February 2, 2019
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII PSAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Romano, Robert SR-4 Frostburg State 8:52.55
2. Petrecca, Alex SR-4 Gettysburg 9:00.46
3. Harris, Devon SR-4 Moravian 9:00.53
4. Fisher, Ciaran SR-4 Susquehanna 9:08.12
5. Jackson, Josh FR-1 Shippensburg 9:09.01
6. Lenze, Sam SO-2 Indiana (Pa.) 9:09.87
7. Johnson, Johnathon JR-3 Mount St. Mary's 9:10.22
8. Robinson, Matthew SR-4 Gettysburg 9:11.58
9. D'Amico, Peter JR-3 Juniata 9:14.52
10. McKeever, Dylan SO-2 Gettysburg 9:14.84
11. O'Donovan, Desmond JR-3 Juniata 9:19.01
12. Forry, Daniel SO-2 York (Pa.) 9:19.54
13. Lauver, Ian SO-2 Saint Francis University 9:21.79
14. Kaplon, Nate FR-1 Shippensburg 9:25.85
15. Clark, Braxton SO-2 Frostburg State 9:26.02
16. Fagnano, Paul FR-1 Mount St. Mary's 9:26.94
17. Greene, Max SO-2 Scranton 9:26.97
18. Brady, Noah SR-4 Lebanon Valley 9:29.65
19. Smith, Jonah JR-3 Mount St. Mary's 9:35.87
20. Glennon, Richard FR-1 Moravian 9:39.61
21. Sorge, Brandon JR-3 Susquehanna 9:39.96
22. Smith, Ben SR-4 Moravian 9:45.45
23. Gentile, Jian SO-2 York (Pa.) 10:00.90
24. Clugston, Nathaniel JR-3 Lebanon Valley 10:07.35
25. Connolly, Sean FR-1 Scranton 10:25.60
26. Milburn, William SO-2 Moravian 10:36.09
27. Helie, Aidan SO-2 Scranton 10:38.68
28. Guelph, David SO-2 Scranton 10:48.47
29. Davan, Raymond SO-2 Keystone 10:58.07
30. Hogan, Phillip SR-4 Frostburg State 11:08.50
  Tranter, Hayden SR-4 Frostburg State DNF
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Ben SR-4 Moravian 9:45.45
2. Clugston, Nathaniel JR-3 Lebanon Valley 10:07.35
3. Connolly, Sean FR-1 Scranton 10:25.60
4. Milburn, William SO-2 Moravian 10:36.09
5. Helie, Aidan SO-2 Scranton 10:38.68
6. Guelph, David SO-2 Scranton 10:48.47
7. Davan, Raymond SO-2 Keystone 10:58.07
8. Hogan, Phillip SR-4 Frostburg State 11:08.50
  Tranter, Hayden SR-4 Frostburg State DNF
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McKeever, Dylan SO-2 Gettysburg 9:14.84
2. O'Donovan, Desmond JR-3 Juniata 9:19.01
3. Forry, Daniel SO-2 York (Pa.) 9:19.54
4. Lauver, Ian SO-2 Saint Francis University 9:21.79
5. Clark, Braxton SO-2 Frostburg State 9:26.02
6. Fagnano, Paul FR-1 Mount St. Mary's 9:26.94
7. Greene, Max SO-2 Scranton 9:26.97
8. Smith, Jonah JR-3 Mount St. Mary's 9:35.87
9. Glennon, Richard FR-1 Moravian 9:39.61
10. Sorge, Brandon JR-3 Susquehanna 9:39.96
11. Gentile, Jian SO-2 York (Pa.) 10:00.90
3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Romano, Robert SR-4 Frostburg State 8:52.55
2. Petrecca, Alex SR-4 Gettysburg 9:00.46
3. Harris, Devon SR-4 Moravian 9:00.53
4. Fisher, Ciaran SR-4 Susquehanna 9:08.12
5. Jackson, Josh FR-1 Shippensburg 9:09.01
6. Lenze, Sam SO-2 Indiana (Pa.) 9:09.87
7. Johnson, Johnathon JR-3 Mount St. Mary's 9:10.22
8. Robinson, Matthew SR-4 Gettysburg 9:11.58
9. D'Amico, Peter JR-3 Juniata 9:14.52
10. Kaplon, Nate FR-1 Shippensburg 9:25.85
11. Brady, Noah SR-4 Lebanon Valley 9:29.65