February 8, 2020
|
Frostproof HS (I) - Frostproof, FL
|
400m (Flat)
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sandro Joseph SO-2 Warner 21.89
2 Brandon Baker FR-1 Keiser 22.06
3 Leighton Griep FR-1 Southeastern U. 22.23
4 Yeltsin Mora Sophomore Unattached 22.30
5 Jonathan Moulton SO-2 Southeastern U. 22.53
6 Guillaume Richards JR-3 Keiser 22.54
7 Antonio Doster FR-1 Southeastern U. 22.73
8 Dametrion Mallett Senior Unattached 22.74
9 Jordon Murrell JR-3 Webber 22.75
10 Trey Alford JR-3 Southeastern U. 22.76
11 Stevenson Blount SO-2 Webber 22.93
12 Lorenzo Newman JR-3 Webber 22.98
13 Ricardo Dormestoir JR-3 Webber 23.13
14 Jamesley Chery JR-3 Warner 23.41
15 Timothy Lambeth JR-3 Southeastern U. 23.68
16 Ralph Odom SO-2 Southeastern U. 24.19
17 Jeleel Swift SR-4 Warner 24.53
18 Chevaris Moore Sophomore Unattached 24.70
19 Alex Lubin FR-1 ASA Miami 24.95
20 Chris McConnell   MA Velocity TC 29.31
  Jayden Pleasant Freshman Unattached DNS
  JaQwoe Huffman Senior Unattached DNS
  Quentavion Anderson Senior Unattached DNS
  Ronald Similien   Unattached DNS
  Dominique Broome Senior Unlimited Sports Training DNS
  Derek Sobel   Unattached DNS
  Latorrious Terry Senior Unattached DNS
  Nicholas Douglas SR-4 Warner DNS
  Julian Tyler FR-1 Warner DNS
  Tramaine Brown FR-1 Warner DNS
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner DNS
  Jaqule Breland FR-1 ASA Miami DNS
  Gabriel Amadis FR-1 ASA Miami DNS
  Dyrren Barber   Royal Alumni DNS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sandro Joseph SO-2 Warner 21.89
5 Jonathan Moulton SO-2 Southeastern U. 22.53
6 Guillaume Richards JR-3 Keiser 22.54
10 Trey Alford JR-3 Southeastern U. 22.76
  Derek Sobel   Unattached DNS
  Dominique Broome Senior Unlimited Sports Training DNS
  Ronald Similien   Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Leighton Griep FR-1 Southeastern U. 22.23
4 Yeltsin Mora Sophomore Unattached 22.30
7 Antonio Doster FR-1 Southeastern U. 22.73
9 Jordon Murrell JR-3 Webber 22.75
12 Lorenzo Newman JR-3 Webber 22.98
14 Jamesley Chery JR-3 Warner 23.41
  Nicholas Douglas SR-4 Warner DNS
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Brandon Baker FR-1 Keiser 22.06
8 Dametrion Mallett Senior Unattached 22.74
11 Stevenson Blount SO-2 Webber 22.93
13 Ricardo Dormestoir JR-3 Webber 23.13
15 Timothy Lambeth JR-3 Southeastern U. 23.68
  JaQwoe Huffman Senior Unattached DNS
  Quentavion Anderson Senior Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Ralph Odom SO-2 Southeastern U. 24.19
17 Jeleel Swift SR-4 Warner 24.53
18 Chevaris Moore Sophomore Unattached 24.70
  Tramaine Brown FR-1 Warner DNS
  Julian Tyler FR-1 Warner DNS
  Latorrious Terry Senior Unattached DNS
  Dyrren Barber   Royal Alumni DNS
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Alex Lubin FR-1 ASA Miami 24.95
20 Chris McConnell   MA Velocity TC 29.31
  Gabriel Amadis FR-1 ASA Miami DNS
  Jaqule Breland FR-1 ASA Miami DNS
  Nathaniel Maybell FR-1 Warner DNS
  Jayden Pleasant Freshman Unattached DNS