May 17, 2018
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1. Ruffin, Steven SO-2 Aurora 21.67 0.6
2. Zenon, Christian JR-3 Millikin 21.74 0.6
3. Ellis, Isaiah JR-3 Dubuque 21.76 0.6
4. Darrow, Stone SO-2 Monmouth (Ill.) 21.87 0.6
5. Pointer, Colfay SO-2 Dubuque 21.89 1.5
6. McElyea, Alec FR-1 St. Ambrose 22.14 0.6
7. Dostal, Brennan SR-4 Buena Vista 22.21 0.6
8. Haye, Akeem SO-2 Aurora 22.25 1.5
9. Steed, Jeremiah FR-1 Dubuque 22.33 1.5
10. Vittetoe, Troy SR-4 Simpson (Iowa) 22.35 1.5
11. Merical, Michael SO-2 Nebraska Wesleyan 22.40 1.5
12. Timmons, Craig SR-4 Nebraska Wesleyan 22.41 0.6
13. Hayslett, Zeke   Iowa Track and Field Club 22.48 0.9
14. Patterson, Noah FR-1 Augustana (Ill.) 22.52 0.9
15. Fitch, Kellen FR-1 Simpson (Iowa) 22.72 1.5
16. Wheeler, Austin SO-2 Augustana (Ill.) 22.79 1.7
17. Ruiz, Trevor JR-3 Central College 22.88 0.9
18. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 22.99 0.9
19. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 23.24 1.7
20. Garza, Michael   Unattached 23.25 0.9
21. Crumpley, David FR-1 Aurora 23.40 1.7
22. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 23.46 0.9
22. Hite, Erik   Iowa Track and Field Club 23.46 1.7
24. Teets, Josh FR-1 Augustana (Ill.) 23.69 0.9
25. Mimlitz, AJ FR-1 Augustana (Ill.) 23.72 1.7
26. Enstrom, Logan JR-3 Augustana (Ill.) 23.90 0.9
27. Campos, Jesus FR-1 Rockford 24.09 1.7
28. Sears, Gage JR-3 Augustana (Ill.) 24.63 2.4
29. Glastra, Stein FR-1 Augustana (Ill.) 24.68 2.4
30. Mainellis, Jackson FR-1 Augustana (Ill.) 25.04 1.7
31. Kropp, Dylan FR-1 Augustana (Ill.) 25.83 2.4
  Ajose, Dayo   Iowa Track and Field Club DNS 1.5
  Keller, Chase FR-1 Nebraska Wesleyan DNS 1.5
  Johnson, Michael JR-3 Augustana (Ill.) DNS 1.5
  Wright, Mason FR-1 Augustana (Ill.) DNS 2.4
  Harvey, Marqus FR-1 Illinois Wesleyan DNS 0.9
  Coulbourne, Piat FR-1 Aurora DNS 1.7
  Keith, Kyonn   Unattached DNS 1.7
  Ohioze, Michael   Iowa Elite DNS 0.6
  Kalinay, Dylan SR-4 Simpson (Iowa) DNS 0.6
200 Meters Section 1
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sears, Gage JR-3 Augustana (Ill.) 24.63
2. Glastra, Stein FR-1 Augustana (Ill.) 24.68
3. Kropp, Dylan FR-1 Augustana (Ill.) 25.83
  Wright, Mason FR-1 Augustana (Ill.) DNS
200 Meters Section 2
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wheeler, Austin SO-2 Augustana (Ill.) 22.79
2. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 23.24
3. Crumpley, David FR-1 Aurora 23.40
4. Hite, Erik   Iowa Track and Field Club 23.46
5. Mimlitz, AJ FR-1 Augustana (Ill.) 23.72
6. Campos, Jesus FR-1 Rockford 24.09
7. Mainellis, Jackson FR-1 Augustana (Ill.) 25.04
  Coulbourne, Piat FR-1 Aurora DNS
  Keith, Kyonn   Unattached DNS
200 Meters Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hayslett, Zeke   Iowa Track and Field Club 22.48
2. Patterson, Noah FR-1 Augustana (Ill.) 22.52
3. Ruiz, Trevor JR-3 Central College 22.88
4. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 22.99
5. Garza, Michael   Unattached 23.25
6. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 23.46
7. Teets, Josh FR-1 Augustana (Ill.) 23.69
8. Enstrom, Logan JR-3 Augustana (Ill.) 23.90
  Harvey, Marqus FR-1 Illinois Wesleyan DNS
200 Meters Section 4
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pointer, Colfay SO-2 Dubuque 21.89
2. Haye, Akeem SO-2 Aurora 22.25
3. Steed, Jeremiah FR-1 Dubuque 22.33
4. Vittetoe, Troy SR-4 Simpson (Iowa) 22.35
5. Merical, Michael SO-2 Nebraska Wesleyan 22.40
6. Fitch, Kellen FR-1 Simpson (Iowa) 22.72
  Ajose, Dayo   Iowa Track and Field Club DNS
  Keller, Chase FR-1 Nebraska Wesleyan DNS
  Johnson, Michael JR-3 Augustana (Ill.) DNS
200 Meters Section 5
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ruffin, Steven SO-2 Aurora 21.67
2. Zenon, Christian JR-3 Millikin 21.74
3. Ellis, Isaiah JR-3 Dubuque 21.76
4. Darrow, Stone SO-2 Monmouth (Ill.) 21.87
5. McElyea, Alec FR-1 St. Ambrose 22.14
6. Dostal, Brennan SR-4 Buena Vista 22.21
7. Timmons, Craig SR-4 Nebraska Wesleyan 22.41
  Ohioze, Michael   Iowa Elite DNS
  Kalinay, Dylan SR-4 Simpson (Iowa) DNS