April 28, 2018
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
0 Parker Carlson   Greater Milwaukee TC 22.07 3.3
0 Aaron Parks   Greater Milwaukee TC 22.62 2.9
0 Devonte Wickliffe   Greater Milwaukee TC 24.56 4.3
0 Juankeem Finley Freshman Wisconsin Track Club 24.39 4.3
0 Alex Hatlevig Senior Wisconsin Track Club 22.69 2.9
0 raymond Czech   Wisconsin Track Club 23.94 4.3
1 Rodrick McMiller FR-1 Wis.-Platteville 21.07 3.3
2 Ryan Powers JR-3 Wis.-Oshkosh 21.42 3.3
3 Parker Witt SR-4 Wis.-Whitewater 21.42 3.3
4 Jonah Jahns SO-2 Wisconsin Lutheran 21.89 3.3
5 Jake Schneider SO-2 Wis.-Whitewater 21.99 3.3
6 Andrew Fuhrmann FR-1 Ripon 22.16 3.3
7 Garrison Griest SR-4 Wis.-Oshkosh 22.35 3.2
8 Paul Rapp JR-3 Wis.-Platteville 22.38 2.9
9 Alec Masters SO-2 Wis.-Whitewater 22.45 3.2
10 Samual Spranger SO-2 Concordia (Wis.) 22.50 3.2
11 Bailey Gesteland SR-4 Wis.-Oshkosh 22.68 3.2
12 Shawn Bandel FR-1 Judson 22.70 3.2
12 Justin Prostinak SO-2 Wis.-Whitewater 22.70 2.9
14 Oren Henderson-Zintz SO-2 Wis.-Whitewater 22.72 1.9
15 Connor Rupke FR-1 Wis.-Platteville 22.78 2.9
16 Tyreik Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 22.82 3.2
17 Luke Sutherland FR-1 Wis.-Whitewater 22.83 2.4
18 Ryan Swanson SO-2 Wis.-Platteville 22.83 3.2
19 Colton Tisdall FR-1 Wis.-Whitewater 22.86 2.4
20 Zach Frei FR-1 Wis.-Platteville 22.93 1.9
21 Blake DeMunck JR-3 Wis.-Platteville 23.05 3.2
22 Connor Larson SR-4 Wis.-Whitewater 23.06 3.2
23 Nick Margrett JR-3 Concordia (Wis.) 23.07 2.9
24 Kyle Buechner JR-3 Wis.-Platteville 23.07 3.2
25 Robert Ogbuli FR-1 Wis.-Oshkosh 23.07 3.2
26 Dwayne Ford FR-1 Wis.-Whitewater 23.09 1.9
27 Riley Bendorf SO-2 Wis.-Platteville 23.10 3.2
28 Tyler Theel SO-2 Wis.-Whitewater 23.14 1.9
29 Thomas Kelly FR-1 Wis.-Whitewater 23.23 3.2
30 Quentin Zwiers JR-3 Edgewood 23.25 1.9
31 Alex Thayer JR-3 Wis.-Platteville 23.32 2.4
32 Alec Lidinsky SR-4 Augustana (Ill.) 23.53 2.4
33 Brandon Wooden SO-2 Concordia (Wis.) 23.64 2.2
34 Paul Leahy FR-1 Concordia (Wis.) 23.65 2.2
35 AJ Mimlitz FR-1 Augustana (Ill.) 23.69 4.3
36 Connor VanCrete FR-1 Wis.-Platteville 23.71 3.2
37 Luis Colon FR-1 Judson 23.84 2.4
38 Bronson Esteves FR-1 Wis.-Parkside 23.91 1.9
39 Parker Anding SR-4 Ripon 23.99 3.2
40 Jack Ribley FR-1 Wis.-Oshkosh 24.05 4.3
41 Dylan Malinowsky SO-2 Augustana (Ill.) 24.08 2.4
42 Logan Enstrom JR-3 Augustana (Ill.) 24.08 1.9
43 Jordan Eng FR-1 Marquette 24.15 4.3
44 Anthony Driver FR-1 Benedictine (Ill.) 24.44 2.2
45 Lavonte Whitfield FR-1 Judson 24.57 3.7
46 Collin Hoskins FR-1 Wisconsin Lutheran 24.67 3.7
47 Tyree Gamble JR-3 Wisconsin Lutheran 24.72 2.2
48 Declan Harman FR-1 Concordia (Wis.) 24.91 3.7
49 Chris Williams SR-4 Edgewood 25.36 2.2
50 Jared Traver JR-3 Wisconsin Lutheran 25.99 2.2
Men's 200 Meters Section 1
W: 3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 Lavonte Whitfield FR-1 Judson 24.57
46 Collin Hoskins FR-1 Wisconsin Lutheran 24.67
48 Declan Harman FR-1 Concordia (Wis.) 24.91
Men's 200 Meters Section 2
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Brandon Wooden SO-2 Concordia (Wis.) 23.64
34 Paul Leahy FR-1 Concordia (Wis.) 23.65
44 Anthony Driver FR-1 Benedictine (Ill.) 24.44
47 Tyree Gamble JR-3 Wisconsin Lutheran 24.72
49 Chris Williams SR-4 Edgewood 25.36
50 Jared Traver JR-3 Wisconsin Lutheran 25.99
Men's 200 Meters Section 3
W: 4.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Devonte Wickliffe   Greater Milwaukee TC 24.56
0 Juankeem Finley Freshman Wisconsin Track Club 24.39
0 raymond Czech   Wisconsin Track Club 23.94
35 AJ Mimlitz FR-1 Augustana (Ill.) 23.69
40 Jack Ribley FR-1 Wis.-Oshkosh 24.05
43 Jordan Eng FR-1 Marquette 24.15
Men's 200 Meters Section 4
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Luke Sutherland FR-1 Wis.-Whitewater 22.83
19 Colton Tisdall FR-1 Wis.-Whitewater 22.86
31 Alex Thayer JR-3 Wis.-Platteville 23.32
32 Alec Lidinsky SR-4 Augustana (Ill.) 23.53
37 Luis Colon FR-1 Judson 23.84
41 Dylan Malinowsky SO-2 Augustana (Ill.) 24.08
Men's 200 Meters Section 5
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Blake DeMunck JR-3 Wis.-Platteville 23.05
22 Connor Larson SR-4 Wis.-Whitewater 23.06
24 Kyle Buechner JR-3 Wis.-Platteville 23.07
27 Riley Bendorf SO-2 Wis.-Platteville 23.10
29 Thomas Kelly FR-1 Wis.-Whitewater 23.23
36 Connor VanCrete FR-1 Wis.-Platteville 23.71
39 Parker Anding SR-4 Ripon 23.99
Men's 200 Meters Section 6
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Oren Henderson-Zintz SO-2 Wis.-Whitewater 22.72
20 Zach Frei FR-1 Wis.-Platteville 22.93
26 Dwayne Ford FR-1 Wis.-Whitewater 23.09
28 Tyler Theel SO-2 Wis.-Whitewater 23.14
30 Quentin Zwiers JR-3 Edgewood 23.25
38 Bronson Esteves FR-1 Wis.-Parkside 23.91
42 Logan Enstrom JR-3 Augustana (Ill.) 24.08
Men's 200 Meters Section 7
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Garrison Griest SR-4 Wis.-Oshkosh 22.35
9 Alec Masters SO-2 Wis.-Whitewater 22.45
10 Samual Spranger SO-2 Concordia (Wis.) 22.50
11 Bailey Gesteland SR-4 Wis.-Oshkosh 22.68
12 Shawn Bandel FR-1 Judson 22.70
16 Tyreik Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 22.82
18 Ryan Swanson SO-2 Wis.-Platteville 22.83
25 Robert Ogbuli FR-1 Wis.-Oshkosh 23.07
Men's 200 Meters Section 8
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Aaron Parks   Greater Milwaukee TC 22.62
0 Alex Hatlevig Senior Wisconsin Track Club 22.69
8 Paul Rapp JR-3 Wis.-Platteville 22.38
12 Justin Prostinak SO-2 Wis.-Whitewater 22.70
15 Connor Rupke FR-1 Wis.-Platteville 22.78
23 Nick Margrett JR-3 Concordia (Wis.) 23.07
Men's 200 Meters Section 9
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Parker Carlson   Greater Milwaukee TC 22.07
1 Rodrick McMiller FR-1 Wis.-Platteville 21.07
2 Ryan Powers JR-3 Wis.-Oshkosh 21.42
3 Parker Witt SR-4 Wis.-Whitewater 21.42
4 Jonah Jahns SO-2 Wisconsin Lutheran 21.89
5 Jake Schneider SO-2 Wis.-Whitewater 21.99
6 Andrew Fuhrmann FR-1 Ripon 22.16