March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 4 x 200m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 St. Thomas Aquinas Zahria Allers, Jermecia Brown, Zatoria Thompson, Emelia Chatfield 1:36.71
2 Miami Southridge Shakell Williams, Charity White, Leanna William, D'Aja Lordeus 1:37.44
3 Cocoa Destiny Charles, Jatana Folston, Daishon Spann, Shaniya Thomas 1:37.76
4 Miami Northwestern Jacoria Burton, Markalah Hart, Christon Kingcade, Lamaria Washington 1:38.01
5 Jones Jenyia Burton, Kilani Harvey, Ranecia Brown, Janiyah Townsend 1:39.21
6 Paul Robeson Toshel Goffe, Qunizel Bazilia, Lailah White, Shawnakay Peart 1:40.46
7 Cardinal Gibbons Anne Paul, Fratysha Wallace, Alexandra Smallwood, Aniyah Jones 1:41.65
8 Hallandale Destiny Castillo, Essence Cooper, Ashantae Harvey, Ashanti Harvey 1:41.89
9 Dr. Phillips Zoe Alexander, Ebone Fortilien, Shakaeja Dore, Rayanna Mathis 1:41.90
10 Lincoln Miahna Harden, Yasmin Grace, Taryn Henry, Jordan Deadwyler 1:42.26
11 Olympic Eve English, Na'Zyia Evans, Amaya Gaddy, Carson Strother 1:43.21
12 Cin. Princeton Reese Riep, Darian Braddix, Elaina Thompson, Kassie Jordan 1:43.48
13 Rickards Danielle Shaw, Aniya Henley, Heaven Hayes, Kiarra Jordan 1:43.52
14 Olympia Jade Blake, Hannah Douglas, Carl'Asia Spikes, Alyia Green 1:43.86
15 Seminole (Sanford) Angel Brown, JaQual Bush, Natifah Davis, Dinae Hemmings 1:44.64
16 Creekside Makhaila Mills, Sydney Campbell, Railey McFarland, Fiore Marina 1:44.75
17 Fort Walton Beach Raeven Byrd, Asha Duren, Fatima Morris, Valery Mendez 1:45.23
18 St. Petersburg Tah'trhea Brown, Kimora Early, Alexa Sweigart, Janaya Davis-Gainer 1:45.53
19 Ocoee Miracle Johnson, Alliyah Allwood, Sydney Larramore, Tishana Townsend 1:45.64
20 Columbia 1:46.31
21 Fort Lauderdale Nakitriauna McFadden, Na' Mya Roberts, Amelia Turner, Britney St.Vil 1:46.72
22 Brookwood Morgan Bentley, Kyla Ponder, Daisy Nivar, Zoee Disroe 1:46.77
23 East Lake Anna Cincotta, Madisen Paster, Nicole Fels, Emma Grace 1:47.15
24 FAU High Lucia Giangaspero, Emma Susi, Cydni Turner, Maisha Atkinson 1:47.16
25 Wekiva Keturah Laurore, Rachel Long, Jocelyn Townsend, Joi Williams 1:47.44
26 Venice Kirstin Dooling, Gabby La Rock, Juliana Courville, Sydney Ayette 1:47.72
27 Dwyer Alexis Cooley, Melissa Myles, Mikeriah Shannon, Chloe Young 1:48.39
28 Eastside Faith Turner, Trokacia Moorehead, Kijionea Valdez, Natiya James 1:49.22
29 Evans Chayla Lindor, Lindsey Pierre, Princess Vigilance, Darnesha Dean 1:49.30
30 Buchholz Lanecia Wallace, Yolanda Peprah-Asante, Ellenia Van, Gabriella Figureroa 1:49.36
31 Fort Myers Idalia Talbert, Jaziah Victor, Karrina Etienne, Benjelle LaFosse 1:49.50
32 Winter Park Alexis Devlin, Elizabeth Nix, Emily Parrish, Georgia Bernbaum 1:49.51
33 Pine Crest Ashleigh Clark, Nellie Johnson, Sarah Sanda, Libby Torregrosa 1:49.60
34 Master's Academy (Oviedo) Victoria Lasala, Martha Tanner, Bella Riechers, Rachel Boyd 1:49.88
35 Celebration Nyla Carmouche, Helena Huyke, Ashley Wright, Shanise Booker-Lowery 1:50.31
36 Lehigh Briana Ramos, Kearrah Martin, Ba'Lisha Coleman, Satoria Gary 1:50.88
37 Father Lopez Kenya Kuznof, Katherine Seavers, Taneja Robinson, Taylor Williams 1:51.01
38 Springstead 1:51.33
39 Spruce Creek Elise Butler, Anaya Wills, Norachi Ejie, Naiya Pettway 1:51.43
40 Montverde Academy Katherine Chen, Madison McMullen, Allison Fitzgerald, Jaida Forbes 1:58.06
41 Gulf Coast Carolina Verde, Shainelle Joseph, Morgan Delaney, Sage Fitzgerald 2:01.15
  Lake Brantley Anya Spragg, Jordan Bulter, Nakiana Pena, Jaricellis Martinez DQ
  Lake Minneola Jordyn Banks, Mi'Ajhai Cleaves, Alexis Doll, Breannah Hippolite DQ
  Naples Miloudrede Etienne, Merlica Faustin, Mallory Tarvin, Kylea Sherley DQ
  Bartram Trail Maegan O'Brien, Kayla Young, Christie Glavin, Kierra Ivey DQ
  Ransom Everglades Vashti Claybrook, Maia Gold, Nicole Tacher, Brooke Scott DQ
  Miramar Jody Blackwood, Jewel Clark, Drewann Fearon, Brianna Nicholson DQ
  American Heritage Danielle Bess, Myrka Cadet, Endeyah Lane, Kenya Thompson DNF
  Wildwood Kendall Brown, Ja'Kyra Corbin, Aaliyah Wilson, Amil Wilson DNF
Girls 4 x 200m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 St. Thomas Aquinas Allers, Brown, Thompson, Chatfield 1:36.71
2 Miami Southridge Williams, White, William, Lordeus 1:37.44
3 Cocoa Charles, Folston, Spann, Thomas 1:37.76
6 Paul Robeson Goffe, Bazilia, White, Peart 1:40.46
8 Hallandale Castillo, Cooper, Harvey, Harvey 1:41.89
15 Seminole (Sanford) Brown, Bush, Davis, Hemmings 1:44.64
  American Heritage Bess, Cadet, Lane, Thompson DNF
Girls 4 x 200m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Jones Burton, Harvey, Brown, Townsend 1:39.21
7 Cardinal Gibbons Paul, Wallace, Smallwood, Jones 1:41.65
10 Lincoln Harden, Grace, Henry, Deadwyler 1:42.26
12 Cin. Princeton Riep, Braddix, Thompson, Jordan 1:43.48
14 Olympia Blake, Douglas, Spikes, Green 1:43.86
16 Creekside Mills, Campbell, McFarland, Marina 1:44.75
21 Fort Lauderdale McFadden, Roberts, Turner, St.Vil 1:46.72
32 Winter Park Devlin, Nix, Parrish, Bernbaum 1:49.51
  Ransom Everglades Claybrook, Gold, Tacher, Scott DQ
Girls 4 x 200m Relay High School Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME
4 Miami Northwestern Burton, Hart, Kingcade, Washington 1:38.01
11 Olympic English, Evans, Gaddy, Strother 1:43.21
13 Rickards Shaw, Henley, Hayes, Jordan 1:43.52
17 Fort Walton Beach Byrd, Duren, Morris, Mendez 1:45.23
18 St. Petersburg Brown, Early, Sweigart, Davis-Gainer 1:45.53
26 Venice Dooling, La Rock, Courville, Ayette 1:47.72
35 Celebration Carmouche, Huyke, Wright, Booker-Lowery 1:50.31
  Miramar Blackwood, Clark, Fearon, Nicholson DQ
Girls 4 x 200m Relay High School Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
9 Dr. Phillips Alexander, Fortilien, Dore, Mathis 1:41.90
19 Ocoee Johnson, Allwood, Larramore, Townsend 1:45.64
25 Wekiva Laurore, Long, Townsend, Williams 1:47.44
27 Dwyer Cooley, Myles, Shannon, Young 1:48.39
29 Evans Lindor, Pierre, Vigilance, Dean 1:49.30
37 Father Lopez Kuznof, Seavers, Robinson, Williams 1:51.01
  Wildwood Brown, Corbin, Wilson, Wilson DNF
Girls 4 x 200m Relay High School Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME
20 Columbia 1:46.31
24 FAU High Giangaspero, Susi, Turner, Atkinson 1:47.16
33 Pine Crest Clark, Johnson, Sanda, Torregrosa 1:49.60
34 Master's Academy (Oviedo) Lasala, Tanner, Riechers, Boyd 1:49.88
36 Lehigh Ramos, Martin, Coleman, Gary 1:50.88
40 Montverde Academy Chen, McMullen, Fitzgerald, Forbes 1:58.06
  Lake Brantley Spragg, Bulter, Pena, Martinez DQ
Girls 4 x 200m Relay High School Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME
31 Fort Myers Talbert, Victor, Etienne, LaFosse 1:49.50
41 Gulf Coast Verde, Joseph, Delaney, Fitzgerald 2:01.15
  Lake Minneola Banks, Cleaves, Doll, Hippolite DQ
  Naples Etienne, Faustin, Tarvin, Sherley DQ
  Bartram Trail O'Brien, Young, Glavin, Ivey DQ
Girls 4 x 200m Relay High School Section 7
PL TEAM ATHLETES TIME
22 Brookwood Bentley, Ponder, Nivar, Disroe 1:46.77
23 East Lake Cincotta, Paster, Fels, Grace 1:47.15
28 Eastside Turner, Moorehead, Valdez, James 1:49.22
30 Buchholz Wallace, Peprah-Asante, Van, Figureroa 1:49.36
38 Springstead 1:51.33
39 Spruce Creek Butler, Wills, Ejie, Pettway 1:51.43