January 19, 2019
|
Grand Valley State-Laker Turf Building - Allendale, MI
|
300m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Leah O'Conner   Adidas 9:15.02 10
2 Emily Oren   Gazelle Elite Racing 9:16.73 8
3 Natalie Graber FR Unattached 9:53.97 6
4 Vivian Overbeck JR-3 Northern Illinois 9:54.75 5
5 Malea Teerman SO-2 Grand Valley St. 9:54.83 4
6 Katherine Diekema SR-4 Calvin 9:55.07 3
7 Jordan Chester   Unattached 9:57.88 2
8 Daly Galloway FR-1 Northern Illinois 10:06.90 1
9 Sara Atkins SO-2 Northern Illinois 10:10.01 -
10 Sadie Heeringa FR-1 Calvin 10:25.71 -
11 Emily Hamilton SR-4 Hope 10:28.01 -
12 Ai Kaisho JR-3 Illinois-Chicago 10:36.14 -
13 Holly McKinney SR-4 Grand Valley St. 10:36.23 -
14 Michelle Koetje JR-3 Calvin 10:41.91 -
15 Audrey Rosencrans FR-1 Academy of Art 10:42.48 -
16 Carly Bogdajewicz FR-1 Calvin 10:56.63 -
17 Nicole Zerfas   Red Cedar Running Club 10:58.17 -
18 Sarah Ball JR-3 Calvin 10:58.18 -
19 Julia Robleski FR-1 Hope 10:59.43 -
20 Avery Lowe SR-4 Hope 11:01.53 -
21 Jacinda Cole SO-2 Hope 11:08.10 -
22 Madison Shroda FR Unattached 11:19.89 -
23 Sylvia Waz FR-1 Illinois-Chicago 11:20.84 -
24 Jena Gaffner SO-2 Calvin 11:25.61 -
25 Alicia Bostwick SR-4 Hope 11:34.30 -
26 Abby Couwenhoven SR-4 Hope 11:36.39 -
27 Allie Sweatt SR-4 Illinois-Chicago 11:37.30 -
28 Catherine Stone SO-2 Ferris State 11:50.62 -
29 Anna Bower FR-1 Calvin 11:53.64 -
30 Sarah Cannon FR-1 Hope 11:58.40 -
31 Madelyn Marciniak FR-1 Hope 12:05.69 -
32 Hannah Gray FR-1 Hope 12:58.45 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Leah O'Conner   Adidas 9:15.02 10
2 Emily Oren   Gazelle Elite Racing 9:16.73 8
3 Natalie Graber FR Unattached 9:53.97 6
4 Vivian Overbeck JR-3 Northern Illinois 9:54.75 5
5 Malea Teerman SO-2 Grand Valley St. 9:54.83 4
6 Katherine Diekema SR-4 Calvin 9:55.07 3
7 Jordan Chester   Unattached 9:57.88 2
8 Daly Galloway FR-1 Northern Illinois 10:06.90 1
9 Sara Atkins SO-2 Northern Illinois 10:10.01 -
11 Emily Hamilton SR-4 Hope 10:28.01 -
13 Holly McKinney SR-4 Grand Valley St. 10:36.23 -
14 Michelle Koetje JR-3 Calvin 10:41.91 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Sadie Heeringa FR-1 Calvin 10:25.71 -
12 Ai Kaisho JR-3 Illinois-Chicago 10:36.14 -
15 Audrey Rosencrans FR-1 Academy of Art 10:42.48 -
16 Carly Bogdajewicz FR-1 Calvin 10:56.63 -
17 Nicole Zerfas   Red Cedar Running Club 10:58.17 -
18 Sarah Ball JR-3 Calvin 10:58.18 -
19 Julia Robleski FR-1 Hope 10:59.43 -
20 Avery Lowe SR-4 Hope 11:01.53 -
21 Jacinda Cole SO-2 Hope 11:08.10 -
22 Madison Shroda FR Unattached 11:19.89 -
23 Sylvia Waz FR-1 Illinois-Chicago 11:20.84 -
24 Jena Gaffner SO-2 Calvin 11:25.61 -
25 Alicia Bostwick SR-4 Hope 11:34.30 -
26 Abby Couwenhoven SR-4 Hope 11:36.39 -
27 Allie Sweatt SR-4 Illinois-Chicago 11:37.30 -
28 Catherine Stone SO-2 Ferris State 11:50.62 -
29 Anna Bower FR-1 Calvin 11:53.64 -
30 Sarah Cannon FR-1 Hope 11:58.40 -
31 Madelyn Marciniak FR-1 Hope 12:05.69 -
32 Hannah Gray FR-1 Hope 12:58.45 -