May 4, 2019
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Biel Wiel FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:02.30 9
2 Reuben Kosche SO-2 St. Olaf 4:05.08 7
3 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 4:06.32 -
4 Jesse Middendorf FR-1 Concordia-Moorhead 4:07.40 6
5 Sam Primozich SO-2 St. Olaf 4:08.22 -
6 Munir Isahak SO-2 Concordia-Moorhead 4:09.43 -
7 Matt Bugrstahler   4:09.85 -
8 Connor Haugrud SO-2 Concordia-Moorhead 4:11.31 -
9 Sam Stresemann SO-2 St. Olaf 4:12.20 -
10 Eric Wicklund JR-3 Concordia-Moorhead 4:12.82 -
11 Dan Allen SR-4 St. John's (Minn.) 4:13.25 5
12 Tony Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:13.76 -
13 Dillon Diekmann FR-1 St. John's (Minn.) 4:15.37 -
14 Kojo Herzog SO-2 St. Olaf 4:15.39 -
15 Justin Furcich SR-4 St. Olaf 4:16.22 -
16 Jonah Herzog SO-2 St. Olaf 4:17.67 -
17 Jake Kirsch SR-4 St. John's (Minn.) 4:19.57 -
18 Parker Zak FR-1 St. John's (Minn.) 4:20.55 -
19 Nolan Christenson FR-1 Concordia-Moorhead 4:21.78 -
20 Luke Malek SO-2 St. Olaf 4:24.21 -
21 Jackson Simon JR-3 St. Olaf 4:24.36 -
22 Luke Lindhorst FR-1 Concordia-Moorhead 4:26.04 -
23 John Miles SR-4 St. John's (Minn.) 4:27.90 -
24 Maxwell Krause FR-1 St. John's (Minn.) 4:31.25 -
25 Jacob Czech SO-2 St. John's (Minn.) 4:36.37 -
26 James Berg SO-2 St. John's (Minn.) 4:36.78 -
27 Max Mayer SO-2 St. Olaf 4:41.84 -
28 Tommy Froland JR-3 Concordia-Moorhead 4:43.74 -
  James Mathison SR-4 St. John's (Minn.) NT -
  Alec Kirtley SR-4 St. Olaf NT -
  Henry Boettcher JR-3 St. John's (Minn.) NT -
  Olsen Pancoast JR-3 Concordia-Moorhead NT -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Biel Wiel FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:02.30 9
2 Reuben Kosche SO-2 St. Olaf 4:05.08 7
3 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 4:06.32 -
4 Jesse Middendorf FR-1 Concordia-Moorhead 4:07.40 6
5 Sam Primozich SO-2 St. Olaf 4:08.22 -
6 Munir Isahak SO-2 Concordia-Moorhead 4:09.43 -
7 Matt Bugrstahler   4:09.85 -
9 Sam Stresemann SO-2 St. Olaf 4:12.20 -
11 Dan Allen SR-4 St. John's (Minn.) 4:13.25 5
15 Justin Furcich SR-4 St. Olaf 4:16.22 -
16 Jonah Herzog SO-2 St. Olaf 4:17.67 -
20 Luke Malek SO-2 St. Olaf 4:24.21 -
  Alec Kirtley SR-4 St. Olaf NT -
  James Mathison SR-4 St. John's (Minn.) NT -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Connor Haugrud SO-2 Concordia-Moorhead 4:11.31 -
10 Eric Wicklund JR-3 Concordia-Moorhead 4:12.82 -
12 Tony Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:13.76 -
13 Dillon Diekmann FR-1 St. John's (Minn.) 4:15.37 -
14 Kojo Herzog SO-2 St. Olaf 4:15.39 -
17 Jake Kirsch SR-4 St. John's (Minn.) 4:19.57 -
18 Parker Zak FR-1 St. John's (Minn.) 4:20.55 -
19 Nolan Christenson FR-1 Concordia-Moorhead 4:21.78 -
21 Jackson Simon JR-3 St. Olaf 4:24.36 -
22 Luke Lindhorst FR-1 Concordia-Moorhead 4:26.04 -
23 John Miles SR-4 St. John's (Minn.) 4:27.90 -
24 Maxwell Krause FR-1 St. John's (Minn.) 4:31.25 -
25 Jacob Czech SO-2 St. John's (Minn.) 4:36.37 -
26 James Berg SO-2 St. John's (Minn.) 4:36.78 -
27 Max Mayer SO-2 St. Olaf 4:41.84 -
28 Tommy Froland JR-3 Concordia-Moorhead 4:43.74 -
  Henry Boettcher JR-3 St. John's (Minn.) NT -
  Olsen Pancoast JR-3 Concordia-Moorhead NT -