November 30, 2018
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Belser, Kendall SR-4 Stevenson 23.01
2. Dickey, Reginald FR-1 Misericordia 23.18
3. Hogans, Dominick FR-1 PSU-Harrisburg 23.33
4. Wood, Avery SR-4 Stevenson 23.55
5. Davis, Dereck SO-2 Stevenson 23.90
6. Theophile, Vladhimir SR-4 Stevenson 23.94
7. Novak, Samuel FR-1 Dickinson 24.09
8. Oyola, Devin SR-4 Misericordia 24.26
9. Cipriano, Jarod FR-1 Misericordia 24.42
10. White, Jonathon FR-1 Susquehanna 24.46
11. Cheatham, Morgan SR-4 Stevenson 24.50
12. Brandeis, Ben FR-1 Dickinson 24.56
13. Hill, Wesley SR-4 Misericordia 24.61
14. Butler, DJ FR-1 Stevenson 24.72
15. Hayward, Malcolm SR-4 Stevenson 24.91
16. Zahm, Hunter FR-1 Scranton 25.18
17. Moran, Christian SO-2 Dickinson 25.19
18. Jackson, Jerome SO-2 PSU-Harrisburg 25.33
19. Apagwu, Chris SO-2 Stevenson 25.75
20. Gillespie, Alejandro SO-2 Susquehanna 25.75
21. MacDermid, Malcolm FR-1 Juniata 25.77
22. Terody, Alex FR-1 PSU-Harrisburg 25.92
23. Zolnak, Noah FR-1 Juniata 25.92
24. Clark, Tristan FR-1 Dickinson 26.06
25. Harrison, Chris SO-2 Dickinson 26.09
26. Gahomera, Shammah JR-3 PSU-Harrisburg 26.40
27. Mansfield, Bryce SO-2 Misericordia 27.11
28. Miller, Kai FR-1 Goucher 27.52
29. Petsas, Peter SO-2 Scranton 28.45
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zahm, Hunter FR-1 Scranton 25.18
2. Apagwu, Chris SO-2 Stevenson 25.75
3. Clark, Tristan FR-1 Dickinson 26.06
4. Harrison, Chris SO-2 Dickinson 26.09
5. Mansfield, Bryce SO-2 Misericordia 27.11
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Novak, Samuel FR-1 Dickinson 24.09
2. Cipriano, Jarod FR-1 Misericordia 24.42
3. Jackson, Jerome SO-2 PSU-Harrisburg 25.33
4. MacDermid, Malcolm FR-1 Juniata 25.77
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. White, Jonathon FR-1 Susquehanna 24.46
2. Brandeis, Ben FR-1 Dickinson 24.56
3. Moran, Christian SO-2 Dickinson 25.19
4. Zolnak, Noah FR-1 Juniata 25.92
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hill, Wesley SR-4 Misericordia 24.61
2. Terody, Alex FR-1 PSU-Harrisburg 25.92
3. Miller, Kai FR-1 Goucher 27.52
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Oyola, Devin SR-4 Misericordia 24.26
2. Butler, DJ FR-1 Stevenson 24.72
3. Gahomera, Shammah JR-3 PSU-Harrisburg 26.40
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dickey, Reginald FR-1 Misericordia 23.18
2. Wood, Avery SR-4 Stevenson 23.55
3. Theophile, Vladhimir SR-4 Stevenson 23.94
4. Cheatham, Morgan SR-4 Stevenson 24.50
5. Petsas, Peter SO-2 Scranton 28.45
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Belser, Kendall SR-4 Stevenson 23.01
2. Hogans, Dominick FR-1 PSU-Harrisburg 23.33
3. Davis, Dereck SO-2 Stevenson 23.90
4. Hayward, Malcolm SR-4 Stevenson 24.91
5. Gillespie, Alejandro SO-2 Susquehanna 25.75