February 1, 2020
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kennedy Lightner FR-1 Arkansas Baptist 21.07
2 Taysean Goodwin SR-4 Emporia St. 21.32
3 Carlon Hosten FR-1 Lincoln (Mo.) 21.37
4 Javan Gray JR-3 Lincoln (Mo.) 21.45
5 Jamaal Morris Jr. FR-1 Pratt CC 21.47
6 Jeremy McDowell FR-1 Butler CC 21.48
7 Judah Taylor FR-1 Butler CC 21.55
8 Destine Scott SO-2 Coffeyville CC 21.58
9 Cardet Bienvenue SO-2 Butler CC 21.66
10 Arlon Williams SO-2 Butler CC 21.67
11 Jared Scott SO-2 Hutchinson CC 21.70
12 Joshua Moore SO-2 Coffeyville CC 21.72
13 Guinove Joanus FR-1 Coffeyville CC 21.81
14 Antravius Perkins JR-3 Oklahoma City 21.87
15 Dylan Swain SO-2 Butler CC 21.88
16 Mark Doyley SO-2 Butler CC 21.88
17 Mikel Stone SO-2 Tarleton State 21.93
18 Kyeran Monroe FR-1 Wayland Baptist 21.93
19 Jordan Collins FR-1 Fort Scott CC 21.99
20 Diego Pettorossi JR-3 Angelo State 22.07
21 Corey Lyons JR-3 St. Mary (Kan.) 22.07
22 Nathan Blackwell SR-4 Angelo State 22.08
23 Malcom Gardner SR-4 Fort Hays St. 22.13
24 Emmanuel Agenor FR-1 Oklahoma Baptist 22.13
25 Braden Jetton FR-1 Angelo State 22.16
26 Raymone Campbell SO-2 Lincoln (Mo.) 22.17
27 Ja'Micah Polk JR-3 Angelo State 22.20
28 Zachaeus Beard SO-2 Langston 22.20
29 Armando Colome FR-1 Allen CC 22.20
30 Jerod Elcock FR-1 Butler CC 22.23
31 Anotnio Lay FR-1 Central Missouri 22.25
32 Colby Jennings Jr FR-1 Lincoln (Mo.) 22.26
33 Nizar Alarahshun SO-2 Pittsburg St. 22.43
34 ronaldo griffiths Sophomore Unattached 22.43
34 Shirvante Knauls JR-3 Oklahoma Baptist 22.43
36 Brandon Heath FR-1 Lincoln (Mo.) 22.49
37 Chauncee Holston SR-4 Dallas Baptist 22.54
38 Jamel Anderson SR-4 Tarleton State 22.56
39 Dominique House JR-3 Dallas Baptist 22.58
40 Dakari Charlton FR-1 Coffeyville CC 22.62
41 Blake Johnson SR-4 Central Missouri 22.63
42 Brooks King SO-2 Dallas Baptist 22.68
43 Dakarai Bush FR-1 Harding 22.68
44 Javden Douglas FR-1 Lincoln (Mo.) 22.70
45 Cameron Linville FR-1 Missouri Southern 22.72
46 Zackary Hall FR-1 Fort Scott CC 22.74
47 Aljani Bridgewater SO-2 Science & Arts 22.79
48 DeQuan Dudley SR-4 TAMU-Commerce 22.81
49 Will Meredith SO-2 Harding 23.00
50 Zanoah Lanham FR-1 Fort Scott CC 23.04
51 Kimani Gardner JR-3 Oklahoma City 23.05
52 Grayson Lawrence JR-3 UT-Tyler 23.12
53 Jesse Porter SO-2 Pittsburg St. 23.34
54 DeKedrick Washington FR-1 Missouri Southern 23.43
  Joey McCormick SR-4 Southwest Baptist FS
  Dhykelo Beasley SO-2 St. Mary (Kan.) DNF
  Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist DNF
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Guinove Joanus FR-1 Coffeyville CC 21.81
36 Brandon Heath FR-1 Lincoln (Mo.) 22.49
43 Dakarai Bush FR-1 Harding 22.68
44 Javden Douglas FR-1 Lincoln (Mo.) 22.70
48 DeQuan Dudley SR-4 TAMU-Commerce 22.81
  Dhykelo Beasley SO-2 St. Mary (Kan.) DNF
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Armando Colome FR-1 Allen CC 22.20
40 Dakari Charlton FR-1 Coffeyville CC 22.62
47 Aljani Bridgewater SO-2 Science & Arts 22.79
50 Zanoah Lanham FR-1 Fort Scott CC 23.04
53 Jesse Porter SO-2 Pittsburg St. 23.34
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jamaal Morris Jr. FR-1 Pratt CC 21.47
17 Mikel Stone SO-2 Tarleton State 21.93
32 Colby Jennings Jr FR-1 Lincoln (Mo.) 22.26
33 Nizar Alarahshun SO-2 Pittsburg St. 22.43
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Jordan Collins FR-1 Fort Scott CC 21.99
21 Corey Lyons JR-3 St. Mary (Kan.) 22.07
49 Will Meredith SO-2 Harding 23.00
52 Grayson Lawrence JR-3 UT-Tyler 23.12
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Antravius Perkins JR-3 Oklahoma City 21.87
37 Chauncee Holston SR-4 Dallas Baptist 22.54
42 Brooks King SO-2 Dallas Baptist 22.68
45 Cameron Linville FR-1 Missouri Southern 22.72
54 DeKedrick Washington FR-1 Missouri Southern 23.43
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Destine Scott SO-2 Coffeyville CC 21.58
12 Joshua Moore SO-2 Coffeyville CC 21.72
24 Emmanuel Agenor FR-1 Oklahoma Baptist 22.13
27 Ja'Micah Polk JR-3 Angelo State 22.20
34 ronaldo griffiths Sophomore Unattached 22.43
41 Blake Johnson SR-4 Central Missouri 22.63
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Arlon Williams SO-2 Butler CC 21.67
18 Kyeran Monroe FR-1 Wayland Baptist 21.93
31 Anotnio Lay FR-1 Central Missouri 22.25
38 Jamel Anderson SR-4 Tarleton State 22.56
  Joey McCormick SR-4 Southwest Baptist FS
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Cardet Bienvenue SO-2 Butler CC 21.66
16 Mark Doyley SO-2 Butler CC 21.88
34 Shirvante Knauls JR-3 Oklahoma Baptist 22.43
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Carlon Hosten FR-1 Lincoln (Mo.) 21.37
6 Jeremy McDowell FR-1 Butler CC 21.48
28 Zachaeus Beard SO-2 Langston 22.20
51 Kimani Gardner JR-3 Oklahoma City 23.05
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jared Scott SO-2 Hutchinson CC 21.70
15 Dylan Swain SO-2 Butler CC 21.88
22 Nathan Blackwell SR-4 Angelo State 22.08
23 Malcom Gardner SR-4 Fort Hays St. 22.13
46 Zackary Hall FR-1 Fort Scott CC 22.74
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kennedy Lightner FR-1 Arkansas Baptist 21.07
2 Taysean Goodwin SR-4 Emporia St. 21.32
20 Diego Pettorossi JR-3 Angelo State 22.07
25 Braden Jetton FR-1 Angelo State 22.16
  Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist DNF
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Javan Gray JR-3 Lincoln (Mo.) 21.45
7 Judah Taylor FR-1 Butler CC 21.55
26 Raymone Campbell SO-2 Lincoln (Mo.) 22.17
30 Jerod Elcock FR-1 Butler CC 22.23
39 Dominique House JR-3 Dallas Baptist 22.58