • 4.46
    P
  • 4.61
    P
  • 4.76
    P
  • 4.91
    O
  • 5.01
    XXO
  • 5.11
    XXX
4. Rother, Jacob SR-4 Washington U. 4.61m 15' 1.5" -
  • 4.31
    P
  • 4.46
    P
  • 4.61
    O
  • 4.76
    XXX
5. Hutchison, Brandon SO-2 Washington U. 4.61m 15' 1.5" -
  • 4.31
    O
  • 4.46
    XXO
  • 4.61
    O
  • 4.76
    XXX
6. Downey, Nate SR-4 U. of Chicago 4.61m 15' 1.5" -
  • 4.31
    P
  • 4.46
    P
  • 4.61
    XXO
  • 4.76
    XXX
7. Stone, Ben SO-2 Bellarmine 4.46m 14' 7.5" -
  • 4.31
    P
  • 4.46
    O
  • 4.61
    XXX
8. Schwartz, Aron SR-4 Wis.-Whitewater 4.46m 14' 7.5" -
  • 4.31
    P
  • 4.46
    XO
  • 4.61
    XXX
9. Schommer, Adam SO-2 Wis.-Whitewater 4.46m 14' 7.5" -
  • 4.31
    XO
  • 4.46
    XXO
  • 4.61
    XXX
10. Ferenc, Daniel FR-1 DuPage 4.31m 14' 1.75" -
  • 4.31
    O
  • 4.46
    XXX
11. Ganey, Sean SR-4 Aurora 4.31m 14' 1.75" -
  • 4.31
    XO
  • 4.46
    XXX
11. Goblirsch, Tim JR-3 Washington U. 4.31m 14' 1.75" -
  • 4.31
    XO
  • 4.46
    XXX
11. Wood, Casey JR-3 North Central (Ill.) 4.31m 14' 1.75" -
  • 4.31
    XO
  • 4.46
    XXX
14. Scully, Jack FR-1 Wis.-Whitewater 4.31m 14' 1.75" -
  • 4.31
    XXO
  • 4.46
    XXX
  Davis, Brandon SR-4 Aurora NH   -
  • 4.31
    XXX
  Atwell, Arthur JR-3 Augustana (Ill.) NH   -
  • 4.31
    XXX
  Castro, Richie SR-4 Lewis NH   -
  • 4.91
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC WIND
1. Newburn, Luther SO-2 Benedictine (Ill.) 6.92m 22' 8.5" - 1.1
  • FOUL (+0.0)
  • 6.92m (1.1)
  • FOUL (+0.0)
  • 6.42m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • PASS (+0.0)
2. Garner, Shawntrel SR-4 Carthage 6.81m 22' 4.25" - 1.0
  • 6.60m (-0.9)
  • 6.71m (0.2)
  • 6.48m (+0.0)
  • 6.81m (1.0)
  • 6.52m (1.3)
  • 6.48m (0.3)
3. Allison, Ryan FR-1 Concordia Univ. Chicago 6.66m 21' 10.25" - 1.5
  • 6.62m (0.4)
  • 6.65m (-0.4)
  • 6.52m (1.4)
  • 6.66m (1.5)
  • 6.55m (1.7)
  • 6.47m (0.2)
4. Kunkel, Javon SO-2 North Central (Ill.) 6.61m 21' 8.25" - -0.1
  • 6.37m (+0.0)
  • 6.61m (-0.1)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 6.51m (0.1)
5. Davis, Robert SO-2 Calumet-St. Joseph 6.59m 21' 7.5" - 1.0
  • 6.59m (1.0)
  • 6.24m (1.2)
  • 5.06m (-1.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 6.09m (0.8)
  • FOUL (+0.0)
6. Aldridge, Travon SR-4 Augustana (Ill.) 6.48m 21' 3.25" - 1.3
  • FOUL (+0.0)
  • 6.43m (1.6)
  • 6.48m (1.3)
7. Stuttle, Nick SO-2 North Central (Ill.) 6.45m 21' 2" - +0.0
  • 6.44m (1.9)
  • 6.45m (+0.0)
  • 6.28m (2.2)
8. Gieson, Jonathan SO-2 North Central (Ill.) 6.40m 21' 0" - -0.3
  • 6.15m (+0.0)
  • 6.18m (-0.3)
  • 6.40m (-0.3)
9. Mancheski, Bryce SR-4 Wis.-Oshkosh 6.39m 20' 11.75" - 0.8
  • 6.39m (0.8)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
10. Goble, Josh FR-1 Columbia (Mo.) 6.35m 20' 10" - -0.5
  • 6.19m (-1.6)
  • 4.87m (-0.1)
  • 6.35m (-0.5)
11. Hill, Roman SO-2 Benedictine (Ill.) 6.31m 20' 8.5" - -1.5
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 6.31m (-1.5)
12. Weber, Carson JR-3 Wis.-Oshkosh 6.28m 20' 7.25" - -0.2
  • 6.25m (1.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 6.28m (-0.2)
13. Barrio, Jose SO-2 North Park 6.21m 20' 4.5" - 1.8
  • 6.21m (1.8)
  • 6.10m (2.0)
14. Meredith, Justin JR-3 Manchester 6.06m 19' 10.75" - -0.4
  • 6.02m (1.6)
  • 6.06m (-0.4)
  • 5.99m (+0.0)
15. Clark, Zevulon FR-1 Wis.-Parkside 5.93m 19' 5.5" - +0.0
  • 5.88m (-1.7)
  • 5.86m (+0.0)
  • 5.93m (+0.0)
16. Hassell, Philip SR-4 Robert Morris (Ill.) 5.88m 19' 3.5" - 0.8
  • FOUL (+0.0)
  • 5.88m (0.8)
  • FOUL (+0.0)
  Wollenweber, Shaun   Illinois-Chicago-EXH 6.75m 22' 1.75" - 0.3
  • 6.51m (+0.0)
  • 6.55m (-1.0)
  • 6.75m (0.3)
  Jones, Tyvion   Exhibition 5.59m 18' 4.25" - -0.5
  • 5.55m (-0.8)
  • 5.59m (-0.5)
  Cole, Brendan   North Park-EXH 6.69m 21' 11.5" - 0.1
  • 6.69m (0.1)
  • 6.59m (-0.8)
  • FOUL (+0.0)
  Goessler , Kyle SO-2 Webster FOUL   -  
  • FOUL (+0.0)
  Lomnick, Demetri FR-1 Wis.-Oshkosh FOUL   -  
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
Long Jump Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH WIND
1. Allison, Ryan FR-1 Concordia Univ. Chicago 6.66m 21' 10.25" 1.5
2. Stuttle, Nick SO-2 North Central (Ill.) 6.45m 21' 2" +0.0
3. Gieson, Jonathan SO-2 North Central (Ill.) 6.40m 21' 0" -0.3
4. Goble, Josh FR-1 Columbia (Mo.) 6.35m 20' 10" -0.5
5. Barrio, Jose SO-2 North Park 6.21m 20' 4.5" 1.8
6. Meredith, Justin JR-3 Manchester 6.06m 19' 10.75" -0.4
7. Clark, Zevulon FR-1 Wis.-Parkside 5.93m 19' 5.5" +0.0
8. Wollenweber, Shaun   Illinois-Chicago-EXH 6.75m 22' 1.75" 0.3
9. Jones, Tyvion   Exhibition 5.59m 18' 4.25" -0.5
Long Jump Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH WIND
1. Newburn, Luther SO-2 Benedictine (Ill.) 6.92m 22' 8.5" 1.1
2. Garner, Shawntrel SR-4 Carthage 6.81m 22' 4.25" 1.0
3. Kunkel, Javon SO-2 North Central (Ill.) 6.61m 21' 8.25" -0.1
4. Davis, Robert SO-2 Calumet-St. Joseph 6.59m 21' 7.5" 1.0
5. Aldridge, Travon SR-4 Augustana (Ill.) 6.48m 21' 3.25" 1.3
6. Mancheski, Bryce SR-4 Wis.-Oshkosh 6.39m 20' 11.75" 0.8
7. Hill, Roman SO-2 Benedictine (Ill.) 6.31m 20' 8.5" -1.5
8. Weber, Carson JR-3 Wis.-Oshkosh 6.28m 20' 7.25" -0.2
9. Hassell, Philip SR-4 Robert Morris (Ill.) 5.88m 19' 3.5" 0.8
10. Cole, Brendan   North Park-EXH 6.69m 21' 11.5" 0.1
  Goessler , Kyle SO-2 Webster FOUL    
  Lomnick, Demetri FR-1 Wis.-Oshkosh FOUL    
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC WIND
1. Murphy, Evan SR-4 Augustana (Ill.) 14.71m 48' 3.25" - 1.4
  • 14.20m (+0.0)
  • FOUL (+0.0)
  • 14.19m (0.3)
  • 14.59m (-0.5)
  • 14.71m (1.4)
  • 14.06m (-1.6)
2. Aikins, Akwasi SO-2 St. Francis (Ill.) 14.61m 47' 11.25" - 1.8
  • 14.61m (1.8)
  • FOUL (+0.0)
  • 14.45m (0.1)
  • 14.31m (-1.2)
  • 14.02m (-2.1)
  • FOUL (+0.0)
3. Ndebele, Bumnene SO-2 Lindenwood 14.50m 47' 7" - +0.0