February 21-22, 2020
|
Ocean Breeze Athletic Complex (Banked) - Staten Island, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: NEICAAA IC4A/ECAC

Men's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kimorie Shearman JR-3 LIU 48.28 10
2 Eric Rosario SR-4 Merrimack 48.43 8
3 Keion Oglesby JR-3 Fairleigh Dickinson 48.47 6
4 Kasique Oliver SR-4 LIU 49.01 5
5 Andrew Canale SO-2 Bryant 49.13 4
6 Josiah Cadet FR-1 Wagner 49.43 3
7 Brain Strachn SO-2 St. Francis (N.Y.) 50.05 2
8 Matthew Zawaski FR-1 Sacred Heart 50.72 1
Men's 400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kimorie Shearman JR-3 LIU 48.28 10
3 Keion Oglesby JR-3 Fairleigh Dickinson 48.47 6
4 Kasique Oliver SR-4 LIU 49.01 5
7 Brain Strachn SO-2 St. Francis (N.Y.) 50.05 2
Men's 400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Eric Rosario SR-4 Merrimack 48.43 8
5 Andrew Canale SO-2 Bryant 49.13 4
6 Josiah Cadet FR-1 Wagner 49.43 3
8 Matthew Zawaski FR-1 Sacred Heart 50.72 1
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Andrew Canale SO-2 Bryant 49.25
12 Justyn Seivright SO-2 Mount St. Mary's 50.62
21 Jack St Clair SR-4 Central Connecticut 51.77
28 Carlos Villarini FR-1 Central Connecticut 53.47
  Corey Butcher SR-4 LIU DNF
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Kimorie Shearman JR-3 LIU 49.86
8 Brain Strachn SO-2 St. Francis (N.Y.) 50.04
16 Makhi Theosmy FR-1 St. Francis (N.Y.) 51.11
26 Ethan Arce FR-1 Mount St. Mary's 53.04
27 Joshua Pestana JR-3 Bryant 53.30
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Keion Oglesby JR-3 Fairleigh Dickinson 49.49
7 Matthew Zawaski FR-1 Sacred Heart 50.03
19 Joshua Cella FR-1 Mount St. Mary's 51.53
20 Hank Jean-Jacques SO-2 Central Connecticut 51.76
23 Daniel Leto SR-4 Merrimack 52.42
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Josiah Cadet FR-1 Wagner 49.59
10 Daniel Hernandez SO-2 St. Francis (N.Y.) 50.11
13 Brian Murray SR-4 Bryant 50.73
15 Jacob Goodman FR-1 Bryant 50.80
24 Evan Cleveland SR-4 Sacred Heart 52.53
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kasique Oliver SR-4 LIU 49.42
11 Cyril Babcanec SO-2 Wagner 50.37
13 Kenroy Ellis FR-1 Fairleigh Dickinson 50.73
22 Matthew Murphy JR-3 Merrimack 52.10
29 William Pettit FR-1 Sacred Heart 53.61
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eric Rosario SR-4 Merrimack 49.13
9 Jason Walton SO-2 Central Connecticut 50.04
17 Zach Berg FR-1 Mount St. Mary's 51.34
18 Akil Boisson FR-1 Saint Francis University 51.50
25 Joshua Beausil SR-4 St. Francis (N.Y.) 52.95