March 2, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women 200m Dash Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 24.95 10
2 Miracle Johnson FR Ocoee 25.09 8
3 JaQual Bush SR Seminole (Sanford) 25.40 6
4 Anya Spragg SO Lake Brantley 27.13 5
5 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 27.52 4
6 Sydney Larramore FR Ocoee 27.64 3
7 Jetzymar Rivera JR Osceola (Kissimmee) 27.65 2

Women 200m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 25.06
1 JaQual Bush SR Seminole (Sanford) 25.06
3 Miracle Johnson FR Ocoee 25.13
4 Anya Spragg SO Lake Brantley 26.83
5 Jetzymar Rivera JR Osceola (Kissimmee) 27.28
6 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 27.45
7 Angel Brown JR Seminole (Sanford) 27.50
8 Sydney Larramore FR Ocoee 27.59
9 Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) 27.59
10 Jessica Doreste FR West Orange 27.75
11 Nakiana Pena SR Lake Brantley 27.88
12 Anaya Wills SO Spruce Creek 28.07
13 Ella Chandler SO Seabreeze 28.21
14 Jordan Stevens SR Lake Brantley 28.59
15 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 28.76
16 Jaricellis Martinez JR Lake Brantley 28.82
17 Bailey Nelson SR Spruce Creek 29.05
18 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 29.19
19 Richiana Franklin JR Spruce Creek 29.36
20 Seleena Shelton FR West Orange 29.50
21 Summer Billings SO New Smyrna Beach 29.58
22 Christina Manfredi SO University (OC) 29.63
23 Jordyn Mansfield JR University (OC) 29.89
23 Nakaila Dowdell SO Osceola (Kissimmee) 29.89
25 Aniya Means SO Spruce Creek 29.97
26 Chenin Cook SO Seabreeze 30.20
27 Jada Thomas FR Ocoee 30.21
28 Janiah Massey 9 Pine Ridge HS 30.43
29 Amy Pawela SR Spruce Creek 30.49
30 Abigail Thompson SR University (OC) 30.54
31 TaNiyah Darisaw SO West Orange 30.96
32 Tierra Haywood 11 Pine Ridge HS 31.03
33 Kayley Phelps FR Deltona 31.26
34 Lyann Garcia 12 Pine Ridge HS 31.40
35 Ana Pena JR Lake Brantley 31.75
36 Emily Steinmann SO Seabreeze 31.93
37 Savannah McCambridge FR Deltona 32.29
38 Sabriah McKinney SO New Smyrna Beach 32.41
39 Gianna Parente FR University (OC) 33.31
40 Ashlyne Renelique FR Ocoee 33.83
41 Rachal Segovia FR Lake Brantley 36.33
42 Kaydria Powell FR University (Orlando) 44.45
Women 200m Dash Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 JaQual Bush SR Seminole (Sanford) 25.06
20 Seleena Shelton FR West Orange 29.50
27 Jada Thomas FR Ocoee 30.21
41 Rachal Segovia FR Lake Brantley 36.33
42 Kaydria Powell FR University (Orlando) 44.45
Women 200m Dash Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alliann Johnson JR Osceola (Kissimmee) 25.06
9 Zaniyah Fye SO Seminole (Sanford) 27.59
19 Richiana Franklin JR Spruce Creek 29.36
32 Tierra Haywood 11 Pine Ridge HS 31.03
Women 200m Dash Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Miracle Johnson FR Ocoee 25.13
7 Angel Brown JR Seminole (Sanford) 27.50
13 Ella Chandler SO Seabreeze 28.21
17 Bailey Nelson SR Spruce Creek 29.05
23 Nakaila Dowdell SO Osceola (Kissimmee) 29.89
28 Janiah Massey 9 Pine Ridge HS 30.43
30 Abigail Thompson SR University (OC) 30.54
Women 200m Dash Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Sydney Larramore FR Ocoee 27.59
12 Anaya Wills SO Spruce Creek 28.07
21 Summer Billings SO New Smyrna Beach 29.58
22 Christina Manfredi SO University (OC) 29.63
31 TaNiyah Darisaw SO West Orange 30.96
34 Lyann Garcia 12 Pine Ridge HS 31.40
37 Savannah McCambridge FR Deltona 32.29
Women 200m Dash Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jetzymar Rivera JR Osceola (Kissimmee) 27.28
18 Cadeeja Pennant SR Lake Brantley 29.19
23 Jordyn Mansfield JR University (OC) 29.89
26 Chenin Cook SO Seabreeze 30.20
38 Sabriah McKinney SO New Smyrna Beach 32.41
39 Gianna Parente FR University (OC) 33.31
Women 200m Dash Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jessica Doreste FR West Orange 27.75
11 Nakiana Pena SR Lake Brantley 27.88
15 A'Sha Shepard SO Osceola (Kissimmee) 28.76
25 Aniya Means SO Spruce Creek 29.97
35 Ana Pena JR Lake Brantley 31.75
36 Emily Steinmann SO Seabreeze 31.93
40 Ashlyne Renelique FR Ocoee 33.83
Women 200m Dash Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Anya Spragg SO Lake Brantley 26.83
6 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 27.45
14 Jordan Stevens SR Lake Brantley 28.59
16 Jaricellis Martinez JR Lake Brantley 28.82
29 Amy Pawela SR Spruce Creek 30.49
33 Kayley Phelps FR Deltona 31.26