April 13, 2019
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Patrick Mikel JR-3 Loras 47.97
2 Colfay Pointer JR-3 Dubuque 49.15
3 Norvel Mohammed Senior Unattached 49.40
4 Cody Lohrenz SO-2 Wis.-Stout 49.83
5 Will Seeser JR-3 Wis.-La Crosse 50.07
6 Charlie Handrick SO-2 Wis.-La Crosse 50.51
7 John Huntley FR-1 Wis.-Platteville 50.52
8 Jake Sullivan SO-2 Wis.-La Crosse 50.64
9 Alex Teig JR-3 Wartburg 50.82
10 Wyatt Schmidt FR-1 Wartburg 50.85
11 Evan Gradoville SR-4 Loras 51.03
12 Davy Urke FR-1 Wis.-Platteville 51.09
13 Tyson Morrison JR-3 Loras 51.33
14 Zach Frei SO-2 Wis.-Platteville 51.51
15 Kyle Buechner SR-4 Wis.-Platteville 51.54
16 Mac Nuanez FR-1 Wartburg 51.54
17 Lincoln Stultz FR-1 Wis.-Eau Claire 51.66
18 Grady Hovenga FR-1 Wartburg 51.71
19 Lucas Carroll SO-2 Wis.-Stout 51.73
20 Riley Bendorf JR-3 Wis.-Platteville 51.93
21 Amitai Wheat FR-1 Wis.-Oshkosh 51.97
22 Joe Duehr JR-3 Wartburg 52.21
23 Travis Wollenberg SR-4 Wis.-Stevens Point 52.24
24 Anakin Hall SR-4 Loras 52.27
25 Todd Beadle JR-3 Wis.-Oshkosh 52.29
26 Nick Lawson JR-3 Wis.-Stevens Point 52.48
27 Ryan Rogers SO-2 Loras 52.55
28 Jacob Downing FR-1 Wis.-Platteville 52.59
29 Henry Klein SO-2 Wis.-La Crosse 52.62
30 Sam Wouters JR-3 Wis.-Stout 52.66
31 Jordan Jesse FR-1 Dubuque 53.14
32 Joe Martinsen FR-1 Wis.-Stevens Point 53.25
33 Keagan John FR-1 Wartburg 53.26
34 Ryan Cherry FR-1 Wis.-Platteville 53.47
35 Justin Johnson FR-1 Wis.-Oshkosh 53.81
36 Nash Reicks SO-2 Loras 53.84
37 Anthony Klein SO-2 Wis.-Stevens Point 55.71
38 Jon Meinholz FR-1 Loras 55.89
39 Ryan Bonthius FR-1 Wartburg 56.38
40 Greyson Kuester FR-1 Loras 56.74
41 Deshawn Hopkins FR-1 Dubuque 58.97
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Jon Meinholz FR-1 Loras 55.89
40 Greyson Kuester FR-1 Loras 56.74
41 Deshawn Hopkins FR-1 Dubuque 58.97
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Ryan Rogers SO-2 Loras 52.55
31 Jordan Jesse FR-1 Dubuque 53.14
34 Ryan Cherry FR-1 Wis.-Platteville 53.47
36 Nash Reicks SO-2 Loras 53.84
37 Anthony Klein SO-2 Wis.-Stevens Point 55.71
39 Ryan Bonthius FR-1 Wartburg 56.38
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Davy Urke FR-1 Wis.-Platteville 51.09
16 Mac Nuanez FR-1 Wartburg 51.54
26 Nick Lawson JR-3 Wis.-Stevens Point 52.48
28 Jacob Downing FR-1 Wis.-Platteville 52.59
30 Sam Wouters JR-3 Wis.-Stout 52.66
32 Joe Martinsen FR-1 Wis.-Stevens Point 53.25
35 Justin Johnson FR-1 Wis.-Oshkosh 53.81
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Alex Teig JR-3 Wartburg 50.82
10 Wyatt Schmidt FR-1 Wartburg 50.85
18 Grady Hovenga FR-1 Wartburg 51.71
19 Lucas Carroll SO-2 Wis.-Stout 51.73
20 Riley Bendorf JR-3 Wis.-Platteville 51.93
23 Travis Wollenberg SR-4 Wis.-Stevens Point 52.24
24 Anakin Hall SR-4 Loras 52.27
33 Keagan John FR-1 Wartburg 53.26
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 John Huntley FR-1 Wis.-Platteville 50.52
13 Tyson Morrison JR-3 Loras 51.33
14 Zach Frei SO-2 Wis.-Platteville 51.51
15 Kyle Buechner SR-4 Wis.-Platteville 51.54
17 Lincoln Stultz FR-1 Wis.-Eau Claire 51.66
21 Amitai Wheat FR-1 Wis.-Oshkosh 51.97
22 Joe Duehr JR-3 Wartburg 52.21
29 Henry Klein SO-2 Wis.-La Crosse 52.62
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Patrick Mikel JR-3 Loras 47.97
2 Colfay Pointer JR-3 Dubuque 49.15
3 Norvel Mohammed Senior Unattached 49.40
4 Cody Lohrenz SO-2 Wis.-Stout 49.83
5 Will Seeser JR-3 Wis.-La Crosse 50.07
6 Charlie Handrick SO-2 Wis.-La Crosse 50.51
8 Jake Sullivan SO-2 Wis.-La Crosse 50.64
11 Evan Gradoville SR-4 Loras 51.03
25 Todd Beadle JR-3 Wis.-Oshkosh 52.29