March 31, 2019
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haleigh Reindl FR-1 Minnesota-Duluth 4:50.30 10
2 Katherine Novak SR-4 Minnesota-Morris 4:57.20 8
3 Mason Kalander FR-1 Minnesota-Duluth 5:01.30 -
4 Isabelle Brezinka JR-3 Minnesota-Duluth 5:02.40 -
5 Megan Stuart SR-4 Minnesota-Duluth 5:02.80 -
6 Tracy Renier FR-1 St. Benedict 5:09.40 6
7 Rhianna Rinke JR-3 Minnesota-Duluth 5:12.40 -
8 Kristen Petron JR-3 Bemidji State 5:15.10 4
9 Kaitlyn Ladwig SO-2 Minnesota-Morris 5:16.40 -
10 Kyla Porter SR-4 St. Benedict 5:19.20 -
10 Kathryn Webb JR-3 Minnesota-Duluth 5:19.20 -
12 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 5:22.50 -
13 Jena Wachowiak SO-2 St. Benedict 5:25.20 -
14 Johanna Merten SO-2 St. Benedict 5:26.70 -
15 Lauren Gella FR-1 Minnesota-Duluth 5:26.80 -
16 Michaela Ruhman SR-4 Wis.-Superior 5:29.70 2
17 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 5:30.90 -
18 Alexa Yeager SO-2 Minnesota-Morris 5:34.70 -
19 Megan Dieberger SR-4 St. Benedict 5:37.40 -
20 Montana Lawrence SO-2 Minnesota-Morris 5:37.80 -
21 Arre Langer SR-4 Minnesota-Morris 5:57.30 -
22 Anna Hall JR-3 Minnesota-Duluth 5:59.00 -
23 Claire Iversen FR-1 St. Benedict 6:03.10 -
24 Courtney Anderson SR-4 Bemidji State 6:53.80 -
25 Carissa Decko SO-2 Bemidji State 7:33.30 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haleigh Reindl FR-1 Minnesota-Duluth 4:50.30 10
2 Katherine Novak SR-4 Minnesota-Morris 4:57.20 8
3 Mason Kalander FR-1 Minnesota-Duluth 5:01.30 -
4 Isabelle Brezinka JR-3 Minnesota-Duluth 5:02.40 -
5 Megan Stuart SR-4 Minnesota-Duluth 5:02.80 -
6 Tracy Renier FR-1 St. Benedict 5:09.40 6
7 Rhianna Rinke JR-3 Minnesota-Duluth 5:12.40 -
8 Kristen Petron JR-3 Bemidji State 5:15.10 4
9 Kaitlyn Ladwig SO-2 Minnesota-Morris 5:16.40 -
10 Kathryn Webb JR-3 Minnesota-Duluth 5:19.20 -
10 Kyla Porter SR-4 St. Benedict 5:19.20 -
14 Johanna Merten SO-2 St. Benedict 5:26.70 -
16 Michaela Ruhman SR-4 Wis.-Superior 5:29.70 2
18 Alexa Yeager SO-2 Minnesota-Morris 5:34.70 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 5:22.50 -
13 Jena Wachowiak SO-2 St. Benedict 5:25.20 -
15 Lauren Gella FR-1 Minnesota-Duluth 5:26.80 -
17 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 5:30.90 -
19 Megan Dieberger SR-4 St. Benedict 5:37.40 -
20 Montana Lawrence SO-2 Minnesota-Morris 5:37.80 -
21 Arre Langer SR-4 Minnesota-Morris 5:57.30 -
22 Anna Hall JR-3 Minnesota-Duluth 5:59.00 -
23 Claire Iversen FR-1 St. Benedict 6:03.10 -
24 Courtney Anderson SR-4 Bemidji State 6:53.80 -
25 Carissa Decko SO-2 Bemidji State 7:33.30 -