February 2- 3, 2019
|
Ithaca-Athletics & Events Center - Ithaca, NY
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Peyton Lalone SO-2 Cortland St. 21.97
2 Dan Harden-Marshall JR-3 Ithaca 22.26
3 Shai Mumford SR-4 Rowan 22.32
4 Kendall Belser SR-4 Stevenson 22.53
5 Olivier Kothor SO-2 Brockport St. 22.70
6 Ian Clough SO-2 St. Lawrence 22.82
7 Jonathan Avery   Unattached 22.84
8 Liam Joyce JR-3 Cortland St. 22.88
9 Spencer Jarrett FR-1 Rowan 22.98
10 Matthew Tai FR-1 Ithaca 23.06
11 Nick Grasso SO-2 Oneonta 23.08
12 Jake Dombek SR-4 Ithaca 23.10
13 Tyler Garland SO-2 Rowan 23.13
14 Morgan Cheatham SR-4 Stevenson 23.16
15 Connor Lewis JR-3 Cortland St. 23.17
16 Lukas D'Alfonso SO-2 SUNY Geneseo 23.18
17 Alex Arika SR-4 Ithaca 23.23
18 Shane Ferris SO-2 SUNY Geneseo 23.24
19 Ritchie Case SO-2 Stevenson 23.35
20 Rory Patterson FR-1 SUNY Geneseo 23.36
21 Dereck Davis SO-2 Stevenson 23.38
22 Dayquan Murray FR-1 Rowan 23.40
23 James Reilly SR-4 Oneonta 23.52
24 Austen Johnson SR-4 Cortland St. 23.59
25 Evan Jones JR-3 Ithaca 23.67
26 Joey Saxton FR-1 SUNY Geneseo 23.74
27 C.J. Ruff SR-4 Rochester 23.77
28 Nick Michalowski SO-2 Oneonta 23.91
29 Chjuvaughn Cameron JR-3 Cortland St. 23.91
30 Elijah Morton JR-3 Shenandoah 23.92
31 Everton Steele JR-3 Ithaca 23.95
32 Alex Spicer FR-1 Alfred 23.95
33 Elijah Wickland Shearer JR-3 St. Lawrence 23.97
34 Vladhimir Theophile SR-4 Stevenson 23.97
35 Miles Wilson FR-1 St. Lawrence 24.00
36 Luke Updegraff FR-1 Cortland St. 24.00
37 Henry Luo FR-1 Rochester 24.06
38 Eric Ryan FR-1 SUNY Geneseo 24.11
39 Rob Greenwald JR-3 Ithaca 24.18
40 Kitman Lam FR-1 Ithaca 24.23
41 Tom SanGiacomo JR-3 SUNY Geneseo 24.23
42 Joshua Agyarko Jr. SO-2 Rochester 24.25
43 Jason Page SO-2 Brockport St. 24.30
44 Kevin Toal SR-4 Ithaca 24.30
45 Logan Winningham JR-3 Ithaca 24.32
46 Wilson Jackson III FR-1 Shenandoah 24.34
47 Sean Sorohan JR-3 Cortland St. 24.37
48 Steven Floros FR-1 Ithaca 24.40
49 Colm Brown FR-1 Oneonta 24.46
50 Peter McGowan SR-4 Ithaca 24.48
51 Harrison Shashaty FR-1 SUNY Geneseo 24.52
52 Jervon Harrison JR-3 Nazareth 24.71
53 Dominic Fermin FR-1 Ithaca 24.79
54 Sean Gublo JR-3 Rochester 24.81
55 Sean Reardon JR-3 Ithaca 24.83
56 Kyle Holliday FR-1 Shenandoah 24.84
57 Freeman Howard FR-1 Rowan 24.88
58 Austin Beaudin JR-3 Ithaca 24.91
59 Papa Dioum FR-1 Alfred 24.94
60 Tyrese Smith FR-1 Cortland St. 24.95
61 Michael Eubanks FR-1 Cortland St. 25.07
62 Nick Cohen JR-3 Ithaca 25.16
63 Cole Burbage JR-3 St. Lawrence 25.19
64 Matt Johnson FR-1 Nazareth 25.25
65 Hunter Stuart SO-2 Ithaca 25.28
66 Adam Smith FR-1 Rochester 25.29
67 Liam Mooney SO-2 Brockport St. 25.32
68 Matthew Klocke FR-1 Shenandoah 25.39
69 Evan Botelho JR-3 Rochester 25.40
70 William Lewis SO-2 Nazareth 25.45
71 Jaysen Wylie FR-1 Brockport St. 25.80
72 Giovanni Greer FR-1 Nazareth 26.08
73 Connor Nial FR-1 Cortland St. 26.11
74 Htat Lwin FR-1 Cortland St. 26.13
75 Daniel Wiener JR-3 Alfred 26.19
76 Sean Benoit JR-3 Alfred 26.45
77 Destiny Peabody FR-1 Shenandoah 26.86
78 Gout Mawien FR-1 Alfred 28.84
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Dan Harden-Marshall JR-3 Ithaca 22.26
3 Shai Mumford SR-4 Rowan 22.32
4 Kendall Belser SR-4 Stevenson 22.53
41 Tom SanGiacomo JR-3 SUNY Geneseo 24.23
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Peyton Lalone SO-2 Cortland St. 21.97
6 Ian Clough SO-2 St. Lawrence 22.82
7 Jonathan Avery   Unattached 22.84
14 Morgan Cheatham SR-4 Stevenson 23.16
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Olivier Kothor SO-2 Brockport St. 22.70
9 Spencer Jarrett FR-1 Rowan 22.98
17 Alex Arika SR-4 Ithaca 23.23
21 Dereck Davis SO-2 Stevenson 23.38
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Liam Joyce JR-3 Cortland St. 22.88
13 Tyler Garland SO-2 Rowan 23.13
25 Evan Jones JR-3 Ithaca 23.67
34 Vladhimir Theophile SR-4 Stevenson 23.97
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Matthew Tai FR-1 Ithaca 23.06
12 Jake Dombek SR-4 Ithaca 23.10
22 Dayquan Murray FR-1 Rowan 23.40
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Lukas D'Alfonso SO-2 SUNY Geneseo 23.18
18 Shane Ferris SO-2 SUNY Geneseo 23.24
27 C.J. Ruff SR-4 Rochester 23.77
29 Chjuvaughn Cameron JR-3 Cortland St. 23.91
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Nick Grasso SO-2 Oneonta 23.08
15 Connor Lewis JR-3 Cortland St. 23.17
33 Elijah Wickland Shearer JR-3 St. Lawrence 23.97
57 Freeman Howard FR-1 Rowan 24.88
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Rory Patterson FR-1 SUNY Geneseo 23.36
30 Elijah Morton JR-3 Shenandoah 23.92
31 Everton Steele JR-3 Ithaca 23.95
42 Joshua Agyarko Jr. SO-2 Rochester 24.25
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Nick Michalowski SO-2 Oneonta 23.91
36 Luke Updegraff FR-1 Cortland St. 24.00
40 Kitman Lam FR-1 Ithaca 24.23
45 Logan Winningham JR-3 Ithaca 24.32
47 Sean Sorohan JR-3 Cortland St. 24.37
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 James Reilly SR-4 Oneonta 23.52
37 Henry Luo FR-1 Rochester 24.06
39 Rob Greenwald JR-3 Ithaca 24.18
50 Peter McGowan SR-4 Ithaca 24.48
55 Sean Reardon JR-3 Ithaca 24.83
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Austen Johnson SR-4 Cortland St. 23.59
26 Joey Saxton FR-1 SUNY Geneseo 23.74
38 Eric Ryan FR-1 SUNY Geneseo 24.11
46 Wilson Jackson III FR-1 Shenandoah 24.34
52 Jervon Harrison JR-3 Nazareth 24.71
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
44 Kevin Toal SR-4 Ithaca 24.30
56 Kyle Holliday FR-1 Shenandoah 24.84
64 Matt Johnson FR-1 Nazareth 25.25
65 Hunter Stuart SO-2 Ithaca 25.28
71 Jaysen Wylie FR-1 Brockport St. 25.80
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Miles Wilson FR-1 St. Lawrence 24.00
43 Jason Page SO-2 Brockport St. 24.30
48 Steven Floros FR-1 Ithaca 24.40
54 Sean Gublo JR-3 Rochester 24.81
69 Evan Botelho JR-3 Rochester 25.40
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
51 Harrison Shashaty FR-1 SUNY Geneseo 24.52
53 Dominic Fermin FR-1 Ithaca 24.79
58 Austin Beaudin JR-3 Ithaca 24.91
61 Michael Eubanks FR-1 Cortland St. 25.07
63 Cole Burbage JR-3 St. Lawrence 25.19
Men's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
60 Tyrese Smith FR-1 Cortland St. 24.95
66 Adam Smith FR-1 Rochester 25.29
67 Liam Mooney SO-2 Brockport St. 25.32
68 Matthew Klocke FR-1 Shenandoah 25.39
72 Giovanni Greer FR-1 Nazareth 26.08
Men's 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
49 Colm Brown FR-1 Oneonta 24.46
62 Nick Cohen JR-3 Ithaca 25.16
70 William Lewis SO-2 Nazareth 25.45
73 Connor Nial FR-1 Cortland St. 26.11
74 Htat Lwin FR-1 Cortland St. 26.13
75 Daniel Wiener JR-3 Alfred 26.19
Men's 200 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Ritchie Case SO-2 Stevenson 23.35
32 Alex Spicer FR-1 Alfred 23.95
59 Papa Dioum FR-1 Alfred 24.94
76 Sean Benoit JR-3 Alfred 26.45
77 Destiny Peabody FR-1 Shenandoah 26.86
78 Gout Mawien FR-1 Alfred 28.84