March 1, 2019
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ukeyvia Beckwith SO-2 Embry-Riddle 2:16.53
2 Julia Lockridge SO-2 Tampa 2:19.24
3 Aoife Mahony FR-1 Saint Leo 2:20.18
4 Meggie Schneider SO-2 Stetson 2:20.82
5 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 2:25.12
6 Lesly Marcin SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:25.32
7 Brooke Santiestaban FR-1 Tampa 2:25.54
8 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 2:25.72
9 Corinne Fanta SO-2 Tampa 2:25.99
10 Rachael Englund JR-3 West Virginia Wesleyan 2:27.35
11 Ashley Lindeman JR-3 Saint Leo 2:27.43
12 Lindsey Marzo FR-1 Tampa 2:27.48
13 Arrrielle Edwards FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:28.28
14 Erica Lemke Freshman Unattached 2:31.31
15 Olivia Ramsey   Unattached 2:31.96
16 Sarah Flook SR-4 Tampa 2:32.07
17 Emilee Spangler SO-2 West Virginia Wesleyan 2:32.56
18 Brianna Bush FR-1 Tampa 2:32.92
19 Maddie Wells FR-1 Lynn 2:34.49
20 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 2:36.08
21 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 2:36.75
22 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 2:36.86
23 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 2:36.99
24 Sofia Naya SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:37.21
25 Juliana Ross Freshman Unattached 2:38.06
26 Laura Ramos FR-1 Tampa 2:39.39
27 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 2:40.06
28 Elizabeth Erbe FR-1 Lynn 2:40.74
29 Lizzy Miranda FR-1 Florida Southern 2:44.94
30 Zoe Areford Junior Unattached 2:45.02
31 Amber Winton SO-2 Florida Southern 2:45.67
32 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 2:46.16
33 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 2:50.25
34 Kayle Smith SO-2 Valdosta State 2:53.09
35 Madison Stahler Senior Unattached 2:55.90
36 Caitlin Lewandowski FR-1 Saint Leo 2:57.18
37 Angela Kashkimbayeva FR-1 Lynn 2:58.19
38 Tatyana Dennis FR-1 Warner 2:59.06
39 Amanda Hennessey SO-2 Lynn 3:00.14
40 Mandi Cohen JR-3 Lynn 3:00.44
41 Aubrie Parker SO-2 Lynn 3:08.28
  Nicole Bello Junior Unattached DNF
  Sara Towers FR-1 Embry-Riddle DNS
  Georgia Clode FR-1 Saint Leo DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ukeyvia Beckwith SO-2 Embry-Riddle 2:16.53
2 Julia Lockridge SO-2 Tampa 2:19.24
3 Aoife Mahony FR-1 Saint Leo 2:20.18
4 Meggie Schneider SO-2 Stetson 2:20.82
5 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 2:25.12
6 Lesly Marcin SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:25.32
7 Brooke Santiestaban FR-1 Tampa 2:25.54
8 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 2:25.72
9 Corinne Fanta SO-2 Tampa 2:25.99
11 Ashley Lindeman JR-3 Saint Leo 2:27.43
12 Lindsey Marzo FR-1 Tampa 2:27.48
16 Sarah Flook SR-4 Tampa 2:32.07
  Georgia Clode FR-1 Saint Leo DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Rachael Englund JR-3 West Virginia Wesleyan 2:27.35
13 Arrrielle Edwards FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:28.28
14 Erica Lemke Freshman Unattached 2:31.31
15 Olivia Ramsey   Unattached 2:31.96
17 Emilee Spangler SO-2 West Virginia Wesleyan 2:32.56
18 Brianna Bush FR-1 Tampa 2:32.92
20 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 2:36.08
21 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 2:36.75
22 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 2:36.86
23 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 2:36.99
25 Juliana Ross Freshman Unattached 2:38.06
26 Laura Ramos FR-1 Tampa 2:39.39
27 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 2:40.06
30 Zoe Areford Junior Unattached 2:45.02
31 Amber Winton SO-2 Florida Southern 2:45.67
  Sara Towers FR-1 Embry-Riddle DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Maddie Wells FR-1 Lynn 2:34.49
24 Sofia Naya SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:37.21
28 Elizabeth Erbe FR-1 Lynn 2:40.74
29 Lizzy Miranda FR-1 Florida Southern 2:44.94
32 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 2:46.16
33 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 2:50.25
34 Kayle Smith SO-2 Valdosta State 2:53.09
35 Madison Stahler Senior Unattached 2:55.90
36 Caitlin Lewandowski FR-1 Saint Leo 2:57.18
37 Angela Kashkimbayeva FR-1 Lynn 2:58.19
38 Tatyana Dennis FR-1 Warner 2:59.06
39 Amanda Hennessey SO-2 Lynn 3:00.14
40 Mandi Cohen JR-3 Lynn 3:00.44
41 Aubrie Parker SO-2 Lynn 3:08.28
  Nicole Bello Junior Unattached DNF