December 9, 2018
|
St. Anthony's High School - South Huntington, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: IC4A/ECAC

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Davis, Destiny JR-3 St. John's 25.14
2. Diop, Skyy FR-1 St. John's 25.98
3. Ottley, Kafi JR-3 St. John's 26.33
4. LaForce, Torisha SR-4 St. John's 26.38
5. Cruz, Diana SR-4 Queens (N.Y.) 27.35
6. Jackson, Denita   brooklyn falcons track club 27.36
7. Holownia, Jennifer   St. Joseph's (L.I.) 27.50
8. Burkley, Brianna FR-1 St. John's 28.10
9. Brown, Niemah SO-2 St. John's 28.16
10. King, Tyra   NYC Success Academy 28.30
11. Evans, Talese   NYC Success Academy 28.36
12. Toure, Tiguida Senior Harlem Children's Zone 28.40
13. HIll, Shyanne   NYC Success Academy 28.48
14. Piller, Jenna SO-2 Adelphi 28.66
15. Losquadro, Danielle SO-2 Farmingdale St. 29.04
16. Pollucci, Samantha JR-3 Farmingdale St. 29.09
17. Daho, Awa   NYC Success Academy 29.30
18. Dagan, Jen   elitefeats 29.42
19. Scott, Destiny FR-1 York (N.Y.) 29.55
20. St. Lous , Prestine   NYC Success Academy 29.96
21. St. Louis, Prestina   NYC Success Academy 30.26
22. Neunie, Nakeema JR-3 Queens (N.Y.) 30.61
23. Charles, Dominique FR-1 Medgar Evers 30.89
24. Johnson, Nicole SO-2 Farmingdale St. 31.24
25. Loachamin, Tiffany SO-2 Farmingdale St. 31.81
26. Funez, Isis JR-3 York (N.Y.) 32.17
27. McIntosh, Shalanie FR-1 York (N.Y.) 32.45
27. Rojas, Dorianny JR-3 York (N.Y.) 32.45
29. Palma, Angela FR-1 Farmingdale St. 33.26
30. Lonic, Tatijana FR-1 Queens (N.Y.) 33.39
31. Beaton, Kristal SO-2 York (N.Y.) 33.83
32. Vallere, Wydny FR-1 York (N.Y.) 33.84
33. Neverson, Shaundel SR-4 Medgar Evers 34.71
34. Dharampaul, Melissa JR-3 NYIT 35.01
35. Metellus, Sarah FR-1 York (N.Y.) 36.42
36. Welsh, Theanne FR-1 York (N.Y.) 37.56
37. Luxama, Jakine   Tiger TC 38.50
38. Maimouna, Diallo FR-1 Medgar Evers 38.70
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Davis, Destiny JR-3 St. John's 25.14
2. Diop, Skyy FR-1 St. John's 25.98
3. Ottley, Kafi JR-3 St. John's 26.33
4. LaForce, Torisha SR-4 St. John's 26.38
5. Toure, Tiguida Senior Harlem Children's Zone 28.40
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cruz, Diana SR-4 Queens (N.Y.) 27.35
2. Jackson, Denita   brooklyn falcons track club 27.36
3. King, Tyra   NYC Success Academy 28.30
4. Pollucci, Samantha JR-3 Farmingdale St. 29.09
5. Neunie, Nakeema JR-3 Queens (N.Y.) 30.61
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Holownia, Jennifer   St. Joseph's (L.I.) 27.50
2. Evans, Talese   NYC Success Academy 28.36
3. Piller, Jenna SO-2 Adelphi 28.66
4. St. Louis, Prestina   NYC Success Academy 30.26
5. Lonic, Tatijana FR-1 Queens (N.Y.) 33.39
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. HIll, Shyanne   NYC Success Academy 28.48
2. Daho, Awa   NYC Success Academy 29.30
3. Dharampaul, Melissa JR-3 NYIT 35.01
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brown, Niemah SO-2 St. John's 28.16
2. Losquadro, Danielle SO-2 Farmingdale St. 29.04
3. Dagan, Jen   elitefeats 29.42
4. Scott, Destiny FR-1 York (N.Y.) 29.55
5. St. Lous , Prestine   NYC Success Academy 29.96
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Charles, Dominique FR-1 Medgar Evers 30.89
2. Funez, Isis JR-3 York (N.Y.) 32.17
3. McIntosh, Shalanie FR-1 York (N.Y.) 32.45
4. Beaton, Kristal SO-2 York (N.Y.) 33.83
5. Luxama, Jakine   Tiger TC 38.50
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Nicole SO-2 Farmingdale St. 31.24
2. Loachamin, Tiffany SO-2 Farmingdale St. 31.81
3. Rojas, Dorianny JR-3 York (N.Y.) 32.45
4. Palma, Angela FR-1 Farmingdale St. 33.26
5. Neverson, Shaundel SR-4 Medgar Evers 34.71
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Burkley, Brianna FR-1 St. John's 28.10
2. Vallere, Wydny FR-1 York (N.Y.) 33.84
3. Metellus, Sarah FR-1 York (N.Y.) 36.42
4. Welsh, Theanne FR-1 York (N.Y.) 37.56
5. Maimouna, Diallo FR-1 Medgar Evers 38.70