January 18-19, 2019
|
Washington State-Indoor Facility - Pullman, WA
|
200m (Flat)

Women Open 60m Hurdles QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alyssa Hoffman FR-1 Eastern Washington 9.31
2 Isabel Clark SR-4 Whitworth 9.35
3 Kaitlyn Ditter FR-1 Central Washington 9.50
4 Ami Njadoe FR-1 Eastern Washington 9.54
5 Emily Bland SR-4 Central Washington 9.60
6 Jessica Linde SO-2 Eastern Washington 9.62
7 Felicity Hempstead FR-1 Eastern Washington 9.70
8 Dominique Butler SR-4 Eastern Washington 9.74
9 Christy Borders   Southwest Sprinters Track 9.78
10 Rebecca Thareek FR-1 Eastern Washington 9.79
11 Jenny Sapp SR-4 Lewis-Clark 9.82
12 Ayanna Hollis   Xtreme Speed Track Club 10.05
13 Parker Warwick Freshman UNAT-Spokane CC 10.06
14 Rachelle Hamilton FR-1 Central Washington 10.25
14 Abby Snyder FR-1 Lewis-Clark 10.25
16 Shaddia Meadows JR-3 Central Washington 10.26
17 Makenna Behrens SO-2 Idaho 10.30
18 Jenna Hoiland JR-3 Pacific (Ore.) 10.37
19 Mariah Cunningham SR-4 Eastern Washington 10.41
20 Anna Belle Schweiger SO-2 Whitworth 10.56
21 McKinley Litton JR-3 Lewis-Clark 11.12
22 Bryanna Howery   Xtreme Speed Track Club 11.63
Women Open 60m Hurdles QUALIFYING Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Emily Bland SR-4 Central Washington 9.60
9 Christy Borders   Southwest Sprinters Track 9.78
16 Shaddia Meadows JR-3 Central Washington 10.26
17 Makenna Behrens SO-2 Idaho 10.30
19 Mariah Cunningham SR-4 Eastern Washington 10.41
Women Open 60m Hurdles QUALIFYING Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kaitlyn Ditter FR-1 Central Washington 9.50
4 Ami Njadoe FR-1 Eastern Washington 9.54
8 Dominique Butler SR-4 Eastern Washington 9.74
12 Ayanna Hollis   Xtreme Speed Track Club 10.05
14 Abby Snyder FR-1 Lewis-Clark 10.25
Women Open 60m Hurdles QUALIFYING Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alyssa Hoffman FR-1 Eastern Washington 9.31
2 Isabel Clark SR-4 Whitworth 9.35
7 Felicity Hempstead FR-1 Eastern Washington 9.70
10 Rebecca Thareek FR-1 Eastern Washington 9.79
13 Parker Warwick Freshman UNAT-Spokane CC 10.06
14 Rachelle Hamilton FR-1 Central Washington 10.25
21 McKinley Litton JR-3 Lewis-Clark 11.12
Women Open 60m Hurdles QUALIFYING Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jessica Linde SO-2 Eastern Washington 9.62
11 Jenny Sapp SR-4 Lewis-Clark 9.82
18 Jenna Hoiland JR-3 Pacific (Ore.) 10.37
20 Anna Belle Schweiger SO-2 Whitworth 10.56
22 Bryanna Howery   Xtreme Speed Track Club 11.63