December 1, 2018
|
Tiffin-Heminger Center - Tiffin, OH
|
200m (Flat)
|

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isaac Boateng SR-4 Tiffin 2:00.24
2 Corey Goodloe SR-4 Oakland 2:02.00
3 Connor Gulick JR-3 Bluffton 2:02.61
4 Hunter Bennington SO-2 Shawnee State 2:03.34
5 Anton Darby Senior Unattached 2:05.49
6 Isaac Lacroix SR-4 Cedarville 2:06.18
7 Cameron Galloway JR-3 Kentucky State 2:06.22
8 Xavier Slaughter FR-1 Shawnee State 2:06.57
9 Nicholas Runco SO-2 Tiffin 2:07.24
10 Thomas Hoggard SO-2 Shawnee State 2:07.86
11 Nathaniel Jennings FR-1 Albion 2:09.16
12 Logan Workman FR-1 Tiffin 2:09.68
13 Jason Bigpond FR-1 Albion 2:10.35
14 Jack Gomori JR-3 Concordia (Mich.) 2:10.72
15 Andrew Snodgrass Freshman UT club 2:13.80
16 Thryceton Deckard SO-2 Shawnee State 2:13.89
17 Dawson Block FR-1 Cedarville 2:14.24
18 Tim Irwin SO-2 Concordia (Mich.) 2:14.90
19 Joshua Ehlers SO-2 Bluffton 2:20.37
20 Davion Payton Junior Unattached 2:21.93
21 Tim Secoy JR-3 Shawnee State 2:25.88
22 Cincere Engram FR-1 Otterbein 2:26.17
  John Antol FR-1 Otterbein DNS
  Taylor Hopkins Sophomore Unattached DNS
  Hunter Parsons SO-2 Shawnee State DNS
  Nathan Holland SR-4 Oakland DNS
  Derek Messer Senior Unattached DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isaac Boateng SR-4 Tiffin 2:00.24
2 Corey Goodloe SR-4 Oakland 2:02.00
3 Connor Gulick JR-3 Bluffton 2:02.61
4 Hunter Bennington SO-2 Shawnee State 2:03.34
6 Isaac Lacroix SR-4 Cedarville 2:06.18
7 Cameron Galloway JR-3 Kentucky State 2:06.22
8 Xavier Slaughter FR-1 Shawnee State 2:06.57
9 Nicholas Runco SO-2 Tiffin 2:07.24
12 Logan Workman FR-1 Tiffin 2:09.68
13 Jason Bigpond FR-1 Albion 2:10.35
16 Thryceton Deckard SO-2 Shawnee State 2:13.89
  Nathan Holland SR-4 Oakland DNS
  Taylor Hopkins Sophomore Unattached DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Anton Darby Senior Unattached 2:05.49
10 Thomas Hoggard SO-2 Shawnee State 2:07.86
11 Nathaniel Jennings FR-1 Albion 2:09.16
14 Jack Gomori JR-3 Concordia (Mich.) 2:10.72
15 Andrew Snodgrass Freshman UT club 2:13.80
17 Dawson Block FR-1 Cedarville 2:14.24
18 Tim Irwin SO-2 Concordia (Mich.) 2:14.90
19 Joshua Ehlers SO-2 Bluffton 2:20.37
20 Davion Payton Junior Unattached 2:21.93
21 Tim Secoy JR-3 Shawnee State 2:25.88
22 Cincere Engram FR-1 Otterbein 2:26.17
  Hunter Parsons SO-2 Shawnee State DNS
  John Antol FR-1 Otterbein DNS
  Derek Messer Senior Unattached DNS