January 31-February 2, 2019
|
South Carolina-Indoor Track & Field Complex - Columbia, SC
|
200m (Banked)

Men 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Keitavious Walter SR-4 Alabama 6.74
2 Evan Miller FR-1 South Carolina 6.79
3 Darrell Singleton SO-2 South Carolina 6.84
4 Shaun Shivers FR-1 Auburn 6.87
5 Champion Allison SO-2 Alabama 6.88
6 Henrick Bailey SR-4 Bethune-Cookman 6.89
7 Josiah Johnson SR-4 Citadel 6.89
8 Ronald Fuller FR-1 South Carolina 6.89
9 Jason Reese FR-1 Auburn 6.91
10 Daniel Seawright SO-2 South Carolina St. 6.94
11 Tony McElveen SR-4 Coker 6.94
12 marquavias cureton JR-3 Allen 6.95
13 Damere Gilbert JR-3 St. Augustine's 6.97
14 Cameron Murray FR-1 Tennessee 6.98
15 Curtis Thomas JR-3 Bethune-Cookman 7.00
16 Joshua Burks JR-3 Auburn 7.02
17 Carlous Bartee SO-2 Savannah State 7.03
18 Timiebi Ogobri SO-2 Citadel 7.03
19 Alize Ford JR-3 Alabama 7.03
20 Preston Pierce FR-1 North Greenville 7.04
21 Kelvin Tillman FR-1 Benedict 7.04
22 Malik Watson FR-1 South Carolina St. 7.05
23 Jeffrey Uzzell SO-2 Tennessee 7.06
24 Trey Beasily JR-3 Allen 7.06
25 Davion McKnight JR-3 Claflin 7.06
26 Jamar Adams FR-1 UNC Pembroke 7.07
27 Carden Williams SO-2 Citadel 7.08
28 Randy Green SO-2 Bethune-Cookman 7.09
29 Dylan Beard SO-2 Hampton 7.09
30 Wadell Rember-Jett FR-1 South Carolina St. 7.09
31 Jaylen Muhammad JR-3 Wofford 7.09
32 Moffat Wanjiru JR-3 Hampton 7.10
33 Brett Evans SR-4 North Greenville 7.11
33 Denley Joseph FR-1 UNC-Asheville 7.11
35 Yohance Thomas SR-4 South Carolina 7.13
36 Andrew Mappes SO-2 Embry-Riddle 7.13
37 Malik Tarbell JR-3 Coker 7.14
38 John Bapoupeleh JR-3 Wofford 7.15
39 Iverson Darius FR-1 Savannah State 7.15
40 Antwan Chandler SO-2 Voorhees 7.15
41 Akin Williams FR-1 UNC-Asheville 7.16
42 Ishaq Smith SO-2 Allen 7.16
43 Janei Sewell FR-1 Clayton State 7.16
44 Kameron Hammond JR-3 South Carolina St. 7.17
45 Douglas Sessoms SO-2 Hampton 7.17
46 Eli Buckley SO-2 North Greenville 7.18
47 Parker Howard SO-2 South Carolina 7.20
48 Ken Drummond SR-4 North Greenville 7.20
49 Benjamin Mathews FR-1 North Greenville 7.20
50 Darius Weathers FR-1 Wingate 7.21
51 Victor Mathuthu SO-2 UNC-Asheville 7.22
52 Jacob Solomon FR-1 Emory 7.23
53 Julius Norman FR-1 Bethune-Cookman 7.24
54 Keyshawn Tyler SR-4 UNC Pembroke 7.25
55 Will Moten FR-1 Embry-Riddle 7.25
56 Liam Fost SO-2 Emory 7.25
57 Curtis Hairston FR-1 UNC Pembroke 7.25
58 Malik Harper SO-2 Winthrop 7.26
59 Edwards Collins SO-2 Newberry 7.27
60 Lee Goings FR-1 UNC-Asheville 7.28
60 David Pearson SO-2 Winthrop 7.28
62 Michael Carson SR-4 Wingate 7.29
63 Michael Parrish FR-1 Newberry 7.29
64 Chukwuemeri Emenike SO-2 Benedict 7.31
65 Tre Jenkins JR-3 Winthrop 7.32
66 Micah Hairston FR-1 Charlotte 7.33
67 Vinson Logan FR-1 UNC Pembroke 7.34
68 Riley Gokey FR-1 UNC Pembroke 7.34
69 Alex Berry SO-2 Coker 7.36
70 Jordan Williams SR-4 Citadel 7.36
71 Jacquary Bradford JR-3 Citadel 7.38
72 Shepard Ottaway SR-4 Wingate 7.40
73 Nehemiah Ancar SO-2 Embry-Riddle 7.40
74 Eric Wells-Shiver SR-4 Clayton State 7.40
75 Jaylen Hoover FR-1 UNC Pembroke 7.41
76 Nate Poole FR-1 Winthrop 7.42
77 Alex Phillips SR-4 Clayton State 7.43
78 Stephen Dishmond JR-3 Voorhees 7.49
79 Donald Smith FR-1 Newberry 7.65
80 Dubre Martin SO-2 Voorhees 7.69
81 Brian Kendrick SR-4 Charlotte 7.75
82 Jervet Robinson JR-3 Benedict 7.90
  Richard Huntley FR-1 Newberry FS
  Hawk Jacobs FR-1 North Greenville FS
  Kymani Lawrence SO-2 Savannah State DNF
Men 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Keitavious Walter SR-4 Alabama 6.74
14 Cameron Murray FR-1 Tennessee 6.98
16 Joshua Burks JR-3 Auburn 7.02
29 Dylan Beard SO-2 Hampton 7.09
48 Ken Drummond SR-4 North Greenville 7.20
50 Darius Weathers FR-1 Wingate 7.21
73 Nehemiah Ancar SO-2 Embry-Riddle 7.40
Men 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jason Reese FR-1 Auburn 6.91
13 Damere Gilbert JR-3 St. Augustine's 6.97
33 Brett Evans SR-4 North Greenville 7.11
36 Andrew Mappes SO-2 Embry-Riddle 7.13
65 Tre Jenkins JR-3 Winthrop 7.32
66 Micah Hairston FR-1 Charlotte 7.33
72 Shepard Ottaway SR-4 Wingate 7.40
Men 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Darrell Singleton SO-2 South Carolina 6.84
39 Iverson Darius FR-1 Savannah State 7.15
42 Ishaq Smith SO-2 Allen 7.16
46 Eli Buckley SO-2 North Greenville 7.18
49 Benjamin Mathews FR-1 North Greenville 7.20
52 Jacob Solomon FR-1 Emory 7.23
56 Liam Fost SO-2 Emory 7.25
57 Curtis Hairston FR-1 UNC Pembroke 7.25
Men 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Evan Miller FR-1 South Carolina 6.79
23 Jeffrey Uzzell SO-2 Tennessee 7.06
37 Malik Tarbell JR-3 Coker 7.14
45 Douglas Sessoms SO-2 Hampton 7.17
59 Edwards Collins SO-2 Newberry 7.27
77 Alex Phillips SR-4 Clayton State 7.43
  Kymani Lawrence SO-2 Savannah State DNF
Men 60m Dash Qualifier Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Daniel Seawright SO-2 South Carolina St. 6.94
19 Alize Ford JR-3 Alabama 7.03
28 Randy Green SO-2 Bethune-Cookman 7.09
40 Antwan Chandler SO-2 Voorhees 7.15
47 Parker Howard SO-2 South Carolina 7.20
51 Victor Mathuthu SO-2 UNC-Asheville 7.22
78 Stephen Dishmond JR-3 Voorhees 7.49
Men 60m Dash Qualifier Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Josiah Johnson SR-4 Citadel 6.89
11 Tony McElveen SR-4 Coker 6.94
21 Kelvin Tillman FR-1 Benedict 7.04
38 John Bapoupeleh JR-3 Wofford 7.15
58 Malik Harper SO-2 Winthrop 7.26
63 Michael Parrish FR-1 Newberry 7.29
75 Jaylen Hoover FR-1 UNC Pembroke 7.41
80 Dubre Martin SO-2 Voorhees 7.69
Men 60m Dash Qualifier Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Champion Allison SO-2 Alabama 6.88
24 Trey Beasily JR-3 Allen 7.06
43 Janei Sewell FR-1 Clayton State 7.16
54 Keyshawn Tyler SR-4 UNC Pembroke 7.25
62 Michael Carson SR-4 Wingate 7.29
76 Nate Poole FR-1 Winthrop 7.42
  Hawk Jacobs FR-1 North Greenville FS
Men 60m Dash Qualifier Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Shaun Shivers FR-1 Auburn 6.87
26 Jamar Adams FR-1 UNC Pembroke 7.07
60 Lee Goings FR-1 UNC-Asheville 7.28
74 Eric Wells-Shiver SR-4 Clayton State 7.40
81 Brian Kendrick SR-4 Charlotte 7.75
82 Jervet Robinson JR-3 Benedict 7.90
Men 60m Dash Qualifier Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Henrick Bailey SR-4 Bethune-Cookman 6.89
17 Carlous Bartee SO-2 Savannah State 7.03
27 Carden Williams SO-2 Citadel 7.08
32 Moffat Wanjiru JR-3 Hampton 7.10
60 David Pearson SO-2 Winthrop 7.28
69 Alex Berry SO-2 Coker 7.36
79 Donald Smith FR-1 Newberry 7.65
Men 60m Dash Qualifier Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Curtis Thomas JR-3 Bethune-Cookman 7.00
30 Wadell Rember-Jett FR-1 South Carolina St. 7.09
35 Yohance Thomas SR-4 South Carolina 7.13
41 Akin Williams FR-1 UNC-Asheville 7.16
55 Will Moten FR-1 Embry-Riddle 7.25
67 Vinson Logan FR-1 UNC Pembroke 7.34
  Richard Huntley FR-1 Newberry FS
Men 60m Dash Qualifier Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Ronald Fuller FR-1 South Carolina 6.89
12 marquavias cureton JR-3 Allen 6.95
20 Preston Pierce FR-1 North Greenville 7.04
22 Malik Watson FR-1 South Carolina St. 7.05
44 Kameron Hammond JR-3 South Carolina St. 7.17
53 Julius Norman FR-1 Bethune-Cookman 7.24
71 Jacquary Bradford JR-3 Citadel 7.38
Men 60m Dash Qualifier Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Timiebi Ogobri SO-2 Citadel 7.03
25 Davion McKnight JR-3 Claflin 7.06
31 Jaylen Muhammad JR-3 Wofford 7.09
33 Denley Joseph FR-1 UNC-Asheville 7.11
64 Chukwuemeri Emenike SO-2 Benedict 7.31
68 Riley Gokey FR-1 UNC Pembroke 7.34
70 Jordan Williams SR-4 Citadel 7.36