January 25-26, 2019
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 10:21.43
2 Sam Slattery JR-3 Wis.-Eau Claire 10:21.73
3 Emma Drangstveit SO-2 Wis.-Eau Claire 10:23.19
4 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 10:23.96
5 Lexie Tremble SR-4 Wis.-Eau Claire 10:29.14
6 Morgan Radel FR-1 Minnesota-Duluth 10:32.95
7 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 10:34.38
8 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 10:35.17
9 Alexandra Robran FR-1 Minnesota-Duluth 10:48.65
10 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 10:49.11
11 Lexie Chambers SO-2 Minnesota-Duluth 10:52.80
12 Elizabeth Schlafke JR-3 Minnesota-Duluth 10:59.40
13 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 11:00.85
14 Emily Jaeger SR-4 Wis.-Eau Claire 11:02.09
15 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 11:05.50
16 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 11:07.89
17 Julia Clark SO-2 St. Catherine 11:23.58
18 Rebecca Whipple SR-4 Wis.-Eau Claire 11:24.61
19 Caroline Palen SO-2 Wis.-Eau Claire 11:26.80
20 Danielle Franke JR-3 Saint Mary's (Minn.) 11:30.28
21 Meredith Reynolds FR-1 Minnesota-Duluth 11:38.57
22 Haruka Hamanaka SO-2 Wis.-Superior 11:40.96
23 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 11:47.13
24 Mary Holterman JR-3 Wis.-Eau Claire 12:00.03
25 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 12:02.27
26 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 12:18.50
27 Nicole Koski FR-1 Wis.-Superior 12:20.49
28 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 12:44.20
29 Mathea Brink JR-3 Wis.-Superior 12:47.73
30 Sam Witmer SR-4 St. Catherine 12:49.17
31 Anna Kalin JR-3 Wis.-Superior 12:57.44
32 Emma Ririe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 13:16.71
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Lexie Chambers SO-2 Minnesota-Duluth 10:52.80
15 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 11:05.50
17 Julia Clark SO-2 St. Catherine 11:23.58
19 Caroline Palen SO-2 Wis.-Eau Claire 11:26.80
20 Danielle Franke JR-3 Saint Mary's (Minn.) 11:30.28
21 Meredith Reynolds FR-1 Minnesota-Duluth 11:38.57
22 Haruka Hamanaka SO-2 Wis.-Superior 11:40.96
23 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 11:47.13
24 Mary Holterman JR-3 Wis.-Eau Claire 12:00.03
25 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 12:02.27
26 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 12:18.50
27 Nicole Koski FR-1 Wis.-Superior 12:20.49
28 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 12:44.20
29 Mathea Brink JR-3 Wis.-Superior 12:47.73
30 Sam Witmer SR-4 St. Catherine 12:49.17
31 Anna Kalin JR-3 Wis.-Superior 12:57.44
32 Emma Ririe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 13:16.71
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 10:21.43
2 Sam Slattery JR-3 Wis.-Eau Claire 10:21.73
3 Emma Drangstveit SO-2 Wis.-Eau Claire 10:23.19
4 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 10:23.96
5 Lexie Tremble SR-4 Wis.-Eau Claire 10:29.14
6 Morgan Radel FR-1 Minnesota-Duluth 10:32.95
7 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 10:34.38
8 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 10:35.17
9 Alexandra Robran FR-1 Minnesota-Duluth 10:48.65
10 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 10:49.11
12 Elizabeth Schlafke JR-3 Minnesota-Duluth 10:59.40
13 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 11:00.85
14 Emily Jaeger SR-4 Wis.-Eau Claire 11:02.09
16 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 11:07.89
18 Rebecca Whipple SR-4 Wis.-Eau Claire 11:24.61