February 9, 2019
|
Boise State-Jackson's Track - Nampa, ID
|
200m (Banked)
ICON KEY: NJCAA NAIA A NCAA DII Prov NAIA B

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Costello, Emily FR-1 Nevada 7.65
2. Eastman, Tenisha Senior Unattached 7.72
3. White, Makeya SR-4 Nevada 7.75
4. Latting, Martina SR-4 Hawaii 7.75
5. Taube, Kennedy SO-2 George Fox 7.76
6. Black , Raion SR-4 Hawaii 7.76
7. Stevenson, C'aree FR-1 Nevada 7.77
8. Nkansah, Gifty SO-2 Nevada 7.89

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Costello, Emily FR-1 Nevada 7.64
2. Taube, Kennedy SO-2 George Fox 7.77
3. White, Makeya SR-4 Nevada 7.79
4. Latting, Martina SR-4 Hawaii 7.81
5. Stevenson, C'aree FR-1 Nevada 7.86
6. Black , Raion SR-4 Hawaii 7.87
7. Nkansah, Gifty SO-2 Nevada 7.92
8. Eastman, Tenisha Senior Unattached 7.93
9. Miller, Megan SO-2 George Fox 7.96
10. Turner, Sara SO-2 George Fox 7.97
11. Radigan, Sydney FR-1 George Fox 7.98
12. Soderstrom, Erika JR-3 Southern Oregon 8.00
13. Larsen, Lis SR-4 George Fox 8.04
13. Fronk, Rachel FR-1 Utah State 8.04
15. Rhodes, Kinnah JR-3 Eastern Oregon 8.05
16. Glascock, Madison FR-1 College of Idaho 8.06
17. Carson, Madison SO-2 Lewis-Clark 8.07
18. Wilson, Ebony SO-2 Eastern Oregon 8.08
19. Wright, Nyana FR-1 San Jose St. 8.15
20. Calavan, Mandi FR-1 George Fox 8.17
21. Kalmbach, Rebekka FR-1 Lewis-Clark 8.19
22. Bazie, Felecia SO-2 Gonzaga 8.22
23. Nielson, Danielle FR-1 Utah State 8.28
24. Durocher, Payge SO-2 College of Idaho 8.32
25. Wood, Abbey FR-1 George Fox 8.33
26. Ruwe, Brooklyn SO-2 College of Idaho 8.37
26. Meyer, Marisa FR-1 George Fox 8.37
28. Anderson, Payton FR-1 College of Idaho 8.40
28. Valente, Olivia FR-1 George Fox 8.40
30. Porter, Breann FR-1 Northwest Nazarene 8.45
31. Madden, Michaela FR-1 Lewis-Clark 8.63
31. Young, Allison SR-4 Oregon Tech 8.63
33. Minerich, Madisyn FR-1 College of Idaho 8.76
34. Lomprey, Serenity FR-1 Multnomah 9.57
35. Roberts, Jessie SO-2 Multnomah 9.62
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Taube, Kennedy SO-2 George Fox 7.77
2. Bazie, Felecia SO-2 Gonzaga 8.22
3. Durocher, Payge SO-2 College of Idaho 8.32
4. Ruwe, Brooklyn SO-2 College of Idaho 8.37
5. Madden, Michaela FR-1 Lewis-Clark 8.63
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. White, Makeya SR-4 Nevada 7.79
2. Miller, Megan SO-2 George Fox 7.96
3. Turner, Sara SO-2 George Fox 7.97
4. Rhodes, Kinnah JR-3 Eastern Oregon 8.05
5. Glascock, Madison FR-1 College of Idaho 8.06
6. Lomprey, Serenity FR-1 Multnomah 9.57
7. Roberts, Jessie SO-2 Multnomah 9.62
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Nkansah, Gifty SO-2 Nevada 7.92
2. Eastman, Tenisha Senior Unattached 7.93
3. Larsen, Lis SR-4 George Fox 8.04
4. Fronk, Rachel FR-1 Utah State 8.04
5. Kalmbach, Rebekka FR-1 Lewis-Clark 8.19
6. Minerich, Madisyn FR-1 College of Idaho 8.76
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Stevenson, C'aree FR-1 Nevada 7.86
2. Wilson, Ebony SO-2 Eastern Oregon 8.08
3. Wood, Abbey FR-1 George Fox 8.33
4. Valente, Olivia FR-1 George Fox 8.40
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Latting, Martina SR-4 Hawaii 7.81
2. Black , Raion SR-4 Hawaii 7.87
3. Radigan, Sydney FR-1 George Fox 7.98
4. Wright, Nyana FR-1 San Jose St. 8.15
5. Meyer, Marisa FR-1 George Fox 8.37
6. Young, Allison SR-4 Oregon Tech 8.63
60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Costello, Emily FR-1 Nevada 7.64
2. Soderstrom, Erika JR-3 Southern Oregon 8.00
3. Carson, Madison SO-2 Lewis-Clark 8.07
4. Calavan, Mandi FR-1 George Fox 8.17
5. Nielson, Danielle FR-1 Utah State 8.28
6. Anderson, Payton FR-1 College of Idaho 8.40
7. Porter, Breann FR-1 Northwest Nazarene 8.45

Women's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Sarah SR-4 George Fox 24.34
2. Costello, Emily FR-1 Nevada 24.53
3. Taube, Kennedy SO-2 George Fox 25.29
4. Black , Raion SR-4 Hawaii 25.37
5. King, Sarahvaughn SO-2 San Jose St. 25.52
6. Abbott , Calli Ann JR-3 Hawaii 25.55
7. Moodry, Kelly FR-1 Boise State 25.57
8. Green, Lauren SO-2 Nevada 25.70
9. Stevenson, C'aree FR-1 Nevada 25.79
10. Eastman, Tenisha Senior Unattached 25.88
11. Latting, Martina SR-4 Hawaii 25.90
12. Radigan, Sydney FR-1 George Fox 26.01
13. Rees, Kayla SO-2 Utah 26.16
14. Tabron, Diamond JR-3 San Jose St. 26.17
15. Currence , Natasha JR-3 Hawaii 26.18
16. Carson, Brooke SO-2 Nevada 26.20
17. Mulatero, Agnese SO-2 Nevada 26.26
18. Poretti, Charlie FR-1 Hawaii 26.34
19. Miller, Megan SO-2 George Fox 26.35
20. Calavan, Mandi FR-1 George Fox 26.37
21. Williams, Jayla SO-2 San Jose St. 26.39
22. Nkansah, Gifty SO-2 Nevada 26.41
23. Stark, Andrea FR-1 Nevada 26.44
24. Wilson, Ebony SO-2 Eastern Oregon 26.47
25. Koetitz, Alexis FR-1 Utah State 26.48
26. Fronk, Rachel FR-1 Utah State 26.67
27. Glascock, Madison FR-1 College of Idaho 26.70
28. Anderson, Payton FR-1 College of Idaho 26.73
29. Martin, Brooke JR-3 Utah 26.79
30. Jude, Nakyla JR-3 Utah State 26.97
31. Durocher, Payge SO-2 College of Idaho 27.02
32. Rhodes, Kinnah JR-3 Eastern Oregon 27.03
33. Reddington, Morgan SR-4 Eastern Oregon 27.04
34. Hooper, Madison FR-1 Westminster (Utah) 27.05
35. Delucchi, Julia SO-2 Southern Oregon 27.15
36. Larsen, Lis SR-4 George Fox 27.18
37. Bryan, Jazzmin SR-4 Lewis-Clark 27.24
37. Wright, Allison JR-3 Westminster (Utah) 27.24
39. Davis, Jordan FR-1 Hawaii 27.28
40. Wright, Nyana FR-1 San Jose St. 27.33
41. Carson, Madison SO-2 Lewis-Clark 27.34
42. Swilley, Alissa JR-3 George Fox 27.37
43. Litton, McKinley JR-3 Lewis-Clark 27.41
44. Miran, Ally SO-2 Northwest Nazarene 27.42
45. Valente, Olivia FR-1 George Fox 27.46
46. Nielson, Danielle FR-1 Utah State 27.55
47. Lavine, Lily FR-1 Oregon Tech 27.78
48. Ruwe, Brooklyn SO-2 College of Idaho 27.81
49. Christensen, Bailey Sophomore Unattached 27.92
50. White, Haley SR-4 Eastern Oregon 27.96
51. Burgess, Kaitlyn FR-1 Eastern Oregon 28.10
52. Porter, Breann FR-1 Northwest Nazarene 28.12
53. Thomas, Sidney FR-1 Eastern Oregon 28.21
54. Robinson, Natalie FR-1 Lewis-Clark 28.33
55. Collins, Cheyanne FR-1 Eastern Oregon 28.34
56. Wood, Abbey FR-1 George Fox 28.39
57. Bazie, Felecia SO-2 Gonzaga 28.49
58. Palmer, Emily SO-2 Eastern Oregon 28.53
59. Minerich, Madisyn FR-1 College of Idaho 28.57
60. Conley, MaKenna SR-4 Northwest Nazarene 28.61
61. Cobabe, Lauren FR-1 Westminster (Utah) 29.04
62. Etter, Emily JR-3 Nevada 29.15
63. Anderson, Persia JR-3 Multnomah 29.48
64. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 29.86
65. Reiman, Hannah SO-2 Idaho 30.19
66. Amundsen, Sydney SO-2 Multnomah 30.90
67. Ericson, Grace FR-1 Nevada 31.05
68. Leis, Jillian SR-4 Westminster (Utah) 33.40
200 Meters Finals Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Sarah SR-4 George Fox 24.34
2. Costello, Emily FR-1 Nevada 24.53
3. Taube, Kennedy SO-2 George Fox 25.29
4. King, Sarahvaughn SO-2 San Jose St. 25.52
200 Meters Finals Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Black , Raion SR-4 Hawaii 25.37
2. Green, Lauren SO-2 Nevada 25.70
3. Latting, Martina SR-4 Hawaii 25.90
200 Meters Finals Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Abbott , Calli Ann JR-3 Hawaii 25.55
2. Moodry, Kelly FR-1 Boise State 25.57
3. Stevenson, C'aree FR-1 Nevada 25.79
4. Currence , Natasha JR-3 Hawaii 26.18
200 Meters Finals Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Radigan, Sydney FR-1 George Fox 26.01
2. Miller, Megan SO-2 George Fox 26.35
3. Nkansah, Gifty SO-2 Nevada 26.41
4. Stark, Andrea FR-1 Nevada 26.44
200 Meters Finals Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tabron, Diamond JR-3 San Jose St. 26.17
2. Carson, Brooke SO-2 Nevada 26.20
3. Mulatero, Agnese SO-2 Nevada 26.26
4. Poretti, Charlie FR-1 Hawaii 26.34
5. Calavan, Mandi FR-1 George Fox 26.37
200 Meters Finals Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Jayla SO-2 San Jose St. 26.39
2. Koetitz, Alexis FR-1 Utah State 26.48
3. Reddington, Morgan SR-4 Eastern Oregon 27.04
4. Davis, Jordan FR-1 Hawaii 27.28
200 Meters Finals Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Eastman, Tenisha Senior Unattached 25.88
2. Fronk, Rachel FR-1 Utah State 26.67
3. Durocher, Payge SO-2 College of Idaho 27.02
4. Delucchi, Julia SO-2 Southern Oregon 27.15
200 Meters Finals Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wilson, Ebony SO-2 Eastern Oregon 26.47
2. Jude, Nakyla JR-3 Utah State 26.97
3. Wright, Allison JR-3 Westminster (Utah) 27.24
4. Swilley, Alissa JR-3 George Fox 27.37
200 Meters Finals Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Glascock, Madison FR-1 College of Idaho 26.70
2. Anderson, Payton FR-1 College of Idaho 26.73
3. Bryan, Jazzmin SR-4 Lewis-Clark 27.24
200 Meters Finals Section 10
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Martin, Brooke JR-3 Utah 26.79
2. Hooper, Madison FR-1 Westminster (Utah) 27.05
3. Valente, Olivia FR-1 George Fox 27.46
4. Bazie, Felecia SO-2 Gonzaga 28.49
200 Meters Finals Section 11
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wright, Nyana FR-1 San Jose St. 27.33
2. Litton, McKinley JR-3 Lewis-Clark 27.41
3. Palmer, Emily SO-2 Eastern Oregon 28.53
200 Meters Finals Section 12
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rees, Kayla SO-2 Utah 26.16
2. Nielson, Danielle FR-1 Utah State 27.55
3. Porter, Breann FR-1 Northwest Nazarene 28.12
4. Conley, MaKenna SR-4 Northwest Nazarene 28.61
200 Meters Finals Section 13
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Miran, Ally SO-2 Northwest Nazarene 27.42
2. Lavine, Lily FR-1 Oregon Tech 27.78
3. Ruwe, Brooklyn SO-2 College of Idaho 27.81
4. White, Haley SR-4 Eastern Oregon 27.96
5. Burgess, Kaitlyn FR-1 Eastern Oregon 28.10
200 Meters Finals Section 14
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rhodes, Kinnah JR-3 Eastern Oregon 27.03
2. Carson, Madison SO-2 Lewis-Clark 27.34
3. Christensen, Bailey Sophomore Unattached 27.92
4. Minerich, Madisyn FR-1 College of Idaho 28.57
200 Meters Finals Section 15
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Thomas, Sidney FR-1 Eastern Oregon 28.21
2. Robinson, Natalie FR-1 Lewis-Clark 28.33
3. Collins, Cheyanne FR-1 Eastern Oregon 28.34
4. Etter, Emily JR-3 Nevada 29.15
5. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 29.86
6. Amundsen, Sydney SO-2 Multnomah 30.90
200 Meters Finals Section 16
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cobabe, Lauren FR-1 Westminster (Utah) 29.04
2. Reiman, Hannah SO-2 Idaho 30.19
3. Leis, Jillian SR-4 Westminster (Utah) 33.40
200 Meters Finals Section 17
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Larsen, Lis SR-4 George Fox 27.18
2. Wood, Abbey FR-1 George Fox 28.39
3. Anderson, Persia JR-3 Multnomah 29.48
4. Ericson, Grace FR-1 Nevada 31.05

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Sarah SR-4 George Fox 54.27
2. Daniel, Arianna JR-3 Southern Oregon 57.15
3. Moodry, Kelly FR-1 Boise State 57.32
4. Green, Lauren SO-2 Nevada 57.72
5. Manson, Brooke FR-1 Utah 57.82
5. Paven, Lauren FR-1 Idaho 57.82
7. Lawrynowicz, Kasia JR-3 Utah State 58.04
8. Newton, Sarah JR-3 Utah 58.06
9. Wassum, Sadie SR-4 Utah 58.11
10. Rees, Kayla SO-2 Utah 58.49
11. Carson, Brooke SO-2 Nevada 59.23
12. Currence , Natasha JR-3 Hawaii 59.24
13. Griffiths, Nicole JR-3 Utah 59.46
14. Kurucz, Aaryanna FR-1 Idaho 59.61
15. King, Sarahvaughn SO-2 San Jose St. 59.66
16. Martin, Brooke JR-3 Utah 59.82
17. Warren, Elizabeth FR-1 George Fox 59.95
18. Litton, McKinley JR-3 Lewis-Clark 1:00.00
19. Hooper, Madison FR-1 Westminster (Utah) 1:00.26
20. Gingerich, Bethany FR-1 George Fox 1:00.46
21. James, Katie SO-2 George Fox 1:00.91
22. Smith, Karlie FR-1 Lewis-Clark 1:00.95
23. Calavan, Macadia JR-3 George Fox 1:01.06
24. Greenwade, Savannah JR-3 Southern Oregon 1:01.07
25. Greene, Morgan FR-1 Gonzaga 1:01.08
26. Rasubala, Kiana JR-3 George Fox 1:01.38
27. Wright, Allison JR-3 Westminster (Utah) 1:01.44
28. Bryan, Jazzmin SR-4 Lewis-Clark 1:02.25
29. Davis, Jordan FR-1 Hawaii 1:02.59
30. Vasquez, Brianna SR-4 Gonzaga 1:02.80
31. Nkadi, Ava   St. Mary's (Cal.) 1:02.92
32. Robinson, Natalie FR-1 Lewis-Clark 1:03.27
33. Burgess, Kaitlyn FR-1 Eastern Oregon 1:03.61
34. Palmer, Emily SO-2 Eastern Oregon 1:03.67
35. Conley, MaKenna SR-4 Northwest Nazarene 1:03.88
36. Vepa, Amrita   St. Mary's (Cal.) 1:06.17
37. Wright, Riley FR-1 Pepperdine 1:06.98
38. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 1:07.73
39. McAllister, Natalie FR-1 Westminster (Utah) 1:08.70
400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Sarah SR-4 George Fox 54.27
2. Daniel, Arianna JR-3 Southern Oregon 57.15
3. Moodry, Kelly FR-1 Boise State 57.32
4. King, Sarahvaughn SO-2 San Jose St. 59.66
400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Green, Lauren SO-2 Nevada 57.72
2. Manson, Brooke FR-1 Utah 57.82
3. Lawrynowicz, Kasia JR-3 Utah State 58.04
4. Newton, Sarah JR-3 Utah 58.06
400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Currence , Natasha JR-3 Hawaii 59.24
2. Griffiths, Nicole JR-3 Utah 59.46
3. Warren, Elizabeth FR-1 George Fox 59.95
4. Greenwade, Savannah JR-3 Southern Oregon 1:01.07
400 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Paven, Lauren FR-1 Idaho 57.82
2. Wassum, Sadie SR-4 Utah 58.11
3. Bryan, Jazzmin SR-4 Lewis-Clark 1:02.25
4. Nkadi, Ava   St. Mary's (Cal.) 1:02.92
400 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Martin, Brooke JR-3 Utah 59.82
2. Gingerich, Bethany FR-1 George Fox 1:00.46
3. Calavan, Macadia JR-3 George Fox 1:01.06
4. Wright, Allison JR-3 Westminster (Utah) 1:01.44
5. Vepa, Amrita   St. Mary's (Cal.) 1:06.17
400 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kurucz, Aaryanna FR-1 Idaho 59.61
2. James, Katie SO-2 George Fox 1:00.91
3. Rasubala, Kiana JR-3 George Fox 1:01.38
4. Davis, Jordan FR-1 Hawaii 1:02.59
5. Conley, MaKenna SR-4 Northwest Nazarene 1:03.88
400 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Litton, McKinley JR-3 Lewis-Clark 1:00.00
2. Hooper, Madison FR-1 Westminster (Utah) 1:00.26
3. Greene, Morgan FR-1 Gonzaga 1:01.08
4. Vasquez, Brianna SR-4 Gonzaga 1:02.80
400 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Robinson, Natalie FR-1 Lewis-Clark 1:03.27
2. Burgess, Kaitlyn FR-1 Eastern Oregon 1:03.61
3. Palmer, Emily SO-2 Eastern Oregon 1:03.67
4. Wright, Riley FR-1 Pepperdine 1:06.98
5. McAllister, Natalie FR-1 Westminster (Utah) 1:08.70
400 Meters Finals Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rees, Kayla SO-2 Utah 58.49
2. Carson, Brooke SO-2 Nevada 59.23
3. Smith, Karlie FR-1 Lewis-Clark 1:00.95
4. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 1:07.73

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bass, Kaleala SR-4 Idaho 2:11.06
2. Woolnough, Cara FR-1 Utah 2:12.19
3. Ryan, Sophie FR-1 Utah 2:12.56
4. Menegatti, MaLeigha FR-1 Boise State 2:12.67
5. Jones, Zanae SO-2 Nevada 2:15.51
6. Crowley, Claire JR-3 Nevada 2:17.98
7. Akers, Mikayla SO-2 San Jose St. 2:19.40
8. Homer, Faith SR-4 Eastern Oregon 2:19.92
9. Swanson, Karlie SO-2 Boise State 2:19.94
10. Pfeffer, Kalia FR-1 Nevada 2:20.15
11. Teemant, Allison SO-2 Southern Idaho 2:20.77
12. Scott, Katie SO-2 Westminster (Utah) 2:20.98
13. Busatto, Anna JR-3 Utah 2:21.11
14. Schenk, Jenny FR-1 Southern Idaho 2:21.30
15. Girard, Danielle SR-4 Hawaii 2:22.56
16. Boals, Megan SO-2 Eastern Oregon 2:23.00
17. Nisly, Heidi SO-2 Northwest Nazarene 2:23.11
18. Borrego, Dallas FR-1 Lewis-Clark 2:23.18
19. Garrison, Shelby FR-1 Nevada 2:23.38
20. Brown, Rylee FR-1 Lewis-Clark 2:24.49
21. Dietrich, Delani FR-1 Oregon Tech 2:24.61
22. May, Marley SO-2 Southern Idaho 2:24.87
23. Schuler, Makenna Freshman Unattached 2:26.52
24. Galbraith, Megan FR-1 Southern Idaho 2:27.24
25. Saxton, Rebecca SR-4 Lewis-Clark 2:27.67
26. Meck, Abbey SO-2 Pepperdine 2:28.47
27. Van Den Top, Ashlee FR-1 George Fox 2:28.99
28. Flood, Emma FR-1 Gonzaga 2:29.81
29. Welch, Amanda SO-2 Eastern Oregon 2:29.88
30. Norris, Madison FR-1 Southern Idaho 2:31.05
31. Bailey, Marissa FR-1 Gonzaga 2:31.17
32. Persinger, Cori SO-2 Pepperdine 2:32.21
33. Christopherson, Katie SO-2 Southern Idaho 2:33.49
34. Palmer, Grace JR-3 Pepperdine 2:34.56
35. Earnest, Sage FR-1 Northwest Nazarene 2:34.70
36. Blake, Kendra FR-1 Eastern Oregon 2:35.35
37. Ondersma, Annelies FR-1 Pepperdine 2:36.31
38. Morris, Emma SR-4 Gonzaga 2:38.41
39. Wright, Riley FR-1 Pepperdine 2:40.43
40. Gallagher, Jacquelyn FR-1 Northwest Nazarene 2:46.75
41. Najjar, Shiloh FR-1 Multnomah 2:54.07
42. Loe, Bethany FR-1 Multnomah 3:13.13
800 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bass, Kaleala SR-4 Idaho 2:11.06
2. Woolnough, Cara FR-1 Utah 2:12.19
3. Ryan, Sophie FR-1 Utah 2:12.56
4. Menegatti, MaLeigha FR-1 Boise State 2:12.67
5. Jones, Zanae SO-2 Nevada 2:15.51
6. Crowley, Claire JR-3 Nevada 2:17.98
7. Girard, Danielle SR-4 Hawaii 2:22.56
8. Boals, Megan SO-2 Eastern Oregon 2:23.00
9. Nisly, Heidi SO-2 Northwest Nazarene 2:23.11
10. Schuler, Makenna Freshman Unattached 2:26.52
11. Saxton, Rebecca SR-4 Lewis-Clark 2:27.67
800 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Akers, Mikayla SO-2 San Jose St. 2:19.40
2. Homer, Faith SR-4 Eastern Oregon 2:19.92
3. Swanson, Karlie SO-2 Boise State 2:19.94
4. Pfeffer, Kalia FR-1 Nevada 2:20.15
5. Teemant, Allison SO-2 Southern Idaho 2:20.77
6. Scott, Katie SO-2 Westminster (Utah) 2:20.98
7. Schenk, Jenny FR-1 Southern Idaho 2:21.30
8. Borrego, Dallas FR-1 Lewis-Clark 2:23.18
9. Garrison, Shelby FR-1 Nevada 2:23.38
10. Brown, Rylee FR-1 Lewis-Clark 2:24.49
11. Dietrich, Delani FR-1 Oregon Tech 2:24.61
12. Flood, Emma FR-1 Gonzaga 2:29.81
800 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Busatto, Anna JR-3 Utah 2:21.11
2. May, Marley SO-2 Southern Idaho 2:24.87
3. Galbraith, Megan FR-1 Southern Idaho 2:27.24
4. Meck, Abbey SO-2 Pepperdine 2:28.47
5. Van Den Top, Ashlee FR-1 George Fox 2:28.99
6. Welch, Amanda SO-2 Eastern Oregon 2:29.88
7. Norris, Madison FR-1 Southern Idaho 2:31.05
8. Bailey, Marissa FR-1 Gonzaga 2:31.17
9. Christopherson, Katie SO-2 Southern Idaho 2:33.49
10. Earnest, Sage FR-1 Northwest Nazarene 2:34.70
11. Blake, Kendra FR-1 Eastern Oregon 2:35.35
12. Morris, Emma SR-4 Gonzaga 2:38.41
800 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Persinger, Cori SO-2 Pepperdine 2:32.21
2. Palmer, Grace JR-3 Pepperdine 2:34.56
3. Ondersma, Annelies FR-1 Pepperdine 2:36.31
4. Wright, Riley FR-1 Pepperdine 2:40.43
5. Gallagher, Jacquelyn FR-1 Northwest Nazarene 2:46.75
6. Najjar, Shiloh FR-1 Multnomah 2:54.07
7. Loe, Bethany FR-1 Multnomah 3:13.13

Women's Mile Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hagen, Erin SR-4 Idaho 4:56.96
2. Thacker, Malaina SO-2 Idaho 5:00.48
3. Powell, Kennedy FR-1 Utah 5:02.39
4. Story, Krista JR-3 Idaho 5:04.27
5. McPhee, Jordan SR-4 Gonzaga 5:06.82
6. Swanson, Karlie SO-2 Boise State 5:07.54
7. Legard, Ally SO-2 Gonzaga 5:07.78
8. Perkins, Megan SR-4 Utah 5:08.48
9. Bohannon, Kai Fu SO-2 San Jose St. 5:09.70
10. Hubner, Emily SR-4 Utah State 5:13.74
11. Vandenborn, Taylor   Unattached 5:15.03
12. Meck, Abbey SO-2 Pepperdine 5:15.83
13. Campos, Nathalia FR-1 Idaho 5:16.35
14. Pecha, Erica FR-1 Idaho 5:16.71
15. Winterton, Camille   Unattached 5:16.78
16. Taylor, Madison FR-1 Utah State 5:17.61
17. Wall, Bailey SO-2 Southern Idaho 5:18.33
18. Platil, Natalie SO-2 Utah 5:18.39
19. Wesseling, Emily JR-3 Idaho 5:19.50
20. Withers, Kami FR-1 Southern Idaho 5:19.64
21. Hamilton, Annalisa SO-2 Northwest Nazarene 5:20.67
22. Hill, Shaylee SO-2 Southern Idaho 5:23.88
23. Perez, Savanna JR-3 San Jose St. 5:24.21
24. Kent, Erica FR-1 Southern Idaho 5:25.26
25. Demarco, Emily JR-3 Boise State 5:28.93
26. Stewart, Hope FR-1 Hawaii 5:30.64
27. Burbank, Ellen   St. Mary's (Cal.) 5:32.38
28. Dishion, Kaela   St. Mary's (Cal.) 5:32.66
29. Boyle, Erin FR-1 Gonzaga 5:33.54
30. Uptmor, Chaye SO-2 College of Idaho 5:34.68
31. Horn, Emma JR-3 Northwest U. 5:35.18
32. Johnson, Callie FR-1 Lewis-Clark 5:36.11
33. Mason, Hannah FR-1 Oregon Tech 5:36.24
34. Hill, Olivia SO-2 Hawaii 5:36.98
35. Persinger, Cori SO-2 Pepperdine 5:38.15
36. Gillett, Claire SO-2 Gonzaga 5:38.57
37. Evans, Ariel SO-2 Gonzaga 5:43.13
38. Sullivan, Ally   St. Mary's (Cal.) 5:43.79
39. Ondersma, Annelies FR-1 Pepperdine 5:44.39
40. Palmer, Grace JR-3 Pepperdine 5:47.40
41. Corkran, Cali FR-1 Westminster (Utah) 5:48.84
42. White, Shelby FR-1 Pepperdine 5:56.76
43. Manzer, Mekenna FR-1 Southern Idaho 6:30.86
Mile Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hagen, Erin SR-4 Idaho 4:56.96
2. Thacker, Malaina SO-2 Idaho 5:00.48
3. Powell, Kennedy FR-1 Utah 5:02.39
4. Story, Krista JR-3 Idaho 5:04.27
5. McPhee, Jordan SR-4 Gonzaga 5:06.82
6. Legard, Ally SO-2 Gonzaga 5:07.78
7. Perkins, Megan SR-4 Utah 5:08.48
8. Bohannon, Kai Fu SO-2 San Jose St. 5:09.70
9. Taylor, Madison FR-1 Utah State 5:17.61
10. Perez, Savanna JR-3 San Jose St. 5:24.21
11. Dishion, Kaela   St. Mary's (Cal.) 5:32.66
Mile Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Swanson, Karlie SO-2 Boise State 5:07.54
2. Hubner, Emily SR-4 Utah State 5:13.74
3. Vandenborn, Taylor   Unattached 5:15.03
4. Pecha, Erica FR-1 Idaho 5:16.71
5. Winterton, Camille   Unattached 5:16.78
6. Platil, Natalie SO-2 Utah 5:18.39
7. Wesseling, Emily JR-3 Idaho 5:19.50
8. Hill, Shaylee SO-2 Southern Idaho 5:23.88
9. Demarco, Emily JR-3 Boise State 5:28.93
10. Hill, Olivia SO-2 Hawaii 5:36.98
11. Gillett, Claire SO-2 Gonzaga 5:38.57
12. Sullivan, Ally   St. Mary's (Cal.) 5:43.79
Mile Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Meck, Abbey SO-2 Pepperdine 5:15.83
2. Campos, Nathalia FR-1 Idaho 5:16.35
3. Wall, Bailey SO-2 Southern Idaho 5:18.33
4. Withers, Kami FR-1 Southern Idaho 5:19.64
5. Hamilton, Annalisa SO-2 Northwest Nazarene 5:20.67
6. Kent, Erica FR-1 Southern Idaho 5:25.26
7. Stewart, Hope FR-1 Hawaii 5:30.64
8. Boyle, Erin FR-1 Gonzaga 5:33.54
9. Uptmor, Chaye SO-2 College of Idaho 5:34.68
10. Johnson, Callie FR-1 Lewis-Clark 5:36.11
11. Evans, Ariel SO-2 Gonzaga 5:43.13
12. Corkran, Cali FR-1 Westminster (Utah) 5:48.84
Mile Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Burbank, Ellen   St. Mary's (Cal.) 5:32.38
2. Horn, Emma JR-3 Northwest U. 5:35.18
3. Mason, Hannah FR-1 Oregon Tech 5:36.24
4. Persinger, Cori SO-2 Pepperdine 5:38.15
5. Ondersma, Annelies FR-1 Pepperdine 5:44.39
6. Palmer, Grace JR-3 Pepperdine 5:47.40
7. White, Shelby FR-1 Pepperdine 5:56.76
8. Manzer, Mekenna FR-1 Southern Idaho 6:30.86

Women's 3000 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dale, Scarlet FR-1 Utah 9:37.46
2. Sandoval, Jennifer JR-3 San Jose St. 9:49.34
3. Zambrano, Jeanette JR-3 San Jose St. 9:55.37
4. Meza, Evelin FR-1 San Jose St. 9:58.90
5. Moreno, Trina SO-2 Utah 10:03.63
6. Christensen, Emma SO-2 Utah 10:05.38
7. Bolt, Abby   St. Mary's (Cal.) 10:08.40
8. Bedke, Rae SO-2 Utah State 10:14.11
9. Reed, Cindy JR-3 Oregon Tech 10:14.46
10. Hutton, Sailor   Unattached 10:16.80
11. Struthers, Katie SO-2 Utah State 10:18.86
12. Leonard, Sara FR-1 Utah 10:19.46
13. Massic, Lauryn SO-2 Nevada 10:24.61
14. Winterton, Camille   Unattached 10:25.31
15. Hanson, Camilla SO-2 San Jose St. 10:25.77
16. McCurry, Emma FR-1 Santa Clara 10:27.49
17. Lindgren, Astrid SO-2 Utah 10:29.67
18. Danner, Bethany JR-3 Northwest Nazarene 10:30.73
19. Dutson, Hannah SO-2 Utah State 10:31.41
20. Cushing-murray, Jessica SR-4 Hawaii 10:33.67
21. Obermeyer, Noelani SO-2 Santa Clara 10:35.43
22. King, Sarah FR-1 Santa Clara 10:36.19
23. Allred, Hannah SR-4 Utah 10:36.39
24. Rogers, Jenna SO-2 Gonzaga 10:37.40
25. Kiefer, Amanda SR-4 Gonzaga 10:37.42
26. Contreras, Carmen SR-4 San Jose St. 10:38.11
27. Aldapa, Adilene SR-4 San Jose St. 10:38.57
28. Schut, Kaitlyn SR-4 College of Idaho 10:39.95
29. Mulvey, Jade SR-4 Utah 10:45.42
30. Dishion, Kaela   St. Mary's (Cal.) 10:46.09
31. Gustafson, Katherine SO-2 Gonzaga 10:48.52
32. McCullough, Bevin JR-3 Santa Clara 10:48.56
33. Stashyn, Katarina SO-2 Nevada 10:49.22
34. Alicke, Laura-Louise Sophomore Unattached 10:55.47
35. Moyer, Erin SO-2 College of Idaho 10:57.02
36. Avelar, Carolina SO-2 Santa Clara 11:01.77
37. Anjos, Liz Senior Rose City Track Club 11:03.73
38. Semone, Lucie SO-2 Santa Clara 11:03.81
39. Brinegar, Anne SR-4 Boise State 11:05.04
40. Licata, Ashley JR-3 Utah 11:05.51
41. Rohrer-Fitzhugh, Hannah FR-1 Westminster (Utah) 11:05.71
42. Corkran, Cali FR-1 Westminster (Utah) 11:06.77
43. Watson, Katie   St. Mary's (Cal.) 11:08.09
44. Kopf, Ellie SO-2 Santa Clara 11:10.97
45. Kingsbury, Madison SO-2 College of Idaho 11:12.67
46. Manzer, Sierra FR-1 Northwest Nazarene 11:13.09
47. Mans, Celie FR-1 Idaho 11:13.90
48. Andersen, Annika SR-4 Oregon Tech 11:14.47
49. Gilbert, Kelly SR-4 Gonzaga 11:15.99
50. Summers, Ellie FR-1 Northwest U. 11:18.69
51. Bowman, Alison JR-3 Hawaii 11:23.35
52. Hammons, Emily SR-4 Northwest Nazarene 11:27.81
  Lopez, Kyra SR-4 Boise State DNF
  Geisler, Christina FR-1 Boise State DNF
3000 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dale, Scarlet FR-1 Utah 9:37.46
2. Sandoval, Jennifer JR-3 San Jose St. 9:49.34
3. Zambrano, Jeanette JR-3 San Jose St. 9:55.37
4. Meza, Evelin FR-1 San Jose St. 9:58.90
5. Moreno, Trina SO-2 Utah 10:03.63
6. Christensen, Emma SO-2 Utah 10:05.38
7. Bolt, Abby   St. Mary's (Cal.) 10:08.40
8. Bedke, Rae SO-2 Utah State 10:14.11
9. Reed, Cindy JR-3 Oregon Tech 10:14.46
10. Hutton, Sailor   Unattached 10:16.80
11. Struthers, Katie SO-2 Utah State 10:18.86
12. Leonard, Sara FR-1 Utah 10:19.46
13. Winterton, Camille   Unattached 10:25.31
14. Hanson, Camilla SO-2 San Jose St. 10:25.77
15. Cushing-murray, Jessica SR-4 Hawaii 10:33.67
16. Aldapa, Adilene SR-4 San Jose St. 10:38.57
17. Anjos, Liz Senior Rose City Track Club 11:03.73
  Lopez, Kyra SR-4 Boise State DNF
3000 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Massic, Lauryn SO-2 Nevada 10:24.61
2. McCurry, Emma FR-1 Santa Clara 10:27.49
3. Lindgren, Astrid SO-2 Utah 10:29.67
4. Danner, Bethany JR-3 Northwest Nazarene 10:30.73
5. Dutson, Hannah SO-2 Utah State 10:31.41
6. Obermeyer, Noelani SO-2 Santa Clara 10:35.43
7. Allred, Hannah SR-4 Utah 10:36.39
8. Rogers, Jenna SO-2 Gonzaga 10:37.40
9. Kiefer, Amanda SR-4 Gonzaga 10:37.42
10. Contreras, Carmen SR-4 San Jose St. 10:38.11
11. Mulvey, Jade SR-4 Utah 10:45.42
12. Gustafson, Katherine SO-2 Gonzaga 10:48.52
13. McCullough, Bevin JR-3 Santa Clara 10:48.56
14. Stashyn, Katarina SO-2 Nevada 10:49.22
15. Alicke, Laura-Louise Sophomore Unattached 10:55.47
16. Avelar, Carolina SO-2 Santa Clara 11:01.77
17. Semone, Lucie SO-2 Santa Clara 11:03.81
18. Kopf, Ellie SO-2 Santa Clara 11:10.97
19. Manzer, Sierra FR-1 Northwest Nazarene 11:13.09
20. Andersen, Annika SR-4 Oregon Tech 11:14.47
21. Summers, Ellie FR-1 Northwest U. 11:18.69
  Geisler, Christina FR-1 Boise State DNF
3000 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. King, Sarah FR-1 Santa Clara 10:36.19
2. Schut, Kaitlyn SR-4 College of Idaho 10:39.95
3. Dishion, Kaela   St. Mary's (Cal.) 10:46.09
4. Moyer, Erin SO-2 College of Idaho 10:57.02
5. Brinegar, Anne SR-4 Boise State 11:05.04
6. Licata, Ashley JR-3 Utah 11:05.51
7. Rohrer-Fitzhugh, Hannah FR-1 Westminster (Utah) 11:05.71
8. Corkran, Cali FR-1 Westminster (Utah) 11:06.77
9. Watson, Katie   St. Mary's (Cal.) 11:08.09
10. Kingsbury, Madison SO-2 College of Idaho 11:12.67
11. Mans, Celie FR-1 Idaho 11:13.90
12. Gilbert, Kelly SR-4 Gonzaga 11:15.99
13. Bowman, Alison JR-3 Hawaii 11:23.35
14. Hammons, Emily SR-4 Northwest Nazarene 11:27.81

Women's 5000 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ripple, Monica SR-4 Gonzaga 18:42.39
2. Sheehan, Christine SO-2 Westminster (Utah) 19:16.93
3. Emmanuel, Kayli SO-2 Southern Idaho 19:23.14
4. Flippence, Madison FR-1 Southern Idaho 19:25.76
5. Bullard, Stormy JR-3 Eastern Oregon 20:35.05
6. McKay, Dierdre FR-1 Eastern Oregon 20:37.75
7. Gulden, Molly FR-1 Eastern Oregon 21:41.36

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Abbott , Calli Ann JR-3 Hawaii 8.63
2. Mulatero, Agnese SO-2 Nevada 8.68
3. Tubbs, Lexi JR-3 Northwest Nazarene 8.79
4. Williams, Jayla SO-2 San Jose St. 8.83
5. Stark, Andrea FR-1 Nevada 8.85
6. Ader, Nicola SO-2 Nevada 8.89
7. Bryant, Abbey FR-1 Utah State 8.91
8. Wright, Annie SR-4 George Fox 9.07

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tubbs, Lexi JR-3 Northwest Nazarene 8.82
2. Mulatero, Agnese SO-2 Nevada 8.84
2. Abbott , Calli Ann JR-3 Hawaii 8.84
4. Stark, Andrea FR-1 Nevada 8.89
5. Ader, Nicola SO-2 Nevada 8.99
6. Wright, Annie SR-4 George Fox 9.04
7. Bryant, Abbey FR-1 Utah State 9.06
8. Williams, Jayla SO-2 San Jose St. 9.10
9. Jude, Nakyla JR-3 Utah State 9.14
10. Fiedler, Henrike FR-1 Idaho 9.16
11. Tabron, Diamond JR-3 San Jose St. 9.17
12. Lancaster, Kiersten SO-2 College of Idaho 9.18
13. Dodd, Paige JR-3 Eastern Oregon 9.26
13. Miran, Ally SO-2 Northwest Nazarene 9.26
15. Koetitz, Alexis FR-1 Utah State 9.28
16. Sapp, Jenny SR-4 Lewis-Clark 9.40
17. Swilley, Alissa JR-3 George Fox 9.56
17. Korb-Doty, Ashley FR-1 George Fox 9.56
19. White, Haley SR-4 Eastern Oregon 9.69
20. DePew, Anna FR-1 Northwest Nazarene 9.73
21. McAllister, Natalie FR-1 Westminster (Utah) 9.74
21. Sprauer, Loghan JR-3 Southern Oregon 9.74
23. Rhodes, Kinnah JR-3 Eastern Oregon 9.77
24. Conklin, Katie SR-4 Northwest Nazarene 9.92
25. Cobabe, Lauren FR-1 Westminster (Utah) 9.93
26. Soderstrom, Erika JR-3 Southern Oregon 9.96
26. Lane, Olivia SO-2 Eastern Oregon 9.96
28. Snyder, Abby FR-1 Lewis-Clark 10.00
29. Gingerich, Bethany FR-1 George Fox 10.08
30. Litton, McKinley JR-3 Lewis-Clark 10.44
31. Collins, Cheyanne FR-1 Eastern Oregon 10.65
32. Poretti, Charlie FR-1 Hawaii 10.66
33. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 10.81
34. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 10.89
35. Nobbs, Jennifer FR-1 Northwest Nazarene 11.00
36. Kam, Maile JR-3 Multnomah 11.19
37. Buhler, Kalina FR-1 George Fox 11.87
  Georgiou, Dafni FR-1 Boise State DNF
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tubbs, Lexi JR-3 Northwest Nazarene 8.82
2. Conklin, Katie SR-4 Northwest Nazarene 9.92
3. Soderstrom, Erika JR-3 Southern Oregon 9.96
4. Poretti, Charlie FR-1 Hawaii 10.66
5. Kam, Maile JR-3 Multnomah 11.19
  Georgiou, Dafni FR-1 Boise State DNF
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Abbott , Calli Ann JR-3 Hawaii 8.84
2. Jude, Nakyla JR-3 Utah State 9.14
3. Miran, Ally SO-2 Northwest Nazarene 9.26
4. Korb-Doty, Ashley FR-1 George Fox 9.56
5. Sprauer, Loghan JR-3 Southern Oregon 9.74
6. Cobabe, Lauren FR-1 Westminster (Utah) 9.93
7. Lane, Olivia SO-2 Eastern Oregon 9.96
8. Snyder, Abby FR-1 Lewis-Clark 10.00
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ader, Nicola SO-2 Nevada 8.99
2. Fiedler, Henrike FR-1 Idaho 9.16
3. Swilley, Alissa JR-3 George Fox 9.56
4. McAllister, Natalie FR-1 Westminster (Utah) 9.74
5. Collins, Cheyanne FR-1 Eastern Oregon 10.65
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mulatero, Agnese SO-2 Nevada 8.84
2. Wright, Annie SR-4 George Fox 9.04
3. Tabron, Diamond JR-3 San Jose St. 9.17
4. Koetitz, Alexis FR-1 Utah State 9.28
5. DePew, Anna FR-1 Northwest Nazarene 9.73
6. Rhodes, Kinnah JR-3 Eastern Oregon 9.77
7. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 10.81
60 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Williams, Jayla SO-2 San Jose St. 9.10
2. Lancaster, Kiersten SO-2 College of Idaho 9.18
3. Sapp, Jenny SR-4 Lewis-Clark 9.40
4. White, Haley SR-4 Eastern Oregon 9.69
5. Nobbs, Jennifer FR-1 Northwest Nazarene 11.00
6. Buhler, Kalina FR-1 George Fox 11.87
60 Hurdles Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Stark, Andrea FR-1 Nevada 8.89
2. Bryant, Abbey FR-1 Utah State 9.06
3. Dodd, Paige JR-3 Eastern Oregon 9.26
4. Gingerich, Bethany FR-1 George Fox 10.08
5. Litton, McKinley JR-3 Lewis-Clark 10.44
6. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 10.89

Women's 4 x 400 Relay Finals

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1. Eastern Oregon A Megan Bolton, Olivia Lane, Michelle Herbes, Elizabeth Herbes 3:53.67
2. Utah A Sarah Newton, Brooke Manson, Nicole Griffiths, Sadie Wassum 3:53.80
3. Idaho A Lauren Paven, Kaleala Bass, Aaryanna Kurucz, Malaina Thacker 3:55.36
4. Lewis-Clark A Rebekka Kalmbach, Jenny Sapp, Abby Snyder, Brooke McClurkin 3:56.03
5. Nevada A Emily Costello, Lauren Green, Andrea Stark, Brooke Carson 3:58.53
6. Southern Oregon A Savannah Greenwade, Julia Delucchi, Arianna Daniel, Loghan Sprauer 3:59.90
7. Hawaii A Natasha Currence, Jordan Davis, Martina Latting, Raion Black 4:02.33
8. George Fox
(B)
B Katie James, Sydney Radigan, Sarah King, Victoria Geiger 4:03.18
9. Nevada
(B)
B Shelby Garrison, Zanae Jones, Kalia Pfeffer, C'Aree Stevenson 4:04.84
10. Oregon Tech A 4:05.88
11. San Jose St. A Diamond Tabron, Daja Johnson, Jayla Williams, Savanna Perez 4:07.89
12. College of Idaho A Madison Glascock, Payton Anderson, Kiersten Lancaster, Payton Durocher 4:08.39
13. George Fox
(C)
C Kalina Buhler, Annie Wright, Ashley Korb-Doty, Alissa Swilley 4:09.14
14. Santa Clara A Khiely Jackson, Titilola Bolwarinwa, Janie Nabholz, Hannah Rehm 4:13.03
15. Hawaii
(B)
B Olivia Hill, Danielle Girard, Alison Bowman, Hope Stewart 4:16.27
16. Eastern Oregon
(B)
B Haley White, Kaitlyn Burgess, Faith Homer, Megan Boals 4:18.92
17. Westminster (Utah) A Allison Wright, Hannah Rohrer-Fitzhugh, Katie Scott, Madison Hooper 4:19.20
18. Eastern Oregon
(C)
C Cheyanne Collins, Emily Palmer, Sidney Thomas, Kendra Blake 4:21.91
  Unattached A Sailor Hutton, Taylor Vandenborn, Camille Winterton DNF
4 x 400 Relay Finals Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Santa Clara Jackson, Bolwarinwa, Nabholz, Rehm 4:13.03
2. Hawaii (B) Hill, Girard, Bowman, Stewart 4:16.27
3. Westminster (Utah) Wright, Rohrer-Fitzhugh, Scott, Hooper 4:19.20
4. Eastern Oregon (C) Collins, Palmer, Thomas, Blake 4:21.91
  Unattached Hutton, Vandenborn, Winterton DNF
4 x 400 Relay Finals Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Eastern Oregon Bolton, Lane, Herbes, Herbes 3:53.67
2. Idaho Paven, Bass, Kurucz, Thacker 3:55.36
3. Oregon Tech 4:05.88
4. College of Idaho Glascock, Anderson, Lancaster, Durocher 4:08.39
5. Eastern Oregon (B) White, Burgess, Homer, Boals 4:18.92
4 x 400 Relay Finals Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Southern Oregon Greenwade, Delucchi, Daniel, Sprauer 3:59.90
2. Hawaii Currence, Davis, Latting, Black 4:02.33
3. George Fox (B) James, Radigan, King, Geiger 4:03.18
4. Nevada (B) Garrison, Jones, Pfeffer, Stevenson 4:04.84
5. George Fox (C) Buhler, Wright, Korb-Doty, Swilley 4:09.14
4 x 400 Relay Finals Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Utah Newton, Manson, Griffiths, Wassum 3:53.80
2. Lewis-Clark Kalmbach, Sapp, Snyder, McClurkin 3:56.03
3. Nevada Costello, Green, Stark, Carson 3:58.53
4. San Jose St. Tabron, Johnson, Williams, Perez 4:07.89

Women's High Jump Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1. Ngaida, Kalulusno FR-1 Eastern Oregon 1.62m 5' 3.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    PPP
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.62
    O
  • 1.67
    XXX
2. Hirschi, Alyssa JR-3 Utah State 1.62m 5' 3.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    PPP
  • 1.52
    O
  • 1.57
    O
  • 1.62
    XO
  • 1.67
    XXX
3. Conklin, Katie SR-4 Northwest Nazarene 1.62m 5' 3.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    PPP
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.62
    XXO
  • 1.67
    XXX
4. Dodd, Paige JR-3 Eastern Oregon 1.57m 5' 1.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    PPP
  • 1.52
    O
  • 1.57
    O
  • 1.62
    XXX
5. Geiger, Victoria JR-3 George Fox 1.57m 5' 1.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.62
    XXX
6. Etter, Emily JR-3 Nevada 1.52m 4' 11.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
6. Kam, Maile JR-3 Multnomah 1.52m 4' 11.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
8. Tubbs, Lexi JR-3 Northwest Nazarene 1.52m 4' 11.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
9. Wright, Annie SR-4 George Fox 1.52m 4' 11.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    XXX
10. Lauf, Avery FR-1 Nevada 1.52m 4' 11.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    XXO
  • 1.57
    XXX
11. O'Hare, Maddie FR-1 George Fox 1.47m 4' 9.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
11. Sprauer, Loghan JR-3 Southern Oregon 1.47m 4' 9.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
11. Afoa, Kayla FR-1 Nevada 1.47m 4' 9.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
14. Chase, Nishi FR-1 Oregon Tech 1.47m 4' 9.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    XXX
14. James, Jasmine FR-1 Oregon Tech 1.47m 4' 9.75"
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    XO
  • 1.52
    XXX
16. Henderson, Rachel SO-2 College of Idaho 1.47m 4' 9.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXO
  • 1.52
    XXX
17. Durocher, Payge SO-2 College of Idaho 1.42m 4' 7.75"
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
17. Nobbs, Jennifer FR-1 Northwest Nazarene 1.42m 4' 7.75"
  • 1.42
    XXO
  • 1.47
    XXX
  • 1.52
  Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) NH  
  • 1.42
    XXX
  Swilley, Alissa JR-3 George Fox NH  
  • 1.42
    XXX

Women's Pole Vault Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1. Palmer, Gabrielle JR-3 Nevada 3.91m 12' 10"
  • 3.06
    PPP
  • 3.21
    PPP
  • 3.36
    PPP
  • 3.51
    PPP
  • 3.66
    O
  • 3.81
    XO
  • 3.91
    XO
  • 4.01
    XXX
2. Etter, Emily JR-3 Nevada 3.81m 12' 6"
  • 3.06
    PPP
  • 3.21
    PPP
  • 3.36
    PPP
  • 3.51
    PPP
  • 3.66
    O
  • 3.81
    O
  • 3.91
    XXX
3. Woest, Chloe JR-3 Idaho 3.66m 12' 0"
  • 3.06
    PPP
  • 3.21
    XXO
  • 3.36
    O
  • 3.51
    XO
  • 3.66
    XO
  • 3.81
    XXX
4. Mallet, Amber JR-3 Boise State 3.51m 11' 6.25"
  • 3.06
    PPP
  • 3.21
    PPP
  • 3.36
    O
  • 3.51
    XO
  • 3.66
    XXX
4. Rados, Krista FR-1 Hawaii 3.51m 11' 6.25"
  • 3.06
    O
  • 3.21
    O
  • 3.36
    O
  • 3.51
    XO
  • 3.66
    XXX
6. Fereira, Megan JR-3 Hawaii 3.36m 11' 0.25"
  • 3.06
    PPP
  • 3.21
    PPP
  • 3.36
    XO
  • 3.51
    XXX
7. Ericson, Grace FR-1 Nevada 3.36m 11' 0.25"
  • 3.06
    XXO
  • 3.21
    XO
  • 3.36
    XO
  • 3.51
    XXX
8. Bean, Nina SR-4 Hawaii 3.36m 11' 0.25"
  • 3.06
    PPP
  • 3.21
    PPP
  • 3.36
    XXO
  • 3.51
    XXX
9. Carson, Madison SO-2 Lewis-Clark 3.21m 10' 6.25"
  • 3.06
    PPP
  • 3.21
    O
  • 3.36
    XXX
10. Domingo, Jaelyn FR-1 Hawaii 3.21m 10' 6.25"
  • 3.06
    XO
  • 3.21
    O
  • 3.36
    XXX
11. Gwin, Kourtney JR-3 Northwest Nazarene 3.21m 10' 6.25"
  • 3.06
    XO
  • 3.21
    XXO
  • 3.36
    XXX
12. Begin, Destiny SO-2 Boise State 3.06m 10' 0.5"
  • 3.06
    O
  • 3.21
    XXX
13. Chase, Nishi FR-1 Oregon Tech 3.06m 10' 0.5"
  • 3.06
    XO
  • 3.21
    XXX
13. Richey, Marissa FR-1 Nevada 3.06m 10' 0.5"
  • 3.06
    XO
  • 3.21
    XXX
13. Vanderville, Shaye SO-2 George Fox 3.06m 10' 0.5"
  • 3.06
    XO
  • 3.21
    XXX
  Roberts, Jessie SO-2 Multnomah NH  
  • 3.06
    XXX
  Lake, Kennedy SO-2 Eastern Oregon NH  
  • 3.06
    XXX
  Campbell, JoAnna FR-1 Eastern Oregon NH  
  • 3.06
    XXX

Women's Long Jump Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1. Fiedler, Henrike FR-1 Idaho 5.86m 19' 2.75"
  • 5.82m
  • FOUL
  • 5.65m
  • 5.80m
  • 5.75m
  • 5.86m
2. Wilson, Ebony SO-2 Eastern Oregon 5.63m 18' 5.75"
  • 5.09m
  • 5.21m
  • 5.30m
  • 5.63m
  • FOUL
  • 5.52m
3. Meade, Rechelle JR-3 Idaho 5.59m 18' 4.25"
  • FOUL
  • FOUL
  • 5.59m
  • 4.46m
  • PASS
  • FOUL
4. Dargan, Abigail FR-1 Boise State 5.50m 18' 0.5"
  • FOUL
  • 5.06m
  • 5.40m
  • 5.50m
  • 5.46m
  • PASS
4. Afoa, Kayla FR-1 Nevada 5.50m 18' 0.5"
  • 4.90m
  • 5.25m
  • 5.50m
  • 5.17m
  • FOUL
  • FOUL
6. Abbott , Calli Ann JR-3 Hawaii 5.41m 17' 9"
  • 5.35m
  • 5.41m
  • FOUL
  • 4.81m
  • 5.24m
  • PASS
7. Dorsett, Taj SR-4 Boise State 5.39m 17' 8.25"
  • 5.34m
  • FOUL
  • 5.39m
  • FOUL
  • FOUL
  • 5.36m
8. Reddington, Morgan SR-4 Eastern Oregon 5.38m 17' 8"
  • 5.38m
  • FOUL
  • 5.26m
  • FOUL
  • FOUL
  • 5.21m
9. DePew, Anna FR-1 Northwest Nazarene 5.26m 17' 3.25"
  • 5.01m
  • 5.17m
  • 5.26m
  • 4.97m
  • 5.08m
  • 4.93m
10. Fraser, Denver FR-1 Nevada 5.19m 17' 0.5"
  • 5.08m
  • FOUL
  • 5.19m
11. Dodd, Paige JR-3 Eastern Oregon 5.06m 16' 7.25"
  • 4.79m
  • 5.06m
  • 4.94m
11. Fraser, Gabrielle FR-1 Nevada 5.06m 16' 7.25"
  • FOUL
  • 5.06m
  • FOUL
13. Hirschi, Alyssa JR-3 Utah State 4.97m 16' 3.75"
  • 4.97m
  • 4.97m
  • 4.94m
14. Madden, Michaela FR-1 Lewis-Clark 4.91m 16' 1.5"
  • 4.64m
  • 4.81m
  • 4.91m
15. Branch, Victoria SR-4 Eastern Oregon 4.89m 16' 0.5"
  • 4.89m
  • FOUL
  • 4.69m
16. Hutton-King, Dakota FR-1 Northwest Nazarene 4.86m 15' 11.5"
  • FOUL
  • 4.86m
  • 4.83m
17. Ngaida, Kalulusno FR-1 Eastern Oregon 4.82m 15' 9.75"
  • 4.65m
  • 4.82m
  • 4.78m
18. Poretti, Charlie FR-1 Hawaii 4.81m 15' 9.5"
  • 4.81m
  • 4.64m
  • 4.74m
19. Lane, Olivia SO-2 Eastern Oregon 4.76m 15' 7.5"
  • 4.62m
  • 4.74m
  • 4.76m
20. Carson, Madison SO-2 Lewis-Clark 4.74m 15' 6.75"
  • FOUL
  • 4.67m
  • 4.74m
21. Heckathorn, Katie SO-2 Northwest Nazarene 4.66m 15' 3.5"
  • 4.62m
  • 4.66m
  • FOUL
22. Burch, Alyssa SR-4 George Fox 4.59m 15' 0.75"
  • FOUL
  • 4.59m
  • FOUL
23. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 4.52m 14' 10"
  • 4.52m
  • 4.42m
  • 4.51m
24. Lauf, Avery FR-1 Nevada 4.40m 14' 5.25"
  • FOUL
  • FOUL
  • 4.40m
Long Jump Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Dargan, Abigail FR-1 Boise State 5.50m 18' 0.5"
2. DePew, Anna FR-1 Northwest Nazarene 5.26m 17' 3.25"
3. Dodd, Paige JR-3 Eastern Oregon 5.06m 16' 7.25"
4. Madden, Michaela FR-1 Lewis-Clark 4.91m 16' 1.5"
5. Branch, Victoria SR-4 Eastern Oregon 4.89m 16' 0.5"
6. Hutton-King, Dakota FR-1 Northwest Nazarene 4.86m 15' 11.5"
7. Ngaida, Kalulusno FR-1 Eastern Oregon 4.82m 15' 9.75"
8. Poretti, Charlie FR-1 Hawaii 4.81m 15' 9.5"
9. Lane, Olivia SO-2 Eastern Oregon 4.76m 15' 7.5"
10. Heckathorn, Katie SO-2 Northwest Nazarene 4.66m 15' 3.5"
11. Burch, Alyssa SR-4 George Fox 4.59m 15' 0.75"
12. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 4.52m 14' 10"
13. Lauf, Avery FR-1 Nevada 4.40m 14' 5.25"
Long Jump Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Fiedler, Henrike FR-1 Idaho 5.86m 19' 2.75"
2. Wilson, Ebony SO-2 Eastern Oregon 5.63m 18' 5.75"
3. Meade, Rechelle JR-3 Idaho 5.59m 18' 4.25"
4. Afoa, Kayla FR-1 Nevada 5.50m 18' 0.5"
5. Abbott , Calli Ann JR-3 Hawaii 5.41m 17' 9"
6. Dorsett, Taj SR-4 Boise State 5.39m 17' 8.25"
7. Reddington, Morgan SR-4 Eastern Oregon 5.38m 17' 8"
8. Fraser, Denver FR-1 Nevada 5.19m 17' 0.5"
9. Fraser, Gabrielle FR-1 Nevada 5.06m 16' 7.25"
10. Hirschi, Alyssa JR-3 Utah State 4.97m 16' 3.75"
11. Carson, Madison SO-2 Lewis-Clark 4.74m 15' 6.75"

Women's Triple Jump Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1. Moreland, Karina JR-3 Idaho 12.05m 39' 6.5"
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.05m
  • 12.04m
  • FOUL
  • FOUL
2. Mahowald, Jackie JR-3 Northwest Nazarene 11.71m 38' 5"
  • FOUL
  • 11.24m
  • FOUL
  • 11.57m
  • 11.54m
  • 11.71m
3. Dargan, Abigail FR-1 Boise State 11.63m 38' 2"
  • 11.42m
  • FOUL
  • 11.61m
  • 11.41m
  • 11.63m
  • FOUL
4. Fraser, Gabrielle FR-1 Nevada 11.57m 37' 11.5"
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.46m
  • 11.57m
  • FOUL
  • FOUL
5. Rauer, Jordyn JR-3 Idaho 11.41m 37' 5.25"
  • FOUL
  • 11.41m
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.41m
  • 11.39m
6. Fraser, Denver FR-1 Nevada 11.21m 36' 9.5"
  • FOUL
  • 10.80m
  • 11.21m
  • 11.10m
  • FOUL
  • 11.07m
7. Maseda, Bailey SO-2 Utah State 11.10m 36' 5"
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.10m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
8. Branch, Victoria SR-4 Eastern Oregon 10.99m 36' 0.75"
  • 10.46m
  • 10.99m
  • 10.74m
  • 10.58m
  • 10.71m
  • 10.73m
9. Coleman, Brittany SO-2 Warner Pacific University 10.93m 35' 10.5"
  • 10.93m
  • 10.84m
  • 10.68m
  • 10.16m
  • 10.44m
  • FOUL
10. Conklin, Katie SR-4 Northwest Nazarene 10.85m 35' 7.25"
  • 10.48m
  • FOUL
  • 10.85m
11. Burch, Alyssa SR-4 George Fox 10.57m 34' 8.25"
  • 10.57m
  • 10.31m
  • FOUL
12. Curlanis, Lauren SR-4 Idaho 10.41m 34' 2"
  • 10.41m
  • FOUL
  • FOUL
13. James, Jasmine FR-1 Oregon Tech 10.36m 34' 0"
  • FOUL
  • 9.92m
  • 10.36m
14. Heckathorn, Katie SO-2 Northwest Nazarene 10.35m 33' 11.5"
  • FOUL
  • FOUL
  • 10.35m
15. Hutton-King, Dakota FR-1 Northwest Nazarene 10.22m 33' 6.5"
  • FOUL
  • 10.22m
  • 10.21m
  Madden, Michaela FR-1 Lewis-Clark FOUL  
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Richardson, Reed JR-3 Idaho FOUL  
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Kuhne, Greta FR-1 Idaho FOUL  
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  Dorsett, Taj SR-4 Boise State FOUL  
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
Triple Jump Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Branch, Victoria SR-4 Eastern Oregon 10.99m 36' 0.75"
2. Coleman, Brittany SO-2 Warner Pacific University 10.93m 35' 10.5"
3. Burch, Alyssa SR-4 George Fox 10.57m 34' 8.25"
4. Curlanis, Lauren SR-4 Idaho 10.41m 34' 2"
5. Heckathorn, Katie SO-2 Northwest Nazarene 10.35m 33' 11.5"
6. Hutton-King, Dakota FR-1 Northwest Nazarene 10.22m 33' 6.5"
  Madden, Michaela FR-1 Lewis-Clark FOUL  
Triple Jump Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Moreland, Karina JR-3 Idaho 12.05m 39' 6.5"
2. Mahowald, Jackie JR-3 Northwest Nazarene 11.71m 38' 5"
3. Dargan, Abigail FR-1 Boise State 11.63m 38' 2"
4. Fraser, Gabrielle FR-1 Nevada 11.57m 37' 11.5"
5. Rauer, Jordyn JR-3 Idaho 11.41m 37' 5.25"
6. Fraser, Denver FR-1 Nevada 11.21m 36' 9.5"
7. Maseda, Bailey SO-2 Utah State 11.10m 36' 5"
8. Conklin, Katie SR-4 Northwest Nazarene 10.85m 35' 7.25"
9. James, Jasmine FR-1 Oregon Tech 10.36m 34' 0"
  Richardson, Reed JR-3 Idaho FOUL  
  Kuhne, Greta FR-1 Idaho FOUL  
  Dorsett, Taj SR-4 Boise State FOUL  

Women's Shot Put Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1. Ringel, Hannah SO-2 Idaho 13.21m 43' 4.25"
  • 13.21m
  • 11.67m
  • 11.71m
  • 12.85m
  • 12.39m
  • FOUL
2. Osborne, Gaia FR-1 Nevada 12.51m 41' 0.5"
  • 11.88m
  • FOUL
  • 11.74m
  • 12.12m
  • 12.51m
  • 12.37m
3. Dodd, Baylee JR-3 Boise State 12.30m 40' 4.25"
  • 12.30m
  • 12.07m
  • 12.19m
  • FOUL
  • 11.84m
  • FOUL
4. Ledbetter, Maggie FR-1 Eastern Oregon 12.21m 40' 0.75"
  • 10.69m
  • 11.66m
  • 11.95m
  • FOUL
  • 11.51m
  • 12.21m
5. Lao, Tina SO-2 Nevada 12.19m 40' 0"
  • 11.58m
  • 12.19m
  • FOUL
  • FOUL
  • 11.53m
  • FOUL
6. Jackson, Meg SR-4 Hawaii 12.00m 39' 4.5"
  • 11.46m
  • 11.86m
  • 11.70m
  • FOUL
  • 12.00m
  • FOUL
7. Church, Danielle SO-2 Eastern Oregon 11.84m 38' 10.25"
  • 11.48m
  • 10.98m
  • 11.42m
  • FOUL
  • 10.86m
  • 11.84m
8. Fajer, Sarah FR-1 Multnomah 11.71m 38' 5"
  • 11.10m
  • 11.46m
  • FOUL
  • 11.02m
  • 11.09m
  • 11.71m
9. Madrigal, Kabre JR-3 College of Idaho 11.62m 38' 1.5"
  • 11.62m
  • 11.27m
  • 11.28m
  • FOUL
  • 11.30m
  • FOUL
10. Dern, Emma SO-2 Nevada 11.34m 37' 2.5"
  • 10.93m
  • 11.34m
  • FOUL
11. Buxton, Meg FR-1 College of Idaho 11.24m 36' 10.5"
  • 11.06m
  • 11.24m
  • 10.76m
12. Duff, Catylynn FR-1 College of Idaho 11.17m 36' 7.75"
  • 10.57m
  • 11.07m
  • 11.17m
13. Larsen, Erika FR-1 Idaho 11.05m 36' 3"
  • 11.05m
  • 10.83m
  • 10.62m
14. Camp, Robin SO-2 College of Idaho 10.98m 36' 0.25"
  • 10.79m
  • 10.95m
  • 10.98m
15. Moeller, Katerina FR-1 Northwest Nazarene 10.87m 35' 8"
  • 10.59m
  • 10.86m
  • 10.87m
16. Miears, Stephanie FR-1 Eastern Oregon 10.65m 34' 11.25"
  • 10.03m
  • 10.12m
  • 10.65m
17. Hirschi, Alyssa JR-3 Utah State 10.38m 34' 0.75"
  • 10.03m
  • 9.89m
  • 10.38m
18. Ader, Nicola SO-2 Nevada 10.22m 33' 6.5"
  • 10.09m
  • 10.22m
  • FOUL
19. Utter, Keagan JR-3 College of Idaho 10.16m 33' 4"
  • 8.62m
  • 10.16m
  • 9.80m
20. Kolb, AaLea FR-1 College of Idaho 10.01m 32' 10.25"
  • 9.82m
  • 10.01m
  • 9.93m
21. Catey, KC FR-1 College of Idaho 9.79m 32' 1.5"
  • FOUL
  • 9.79m
  • 9.69m
22. Villarreal, Maddie SO-2 College of Idaho 9.44m 30' 11.75"
  • 9.13m
  • FOUL
  • 9.44m
23. Willenbrock, Kendal SO-2 Northwest Nazarene 9.36m 30' 8.5"
  • 9.36m
  • FOUL
  • 9.15m
24. Carpenter, Casci SR-4 Eastern Oregon 9.23m 30' 3.5"
  • 8.55m
  • 9.06m
  • 9.23m
25. Fox, Emily FR-1 College of Idaho 9.16m 30' 0.75"
  • FOUL
  • 9.16m
  • FOUL
26. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 9.15m 30' 0.25"
  • 9.15m
  • 8.89m
  • FOUL
27. Guerrero, Vanessa SR-4 Warner Pacific University 8.84m 29' 0"
  • 8.84m
  • 8.43m
  • 8.67m
28. Wyllie, Reitta SO-2 Northwest Nazarene 8.27m 27' 1.75"
  • 7.74m
  • 8.27m
  • 8.09m
29. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 7.07m 23' 2.5"
  • FOUL
  • 7.07m
  • FOUL
Shot Put Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Fajer, Sarah FR-1 Multnomah 11.71m 38' 5"
2. Moeller, Katerina FR-1 Northwest Nazarene 10.87m 35' 8"
3. Miears, Stephanie FR-1 Eastern Oregon 10.65m 34' 11.25"
4. Hirschi, Alyssa JR-3 Utah State 10.38m 34' 0.75"
5. Ader, Nicola SO-2 Nevada 10.22m 33' 6.5"
6. Kolb, AaLea FR-1 College of Idaho 10.01m 32' 10.25"
7. Catey, KC FR-1 College of Idaho 9.79m 32' 1.5"
8. Villarreal, Maddie SO-2 College of Idaho 9.44m 30' 11.75"
9. Willenbrock, Kendal SO-2 Northwest Nazarene 9.36m 30' 8.5"
10. Carpenter, Casci SR-4 Eastern Oregon 9.23m 30' 3.5"
11. Fox, Emily FR-1 College of Idaho 9.16m 30' 0.75"
12. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 9.15m 30' 0.25"
13. Guerrero, Vanessa SR-4 Warner Pacific University 8.84m 29' 0"
14. Wyllie, Reitta SO-2 Northwest Nazarene 8.27m 27' 1.75"
15. Valdez, Katie SO-2 Westminster (Utah) 7.07m 23' 2.5"
Shot Put Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Ringel, Hannah SO-2 Idaho 13.21m 43' 4.25"
2. Osborne, Gaia FR-1 Nevada 12.51m 41' 0.5"
3. Dodd, Baylee JR-3 Boise State 12.30m 40' 4.25"
4. Ledbetter, Maggie FR-1 Eastern Oregon 12.21m 40' 0.75"
5. Lao, Tina SO-2 Nevada 12.19m 40' 0"
6. Jackson, Meg SR-4 Hawaii 12.00m 39' 4.5"
7. Church, Danielle SO-2 Eastern Oregon 11.84m 38' 10.25"
8. Madrigal, Kabre JR-3 College of Idaho 11.62m 38' 1.5"
9. Dern, Emma SO-2 Nevada 11.34m 37' 2.5"
10. Buxton, Meg FR-1 College of Idaho 11.24m 36' 10.5"
11. Duff, Catylynn FR-1 College of Idaho 11.17m 36' 7.75"
12. Larsen, Erika FR-1 Idaho 11.05m 36' 3"
13. Camp, Robin SO-2 College of Idaho 10.98m 36' 0.25"
14. Utter, Keagan JR-3 College of Idaho 10.16m 33' 4"

Women's Weight Throw Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1. Noneman, Kendra JR-3 Boise State 16.96m 55' 7.75"
  • FOUL
  • 16.96m
  • 16.95m
  • 16.32m
  • 16.43m
  • 16.93m
2. Gutierrez, Silvia SO-2 San Jose St. 15.29m 50' 2"
  • 14.50m
  • FOUL
  • 14.33m
  • 12.91m
  • 15.29m
  • 15.09m
3. Church, Danielle SO-2 Eastern Oregon 14.62m 47' 11.75"
  • FOUL
  • 14.15m
  • FOUL
  • 13.60m
  • 14.62m
  • 14.01m
4. Brunner, Marissa Sophomore Unattached 14.25m 46' 9"
  • 12.75m
  • 13.30m
  • 14.25m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
5. Duff, Catylynn FR-1 College of Idaho 14.21m 46' 7.5"
  • FOUL
  • FOUL
  • 14.21m
  • 13.29m
  • FOUL
  • FOUL
6. Madrigal, Kabre JR-3 College of Idaho 14.06m 46' 1.5"
  • 13.85m
  • 14.06m
  • FOUL
  • 13.26m
  • 13.35m
  • 13.36m
7. Ringel, Hannah SO-2 Idaho 13.77m 45' 2.25"
  • 12.65m
  • 13.14m
  • 12.83m
  • 13.23m
  • FOUL
  • 13.77m
8. Pierce, Jada FR-1 Hawaii 13.74m 45' 1"
  • FOUL
  • 12.78m
  • 13.74m
  • 13.07m
  • FOUL
  • 12.68m
9. Osika, Jocie SO-2 Idaho 13.33m 43' 9"
  • 13.10m
  • FOUL
  • 13.33m
10. Ledbetter, Maggie FR-1 Eastern Oregon 13.11m 43' 0.25"
  • 12.07m
  • FOUL
  • 13.11m
  • FOUL
  • 12.23m
  • 12.74m
11. Hagadorn, Miranda SR-4 Northwest Nazarene 12.99m 42' 7.5"
  • 12.35m
  • 12.99m
  • 12.53m
12. Utter, Keagan JR-3 College of Idaho 12.94m 42' 5.5"
  • FOUL
  • 12.29m
  • 12.94m
13. Camp, Robin SO-2 College of Idaho 12.70m 41' 8"
  • 11.39m
  • 12.70m
  • 12.56m
14. Warren, Delaney SO-2 Lewis-Clark 12.41m 40' 8.75"
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.41m
15. Willenbrock, Kendal SO-2 Northwest Nazarene 12.36m 40' 6.75"
  • 11.76m
  • 12.28m
  • 12.36m
16. Larsen, Erika FR-1 Idaho 12.25m 40' 2.25"
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.25m
17. Lao, Tina SO-2 Nevada 12.15m 39' 10.5"
  • 12.15m
  • 11.51m
  • 11.46m
18. Nobbs, Nicole SR-4 Northwest Nazarene 12.11m 39' 8.75"
  • 12.11m
  • 11.73m
  • 11.19m
19. Sam-Stevens, Kylee FR-1 Nevada 12.05m 39' 6.5"
  • FOUL
  • 12.05m
  • 11.10m
20. Dern, Emma SO-2 Nevada 11.91m 39' 1"
  • 11.68m
  • FOUL
  • 11.91m
21. Villarreal, Maddie SO-2 College of Idaho 11.82m 38' 9.5"
  • 11.82m
  • 11.69m
  • 11.60m
22. Guerrero, Vanessa SR-4 Warner Pacific University 11.81m 38' 9"
  • 11.25m
  • 11.81m
  • 11.38m
23. Buxton, Meg FR-1 College of Idaho 11.62m 38' 1.5"
  • 9.77m
  • 11.62m
  • 10.69m
24. Kolb, AaLea FR-1 College of Idaho 11.02m 36' 2"
  • 10.56m
  • FOUL
  • 11.02m
25. Fajer, Sarah FR-1 Multnomah 11.00m 36' 1.25"
  • 11.00m
  • 10.72m
  • 10.91m
26. Saum, Jessa FR-1 Northwest Nazarene 10.98m 36' 0.25"
  • 10.98m
  • FOUL
  • 10.39m
27. Carpenter, Casci SR-4 Eastern Oregon 10.33m 33' 10.75"
  • 10.33m
  • 9.74m
  • 8.78m
28. Wyllie, Reitta SO-2 Northwest Nazarene 9.71m 31' 10.25"
  • 9.38m
  • 9.71m
  • 9.47m
29. Moeller, Katerina FR-1 Northwest Nazarene 9.18m 30' 1.5"
  • FOUL
  • 9.18m
  • FOUL
30. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 8.64m 28' 4.25"
  • FOUL
  • 8.64m
  • 8.51m
31. Snyder, Hannah FR-1 Multnomah 8.05m 26' 5"
  • FOUL
  • 8.05m
  • FOUL
Weight Throw Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Brunner, Marissa Sophomore Unattached 14.25m 46' 9"
2. Pierce, Jada FR-1 Hawaii 13.74m 45' 1"
3. Larsen, Erika FR-1 Idaho 12.25m 40' 2.25"
4. Lao, Tina SO-2 Nevada 12.15m 39' 10.5"
5. Sam-Stevens, Kylee FR-1 Nevada 12.05m 39' 6.5"
6. Dern, Emma SO-2 Nevada 11.91m 39' 1"
7. Villarreal, Maddie SO-2 College of Idaho 11.82m 38' 9.5"
8. Buxton, Meg FR-1 College of Idaho 11.62m 38' 1.5"
9. Kolb, AaLea FR-1 College of Idaho 11.02m 36' 2"
10. Fajer, Sarah FR-1 Multnomah 11.00m 36' 1.25"
11. Saum, Jessa FR-1 Northwest Nazarene 10.98m 36' 0.25"
12. Carpenter, Casci SR-4 Eastern Oregon 10.33m 33' 10.75"
13. Wyllie, Reitta SO-2 Northwest Nazarene 9.71m 31' 10.25"
14. Moeller, Katerina FR-1 Northwest Nazarene 9.18m 30' 1.5"
15. Harrison, Kylie JR-3 Westminster (Utah) 8.64m 28' 4.25"
16. Snyder, Hannah FR-1 Multnomah 8.05m 26' 5"
Weight Throw Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Noneman, Kendra JR-3 Boise State 16.96m 55' 7.75"
2. Gutierrez, Silvia SO-2 San Jose St. 15.29m 50' 2"
3. Church, Danielle SO-2 Eastern Oregon 14.62m 47' 11.75"
4. Duff, Catylynn FR-1 College of Idaho 14.21m 46' 7.5"
5. Madrigal, Kabre JR-3 College of Idaho 14.06m 46' 1.5"
6. Ringel, Hannah SO-2 Idaho 13.77m 45' 2.25"
7. Osika, Jocie SO-2 Idaho 13.33m 43' 9"
8. Ledbetter, Maggie FR-1 Eastern Oregon 13.11m 43' 0.25"
9. Hagadorn, Miranda SR-4 Northwest Nazarene 12.99m 42' 7.5"
10. Utter, Keagan JR-3 College of Idaho 12.94m 42' 5.5"
11. Camp, Robin SO-2 College of Idaho 12.70m 41' 8"
12. Warren, Delaney SO-2 Lewis-Clark 12.41m 40' 8.75"
13. Willenbrock, Kendal SO-2 Northwest Nazarene 12.36m 40' 6.75"
14. Nobbs, Nicole SR-4 Northwest Nazarene 12.11m 39' 8.75"
15. Guerrero, Vanessa SR-4 Warner Pacific University 11.81m 38' 9"