May 17, 2018
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: WIAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zack, Joe SR-4 Wis.-Oshkosh 3:51.16
2. Lonergan, Sean SO-2 St. Olaf 3:52.24
3. Ketola, Keith SR-4 St. Olaf 3:52.78
4. Staack, Hunter FR-1 Minnesota 3:53.00
5. Wachter, Karl SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:53.77
6. Macintosh, Jordan FR-1 Minnesota 3:55.21
7. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 3:55.87
8. Plasencia, Alex FR-1 Minnesota 3:58.30
9. Meixelsperger, Alec SR-4 Wis.-Whitewater 4:00.15
10. Kiley, Collin SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:01.87
11. Egbert, Alex JR-3 Wis.-Stevens Point 4:02.53
12. Isahak, Munir FR-1 Concordia-Moorhead 4:04.95
13. Schaefer, Josh SO-2 Wis.-Stevens Point 4:05.48
14. Caminiti, Lucas FR-1 Edgewood 4:06.81
15. Pahnke, Chris FR-1 Wis.-La Crosse 4:07.04
16. Kern, Collin SO-2 Luther 4:07.12
17. Peterson, Ricky SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:21.18
18. Smith, Tony SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:26.82
  Lucas, Hunter   Unattached 3:56.96
  Wagner, Robert   Unattached 3:58.12
  Kohl, Evan   Wisconsin Track Club 3:59.71
  Lehn, Calvin   Unattached 4:00.76
  Wolter, Scott   Unattached 4:02.49
  Morrison, Joe   Unattached 4:03.29
  Reiter, Travis   Unattached 4:10.59
  Roos, Patrick   Unattached 4:18.38
  Cooper, Matt   Unattached 3:49.52
  Easker, Aaron   Wisconsin Runner Race Tea 3:50.27
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kiley, Collin SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:01.87
2. Isahak, Munir FR-1 Concordia-Moorhead 4:04.95
3. Schaefer, Josh SO-2 Wis.-Stevens Point 4:05.48
4. Caminiti, Lucas FR-1 Edgewood 4:06.81
5. Pahnke, Chris FR-1 Wis.-La Crosse 4:07.04
6. Peterson, Ricky SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:21.18
7. Smith, Tony SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:26.82
8. Lucas, Hunter   Unattached 3:56.96
9. Wagner, Robert   Unattached 3:58.12
10. Kohl, Evan   Wisconsin Track Club 3:59.71
11. Lehn, Calvin   Unattached 4:00.76
12. Wolter, Scott   Unattached 4:02.49
13. Morrison, Joe   Unattached 4:03.29
14. Reiter, Travis   Unattached 4:10.59
15. Roos, Patrick   Unattached 4:18.38
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zack, Joe SR-4 Wis.-Oshkosh 3:51.16
2. Lonergan, Sean SO-2 St. Olaf 3:52.24
3. Ketola, Keith SR-4 St. Olaf 3:52.78
4. Staack, Hunter FR-1 Minnesota 3:53.00
5. Wachter, Karl SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:53.77
6. Macintosh, Jordan FR-1 Minnesota 3:55.21
7. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 3:55.87
8. Plasencia, Alex FR-1 Minnesota 3:58.30
9. Meixelsperger, Alec SR-4 Wis.-Whitewater 4:00.15
10. Egbert, Alex JR-3 Wis.-Stevens Point 4:02.53
11. Kern, Collin SO-2 Luther 4:07.12
12. Cooper, Matt   Unattached 3:49.52
13. Easker, Aaron   Wisconsin Runner Race Tea 3:50.27