February 2- 3, 2019
|
Ithaca-Athletics & Events Center - Ithaca, NY
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ian Clough SO-2 St. Lawrence 6.93
2 Tyler O'Bryant SR-4 Oneonta 6.93
3 Dereck Davis SO-2 Stevenson 6.99
4 Kendall Belser SR-4 Stevenson 7.03
5 Shai Mumford SR-4 Rowan 7.07
6 Dan Harden-Marshall JR-3 Ithaca 7.08
7 Jonathan Avery   Unattached 7.11

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dereck Davis SO-2 Stevenson 7.05
2 Ian Clough SO-2 St. Lawrence 7.09
3 Elijah Morton JR-3 Shenandoah 7.09
4 Dan Harden-Marshall JR-3 Ithaca 7.12
5 Jonathan Avery   Unattached 7.12
6 Shai Mumford SR-4 Rowan 7.13
7 Tyler O'Bryant SR-4 Oneonta 7.13
8 Kendall Belser SR-4 Stevenson 7.14
9 Morgan Cheatham SR-4 Stevenson 7.18
10 Spencer Jarrett FR-1 Rowan 7.22
11 Kai Bryant FR-1 Cortland St. 7.24
12 Matthew Tai FR-1 Ithaca 7.25
13 Jake Dombek SR-4 Ithaca 7.25
14 Blake Weekly SR-4 Ithaca 7.30
15 Owen Sleasman FR-1 SUNY Delhi 7.32
16 Dayquan Murray FR-1 Rowan 7.34
17 Elliott Place SR-4 Ithaca 7.38
18 Alex Spicer FR-1 Alfred 7.38
19 Chris Yeates JR-3 Ithaca 7.39
20 Nick Grasso SO-2 Oneonta 7.40
21 Freeman Howard FR-1 Rowan 7.41
22 Henry Luo FR-1 Rochester 7.44
23 Joshua Agyarko Jr. SO-2 Rochester 7.45
24 Glenn Butler FR-1 SUNY Delhi 7.48
25 Timothy Trimboli FR-1 Alfred 7.55
26 Kitman Lam FR-1 Ithaca 7.57
27 Andrew Brush SR-4 St. Lawrence 7.59
28 Tyrese Smith FR-1 Cortland St. 7.61
29 James Reilly SR-4 Oneonta 7.61
30 Peter McGowan SR-4 Ithaca 7.62
31 Wesley Burke SO-2 Alfred 7.62
32 Sean Reardon JR-3 Ithaca 7.66
33 Noah Pincus SO-2 Ithaca 7.68
34 Michael Jones FR-1 SUNY Delhi 7.69
35 Papa Dioum FR-1 Alfred 7.70
36 Jaysen Wylie FR-1 Brockport St. 7.70
37 Jervon Harrison JR-3 Nazareth 7.71
38 Austin O'Malley FR-1 Oneonta 7.73
39 Kobe Guilford SO-2 Ithaca 7.75
40 Austin Beaudin JR-3 Ithaca 7.81
41 Kevin Palmisano SR-4 SUNY Geneseo 7.82
42 Giovanni Greer FR-1 Nazareth 7.82
43 Destiny Peabody FR-1 Shenandoah 7.98
44 Colm Brown FR-1 Oneonta 8.00
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Elijah Morton JR-3 Shenandoah 7.09
14 Blake Weekly SR-4 Ithaca 7.30
17 Elliott Place SR-4 Ithaca 7.38
23 Joshua Agyarko Jr. SO-2 Rochester 7.45
34 Michael Jones FR-1 SUNY Delhi 7.69
37 Jervon Harrison JR-3 Nazareth 7.71
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Shai Mumford SR-4 Rowan 7.13
9 Morgan Cheatham SR-4 Stevenson 7.18
18 Alex Spicer FR-1 Alfred 7.38
21 Freeman Howard FR-1 Rowan 7.41
24 Glenn Butler FR-1 SUNY Delhi 7.48
32 Sean Reardon JR-3 Ithaca 7.66
33 Noah Pincus SO-2 Ithaca 7.68
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jonathan Avery   Unattached 7.12
12 Matthew Tai FR-1 Ithaca 7.25
19 Chris Yeates JR-3 Ithaca 7.39
22 Henry Luo FR-1 Rochester 7.44
28 Tyrese Smith FR-1 Cortland St. 7.61
40 Austin Beaudin JR-3 Ithaca 7.81
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Tyler O'Bryant SR-4 Oneonta 7.13
11 Kai Bryant FR-1 Cortland St. 7.24
13 Jake Dombek SR-4 Ithaca 7.25
27 Andrew Brush SR-4 St. Lawrence 7.59
35 Papa Dioum FR-1 Alfred 7.70
42 Giovanni Greer FR-1 Nazareth 7.82
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Dan Harden-Marshall JR-3 Ithaca 7.12
8 Kendall Belser SR-4 Stevenson 7.14
20 Nick Grasso SO-2 Oneonta 7.40
25 Timothy Trimboli FR-1 Alfred 7.55
29 James Reilly SR-4 Oneonta 7.61
36 Jaysen Wylie FR-1 Brockport St. 7.70
44 Colm Brown FR-1 Oneonta 8.00
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Dereck Davis SO-2 Stevenson 7.05
10 Spencer Jarrett FR-1 Rowan 7.22
30 Peter McGowan SR-4 Ithaca 7.62
31 Wesley Burke SO-2 Alfred 7.62
38 Austin O'Malley FR-1 Oneonta 7.73
39 Kobe Guilford SO-2 Ithaca 7.75
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Ian Clough SO-2 St. Lawrence 7.09
15 Owen Sleasman FR-1 SUNY Delhi 7.32
16 Dayquan Murray FR-1 Rowan 7.34
26 Kitman Lam FR-1 Ithaca 7.57
41 Kevin Palmisano SR-4 SUNY Geneseo 7.82
43 Destiny Peabody FR-1 Shenandoah 7.98