March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Women's 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rylee Pustilnik JR Spanish River 10:40.27
2 Mya Bodrato SO Lake Mary 10:40.48
3 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 10:42.62
4 Caroline Lehman FR Manatee 10:53.99
5 JORDAN SHAPIRO JR Miami Palmetto 11:00.07
6 Caroline Wells FR Winter Springs 11:02.28
7 Eleanor Tymorek SO St. Andrew's 11:02.73
8 Maria Kaylor Junior Cin. Princeton 11:03.52
9 Chloe Hyde SR Lake Brantley 11:04.18
10 Amber Schulz FR Timber Creek 11:04.98
11 Kerrigan McGreevy SR St. Thomas Aquinas 11:14.15
12 Lauren Jones FR Oak Hall 11:14.23
13 Billie Castillo JR Titusville 11:16.00
14 Elizabeth Csikai 8 Bolles 11:21.47
15 Isabella Coogan SR Port Charlotte 11:22.79
16 Claire McDonnell JR Father Lopez 11:25.09
17 Mary Peck FR Father Lopez 11:27.06
18 Nina Burgos SR Miami Northwestern 11:30.58
19 Meadow Millett SO Mitchell 11:31.87
20 Audrey McAnally JR Trinity Prep 11:32.57
21 Isabella Babilonia SO Viera 11:36.42
22 Sophie Valenti SR Lakeland 11:38.30
23 Chablis Shreffler SR Tavares 11:38.61
24 Zoe Pustilnik FR Spanish River 11:38.61
25 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 11:39.31
26 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 11:39.47
27 Ellie Kunze JR Lake Minneola 11:40.44
28 Jordan Ford SO Braddock 11:41.75
29 Kelly Steffens JR Matanzas 11:41.85
30 Harrison Grooms SO Oak Hall 11:42.23
31 Hannah Martin JR South Fork 11:43.54
32 Riley Jaszczak FR Titusville 11:44.76
33 Kasumi Wade SO Sarasota 11:44.99
34 Summer Williams SR Florida High 11:45.06
35 Madison Niederriter JR St. Augustine 11:47.42
36 Alexis Hill SR East Ridge 11:49.03
37 Grace Adams FR Fleming Island 11:50.46
38 Mason Ingallinera JR Lakewood Ranch 11:50.83
39 Ashley Fitzgerald 7 American Heritage 11:51.22
40 Aurora Melzer FR Lakewood Ranch 11:51.40
41 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 11:52.86
42 Audrey Woods SR Providence 11:53.86
43 Nina Starvaggi FR Gulliver Prep 11:54.00
44 Courtney Coddington SR Winter Park 11:54.89
45 Emma Paliotta SO Lakewood Ranch 11:55.52
46 Lydia Szakacs JR St. Andrew's 11:56.90
47 Emma Millson SO Fleming Island 11:58.24
48 Sophia Johnson FR Bartram Trail 11:58.59
49 Charis Ivey SR Winter Park 11:59.20
50 Lia Rosado SR Braddock 11:59.44
51 Gina Fuca FR Martin County 12:00.37
52 Averie Brannigan FR Ponte Vedra 12:00.84
53 Emma Kate Petersen SO Vanguard (Ocala) 12:01.17
54 Juliet St Angelo SO Lake Howell 12:03.77
55 Asia Bell SO Miami Northwestern 12:03.84
56 Annelisa Swiersz SO Southwest Florida Christian 12:04.11
57 Gretchen Montgomery SO Pine Crest 12:04.79
58 Jillian Dempsey JR Naples 12:05.57
59 Cassie Lawlor SR Pine Crest 12:06.84
60 Sarah Bayes 8 Lakeland Christian 12:07.67
61 Rebecca Bergnes JR Braddock 12:07.78
62 Rachel Gross JR Windermere 12:10.85
63 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 12:13.15
64 Susie Doyle SO Winter Springs 12:13.76
65 Taylor Sesta SO South Fork 12:15.08
66 Madeline Weiler FR South Fork 12:16.24
67 Emily Wilhelm SO Trinity Prep 12:24.01
68 Caroline Holland SR Bolles 12:24.57
69 Reilly Barber FR St. Augustine 12:27.19
70 Rahyah ANDRESSOHN JR Mater Academy 12:28.55
71 Almudena Mondelo JR St. Brendan 12:28.95
72 Sofia Blumenfeld JR Trinity Prep 12:30.16
73 Jensen Shonk SO Fort Walton Beach 12:32.66
74 Emma Powell JR Lake Brantley 12:38.70
75 Nicohl Torres-Santos SR St. Thomas Aquinas 12:40.67
76 Claire Irigoyen SR Ransom Everglades 12:43.45
77 Brooke Siviter SO Viera 12:48.70
78 Elena Caldwell SO Lake Minneola 13:34.18
  Leah Marville SR Nature Coast DNF
  Anecia Prater-Lockley Senior Richmond Hill DNF
Women's 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rylee Pustilnik JR Spanish River 10:40.27
2 Mya Bodrato SO Lake Mary 10:40.48
3 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 10:42.62
4 Caroline Lehman FR Manatee 10:53.99
5 JORDAN SHAPIRO JR Miami Palmetto 11:00.07
6 Caroline Wells FR Winter Springs 11:02.28
7 Eleanor Tymorek SO St. Andrew's 11:02.73
8 Maria Kaylor Junior Cin. Princeton 11:03.52
9 Chloe Hyde SR Lake Brantley 11:04.18
10 Amber Schulz FR Timber Creek 11:04.98
12 Lauren Jones FR Oak Hall 11:14.23
20 Audrey McAnally JR Trinity Prep 11:32.57
26 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 11:39.47
61 Rebecca Bergnes JR Braddock 12:07.78
70 Rahyah ANDRESSOHN JR Mater Academy 12:28.55
Women's 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kerrigan McGreevy SR St. Thomas Aquinas 11:14.15
13 Billie Castillo JR Titusville 11:16.00
14 Elizabeth Csikai 8 Bolles 11:21.47
15 Isabella Coogan SR Port Charlotte 11:22.79
16 Claire McDonnell JR Father Lopez 11:25.09
17 Mary Peck FR Father Lopez 11:27.06
18 Nina Burgos SR Miami Northwestern 11:30.58
19 Meadow Millett SO Mitchell 11:31.87
21 Isabella Babilonia SO Viera 11:36.42
22 Sophie Valenti SR Lakeland 11:38.30
24 Zoe Pustilnik FR Spanish River 11:38.61
25 Moriah Friedman FR Citrus Park Christian 11:39.31
27 Ellie Kunze JR Lake Minneola 11:40.44
28 Jordan Ford SO Braddock 11:41.75
31 Hannah Martin JR South Fork 11:43.54
32 Riley Jaszczak FR Titusville 11:44.76
33 Kasumi Wade SO Sarasota 11:44.99
34 Summer Williams SR Florida High 11:45.06
35 Madison Niederriter JR St. Augustine 11:47.42
39 Ashley Fitzgerald 7 American Heritage 11:51.22
41 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 11:52.86
43 Nina Starvaggi FR Gulliver Prep 11:54.00
44 Courtney Coddington SR Winter Park 11:54.89
46 Lydia Szakacs JR St. Andrew's 11:56.90
58 Jillian Dempsey JR Naples 12:05.57
59 Cassie Lawlor SR Pine Crest 12:06.84
63 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 12:13.15
69 Reilly Barber FR St. Augustine 12:27.19
78 Elena Caldwell SO Lake Minneola 13:34.18
Women's 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Chablis Shreffler SR Tavares 11:38.61
29 Kelly Steffens JR Matanzas 11:41.85
30 Harrison Grooms SO Oak Hall 11:42.23
36 Alexis Hill SR East Ridge 11:49.03
37 Grace Adams FR Fleming Island 11:50.46
38 Mason Ingallinera JR Lakewood Ranch 11:50.83
40 Aurora Melzer FR Lakewood Ranch 11:51.40
42 Audrey Woods SR Providence 11:53.86
45 Emma Paliotta SO Lakewood Ranch 11:55.52
47 Emma Millson SO Fleming Island 11:58.24
48 Sophia Johnson FR Bartram Trail 11:58.59
49 Charis Ivey SR Winter Park 11:59.20
50 Lia Rosado SR Braddock 11:59.44
51 Gina Fuca FR Martin County 12:00.37
52 Averie Brannigan FR Ponte Vedra 12:00.84
53 Emma Kate Petersen SO Vanguard (Ocala) 12:01.17
54 Juliet St Angelo SO Lake Howell 12:03.77
55 Asia Bell SO Miami Northwestern 12:03.84
56 Annelisa Swiersz SO Southwest Florida Christian 12:04.11
57 Gretchen Montgomery SO Pine Crest 12:04.79
60 Sarah Bayes 8 Lakeland Christian 12:07.67
62 Rachel Gross JR Windermere 12:10.85
64 Susie Doyle SO Winter Springs 12:13.76
65 Taylor Sesta SO South Fork 12:15.08
66 Madeline Weiler FR South Fork 12:16.24
67 Emily Wilhelm SO Trinity Prep 12:24.01
68 Caroline Holland SR Bolles 12:24.57
71 Almudena Mondelo JR St. Brendan 12:28.95
72 Sofia Blumenfeld JR Trinity Prep 12:30.16
73 Jensen Shonk SO Fort Walton Beach 12:32.66
74 Emma Powell JR Lake Brantley 12:38.70
75 Nicohl Torres-Santos SR St. Thomas Aquinas 12:40.67
76 Claire Irigoyen SR Ransom Everglades 12:43.45
77 Brooke Siviter SO Viera 12:48.70
  Anecia Prater-Lockley Senior Richmond Hill DNF
  Leah Marville SR Nature Coast DNF