February 8, 2020
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA WIAC

Men 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shaheed Hickman JR-3 Minnesota State 6.98
2 Harry Afaxoe FR-1 Iowa Central CC 7.05
3 Troy DeBruin JR-3 Wis.-La Crosse 7.07
4 Tyler Harris FR-1 Wis.-La Crosse 7.07
5 Nicholas Sharma FR-1 Minnesota State 7.08
6 Kenny Barefield FR-1 Iowa Central CC 7.11
7 Eric Douville SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.11
8 Parker Gloudemans SR-4 Minnesota State 7.12
9 Nylan Mosley FR-1 Iowa Central CC 7.13
10 Eddie Blackwell SO-2 Iowa Central CC 7.14
11 Eli Dodge FR-1 Wis.-River Falls 7.14
12 Elijah Cannon SO-2 Waldorf 7.15
13 Nate Andrusick SO-2 Sioux Falls 7.15
14 Jonathan Rowe SR-4 Sioux Falls 7.17
15 Kyle Felling SO-2 SW Minnesota St. 7.17
16 Jarvis Brown FR-1 Iowa Central CC 7.18
17 Spencer Reichart FR-1 Wis.-La Crosse 7.20
18 Tinashe Chigudu FR-1 North Iowa Area CC 7.20
19 Quan Williams FR-1 SW Minnesota St. 7.21
19 Desmond Stevens SO-2 Hawkeye CC 7.21
21 Noah Stascak FR-1 Wis.-La Crosse 7.21
22 Jon Shaner FR-1 Minnesota State 7.21
23 Ndumiso Ngcezula SO-2 North Iowa Area CC 7.22
24 Kaleb Keener SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.22
25 DJ Green FR-1 Upper Iowa 7.23
26 Jordan Montgomery FR-1 Wis.-La Crosse 7.26
27 Jalen Anderson FR-1 Viterbo 7.26
27 Ray Talbert FR-1 Hawkeye CC 7.26
29 Dondreon Conklin SO-2 Iowa Central CC 7.27
30 Kiley Demery   Unattached 7.27
31 Samuel Sadowski SR-4 Wis.-La Crosse 7.28
32 Harrison Grandgenett SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.28
33 Joel Shelp SO-2 Wis.-La Crosse 7.31
34 Antonio Lopes FR-1 Waldorf 7.31
35 Kpeweh Smith FR-1 Sioux Falls 7.32
36 Kahlil Hicks Jumper FR-1 Iowa Central CC 7.32
37 Xavier Roberts SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.34
38 Isaiah Young   Boom Athletics 7.35
39 Keegan Rich SO-2 Bethany Lutheran 7.40
40 David Peal SO-2 Gustavus Adolphus 7.41
41 Peyo Parker FR-1 Minnesota State 7.42
42 Ben Jones SO-2 Wis.-La Crosse 7.42
43 Alexander DuMoulin SO-2 Gustavus Adolphus 7.43
44 Troy Petersohn JR-3 Sioux Falls 7.47
45 Daniel Ratzloff   Boom Athletics 7.48
46 Collin Fluno SO-2 Wis.-River Falls 7.48
47 Carlos Barrera SO-2 Waldorf 7.49
48 Luke Lindstrom FR-1 Viterbo 7.50
49 Nate Segura FR-1 Concordia-St. Paul 7.51
50 Matthew Stahl   Boom Athletics 7.51
51 Amar Thomas FR-1 Waldorf 7.52
52 Angel Zamora FR-1 Waldorf 7.53
53 Jeremiah Price FR-1 Iowa Central CC 7.53
54 Duncan Forbes SO-2 St. Olaf 7.54
55 Joseph Larson   Boom Athletics 7.54
56 Antez Tolbert JR-3 Upper Iowa 7.56
57 Mason Adams   Boom Athletics 7.57
58 Logan Day FR-1 St. Olaf 7.63
58 Seth Zeitchick FR-1 Gustavus Adolphus 7.63
60 Solomon Pawlitschek FR-1 Wis.-River Falls 7.64
61 Cale Conner FR-1 Hawkeye CC 7.66
62 Blain Dilly FR-1 SW Minnesota St. 7.66
63 Luke Behrens   Boom Athletics 7.66
64 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 7.69
65 Mason Svoboda FR-1 Hawkeye CC 7.70
66 Ababio Serebour SO-2 Gustavus Adolphus 7.78
67 Nolan Reynolds FR-1 Waldorf 7.79
68 Aidan Checkett SO-2 St. Olaf 7.85
69 Zach Dingbaum SR-4 Upper Iowa 7.87
70 Jack Hodge FR-1 Minnesota State 7.88
71 Leo Pittsley JR-3 Wis.-River Falls 7.90
72 Stefan Kildal-Brandt FR-1 St. Olaf 7.93
73 Isaiah Woodley FR-1 Hawkeye CC 8.07
74 Jack Wiessenberger SO-2 Gustavus Adolphus 8.25
75 Justin Hill SR-4 Wis.-River Falls 8.50
  Cameron Newsome SR-4 Waldorf FS
Men 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Eli Dodge FR-1 Wis.-River Falls 7.14
40 David Peal SO-2 Gustavus Adolphus 7.41
43 Alexander DuMoulin SO-2 Gustavus Adolphus 7.43
46 Collin Fluno SO-2 Wis.-River Falls 7.48
50 Matthew Stahl   Boom Athletics 7.51
66 Ababio Serebour SO-2 Gustavus Adolphus 7.78
69 Zach Dingbaum SR-4 Upper Iowa 7.87
Men 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shaheed Hickman JR-3 Minnesota State 6.98
9 Nylan Mosley FR-1 Iowa Central CC 7.13
10 Eddie Blackwell SO-2 Iowa Central CC 7.14
29 Dondreon Conklin SO-2 Iowa Central CC 7.27
41 Peyo Parker FR-1 Minnesota State 7.42
44 Troy Petersohn JR-3 Sioux Falls 7.47
71 Leo Pittsley JR-3 Wis.-River Falls 7.90
Men 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Nicholas Sharma FR-1 Minnesota State 7.08
8 Parker Gloudemans SR-4 Minnesota State 7.12
18 Tinashe Chigudu FR-1 North Iowa Area CC 7.20
25 DJ Green FR-1 Upper Iowa 7.23
60 Solomon Pawlitschek FR-1 Wis.-River Falls 7.64
74 Jack Wiessenberger SO-2 Gustavus Adolphus 8.25
  Cameron Newsome SR-4 Waldorf FS
Men 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Nate Andrusick SO-2 Sioux Falls 7.15
21 Noah Stascak FR-1 Wis.-La Crosse 7.21
27 Jalen Anderson FR-1 Viterbo 7.26
31 Samuel Sadowski SR-4 Wis.-La Crosse 7.28
48 Luke Lindstrom FR-1 Viterbo 7.50
75 Justin Hill SR-4 Wis.-River Falls 8.50
Men 60m Dash Qualifier Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Desmond Stevens SO-2 Hawkeye CC 7.21
32 Harrison Grandgenett SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.28
35 Kpeweh Smith FR-1 Sioux Falls 7.32
56 Antez Tolbert JR-3 Upper Iowa 7.56
57 Mason Adams   Boom Athletics 7.57
58 Seth Zeitchick FR-1 Gustavus Adolphus 7.63
68 Aidan Checkett SO-2 St. Olaf 7.85
Men 60m Dash Qualifier Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Harry Afaxoe FR-1 Iowa Central CC 7.05
17 Spencer Reichart FR-1 Wis.-La Crosse 7.20
42 Ben Jones SO-2 Wis.-La Crosse 7.42
45 Daniel Ratzloff   Boom Athletics 7.48
52 Angel Zamora FR-1 Waldorf 7.53
67 Nolan Reynolds FR-1 Waldorf 7.79
Men 60m Dash Qualifier Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Kaleb Keener SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.22
27 Ray Talbert FR-1 Hawkeye CC 7.26
47 Carlos Barrera SO-2 Waldorf 7.49
61 Cale Conner FR-1 Hawkeye CC 7.66
64 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 7.69
70 Jack Hodge FR-1 Minnesota State 7.88
72 Stefan Kildal-Brandt FR-1 St. Olaf 7.93
73 Isaiah Woodley FR-1 Hawkeye CC 8.07
Men 60m Dash Qualifier Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Tyler Harris FR-1 Wis.-La Crosse 7.07
7 Eric Douville SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.11
12 Elijah Cannon SO-2 Waldorf 7.15
14 Jonathan Rowe SR-4 Sioux Falls 7.17
26 Jordan Montgomery FR-1 Wis.-La Crosse 7.26
49 Nate Segura FR-1 Concordia-St. Paul 7.51
54 Duncan Forbes SO-2 St. Olaf 7.54
Men 60m Dash Qualifier Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Jarvis Brown FR-1 Iowa Central CC 7.18
22 Jon Shaner FR-1 Minnesota State 7.21
36 Kahlil Hicks Jumper FR-1 Iowa Central CC 7.32
38 Isaiah Young   Boom Athletics 7.35
62 Blain Dilly FR-1 SW Minnesota St. 7.66
63 Luke Behrens   Boom Athletics 7.66
Men 60m Dash Qualifier Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Kenny Barefield FR-1 Iowa Central CC 7.11
15 Kyle Felling SO-2 SW Minnesota St. 7.17
23 Ndumiso Ngcezula SO-2 North Iowa Area CC 7.22
33 Joel Shelp SO-2 Wis.-La Crosse 7.31
34 Antonio Lopes FR-1 Waldorf 7.31
39 Keegan Rich SO-2 Bethany Lutheran 7.40
53 Jeremiah Price FR-1 Iowa Central CC 7.53
65 Mason Svoboda FR-1 Hawkeye CC 7.70
Men 60m Dash Qualifier Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Troy DeBruin JR-3 Wis.-La Crosse 7.07
19 Quan Williams FR-1 SW Minnesota St. 7.21
30 Kiley Demery   Unattached 7.27
37 Xavier Roberts SO-2 St. Thomas (Minn.) 7.34
51 Amar Thomas FR-1 Waldorf 7.52
55 Joseph Larson   Boom Athletics 7.54
58 Logan Day FR-1 St. Olaf 7.63