April 18-19, 2019
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Men's 100 Meters Finals

W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Johnson SR-4 Augustana (Ill.) 10.84 10
2 Victor Rinaldi FR-1 Wis.-Whitewater 11.09 8
3 Tracker Harris SO-2 Olivet Nazarene 11.14 7
4 Dwayne Ford SO-2 Wis.-Whitewater 11.17 6
5 Malachi Lossow SO-2 Bethel (Minn.) 11.18 5
6 Lucas Sondgeroth JR-3 Monmouth (Ill.) 11.20 4
7 Jake Schneider JR-3 Wis.-Whitewater 11.23 3
8 Noah Patterson SO-2 Augustana (Ill.) 11.32 2
9 Marshaun Zachary FR-1 St. Ambrose 11.49 1

Men's 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Michael Johnson SR-4 Augustana (Ill.) 10.84 1.5
2 Tracker Harris SO-2 Olivet Nazarene 11.11 -0.5
3 Noah Patterson SO-2 Augustana (Ill.) 11.20 0.5
4 Dwayne Ford SO-2 Wis.-Whitewater 11.23 -1.3
5 Malachi Lossow SO-2 Bethel (Minn.) 11.33 -1.5
6 Lucas Sondgeroth JR-3 Monmouth (Ill.) 11.20 1.5
7 Jake Schneider JR-3 Wis.-Whitewater 11.20 1.5
8 Marshaun Zachary FR-1 St. Ambrose 11.25 0.5
9 Victor Rinaldi FR-1 Wis.-Whitewater 11.26 -1.3
10 Tyreik Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 11.26 0.5
11 Stone Darrow JR-3 Monmouth (Ill.) 11.30 -0.5
12 Thomas Kelly SO-2 Wis.-Whitewater 11.35 1.5
13 Oren Henderson-Zintz JR-3 Wis.-Whitewater 11.39 -1.5
14 Griffin Gawenda SO-2 Wis.-Whitewater 11.41 1.5
15 Paul Rapp JR-3 Wis.-Platteville 11.45 -1.3
16 Makhtar Mbaye Sophomore Unattached 11.47 1.5
17 Logan Enstrom SR-4 Augustana (Ill.) 11.47 0.5
18 Steven Linton JR-3 Olivet Nazarene 11.49 -1.5
19 Kaleb Leafers FR-1 Monmouth (Ill.) 11.56 -1.5
20 Carl Wesley,Jr. FR-1 Wis.-Whitewater 11.56 0.5
21 Whitaker Siaw JR-3 Augustana (Ill.) 11.58 -0.5
22 Connor Rupke SO-2 Wis.-Platteville 11.62 0.5
23 Cristobal Horta JR-3 Olivet Nazarene 11.63 -0.5
24 Ryan Swanson JR-3 Wis.-Platteville 11.71 -1.3
25 Ethan Hall FR-1 Olivet Nazarene 11.71 -1.5
26 Vance Bohlen SR-4 St. Ambrose 11.78 -1.5
27 Riley Bendorf JR-3 Wis.-Platteville 11.85 -0.5
28 Trokon Karngar FR-1 Bethel (Minn.) 11.93 -1.5
29 Ryan Cherry FR-1 Wis.-Platteville 12.04 -0.5
30 Paul Cabrera SO-2 Augustana (Ill.) 12.23 -1.5
31 Alexander Lopez SO-2 St. Francis (Ill.) 12.35 1.5
32 Jaylen Scott SO-2 Monmouth (Ill.) 12.46 -0.5
33 Andy Baxter FR-1 Augustana (Ill.) 12.59 1.5
34 Long Nguyen FR-1 Augustana (Ill.) 12.92 0.5
Men's 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Malachi Lossow SO-2 Bethel (Minn.) 11.33
13 Oren Henderson-Zintz JR-3 Wis.-Whitewater 11.39
18 Steven Linton JR-3 Olivet Nazarene 11.49
19 Kaleb Leafers FR-1 Monmouth (Ill.) 11.56
25 Ethan Hall FR-1 Olivet Nazarene 11.71
26 Vance Bohlen SR-4 St. Ambrose 11.78
28 Trokon Karngar FR-1 Bethel (Minn.) 11.93
30 Paul Cabrera SO-2 Augustana (Ill.) 12.23
Men's 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Dwayne Ford SO-2 Wis.-Whitewater 11.23
9 Victor Rinaldi FR-1 Wis.-Whitewater 11.26
15 Paul Rapp JR-3 Wis.-Platteville 11.45
24 Ryan Swanson JR-3 Wis.-Platteville 11.71
Men's 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tracker Harris SO-2 Olivet Nazarene 11.11
11 Stone Darrow JR-3 Monmouth (Ill.) 11.30
21 Whitaker Siaw JR-3 Augustana (Ill.) 11.58
23 Cristobal Horta JR-3 Olivet Nazarene 11.63
27 Riley Bendorf JR-3 Wis.-Platteville 11.85
29 Ryan Cherry FR-1 Wis.-Platteville 12.04
32 Jaylen Scott SO-2 Monmouth (Ill.) 12.46
Men's 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Johnson SR-4 Augustana (Ill.) 10.84
6 Lucas Sondgeroth JR-3 Monmouth (Ill.) 11.20
7 Jake Schneider JR-3 Wis.-Whitewater 11.20
12 Thomas Kelly SO-2 Wis.-Whitewater 11.35
14 Griffin Gawenda SO-2 Wis.-Whitewater 11.41
16 Makhtar Mbaye Sophomore Unattached 11.47
31 Alexander Lopez SO-2 St. Francis (Ill.) 12.35
33 Andy Baxter FR-1 Augustana (Ill.) 12.59
Men's 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Noah Patterson SO-2 Augustana (Ill.) 11.20
8 Marshaun Zachary FR-1 St. Ambrose 11.25
10 Tyreik Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 11.26
17 Logan Enstrom SR-4 Augustana (Ill.) 11.47
20 Carl Wesley,Jr. FR-1 Wis.-Whitewater 11.56
22 Connor Rupke SO-2 Wis.-Platteville 11.62
34 Long Nguyen FR-1 Augustana (Ill.) 12.92