January 31 - February 1, 2020
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII PSAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL PL PL PL NAMENAMENAMENAMEYEARYEARYEARYEARTEAMTEAMTEAMTEAMTIMETIMETIMETIME
1.17.13.14.Gates, Emily Gulgert, Isabelle Tambaro, Julia Lussier, Camille JR-3FR-1JR-3FR-1StevensonShippensburgGeorgian CourtLock Haven51:10:25.2520 3:11:48.065 5:10:35.478 11:53.89
2.9.5.14.Lussier, Camille O'Connor, Lynne Gorman, Mary McLaughlin, Tara FR-1FR-1FR-1FR-1BucknellKutztownWest ChesterBucknell5:10:35.478 3:11:48.065 51:10:25.2520 5:11:11.8025
3.6.17.14.Bragen, Kaitlyn Bragen, Kaitlyn Keeley, Nicole O'Connor, Lynne JR-3FR-1JR-3FR-1Georgian CourtGeorgian CourtGeorgian CourtGeorgian Court29:10:36.1153 10:59.6338 2:10:45.7593 25:12:25.5023
4.12.10.11.McLaughlin, Tara Jones, Kylie Sabo, Mikhayla Gorman, Mary SR-4SO-2FR-1SO-2West ChesterBloomsburgBucknellBucknell2:10:45.7593 20:11:03.496 5:11:11.8025 20:11:03.496
5. 8.12.Gulgert, Isabelle Bragen, Kaitlyn Rustad, Asta Sabo, Mikhayla FR-1FR-1SO-2FR-1ShippensburgKutztownKutztownStevenson10:52.48 29:10:36.1153 10:59.6338 25:12:25.5023
6.6.14.8.Keeley, Nicole Gates, Emily Tambaro, Julia Pataky, Ashlee FR-1FR-1JR-3SO-2BloomsburgKutztownWest ChesterGeorgian Court10:59.6338 11:33.46 11:53.89 51:10:25.2520
7.14.17.5.Galster, Sydney Kordaz, Rachel Sabo, Mikhayla O'Connor, Lynne FR-1FR-1FR-1JR-3West ChesterKutztownShippensburgKutztown20:11:03.496 16:11:17.2781 3:11:48.065 5:11:11.8025
8.17.11.9.Jones, Kylie Tambaro, Julia Kordaz, Rachel Gulgert, Isabelle SR-4FR-1JR-3JR-3Georgian CourtBucknellKutztownBucknell11:05.892 25:12:25.5023 11:20.018 5:10:35.478
9.6.11.16.O'Connor, Lynne Sabo, Mikhayla Ostermiller, Mya Sabo, Mikhayla SO-2FR-1SR-4FR-1KutztownBucknellBucknellStevenson5:11:11.8025 11:42.789 3:11:48.065 11:37.141
10.12.13.17.Sabo, Mikhayla Bragen, Kaitlyn Sabo, Mikhayla Shannon, Sarah SO-2JR-3JR-3FR-1StevensonKutztownGeorgian CourtKutztown16:11:17.2781 11:20.018 10:59.6338 DNF
11.10.2.9.Tambaro, Julia Shannon, Sarah Galster, Sydney Gorman, Mary FR-1FR-1SR-4JR-3BucknellWest ChesterGeorgian CourtKutztown11:20.018 10:59.6338 5:10:35.478 29:10:36.1153
12.13.7.17.Duguid, Katherine McLaughlin, Tara Jones, Kylie Galster, Sydney JR-3FR-1FR-1JR-3KutztownStevensonGeorgian CourtBucknell11:33.46 11:05.892 20:11:03.496 51:10:25.2520
13.12.15.14.Gorman, Mary McLaughlin, Tara Sabo, Mikhayla Sabo, Mikhayla FR-1JR-3JR-3SR-4StevensonStevensonKutztownWest Chester11:37.141 25:12:25.5023 11:20.018 10:59.6338
14.17.5.13.Rustad, Asta Bragen, Kaitlyn Rustad, Asta Pataky, Ashlee FR-1SR-4SO-2JR-3BucknellKutztownBucknellBucknell11:42.789 16:11:17.2781 11:20.018 20:11:03.496
15.8.10.7.Ostermiller, Mya Tambaro, Julia Kordaz, Rachel McLaughlin, Tara FR-1FR-1FR-1FR-1KutztownBucknellGeorgian CourtLock Haven3:11:48.065 10:52.48 10:52.48 51:10:25.2520
16.10.17. Shannon, Sarah Bragen, Kaitlyn Duguid, Katherine Gorman, Mary JR-3SO-2FR-1JR-3KutztownStevensonKutztownStevenson11:53.89 11:20.018 51:10:25.2520 10:52.48
17.11.12.3.Pataky, Ashlee Jones, Kylie Keeley, Nicole Lussier, Camille FR-1FR-1FR-1FR-1Georgian CourtGeorgian CourtBucknellWest Chester25:12:25.5023 11:33.46 5:11:11.8025 11:42.789
 8.16.16.Kordaz, Rachel Gulgert, Isabelle Rustad, Asta Gulgert, Isabelle SO-2JR-3SO-2FR-1Lock HavenGeorgian CourtKutztownBucknellDNF 51:10:25.2520 20:11:03.496 11:53.89
3000 Meters Section 1
PLPLPLNAME NAME NAME YEAR YEAR YEAR TEAM TEAM TEAM TIMETIMETIME
1.4.6.Gates, Emily Gates, Emily Galster, Sydney JR-3FR-1JR-3StevensonWest ChesterWest Chester10:25.256 36:11:03.496710:59.637
2.1.4.Lussier, Camille Galster, Sydney Lussier, Camille FR-1FR-1JR-3BucknellStevensonBloomsburg37:10:35.477010:45.75 10:45.75
3.2.4.Bragen, Kaitlyn Galster, Sydney Gates, Emily JR-3FR-1JR-3Georgian CourtBucknellGeorgian Court10:36.117110:59.63710:45.75
4.4.6.McLaughlin, Tara Bragen, Kaitlyn Keeley, Nicole SR-4FR-1JR-3West ChesterBucknellWest Chester10:45.75 10:36.117110:36.1171
5.6.3.Gulgert, Isabelle Galster, Sydney Keeley, Nicole FR-1FR-1JR-3ShippensburgGeorgian CourtWest Chester10:52.481537:10:35.477010:59.637
6.7.2.Keeley, Nicole Galster, Sydney Galster, Sydney FR-1FR-1FR-1BloomsburgWest ChesterBloomsburg10:59.63710:45.75 37:10:35.4770
7.1.1.Galster, Sydney Keeley, Nicole Gates, Emily FR-1FR-1JR-3West ChesterStevensonStevenson36:11:03.496737:10:35.477036:11:03.4967
3000 Meters Section 2
PLPLNAME NAME YEAR YEAR TEAM TEAM TIMETIME
8.11.Jones, Kylie Sabo, Mikhayla SR-4FR-1Georgian CourtStevenson11:05.89211:42.78
9. O'Connor, Lynne Tambaro, Julia SO-2JR-3KutztownGeorgian Court11:11.8011:20.01
10.8.Sabo, Mikhayla Pataky, Ashlee SO-2FR-1StevensonStevenson11:17.2749:11:53.8947
11.10.Tambaro, Julia Tambaro, Julia FR-1FR-1BucknellGeorgian Court11:20.0111:37.1484
12.9.Duguid, Katherine Sabo, Mikhayla JR-3FR-1KutztownStevenson11:33.4611:37.1484
13.17.Gorman, Mary Pataky, Ashlee FR-1FR-1StevensonBucknell11:37.14840:11:48.067
14.14.Rustad, Asta Kordaz, Rachel FR-1JR-3BucknellKutztown11:42.7811:11.80
15.8.Ostermiller, Mya Sabo, Mikhayla FR-1SR-4KutztownKutztown0:11:48.0670:11:48.067
16.15.Shannon, Sarah Ostermiller, Mya JR-3JR-3KutztownStevenson49:11:53.894711:33.46
17.14.Pataky, Ashlee Gorman, Mary FR-1JR-3Georgian CourtStevenson40:12:25.501DNF
 13.Kordaz, Rachel Kordaz, Rachel SO-2FR-1Lock HavenBucknellDNF11:05.892