February 2, 2019
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Holden SO-2 Wis.-La Crosse 22.13 10
2 Josh Koenecke SO-2 Wis.-La Crosse 22.40 8
3 Demetrius Lassiter FR-1 Iowa Central CC 22.49 6
4 Kris Brown FR-1 Iowa Central CC 22.54 5
5 Daniel Headley JR-3 Grand View 22.58 4
6 Parker Gloudemans SO-2 Minnesota State 22.62 3
7 Eric Douville FR-1 St. Thomas (Minn.) 22.69 2
8 Troy DeBruin SO-2 Wis.-La Crosse 22.70 1
9 Kyle Younker SO-2 North Iowa Area CC 22.73 -
10 Eddie Blackwell FR-1 Iowa Central CC 22.73 -
11 Cornelius Bright FR-1 Minnesota State 22.74 -
12 Andrew Leck JR-3 Concordia-St. Paul 22.75 -
13 Ben Schwartz JR-3 Carleton 22.79 -
14 Cornelius Woods SO-2 Iowa Central CC 22.85 -
15 Jonathon Murray SR-4 South Dakota Mines 22.88 -
16 Artavius Nixon JR-3 Minnesota State 22.92 -
17 Kevin Ptak JR-3 South Dakota Mines 23.08 -
18 Zach Kulstad SO-2 Carleton 23.08 -
19 Korder Cropsey JR-3 South Dakota Mines 23.09 -
19 Vance Barnes SR-4 Minnesota State 23.09 -
21 Rob Willison SR-4 Wis.-La Crosse 23.16 -
22 Brant Wrede SO-2 Grand View 23.26 -
23 Noah Imperial SO-2 Dordt 23.27 -
24 Justin Kotarak FR-1 Wis.-La Crosse 23.29 -
25 Joel Shelp FR-1 Wis.-La Crosse 23.32 -
26 Kalen Eastman SO-2 North Iowa Area CC 23.38 -
27 Ovie Embu FR-1 Concordia-St. Paul 23.40 -
28 Paul Meloche SR-4 Augustana (S.D.) 23.42 -
29 Dewayne Godwin FR-1 Grand View 23.45 -
30 Sean Madsen FR-1 Grand View 23.51 -
31 Timothi McMaster SO-2 North Iowa Area CC 23.55 -
32 Brendan Hoy FR-1 North Iowa Area CC 23.55 -
33 Matthew Marrin SR-4 Concordia-St. Paul 23.63 -
34 Damien Vanwesten FR-1 Iowa Central CC 23.64 -
35 Jeremy Gonzales SO-2 South Dakota Mines 23.69 -
36 Jayden Lister FR-1 Wis.-River Falls 23.72 -
37 Jack Blaney SR-4 Gustavus Adolphus 23.77 -
38 Desmond Benham FR-1 Iowa Central CC 23.80 -
39 Joshua Prater JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.81 -
40 Eugene Dixon FR-1 Iowa Central CC 23.84 -
41 Andre Malinis FR-1 Wis.-River Falls 23.85 -
42 Aaron Pankratz FR-1 Iowa Central CC 23.91 -
43 Micah Brands FR-1 Dordt 23.95 -
44 Walker Coldren FR-1 North Iowa Area CC 23.98 -
45 Jacob Gray FR-1 Augustana (S.D.) 24.01 -
46 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 24.03 -
47 Dylan Leutz SO-2 Minnesota State 24.04 -
48 Victor Julien SO-2 Dordt 24.05 -
49 Brady Janssen FR-1 Grand View 24.05 -
50 Tyshaun Truitt FR-1 Iowa Central CC 24.10 -
51 Matthew Montplaisir JR-3 Gustavus Adolphus 24.15 -
52 Stephen Ayobamidele FR Unattached 24.29 -
53 Harrison Grandgenett FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.32 -
54 Nic Herman SO-2 Dordt 24.37 -
55 Noah Schultz FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.38 -
56 Liam Sullivan JR-3 Carleton 24.44 -
57 Mark Bakker SR-4 Dordt 24.48 -
58 Austin Coates JR-3 St. Thomas (Minn.) 24.48 -
59 Bruno Onyeukwu FR-1 Concordia-St. Paul 24.51 -
60 Calvin Buesgens SR-4 Minnesota State 24.63 -
61 Justin Kooiman FR-1 Augustana (S.D.) 24.65 -
62 Alan Hehr JR-3 Wis.-River Falls 24.68 -
63 Nicolas Negron FR-1 Gustavus Adolphus 24.84 -
64 Luke Bousema FR-1 Dordt 24.85 -
65 Collin Fluno FR-1 Wis.-River Falls 25.01 -
66 Elvis Mmuo FR-1 North Iowa Area CC 25.23 -
67 Caleb Venke FR-1 Wis.-River Falls 25.40 -
68 Jacob Large FR-1 Grand View 25.44 -
69 Kevyn Perkins FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.85 -
70 Tim Huizenga SO-2 Dordt 26.48 -
  Bryant Brown JR-3 Minnesota State DNF -
  Jack Curtis SR-4 Minnesota State DNS -
  Matt Prendergast FR-1 Wis.-La Crosse DNS -
  Matthew Foster SR-4 Wis.-La Crosse DNS -
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Holden SO-2 Wis.-La Crosse 22.13 10
2 Josh Koenecke SO-2 Wis.-La Crosse 22.40 8
11 Cornelius Bright FR-1 Minnesota State 22.74 -
  Bryant Brown JR-3 Minnesota State DNF -
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kris Brown FR-1 Iowa Central CC 22.54 5
5 Daniel Headley JR-3 Grand View 22.58 4
6 Parker Gloudemans SO-2 Minnesota State 22.62 3
8 Troy DeBruin SO-2 Wis.-La Crosse 22.70 1
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Eric Douville FR-1 St. Thomas (Minn.) 22.69 2
10 Eddie Blackwell FR-1 Iowa Central CC 22.73 -
14 Cornelius Woods SO-2 Iowa Central CC 22.85 -
40 Eugene Dixon FR-1 Iowa Central CC 23.84 -
  Jack Curtis SR-4 Minnesota State DNS -
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kyle Younker SO-2 North Iowa Area CC 22.73 -
12 Andrew Leck JR-3 Concordia-St. Paul 22.75 -
16 Artavius Nixon JR-3 Minnesota State 22.92 -
19 Vance Barnes SR-4 Minnesota State 23.09 -
24 Justin Kotarak FR-1 Wis.-La Crosse 23.29 -
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ben Schwartz JR-3 Carleton 22.79 -
15 Jonathon Murray SR-4 South Dakota Mines 22.88 -
21 Rob Willison SR-4 Wis.-La Crosse 23.16 -
33 Matthew Marrin SR-4 Concordia-St. Paul 23.63 -
38 Desmond Benham FR-1 Iowa Central CC 23.80 -
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Kevin Ptak JR-3 South Dakota Mines 23.08 -
19 Korder Cropsey JR-3 South Dakota Mines 23.09 -
22 Brant Wrede SO-2 Grand View 23.26 -
28 Paul Meloche SR-4 Augustana (S.D.) 23.42 -
42 Aaron Pankratz FR-1 Iowa Central CC 23.91 -
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Zach Kulstad SO-2 Carleton 23.08 -
27 Ovie Embu FR-1 Concordia-St. Paul 23.40 -
32 Brendan Hoy FR-1 North Iowa Area CC 23.55 -
35 Jeremy Gonzales SO-2 South Dakota Mines 23.69 -
45 Jacob Gray FR-1 Augustana (S.D.) 24.01 -
50 Tyshaun Truitt FR-1 Iowa Central CC 24.10 -
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Joel Shelp FR-1 Wis.-La Crosse 23.32 -
26 Kalen Eastman SO-2 North Iowa Area CC 23.38 -
30 Sean Madsen FR-1 Grand View 23.51 -
31 Timothi McMaster SO-2 North Iowa Area CC 23.55 -
36 Jayden Lister FR-1 Wis.-River Falls 23.72 -
60 Calvin Buesgens SR-4 Minnesota State 24.63 -
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Dewayne Godwin FR-1 Grand View 23.45 -
37 Jack Blaney SR-4 Gustavus Adolphus 23.77 -
39 Joshua Prater JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.81 -
41 Andre Malinis FR-1 Wis.-River Falls 23.85 -
46 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 24.03 -
56 Liam Sullivan JR-3 Carleton 24.44 -
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Noah Imperial SO-2 Dordt 23.27 -
49 Brady Janssen FR-1 Grand View 24.05 -
51 Matthew Montplaisir JR-3 Gustavus Adolphus 24.15 -
52 Stephen Ayobamidele FR Unattached 24.29 -
58 Austin Coates JR-3 St. Thomas (Minn.) 24.48 -
  Matt Prendergast FR-1 Wis.-La Crosse DNS -
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Walker Coldren FR-1 North Iowa Area CC 23.98 -
53 Harrison Grandgenett FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.32 -
54 Nic Herman SO-2 Dordt 24.37 -
55 Noah Schultz FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.38 -
61 Justin Kooiman FR-1 Augustana (S.D.) 24.65 -
65 Collin Fluno FR-1 Wis.-River Falls 25.01 -
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Victor Julien SO-2 Dordt 24.05 -
59 Bruno Onyeukwu FR-1 Concordia-St. Paul 24.51 -
62 Alan Hehr JR-3 Wis.-River Falls 24.68 -
63 Nicolas Negron FR-1 Gustavus Adolphus 24.84 -
66 Elvis Mmuo FR-1 North Iowa Area CC 25.23 -
69 Kevyn Perkins FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.85 -
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Damien Vanwesten FR-1 Iowa Central CC 23.64 -
57 Mark Bakker SR-4 Dordt 24.48 -
64 Luke Bousema FR-1 Dordt 24.85 -
67 Caleb Venke FR-1 Wis.-River Falls 25.40 -
68 Jacob Large FR-1 Grand View 25.44 -
70 Tim Huizenga SO-2 Dordt 26.48 -
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Demetrius Lassiter FR-1 Iowa Central CC 22.49 6
43 Micah Brands FR-1 Dordt 23.95 -
47 Dylan Leutz SO-2 Minnesota State 24.04 -
  Matthew Foster SR-4 Wis.-La Crosse DNS -