April 13, 2019
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabrielle Noland JR-3 Loras 57.16
2 Olivia Costley FR-1 Dubuque 58.47
3 Stevie Lambe FR-1 Loras 58.88
4 Jackie Ganshirt SO-2 Wartburg 59.51
5 Katie Banie FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.63
6 Sydney Emmerich JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.88
7 Kayla Schneider JR-3 Wis.-Platteville 1:00.91
8 Mara Schroeder FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.93
9 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 1:01.39
10 Katheryn Holter SO-2 Wis.-Platteville 1:01.47
11 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.61
12 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.81
13 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 1:01.94
14 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 1:02.05
15 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.13
16 Brenna Jacobs FR-1 Wartburg 1:02.21
17 Jaderial Staebler SO-2 Wartburg 1:02.32
18 Haley Ott SO-2 Wis.-Platteville 1:02.43
19 Alaina Syverson SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.54
20 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 1:02.78
21 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.87
22 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 1:02.89
23 Kaylee Osterberger FR-1 Loras 1:03.27
24 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 1:03.55
25 Sophie Klein JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.87
26 Sydney Soderback SR-4 Wis.-Platteville 1:04.19
27 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 1:04.73
28 Alexa Aumann FR-1 Wis.-La Crosse 1:04.84
29 Madi Shafer SR-4 Wis.-Platteville 1:06.75
30 Sondra VanZeeland SO-2 Edgewood 1:09.99
31 Morgen Lux SO-2 Wis.-Stout 1:11.16
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 1:02.89
26 Sydney Soderback SR-4 Wis.-Platteville 1:04.19
28 Alexa Aumann FR-1 Wis.-La Crosse 1:04.84
29 Madi Shafer SR-4 Wis.-Platteville 1:06.75
30 Sondra VanZeeland SO-2 Edgewood 1:09.99
31 Morgen Lux SO-2 Wis.-Stout 1:11.16
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kayla Schneider JR-3 Wis.-Platteville 1:00.91
10 Katheryn Holter SO-2 Wis.-Platteville 1:01.47
15 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.13
18 Haley Ott SO-2 Wis.-Platteville 1:02.43
19 Alaina Syverson SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.54
20 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 1:02.78
27 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 1:04.73
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Sydney Emmerich JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.88
9 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 1:01.39
12 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.81
14 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 1:02.05
16 Brenna Jacobs FR-1 Wartburg 1:02.21
21 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.87
23 Kaylee Osterberger FR-1 Loras 1:03.27
24 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 1:03.55
25 Sophie Klein JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.87
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabrielle Noland JR-3 Loras 57.16
2 Olivia Costley FR-1 Dubuque 58.47
3 Stevie Lambe FR-1 Loras 58.88
4 Jackie Ganshirt SO-2 Wartburg 59.51
5 Katie Banie FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.63
8 Mara Schroeder FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.93
11 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.61
13 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 1:01.94
17 Jaderial Staebler SO-2 Wartburg 1:02.32