May 24-26, 2018
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: NEICAAA SUNYAC AARTFC NESCAC OAC ECAC DIII DIII All-Ohio DIII NE WIAC IC4A/ECAC NWC

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jonathas, Wadeline SO-2 UMass Boston 54.09 10
2. Dello Russo, Gina SO-2 Stevens Institute 54.56 8
3. Jones, Elizabeth JR-3 Nebraska Wesleyan 54.77 6
4. King, Sarah JR-3 George Fox 54.77 5
5. Jones, Kaylee JR-3 Nebraska Wesleyan 54.94 4
6. Cook, Christina SR-4 Thomas More 55.18 3
7. Vacaguzman, Nicole JR-3 U. of Chicago 55.37 2
8. Felton, Abbie JR-3 Wis.-Whitewater 55.64 1
9. Sonsalla, Hannah SR-4 Macalester 56.13 -

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jonathas, Wadeline SO-2 UMass Boston 53.53
2. Dello Russo, Gina SO-2 Stevens Institute 54.65
3. King, Sarah JR-3 George Fox 55.10
4. Jones, Elizabeth JR-3 Nebraska Wesleyan 55.12
5. Cook, Christina SR-4 Thomas More 55.14
6. Jones, Kaylee JR-3 Nebraska Wesleyan 55.29
7. Felton, Abbie JR-3 Wis.-Whitewater 55.30
8. Vacaguzman, Nicole JR-3 U. of Chicago 55.45
9. Sonsalla, Hannah SR-4 Macalester 55.61
10. Rheaume, Alexandria SO-2 Ithaca 55.80
11. Eastburn, Katie SO-2 Augustana (Ill.) 56.28
12. Labatt, Delia SO-2 Bethel (Minn.) 56.33
13. Powell, Megan SO-2 Williams 56.50
14. Stets, Abby SR-4 St. Olaf 56.53
15. Feldman, Brittany SR-4 Fredonia 56.56
16. Goldman, Erica SR-4 Emory 56.59
17. sturdivant, myiah FR-1 Rowan 56.92
18. Andrewlevich, Erin SO-2 Mary Washington 57.06
19. Lukens, Erin JR-3 Millikin 57.35
20. Trempe, Leah SR-4 Wis.-Stevens Point 57.78
21. Powell, Ashura JR-3 John Carroll 58.03
22. Wiederrecht, Taylor SO-2 Messiah 58.61
400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jonathas, Wadeline SO-2 UMass Boston 53.53
2. Cook, Christina SR-4 Thomas More 55.14
3. Jones, Kaylee JR-3 Nebraska Wesleyan 55.29
4. Felton, Abbie JR-3 Wis.-Whitewater 55.30
5. Rheaume, Alexandria SO-2 Ithaca 55.80
6. Stets, Abby SR-4 St. Olaf 56.53
7. Andrewlevich, Erin SO-2 Mary Washington 57.06
400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dello Russo, Gina SO-2 Stevens Institute 54.65
2. Jones, Elizabeth JR-3 Nebraska Wesleyan 55.12
3. Eastburn, Katie SO-2 Augustana (Ill.) 56.28
4. Labatt, Delia SO-2 Bethel (Minn.) 56.33
5. sturdivant, myiah FR-1 Rowan 56.92
6. Lukens, Erin JR-3 Millikin 57.35
7. Powell, Ashura JR-3 John Carroll 58.03
8. Wiederrecht, Taylor SO-2 Messiah 58.61
400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Sarah JR-3 George Fox 55.10
2. Vacaguzman, Nicole JR-3 U. of Chicago 55.45
3. Sonsalla, Hannah SR-4 Macalester 55.61
4. Powell, Megan SO-2 Williams 56.50
5. Feldman, Brittany SR-4 Fredonia 56.56
6. Goldman, Erica SR-4 Emory 56.59
7. Trempe, Leah SR-4 Wis.-Stevens Point 57.78