January 18, 2020
|
Frostproof HS (I) - Frostproof, FL
|
400m (Flat)
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexander Gray Sophomore Unattached 22.05
2 Sandro Joseph SO-2 Warner 22.73
3 Dakari Hill JR-3 Webber 22.77
4 Leighton Griep FR-1 Southeastern U. 22.81
5 Jonathan Moulton SO-2 Southeastern U. 22.94
6 Meshawn Neely SO-2 Warner 23.09
7 Antonio Doster FR-1 Southeastern U. 23.10
8 Davonte Vanterpool SO-2 Southeastern U. 23.12
9 Lorenzo Newman JR-3 Webber 23.34
10 Ricardo Dormestoir JR-3 Webber 23.40
11 Nicholas Douglas SR-4 Warner 23.44
12 Quentavion Anderson Senior LWTF 23.49
13 Derek Sobel   Unattached 23.62
14 Dametrion Mallett Senior LWTF 23.67
15 Darion Carter SO-2 Southeastern U. 23.70
16 Glenn Rodgers FR-1 Southeastern U. 23.77
17 Stevenson Blount SO-2 Webber 23.79
18 Jamesley Chery JR-3 Warner 24.14
19 Tyler Powell   Unattached 24.15
20 Emmanuel Shuler Senior LWTF 24.50
21 Amani Brown Freshman LWTF 24.62
22 Daven Hill Junior Unattached 24.69
23 Laterrian Mickel Freshman LWTF 24.86
24 Chamar Cherrington Senior LWTF 25.25
25 Kenneth Lawyer Junior Unattached 25.30
26 Korey McAllister FR-1 Warner 25.85
27 Chevaris Moore Sophomore LWTF 26.58
28 Julian Tyler FR-1 Warner 26.77
29 Jayden Pleasant Freshman LWTF 27.02
  Vance Bennett SO-2 Warner NT
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner NT
  Marlek Kirk Junior GSU DNS
  Latorrious Terry Senior LWTF DNS
  Michael Head Senior LWTF DNS
  Matthew Heath   Unattached DNS
  Marcus Alcid Junior Unattached DNS
  Jawdin Clarke   Perfect Method Nike DNS
  Trey Alford JR-3 Southeastern U. DNS
  Jeleel Swift SR-4 Warner DNS
  Malik Belvin SO-2 Webber DNS
  TYSON WILLIAMS Senior Lakeland Incredibles DNS
  Jordon Murrell JR-3 Webber DNS
  Timothy Lambeth JR-3 Southeastern U. DNS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexander Gray Sophomore Unattached 22.05
2 Sandro Joseph SO-2 Warner 22.73
4 Leighton Griep FR-1 Southeastern U. 22.81
6 Meshawn Neely SO-2 Warner 23.09
9 Lorenzo Newman JR-3 Webber 23.34
13 Derek Sobel   Unattached 23.62
  Trey Alford JR-3 Southeastern U. DNS
  Marlek Kirk Junior GSU DNS
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Dakari Hill JR-3 Webber 22.77
5 Jonathan Moulton SO-2 Southeastern U. 22.94
7 Antonio Doster FR-1 Southeastern U. 23.10
14 Dametrion Mallett Senior LWTF 23.67
18 Jamesley Chery JR-3 Warner 24.14
22 Daven Hill Junior Unattached 24.69
  TYSON WILLIAMS Senior Lakeland Incredibles DNS
  Jordon Murrell JR-3 Webber DNS
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Davonte Vanterpool SO-2 Southeastern U. 23.12
11 Nicholas Douglas SR-4 Warner 23.44
15 Darion Carter SO-2 Southeastern U. 23.70
17 Stevenson Blount SO-2 Webber 23.79
19 Tyler Powell   Unattached 24.15
21 Amani Brown Freshman LWTF 24.62
  Jawdin Clarke   Perfect Method Nike DNS
  Marcus Alcid Junior Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Ricardo Dormestoir JR-3 Webber 23.40
12 Quentavion Anderson Senior LWTF 23.49
20 Emmanuel Shuler Senior LWTF 24.50
24 Chamar Cherrington Senior LWTF 25.25
25 Kenneth Lawyer Junior Unattached 25.30
  Timothy Lambeth JR-3 Southeastern U. DNS
  Latorrious Terry Senior LWTF DNS
  Michael Head Senior LWTF DNS
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Glenn Rodgers FR-1 Southeastern U. 23.77
23 Laterrian Mickel Freshman LWTF 24.86
27 Chevaris Moore Sophomore LWTF 26.58
29 Jayden Pleasant Freshman LWTF 27.02
  Malik Belvin SO-2 Webber DNS
  Jeleel Swift SR-4 Warner DNS
  Matthew Heath   Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Korey McAllister FR-1 Warner 25.85
28 Julian Tyler FR-1 Warner 26.77
  Vance Bennett SO-2 Warner NT
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner NT