April 19-21, 2018
|
El Camino College - Torrance, CA
ICON KEY: NJCAA DI DII Auto DII Prov Conference Carolinas

Men 3000m Steeplechase INV Elite

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Grannetia, Simon JR-3 Portland 8:43.94
2. Adams, Kale SO-2 Adams State 8:45.23
3. Rotich, Emmanuel JR-3 Tulane 8:45.49
4. Schutte, Noah JR-3 Portland 8:47.53
5. Delgado Fitz, Quetzalcoatl   MN-21 8:48.99
6. D'hoedt, Jeroen   Olympic Running Team 8:50.96
7. BAZAN ARGANDOÑA, MARIO ALFONSO   Federación Peruana Atletismo 8:51.07
8. Franco Ceballos, Mauricio   Colombia 8:52.57
9. Tobin, Sean SR-4 Ole Miss 8:53.09
10. Dahlke, Jonathan SR-4 Mount Olive 8:53.36
11. Carpenter, Jordan   Unattached 8:53.51
12. Milliron, Andrew SR-4 Air Force 8:53.69
13. O'Neil, Austin   Prestige WW 8:54.08
14. Huff, Craig JR-3 San Jose St. 8:54.39
15. Ledesma, Ayrton FR-1 Gillette 8:55.26
16. Roth, Bailey JR-3 Arizona 8:55.64
17. Quattlebaum, James JR-3 Clemson 8:55.73
18. Hall, Michael JR-3 Florida State 8:55.82
19. Hoover, Caleb   Unattached 8:55.84
20. Gilbertson, Brant SR-4 North Dakota State 8:56.00
21. Preisner, Benjamin JR-3 Tulsa 8:56.22
22. McInerney, Riley SR-4 Eastern Illinois 9:06.37
23. Hadfield, Gareth   Calgary TC 9:12.09
3000m Steeplechase INV Elite Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Adams, Kale SO-2 Adams State 8:45.23
2. Delgado Fitz, Quetzalcoatl   MN-21 8:48.99
3. Franco Ceballos, Mauricio   Colombia 8:52.57
4. Dahlke, Jonathan SR-4 Mount Olive 8:53.36
5. Carpenter, Jordan   Unattached 8:53.51
6. Milliron, Andrew SR-4 Air Force 8:53.69
7. Huff, Craig JR-3 San Jose St. 8:54.39
8. Ledesma, Ayrton FR-1 Gillette 8:55.26
9. Hall, Michael JR-3 Florida State 8:55.82
10. Gilbertson, Brant SR-4 North Dakota State 8:56.00
11. Preisner, Benjamin JR-3 Tulsa 8:56.22
12. McInerney, Riley SR-4 Eastern Illinois 9:06.37
13. Hadfield, Gareth   Calgary TC 9:12.09
3000m Steeplechase INV Elite Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Grannetia, Simon JR-3 Portland 8:43.94
2. Rotich, Emmanuel JR-3 Tulane 8:45.49
3. Schutte, Noah JR-3 Portland 8:47.53
4. D'hoedt, Jeroen   Olympic Running Team 8:50.96
5. BAZAN ARGANDOÑA, MARIO ALFONSO   Federación Peruana Atletismo 8:51.07
6. Tobin, Sean SR-4 Ole Miss 8:53.09
7. O'Neil, Austin   Prestige WW 8:54.08
8. Roth, Bailey JR-3 Arizona 8:55.64
9. Quattlebaum, James JR-3 Clemson 8:55.73
10. Hoover, Caleb   Unattached 8:55.84