February 15, 2020
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Clara Mayfield FR-1 Carleton 5:08.32 10
2 Helen Schuda SR-4 Carleton 5:14.05 8
3 Marietta Geist SO-2 Carleton 5:14.67 6
4 Stephanie Lewis FR-1 Luther 5:16.41 5
5 Amelia Hornseth JR-3 Luther 5:20.77 4
6 Brennan Drake SO-2 Macalester 5:30.71 3
7 Kat Hoffman SR-4 Luther 5:31.28 2
8 Lena Stern SO-2 Macalester 5:33.37 1
9 Elizabeth Zimmerman JR-3 Carleton 5:40.37 -
10 Maya Stovall FR-1 Carleton 5:43.90 -
11 Abby Hagen FR-1 Crown 5:45.26 -
12 Grace Herber SO-2 Luther 5:46.45 -
13 Estelle Timar-Wilcox SO-2 Macalester 5:46.55 -
14 Marte Borgmann FR-1 Carleton 5:46.68 -
15 Peyton McClure SO-2 Luther 5:51.39 -
16 Nell Schafer FR-1 Carleton 5:51.62 -
17 Morgan Brandt FR-1 St. Catherine (Minn.) 5:54.21 -
18 Augusta Fricke SO-2 Macalester 5:56.24 -
19 Emma Higgins SR-4 Macalester 5:59.94 -
20 Elizabeth Whitcomb JR-3 Gustavus Adolphus 6:00.10 -
21 Austyn Kimbrell SO-2 St. Catherine (Minn.) 6:03.10 -
22 Berit Skogen FR-1 Luther 6:12.32 -
23 Jessica Darling SO-2 Crown 6:12.85 -
24 Anna Marinc SO-2 Saint Mary's (Minn.) 6:12.87 -
25 Sophie Epps FR-1 Luther 6:14.39 -
26 Ilsa Knivsland SR-4 Luther 6:18.75 -
27 Alyssa Hegde SO-2 Gustavus Adolphus 6:24.37 -
28 Alyssa Thiel JR-3 Saint Mary's (Minn.) 6:29.97 -
29 Jalisa Mathews FR-1 Hamline 6:34.32 -
30 Rebeka Daniel FR-1 St. Catherine (Minn.) 6:40.74 -
31 Aurora Wymar FR-1 Hamline 6:50.81 -
32 Tabitha Fabin SO-2 Saint Mary's (Minn.) 6:56.19 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Elizabeth Whitcomb JR-3 Gustavus Adolphus 6:00.10 -
22 Berit Skogen FR-1 Luther 6:12.32 -
23 Jessica Darling SO-2 Crown 6:12.85 -
25 Sophie Epps FR-1 Luther 6:14.39 -
27 Alyssa Hegde SO-2 Gustavus Adolphus 6:24.37 -
28 Alyssa Thiel JR-3 Saint Mary's (Minn.) 6:29.97 -
29 Jalisa Mathews FR-1 Hamline 6:34.32 -
30 Rebeka Daniel FR-1 St. Catherine (Minn.) 6:40.74 -
31 Aurora Wymar FR-1 Hamline 6:50.81 -
32 Tabitha Fabin SO-2 Saint Mary's (Minn.) 6:56.19 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Elizabeth Zimmerman JR-3 Carleton 5:40.37 -
10 Maya Stovall FR-1 Carleton 5:43.90 -
11 Abby Hagen FR-1 Crown 5:45.26 -
13 Estelle Timar-Wilcox SO-2 Macalester 5:46.55 -
14 Marte Borgmann FR-1 Carleton 5:46.68 -
15 Peyton McClure SO-2 Luther 5:51.39 -
16 Nell Schafer FR-1 Carleton 5:51.62 -
17 Morgan Brandt FR-1 St. Catherine (Minn.) 5:54.21 -
18 Augusta Fricke SO-2 Macalester 5:56.24 -
19 Emma Higgins SR-4 Macalester 5:59.94 -
24 Anna Marinc SO-2 Saint Mary's (Minn.) 6:12.87 -
26 Ilsa Knivsland SR-4 Luther 6:18.75 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Clara Mayfield FR-1 Carleton 5:08.32 10
2 Helen Schuda SR-4 Carleton 5:14.05 8
3 Marietta Geist SO-2 Carleton 5:14.67 6
4 Stephanie Lewis FR-1 Luther 5:16.41 5
5 Amelia Hornseth JR-3 Luther 5:20.77 4
6 Brennan Drake SO-2 Macalester 5:30.71 3
7 Kat Hoffman SR-4 Luther 5:31.28 2
8 Lena Stern SO-2 Macalester 5:33.37 1
12 Grace Herber SO-2 Luther 5:46.45 -
21 Austyn Kimbrell SO-2 St. Catherine (Minn.) 6:03.10 -