April 6, 2019
|
Hamline - St. Paul, MN

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nate Hoglund SO-2 Minnesota-Duluth 22.37
2 Ryan Miller SO-2 St. John's (Minn.) 22.50
3 Omavi Collison FR-1 St. John's (Minn.) 22.73
4 Ben Schwartz JR-3 Carleton 22.80
5 Dawson Torborg FR-1 Minnesota-Duluth 22.96
6 Justin Pearson SO-2 Minnesota-Morris 23.22
7 Javarn Hillman FR-1 Minnesota-Duluth 23.29
8 Jack Young FR-1 St. John's (Minn.) 23.32
9 Tian Elder FR-1 North Central (Minn.) 23.33
10 Matt Gish FR-1 St. John's (Minn.) 23.34
11 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 23.39
12 David Palmer JR-3 Macalester 23.60
13 Mark Swann FR-1 Minnesota-Duluth 23.78
14 Aidan Ludlum   Minnesota Running Club 23.80
15 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 23.89
16 Evan Husby SO-2 Minnesota-Duluth 23.91
17 Dylan Gast FR-1 Gustavus Adolphus 23.96
18 Andre Malinis FR-1 Wis.-River Falls 23.97
19 Xavier Roberts FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.00
20 Joshua Prater JR-3 St. Thomas (Minn.) 24.01
21 Alberto Mendez SR-4 Hamline 24.10
21 Trokon Karngar FR-1 Bethel (Minn.) 24.10
23 Charles Haik SO-2 St. John's (Minn.) 24.13
24 Elijah Parker   Minnesota Running Club 24.16
25 Raul Varela SO-2 Bethel (Minn.) 24.16
26 Jack Schugel SR-4 Gustavus Adolphus 24.21
27 Collin Fluno FR-1 Wis.-River Falls 24.23
28 Taron Busby SO-2 Augsburg 24.31
29 Joshua Wordell FR-1 Martin Luther 24.37
30 Calvin Faust   Minnesota Running Club 24.48
31 Liam Edwards-Gaherty JR-3 Macalester 24.50
32 Sean Bjork FR-1 Bethel (Minn.) 24.56
33 Noah Schultz FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.62
34 Jason Pham FR-1 St. John's (Minn.) 24.64
35 Cody Hawkins JR-3 Wis.-River Falls 24.69
36 Garrett Bembenek   Minnesota Running Club 24.73
37 Tate Schilling FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.87
38 Derrick Lincoln SO-2 St. Olaf 24.94
39 Parker Blake SO-2 Augsburg 25.15
40 Eric Sem FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.19
41 Gabriel Olajonlu SO-2 Augsburg 25.32
42 Dylan Kooner SO-2 St. Olaf 25.49
43 Aidan Checkett SO-2 St. Olaf 25.53
44 Spencer Goodwin FR-1 Northwestern (Minn.) 25.59
45 Brady Balts SO-2 Wis.-River Falls 25.67
46 Caleb Venke FR-1 Wis.-River Falls 25.78
47 Therence Niyonkuru   UNAT-Hamline 25.87
48 Jett Hutton-Lau FR-1 Bethel (Minn.) 26.00
49 Cameron Coppock FR-1 Northwestern (Minn.) 26.03
50 Dalton Huonder JR-3 Bethany Lutheran 26.24
51 Ryan McCue SO-2 Bethany Lutheran 26.33
52 Andre Gaubert SR-4 St. Thomas (Minn.) 29.10
Men's 200 Meters Section 1
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nate Hoglund SO-2 Minnesota-Duluth 22.37
2 Ryan Miller SO-2 St. John's (Minn.) 22.50
3 Omavi Collison FR-1 St. John's (Minn.) 22.73
4 Ben Schwartz JR-3 Carleton 22.80
5 Dawson Torborg FR-1 Minnesota-Duluth 22.96
6 Justin Pearson SO-2 Minnesota-Morris 23.22
8 Jack Young FR-1 St. John's (Minn.) 23.32
Men's 200 Meters Section 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Javarn Hillman FR-1 Minnesota-Duluth 23.29
11 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 23.39
12 David Palmer JR-3 Macalester 23.60
13 Mark Swann FR-1 Minnesota-Duluth 23.78
14 Aidan Ludlum   Minnesota Running Club 23.80
15 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 23.89
23 Charles Haik SO-2 St. John's (Minn.) 24.13
30 Calvin Faust   Minnesota Running Club 24.48
Men's 200 Meters Section 3
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Tian Elder FR-1 North Central (Minn.) 23.33
10 Matt Gish FR-1 St. John's (Minn.) 23.34
16 Evan Husby SO-2 Minnesota-Duluth 23.91
17 Dylan Gast FR-1 Gustavus Adolphus 23.96
18 Andre Malinis FR-1 Wis.-River Falls 23.97
20 Joshua Prater JR-3 St. Thomas (Minn.) 24.01
21 Alberto Mendez SR-4 Hamline 24.10
25 Raul Varela SO-2 Bethel (Minn.) 24.16
26 Jack Schugel SR-4 Gustavus Adolphus 24.21
Men's 200 Meters Section 4
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Trokon Karngar FR-1 Bethel (Minn.) 24.10
24 Elijah Parker   Minnesota Running Club 24.16
32 Sean Bjork FR-1 Bethel (Minn.) 24.56
33 Noah Schultz FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.62
36 Garrett Bembenek   Minnesota Running Club 24.73
38 Derrick Lincoln SO-2 St. Olaf 24.94
40 Eric Sem FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.19
42 Dylan Kooner SO-2 St. Olaf 25.49
47 Therence Niyonkuru   UNAT-Hamline 25.87
Men's 200 Meters Section 5
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Collin Fluno FR-1 Wis.-River Falls 24.23
29 Joshua Wordell FR-1 Martin Luther 24.37
34 Jason Pham FR-1 St. John's (Minn.) 24.64
35 Cody Hawkins JR-3 Wis.-River Falls 24.69
37 Tate Schilling FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.87
41 Gabriel Olajonlu SO-2 Augsburg 25.32
44 Spencer Goodwin FR-1 Northwestern (Minn.) 25.59
49 Cameron Coppock FR-1 Northwestern (Minn.) 26.03
52 Andre Gaubert SR-4 St. Thomas (Minn.) 29.10
Men's 200 Meters Section 6
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Taron Busby SO-2 Augsburg 24.31
31 Liam Edwards-Gaherty JR-3 Macalester 24.50
39 Parker Blake SO-2 Augsburg 25.15
43 Aidan Checkett SO-2 St. Olaf 25.53
45 Brady Balts SO-2 Wis.-River Falls 25.67
46 Caleb Venke FR-1 Wis.-River Falls 25.78
50 Dalton Huonder JR-3 Bethany Lutheran 26.24
Men's 200 Meters Section 7
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Xavier Roberts FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.00
48 Jett Hutton-Lau FR-1 Bethel (Minn.) 26.00
51 Ryan McCue SO-2 Bethany Lutheran 26.33