January 12, 2019
|
Idaho-Kibbe ASUI Activity Center - Moscow, ID
|
290m (Flat)

Girls' 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mariyah Vongsaveng SR-4 Central Washington 8.77
2 Alexis Buckhaults SO-2 Portland State 9.15
3 Ariya Kendrick JR-3 Saint Martin's 9.17
4 Henrike Fiedler FR-1 Idaho 9.26
5 HarLee Ortega SR-4 Central Washington 9.27
6 Alyssa Hoffman FR-1 Eastern Washington 9.35
7 Erykah Weems JR-3 Central Washington 10.73

Girls' 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mariyah Vongsaveng SR-4 Central Washington 8.89
2 Erykah Weems JR-3 Central Washington 9.12
3 Henrike Fiedler FR-1 Idaho 9.17
4 HarLee Ortega SR-4 Central Washington 9.25
5 Alyssa Hoffman FR-1 Eastern Washington 9.37
6 Alexis Buckhaults SO-2 Portland State 9.16
7 Ariya Kendrick JR-3 Saint Martin's 9.27
8 Ami Njadoe FR-1 Eastern Washington 9.33
9 Jessica Linde SO-2 Eastern Washington 9.48
10 Jenny Sapp SR-4 Lewis-Clark 9.52
11 Emily Bland SR-4 Central Washington 9.59
12 Tia Hill FR-1 Central Washington 9.72
13 Maddie Shirley SR-4 Linfield 9.73
14 Parker Warwick Freshman UNAT-Spokane CC 9.76
15 Kaitlyn Ditter FR-1 Central Washington 9.77
16 Mertece Hatchett Sophomore Unattached 9.84
17 Felicity Hempstead FR-1 Eastern Washington 9.85
18 Ani Keliiheleua FR-1 Linfield 9.88
19 Amaya Martin   SPOKANE SPEED ACADEMY 9.96
20 Baylie Cameron JR-3 Linfield 10.09
21 Gianna Migliaccio   Mountain West Track Club 10.11
22 Kiara Kallie Senior Unattached 10.16
23 JoyLynn Glidewell   Mountain West Track Club 10.24
24 McKinley Litton JR-3 Lewis-Clark 10.57
25 Anna Belle Schweiger SO-2 Whitworth 10.65
26 Gina Hill   4Throws Track Club 10.71
27 Shaddia Meadows JR-3 Central Washington 10.77
28 Shelyn Pendergrass Anderson Junior Silky Smooth 10.79
29 Lillie Anderson   Mountain West Track Club 10.84
30 Sara Chatriand   Mountain West Track Club 10.99
31 Brooke McClurkin FR-1 Lewis-Clark 11.15
32 Jadyn Campbell   Mountain West Track Club 11.26
33 Josephine Whitsett FR-1 Eastern Washington 11.57
34 Rachelle Hamilton FR-1 Central Washington 12.24
35 Christina Meyer   Spokane Swifts 12.89
  Marley Glessner   Mountain West Track Club FS
Girls' 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Henrike Fiedler FR-1 Idaho 9.17
7 Ariya Kendrick JR-3 Saint Martin's 9.27
13 Maddie Shirley SR-4 Linfield 9.73
17 Felicity Hempstead FR-1 Eastern Washington 9.85
19 Amaya Martin   SPOKANE SPEED ACADEMY 9.96
21 Gianna Migliaccio   Mountain West Track Club 10.11
28 Shelyn Pendergrass Anderson Junior Silky Smooth 10.79
29 Lillie Anderson   Mountain West Track Club 10.84
Girls' 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mariyah Vongsaveng SR-4 Central Washington 8.89
9 Jessica Linde SO-2 Eastern Washington 9.48
11 Emily Bland SR-4 Central Washington 9.59
32 Jadyn Campbell   Mountain West Track Club 11.26
34 Rachelle Hamilton FR-1 Central Washington 12.24
35 Christina Meyer   Spokane Swifts 12.89
Girls' 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Erykah Weems JR-3 Central Washington 9.12
6 Alexis Buckhaults SO-2 Portland State 9.16
16 Mertece Hatchett Sophomore Unattached 9.84
20 Baylie Cameron JR-3 Linfield 10.09
22 Kiara Kallie Senior Unattached 10.16
24 McKinley Litton JR-3 Lewis-Clark 10.57
31 Brooke McClurkin FR-1 Lewis-Clark 11.15
Girls' 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Alyssa Hoffman FR-1 Eastern Washington 9.37
12 Tia Hill FR-1 Central Washington 9.72
14 Parker Warwick Freshman UNAT-Spokane CC 9.76
25 Anna Belle Schweiger SO-2 Whitworth 10.65
27 Shaddia Meadows JR-3 Central Washington 10.77
30 Sara Chatriand   Mountain West Track Club 10.99
  Marley Glessner   Mountain West Track Club FS
Girls' 60 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 HarLee Ortega SR-4 Central Washington 9.25
8 Ami Njadoe FR-1 Eastern Washington 9.33
10 Jenny Sapp SR-4 Lewis-Clark 9.52
15 Kaitlyn Ditter FR-1 Central Washington 9.77
18 Ani Keliiheleua FR-1 Linfield 9.88
23 JoyLynn Glidewell   Mountain West Track Club 10.24
26 Gina Hill   4Throws Track Club 10.71
33 Josephine Whitsett FR-1 Eastern Washington 11.57