March 29-30, 2019
|
SUNY Geneseo - Geneseo, NY

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Elise Ramirez SR-4 SUNY Geneseo 4:53.50
2 Laura Barreca SR-4 SUNY Geneseo 4:56.98
3 Brittany Shumway SO-2 Roberts Wesleyan 5:01.43
4 Dana Cebulski SR-4 SUNY Geneseo 5:02.03
5 Eileen Reinhardt SO-2 SUNY Geneseo 5:02.67
6 Carlin Sullivan SR-4 Canisius 5:04.66
7 Annibel Coolican JR-3 SUNY Geneseo 5:04.83
8 Jaimie Polanco SO-2 RIT 5:06.67
9 Marian Draper FR-1 RIT 5:07.27
10 Cassidy McGinn JR-3 SUNY Geneseo 5:07.93
11 Taylor Rettig JR-3 SUNY Geneseo 5:09.52
12 Michaela Bierly JR-3 Roberts Wesleyan 5:10.28
13 Holly Heil JR-3 Brockport St. 5:11.52
14 Sidney Hendricks FR-1 Rochester 5:12.39
15 Missy Graham SO-2 SUNY Geneseo 5:14.35
16 Zoe Wilki-Tomasik FR-1 SUNY Geneseo 5:16.06
17 Kristen Lodato SO-2 Rochester 5:16.63
18 Brenna Lyons SR-4 St. John Fisher 5:16.89
19 Mckenzie Angus JR-3 SUNY Geneseo 5:18.02
20 Rose Pitman FR-1 Brockport St. 5:18.52
21 Jenessa McCabe SR-4 Utica 5:19.52
22 Aileen Doyle SR-4 Canisius 5:20.27
23 Molly Byrne JR-3 SUNY Geneseo 5:21.76
24 Caroline Stockwell FR-1 Rochester 5:21.85
25 Tess Duignan FR-1 SUNY Geneseo 5:22.13
26 Amberlee Robertson FR-1 St. Bonaventure 5:22.24
27 Samantha Henry SO-2 St. Bonaventure 5:22.30
28 Elisabeth Rott SO-2 Rochester 5:22.87
29 Kassandra Nolet FR-1 Daemen 5:23.43
30 Alaina Celeste SR-4 RIT 5:23.51
31 Christian Conner SR-4 Canisius 5:23.68
32 Kayla Stewart SR-4 Canisius 5:24.22
33 Clare McNerney SR-4 SUNY Geneseo 5:24.27
34 Morgan Evarts FR-1 St. Bonaventure 5:24.85
35 Kayleigh Hildreth SO-2 Brockport St. 5:25.46
36 Sydney Beeman JR-3 St. Bonaventure 5:26.04
37 Victoria Padula FR-1 SUNY Geneseo 5:26.51
38 Olivia Spencer FR-1 RIT 5:27.07
39 Taya Mucha SO-2 Daemen 5:27.47
40 Natalie Cummings SO-2 St. Bonaventure 5:28.17
41 Molly Kabza FR-1 Brockport St. 5:28.83
42 Danielle Wallace SO-2 RIT 5:29.09
43 Jaclyn Wallace JR-3 Canisius 5:29.77
44 Bailey Pierce FR-1 Canisius 5:29.82
45 Mikaela Freeman SO-2 SUNY Geneseo 5:30.73
46 Julie Romano SO-2 SUNY-ESF 5:31.04
47 Samantha Mauser SO-2 Rochester 5:31.23
48 Cassidy Engleson FR-1 SUNY-ESF 5:32.77
49 Kelly Artini SO-2 Nazareth 5:33.06
50 Taylor Highers FR-1 St. John Fisher 5:33.50
51 Julia Hotchkiss SO-2 Houghton 5:33.50
52 Tristen Reid JR-3 St. Bonaventure 5:34.36
53 Jenna Cherry JR-3 St. Bonaventure 5:35.56
54 Tiffany Adames SO-2 Roberts Wesleyan 5:35.74
55 Olivia Ryan SR-4 Buffalo State 5:35.87
56 Laura Jackson   Geneseo Alumni 5:36.17
57 Sydney Steger JR-3 Brockport St. 5:36.47
58 Abby Werwaiss SO-2 Rochester 5:36.88
59 Hannah Hullihen SO-2 Nazareth 5:37.57
60 Isabella Iadicicco SO-2 Canisius 5:38.86
61 Olivia Bonadies FR-1 Oneonta 5:40.78
62 Katie Simon SR-4 Canisius 5:41.76
63 Clara Sensini FR-1 Buffalo State 5:43.30
64 Baily Gorman SO-2 SUNY Geneseo 5:44.56
65 Jessica Aldred FR-1 St. John Fisher 5:45.02
66 Kortnie Demers SO-2 Brockport St. 5:45.06
67 Veronica Dailey FR-1 Alfred State 5:45.45
68 Sara Michelsen FR-1 Utica 5:46.45
69 Carly Olles FR-1 St. Bonaventure 5:47.17
70 Samantha Walker Senior UB XC and Track Club 5:47.53
71 Morgan Brady FR-1 St. Bonaventure 5:48.35
72 Rainey Cerqua SR-4 Oneonta 5:48.44
73 Gianna D'Angelo Junior Albany College of Pharmacy 5:51.37
74 Sarah Golas FR-1 Daemen 5:51.99
75 McKayla Estevez FR-1 Oneonta 5:54.20
76 Amanda Sumner FR-1 Oneonta 5:56.61
77 Mackenzie Luby FR-1 Buffalo State 5:57.12
78 Megan McIntyre JR-3 Brockport St. 5:57.35
79 Morgan Gould FR-1 St. John Fisher 5:57.91
80 Elizabeth Darling SO-2 Utica 5:58.64
81 Kristin Reynolds SO-2 St. Bonaventure 6:00.35
82 Kathryn Watkins FR-1 Alfred State 6:01.39
83 Kaylie DeSorbo FR-1 Keuka 6:02.35
84 Lauren Guilfoil SO-2 Nazareth 6:03.19
85 Kara Kowalski JR-3 Keuka 6:03.20
86 Morgan Bremer SO-2 RIT 6:07.25
87 Ellie Pauly JR-3 Brockport St. 6:09.23
88 Samantha Haggas FR-1 St. John Fisher 6:09.42
89 Maggie Reid SR-4 Utica 6:09.90
90 Paige Raulli JR-3 Keuka 6:16.55
91 Molly Heaphy FR-1 Alfred State 6:20.82
92 Bayli Fugle SO-2 Keuka 6:28.46
93 Xochilt Cortez SR-4 Oneonta 6:29.60
94 Cara Buffaloe FR-1 Keuka 7:13.31
95 Julianne Yates FR-1 Albany College of Pharmacy 8:35.63
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Elise Ramirez SR-4 SUNY Geneseo 4:53.50
2 Laura Barreca SR-4 SUNY Geneseo 4:56.98
3 Brittany Shumway SO-2 Roberts Wesleyan 5:01.43
4 Dana Cebulski SR-4 SUNY Geneseo 5:02.03
5 Eileen Reinhardt SO-2 SUNY Geneseo 5:02.67
6 Carlin Sullivan SR-4 Canisius 5:04.66
7 Annibel Coolican JR-3 SUNY Geneseo 5:04.83
9 Marian Draper FR-1 RIT 5:07.27
11 Taylor Rettig JR-3 SUNY Geneseo 5:09.52
14 Sidney Hendricks FR-1 Rochester 5:12.39
17 Kristen Lodato SO-2 Rochester 5:16.63
22 Aileen Doyle SR-4 Canisius 5:20.27
32 Kayla Stewart SR-4 Canisius 5:24.22
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jaimie Polanco SO-2 RIT 5:06.67
10 Cassidy McGinn JR-3 SUNY Geneseo 5:07.93
12 Michaela Bierly JR-3 Roberts Wesleyan 5:10.28
13 Holly Heil JR-3 Brockport St. 5:11.52
15 Missy Graham SO-2 SUNY Geneseo 5:14.35
19 Mckenzie Angus JR-3 SUNY Geneseo 5:18.02
20 Rose Pitman FR-1 Brockport St. 5:18.52
31 Christian Conner SR-4 Canisius 5:23.68
35 Kayleigh Hildreth SO-2 Brockport St. 5:25.46
36 Sydney Beeman JR-3 St. Bonaventure 5:26.04
41 Molly Kabza FR-1 Brockport St. 5:28.83
44 Bailey Pierce FR-1 Canisius 5:29.82
50 Taylor Highers FR-1 St. John Fisher 5:33.50
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Zoe Wilki-Tomasik FR-1 SUNY Geneseo 5:16.06
18 Brenna Lyons SR-4 St. John Fisher 5:16.89
21 Jenessa McCabe SR-4 Utica 5:19.52
24 Caroline Stockwell FR-1 Rochester 5:21.85
25 Tess Duignan FR-1 SUNY Geneseo 5:22.13
28 Elisabeth Rott SO-2 Rochester 5:22.87
29 Kassandra Nolet FR-1 Daemen 5:23.43
37 Victoria Padula FR-1 SUNY Geneseo 5:26.51
39 Taya Mucha SO-2 Daemen 5:27.47
46 Julie Romano SO-2 SUNY-ESF 5:31.04
48 Cassidy Engleson FR-1 SUNY-ESF 5:32.77
55 Olivia Ryan SR-4 Buffalo State 5:35.87
58 Abby Werwaiss SO-2 Rochester 5:36.88
60 Isabella Iadicicco SO-2 Canisius 5:38.86
63 Clara Sensini FR-1 Buffalo State 5:43.30
65 Jessica Aldred FR-1 St. John Fisher 5:45.02
74 Sarah Golas FR-1 Daemen 5:51.99
89 Maggie Reid SR-4 Utica 6:09.90
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Molly Byrne JR-3 SUNY Geneseo 5:21.76
26 Amberlee Robertson FR-1 St. Bonaventure 5:22.24
27 Samantha Henry SO-2 St. Bonaventure 5:22.30
30 Alaina Celeste SR-4 RIT 5:23.51
33 Clare McNerney SR-4 SUNY Geneseo 5:24.27
34 Morgan Evarts FR-1 St. Bonaventure 5:24.85
38 Olivia Spencer FR-1 RIT 5:27.07
40 Natalie Cummings SO-2 St. Bonaventure 5:28.17
43 Jaclyn Wallace JR-3 Canisius 5:29.77
45 Mikaela Freeman SO-2 SUNY Geneseo 5:30.73
52 Tristen Reid JR-3 St. Bonaventure 5:34.36
54 Tiffany Adames SO-2 Roberts Wesleyan 5:35.74
56 Laura Jackson   Geneseo Alumni 5:36.17
57 Sydney Steger JR-3 Brockport St. 5:36.47
62 Katie Simon SR-4 Canisius 5:41.76
64 Baily Gorman SO-2 SUNY Geneseo 5:44.56
85 Kara Kowalski JR-3 Keuka 6:03.20
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
42 Danielle Wallace SO-2 RIT 5:29.09
47 Samantha Mauser SO-2 Rochester 5:31.23
49 Kelly Artini SO-2 Nazareth 5:33.06
51 Julia Hotchkiss SO-2 Houghton 5:33.50
53 Jenna Cherry JR-3 St. Bonaventure 5:35.56
59 Hannah Hullihen SO-2 Nazareth 5:37.57
67 Veronica Dailey FR-1 Alfred State 5:45.45
69 Carly Olles FR-1 St. Bonaventure 5:47.17
71 Morgan Brady FR-1 St. Bonaventure 5:48.35
72 Rainey Cerqua SR-4 Oneonta 5:48.44
77 Mackenzie Luby FR-1 Buffalo State 5:57.12
80 Elizabeth Darling SO-2 Utica 5:58.64
83 Kaylie DeSorbo FR-1 Keuka 6:02.35
84 Lauren Guilfoil SO-2 Nazareth 6:03.19
86 Morgan Bremer SO-2 RIT 6:07.25
87 Ellie Pauly JR-3 Brockport St. 6:09.23
90 Paige Raulli JR-3 Keuka 6:16.55
Women's 1500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
61 Olivia Bonadies FR-1 Oneonta 5:40.78
66 Kortnie Demers SO-2 Brockport St. 5:45.06
68 Sara Michelsen FR-1 Utica 5:46.45
70 Samantha Walker Senior UB XC and Track Club 5:47.53
73 Gianna D'Angelo Junior Albany College of Pharmacy 5:51.37
75 McKayla Estevez FR-1 Oneonta 5:54.20
76 Amanda Sumner FR-1 Oneonta 5:56.61
78 Megan McIntyre JR-3 Brockport St. 5:57.35
79 Morgan Gould FR-1 St. John Fisher 5:57.91
81 Kristin Reynolds SO-2 St. Bonaventure 6:00.35
82 Kathryn Watkins FR-1 Alfred State 6:01.39
88 Samantha Haggas FR-1 St. John Fisher 6:09.42
91 Molly Heaphy FR-1 Alfred State 6:20.82
92 Bayli Fugle SO-2 Keuka 6:28.46
93 Xochilt Cortez SR-4 Oneonta 6:29.60
94 Cara Buffaloe FR-1 Keuka 7:13.31
95 Julianne Yates FR-1 Albany College of Pharmacy 8:35.63