February 7, 2020
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Helen Schuda SR-4 Carleton 5:16.58 10
2 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 5:21.73 8
3 Ananya Vegesna   UNAT-Minnesota 5:23.55 -
4 Taylor Krone FR-1 UNAT-Minnesota 5:25.36 -
5 Sammi Baer SO-2 UNAT-Minnesota 5:27.51 -
6 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 5:27.91 6
7 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 5:28.36 5
8 Lydia Simpson SR-4 Macalester 5:31.09 4
9 Lillian Horne FR-1 Carleton 5:31.56 3
10 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 5:35.00 2
11 Anna Hage JR-3 Bethel (Minn.) 5:35.89 1
12 Erika Swanson FR-1 Bethel (Minn.) 5:36.09 -
13 Emma Greenlee JR-3 Carleton 5:36.70 -
14 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 5:38.76 -
15 Emma Mader SO-2 Hamline 5:38.94 -
16 Meg Thorison SR-4 Bethel (Minn.) 5:39.34 -
17 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 5:39.38 -
18 Grace Leslie JR-3 Carleton 5:40.32 -
19 Anya Ptacek SR-4 Macalester 5:42.78 -
20 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 5:44.41 -
21 Ellie Nelson JR-3 Bethel (Minn.) 5:44.56 -
22 Katherine Tomaska   Minnesota Running Club 5:44.57 -
23 Abby Hagen FR-1 Crown 5:45.64 -
24 Nell Schafer FR-1 Carleton 5:48.77 -
25 Emily Danzl FR-1 Hamline 5:48.88 -
26 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 5:49.03 -
27 Cassie Davis   Minnesota Running Club 5:50.93 -
28 Jena Wachowiak JR-3 St. Benedict 5:52.55 -
29 Augusta Fricke SO-2 Macalester 5:55.60 -
30 Kyra Anderson   Minnesota Running Club 5:57.91 -
31 Lorna Sherwood Caball   Unattached 6:03.91 -
32 Jenna Baccam FR-1 Bethel (Minn.) 6:07.60 -
33 Kari Larsen   Minnesota Running Club 6:07.79 -
34 Charlotte Adams FR-1 Hamline 6:09.35 -
35 Taylor Loth SR-4 St. Benedict 6:09.64 -
36 Karee Joedeman JR-3 Northwestern (Minn.) 6:12.60 -
37 Lydia Fails JR-3 Bethel (Minn.) 6:14.19 -
38 Abby Reinert   Minnesota Running Club 6:16.04 -
39 Caroline Osborne SR-4 St. Benedict 6:16.10 -
40 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 6:17.43 -
41 Jessica Darling SO-2 Crown 6:18.87 -
42 Makayla Maher   Minnesota Running Club 6:21.39 -
43 Grace Hartman SO-2 Augsburg 6:22.76 -
44 Mackenzie Thayer   Minnesota Running Club 6:23.28 -
45 Claire Iversen SO-2 St. Benedict 6:25.65 -
46 Tamara Ehrich SO-2 Northwestern (Minn.) 7:03.14 -
47 Alexis Peiffer FR-1 Northwestern (Minn.) 7:07.07 -
48 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 7:35.26 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Lorna Sherwood Caball   Unattached 6:03.91 -
33 Kari Larsen   Minnesota Running Club 6:07.79 -
34 Charlotte Adams FR-1 Hamline 6:09.35 -
38 Abby Reinert   Minnesota Running Club 6:16.04 -
39 Caroline Osborne SR-4 St. Benedict 6:16.10 -
40 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 6:17.43 -
41 Jessica Darling SO-2 Crown 6:18.87 -
42 Makayla Maher   Minnesota Running Club 6:21.39 -
45 Claire Iversen SO-2 St. Benedict 6:25.65 -
46 Tamara Ehrich SO-2 Northwestern (Minn.) 7:03.14 -
47 Alexis Peiffer FR-1 Northwestern (Minn.) 7:07.07 -
48 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 7:35.26 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Ellie Nelson JR-3 Bethel (Minn.) 5:44.56 -
23 Abby Hagen FR-1 Crown 5:45.64 -
24 Nell Schafer FR-1 Carleton 5:48.77 -
25 Emily Danzl FR-1 Hamline 5:48.88 -
26 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 5:49.03 -
27 Cassie Davis   Minnesota Running Club 5:50.93 -
29 Augusta Fricke SO-2 Macalester 5:55.60 -
30 Kyra Anderson   Minnesota Running Club 5:57.91 -
32 Jenna Baccam FR-1 Bethel (Minn.) 6:07.60 -
36 Karee Joedeman JR-3 Northwestern (Minn.) 6:12.60 -
37 Lydia Fails JR-3 Bethel (Minn.) 6:14.19 -
44 Mackenzie Thayer   Minnesota Running Club 6:23.28 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Erika Swanson FR-1 Bethel (Minn.) 5:36.09 -
14 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 5:38.76 -
15 Emma Mader SO-2 Hamline 5:38.94 -
16 Meg Thorison SR-4 Bethel (Minn.) 5:39.34 -
17 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 5:39.38 -
18 Grace Leslie JR-3 Carleton 5:40.32 -
19 Anya Ptacek SR-4 Macalester 5:42.78 -
20 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 5:44.41 -
22 Katherine Tomaska   Minnesota Running Club 5:44.57 -
28 Jena Wachowiak JR-3 St. Benedict 5:52.55 -
35 Taylor Loth SR-4 St. Benedict 6:09.64 -
43 Grace Hartman SO-2 Augsburg 6:22.76 -
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Helen Schuda SR-4 Carleton 5:16.58 10
2 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 5:21.73 8
3 Ananya Vegesna   UNAT-Minnesota 5:23.55 -
4 Taylor Krone FR-1 UNAT-Minnesota 5:25.36 -
5 Sammi Baer SO-2 UNAT-Minnesota 5:27.51 -
6 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 5:27.91 6
7 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 5:28.36 5
8 Lydia Simpson SR-4 Macalester 5:31.09 4
9 Lillian Horne FR-1 Carleton 5:31.56 3
10 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 5:35.00 2
11 Anna Hage JR-3 Bethel (Minn.) 5:35.89 1
13 Emma Greenlee JR-3 Carleton 5:36.70 -