May 8-10, 2019
|
Grace College - Winona Lake, IN

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sam Kiser SO-2 Campbellsville 1:56.02 10
2 Luke Sutherland FR-1 Biola 1:56.13 8
3 Josiah Ottolini JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.00 6
4 James Betts JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.08 5
5 Ian Meek SO-2 York (Neb.) 1:57.35 4
6 Tyler Lipina SO-2 Roberts Wesleyan 1:59.04 3
7 Caleb Davis SO-2 Bob Jones 1:59.23 2
8 Brendan Hamilton SR-4 Grace 1:59.32 1
9 Arturo Valdez FR-1 Southwestern Assemblies of God 1:59.75 -
10 Micah Daigneault JR-3 Geneva 1:59.89 -
11 John Mangold SR-4 Greenville 2:00.30 -
12 Brady Willard SO-2 Grace 2:00.36 -
13 Noah Kunce FR-1 College of the Ozarks 2:00.39 -
14 Aditya Lal SR-4 Biola 2:00.48 -
15 Jonathan Balda SO-2 Grace 2:00.73 -
16 Johnny Seitz FR-1 Cincinnati Christian 2:01.57 -
17 Andrew Domencic SR-4 Geneva 2:02.88 -
18 Tyler Andrews FR-1 Warner 2:02.97 -
19 Sadrick Severe SR-4 Warner 2:03.43 -
20 Todd Kazlauskas JR-3 Bob Jones 2:03.62 -
21 Caleb Schaelchlin FR-1 Geneva 2:03.65 -
22 Cody Walker JR-3 Southwestern Assemblies of God 2:06.11 -
23 Keontae Turner SO-2 Warner 2:06.31 -
24 Collin Kessinger SO-2 Greenville 2:06.74 -
25 Nicholas Saylor FR-1 Alice Lloyd 2:10.15 -
  Bret Crawford SR-4 Campbellsville DNS   
  Camryn Snapp JR-3 Campbellsville DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Brendan Hamilton SR-4 Grace 1:59.32 1
9 Arturo Valdez FR-1 Southwestern Assemblies of God 1:59.75 -
12 Brady Willard SO-2 Grace 2:00.36 -
13 Noah Kunce FR-1 College of the Ozarks 2:00.39 -
17 Andrew Domencic SR-4 Geneva 2:02.88 -
18 Tyler Andrews FR-1 Warner 2:02.97 -
20 Todd Kazlauskas JR-3 Bob Jones 2:03.62 -
22 Cody Walker JR-3 Southwestern Assemblies of God 2:06.11 -
25 Nicholas Saylor FR-1 Alice Lloyd 2:10.15 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Tyler Lipina SO-2 Roberts Wesleyan 1:59.04 3
7 Caleb Davis SO-2 Bob Jones 1:59.23 2
10 Micah Daigneault JR-3 Geneva 1:59.89 -
11 John Mangold SR-4 Greenville 2:00.30 -
15 Jonathan Balda SO-2 Grace 2:00.73 -
16 Johnny Seitz FR-1 Cincinnati Christian 2:01.57 -
21 Caleb Schaelchlin FR-1 Geneva 2:03.65 -
23 Keontae Turner SO-2 Warner 2:06.31 -
24 Collin Kessinger SO-2 Greenville 2:06.74 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sam Kiser SO-2 Campbellsville 1:56.02 10
2 Luke Sutherland FR-1 Biola 1:56.13 8
3 Josiah Ottolini JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.00 6
4 James Betts JR-3 Roberts Wesleyan 1:57.08 5
5 Ian Meek SO-2 York (Neb.) 1:57.35 4
14 Aditya Lal SR-4 Biola 2:00.48 -
19 Sadrick Severe SR-4 Warner 2:03.43 -
  Camryn Snapp JR-3 Campbellsville DNS   
  Bret Crawford SR-4 Campbellsville DNS