February 8, 2020
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: NCCAA ECAC DIII Landmark

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eric Zimmerman FR-1 Lancaster Bible 22.72
2 Ean Mann JR-3 Elizabethtown 22.96
3 Cameron Summers FR-1 Stevenson 23.02
4 Justin Bromley SO-2 Widener 23.11
5 Chance Singleton FR-1 Susquehanna 23.22
6 Ta'riq Thomas   Moore Elite 23.30
7 Michael John SO-2 Widener 23.32
8 Logan Grauer SO-2 Lebanon Valley 23.35
9 Jonathan Mack JR-3 York (Pa.) 23.47
10 Clement Onyebadi JR-3 Stevenson 23.48
11 Evan Schwab FR-1 Elizabethtown 23.56
12 Jade Harris SO-2 Albright 23.58
13 Amar Bindra JR-3 Stevens Institute 23.61
14 Marvin Moore FR-1 Eastern 23.62
15 Taylor Porter SO-2 Moravian 23.72
16 Logan Cooper SO-2 Delaware Valley 23.75
17 Jeremiah Williams FR-1 Stevenson 23.75
18 Sam Niles SO-2 Elizabethtown 23.77
19 Will Gould SO-2 Widener 23.78
20 Rob Novak FR-1 Catholic 23.80
21 Goodnews Ayichi JR-3 Widener 23.81
22 Daniel Sheffield FR-1 Lebanon Valley 24.00
23 Nwabueze Onyemachi Freshman PSU-Brandywine 24.11
24 Steven Hoang FR-1 Stevens Institute 24.13
25 David Johnson JR-3 Widener 24.24
26 Taylor Danglade SO-2 Eastern 24.25
27 Dan Kaba SR-4 Stevens Institute 24.25
28 Maxwell Smith JR-3 York (Pa.) 24.25
29 Andrew Biesecker FR-1 Delaware Valley 24.33
30 Zachary Reed FR-1 Lebanon Valley 24.35
31 Jon Cucci SO-2 Stevens Institute 24.41
32 Patrick Maxwell SO-2 Catholic 24.41
33 Derek Herr FR-1 York (Pa.) 24.44
34 Jarod Cipriano SO-2 Misericordia 24.45
35 Evan Lutz SR-4 Moravian 24.48
36 Ian Dyson FR-1 Susquehanna 24.53
37 Nicholas Cephas SR-4 Moravian 24.56
38 Jake Ryan SR-4 Delaware Valley 24.59
39 Nathaniel Grant SR-4 Albright 24.65
40 Jacob Crane JR-3 Widener 24.65
41 Antonio Johnson FR-1 York (Pa.) 24.68
42 Jake Krah SO-2 Eastern 24.69
43 Michael Dube SR-4 Misericordia 24.72
44 Hunter Coulter FR-1 Susquehanna 24.76
45 Ethan Cherubin FR-1 Moravian 24.80
46 Chris Apagwu JR-3 Stevenson 24.81
47 Kenny DuChemin SO-2 Stevens Institute 24.85
48 Kyle Haase SO-2 Catholic 24.90
49 Justin Negron SO-2 Albright 24.93
50 Vincent Chang SO-2 York (Pa.) 25.03
51 Nathan Tribett FR-1 York (Pa.) 25.03
52 Jalen Belgrave FR-1 Elizabethtown 25.05
53 Alex Schwindt FR-1 Stevens Institute 25.09
54 Joseph McAlonan SR-4 Catholic 25.16
55 Christopher Bradford SR-4 Albright 25.22
56 Alex Longo FR-1 Stevens Institute 25.24
57 Kyle West SR-4 Lebanon Valley 25.36
58 Matt Drauschak FR-1 Catholic 25.40
59 Sam Christou FR-1 Stevens Institute 25.42
60 Nick Miraglia FR-1 Catholic 25.55
61 A.J. Calabrese JR-3 Elizabethtown 25.72
62 Matthew Savela SO-2 Widener 25.90
63 Bryce Steele SO-2 Misericordia 25.90
64 Logan Klutinoty SO-2 Lancaster Bible 25.91
65 Josh Starkey SR-4 York (Pa.) 25.92
66 Cristian Breton FR-1 Misericordia 25.97
67 Ethan Berberabe SO-2 Delaware Valley 26.42
68 Taequon Overton FR-1 Albright 26.68
69 Bryce Mansfield JR-3 Misericordia 26.69
70 Luca D'Aprano Freshman PSU-Brandywine 27.07
71 Austin Grove FR-1 York (Pa.) 27.24
72 Lance Hofer JR-3 Susquehanna 27.42
73 Deon Williamston SR-4 Elizabethtown 27.95
74 Luke LaRosa SO-2 Catholic 28.49
  Andrew Debastiani SR-4 Susquehanna FS
  Yann Camara SO-2 Albright DNS
  Chandler Koehler FR-1 Eastern DNS
  Davon Bess JR-3 Widener DNS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eric Zimmerman FR-1 Lancaster Bible 22.72
3 Cameron Summers FR-1 Stevenson 23.02
5 Chance Singleton FR-1 Susquehanna 23.22
6 Ta'riq Thomas   Moore Elite 23.30
13 Amar Bindra JR-3 Stevens Institute 23.61
15 Taylor Porter SO-2 Moravian 23.72
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Ean Mann JR-3 Elizabethtown 22.96
8 Logan Grauer SO-2 Lebanon Valley 23.35
9 Jonathan Mack JR-3 York (Pa.) 23.47
10 Clement Onyebadi JR-3 Stevenson 23.48
11 Evan Schwab FR-1 Elizabethtown 23.56
22 Daniel Sheffield FR-1 Lebanon Valley 24.00
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Justin Bromley SO-2 Widener 23.11
7 Michael John SO-2 Widener 23.32
19 Will Gould SO-2 Widener 23.78
21 Goodnews Ayichi JR-3 Widener 23.81
25 David Johnson JR-3 Widener 24.24
30 Zachary Reed FR-1 Lebanon Valley 24.35
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Jade Harris SO-2 Albright 23.58
20 Rob Novak FR-1 Catholic 23.80
27 Dan Kaba SR-4 Stevens Institute 24.25
35 Evan Lutz SR-4 Moravian 24.48
40 Jacob Crane JR-3 Widener 24.65
  Chandler Koehler FR-1 Eastern DNS
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Logan Cooper SO-2 Delaware Valley 23.75
17 Jeremiah Williams FR-1 Stevenson 23.75
18 Sam Niles SO-2 Elizabethtown 23.77
29 Andrew Biesecker FR-1 Delaware Valley 24.33
47 Kenny DuChemin SO-2 Stevens Institute 24.85
59 Sam Christou FR-1 Stevens Institute 25.42
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Marvin Moore FR-1 Eastern 23.62
24 Steven Hoang FR-1 Stevens Institute 24.13
26 Taylor Danglade SO-2 Eastern 24.25
31 Jon Cucci SO-2 Stevens Institute 24.41
34 Jarod Cipriano SO-2 Misericordia 24.45
36 Ian Dyson FR-1 Susquehanna 24.53
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Nwabueze Onyemachi Freshman PSU-Brandywine 24.11
28 Maxwell Smith JR-3 York (Pa.) 24.25
43 Michael Dube SR-4 Misericordia 24.72
49 Justin Negron SO-2 Albright 24.93
52 Jalen Belgrave FR-1 Elizabethtown 25.05
56 Alex Longo FR-1 Stevens Institute 25.24
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 Nicholas Cephas SR-4 Moravian 24.56
42 Jake Krah SO-2 Eastern 24.69
45 Ethan Cherubin FR-1 Moravian 24.80
51 Nathan Tribett FR-1 York (Pa.) 25.03
57 Kyle West SR-4 Lebanon Valley 25.36
  Andrew Debastiani SR-4 Susquehanna FS
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Patrick Maxwell SO-2 Catholic 24.41
33 Derek Herr FR-1 York (Pa.) 24.44
41 Antonio Johnson FR-1 York (Pa.) 24.68
50 Vincent Chang SO-2 York (Pa.) 25.03
53 Alex Schwindt FR-1 Stevens Institute 25.09
54 Joseph McAlonan SR-4 Catholic 25.16
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Chris Apagwu JR-3 Stevenson 24.81
48 Kyle Haase SO-2 Catholic 24.90
55 Christopher Bradford SR-4 Albright 25.22
58 Matt Drauschak FR-1 Catholic 25.40
  Yann Camara SO-2 Albright DNS
  Davon Bess JR-3 Widener DNS
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Nathaniel Grant SR-4 Albright 24.65
44 Hunter Coulter FR-1 Susquehanna 24.76
62 Matthew Savela SO-2 Widener 25.90
63 Bryce Steele SO-2 Misericordia 25.90
66 Cristian Breton FR-1 Misericordia 25.97
67 Ethan Berberabe SO-2 Delaware Valley 26.42
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
61 A.J. Calabrese JR-3 Elizabethtown 25.72
64 Logan Klutinoty SO-2 Lancaster Bible 25.91
65 Josh Starkey SR-4 York (Pa.) 25.92
68 Taequon Overton FR-1 Albright 26.68
69 Bryce Mansfield JR-3 Misericordia 26.69
70 Luca D'Aprano Freshman PSU-Brandywine 27.07
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Jake Ryan SR-4 Delaware Valley 24.59
60 Nick Miraglia FR-1 Catholic 25.55
71 Austin Grove FR-1 York (Pa.) 27.24
72 Lance Hofer JR-3 Susquehanna 27.42
73 Deon Williamston SR-4 Elizabethtown 27.95
74 Luke LaRosa SO-2 Catholic 28.49