February 22, 2020
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Brenk SR-4 St. Olaf 8:50.31
2 Lukas Lindgren JR-3 St. Olaf 8:54.63
3 Arne Ellefson-Carnes FR-1 St. Olaf 8:55.25
4 Penn Sagedahl FR-1 St. Olaf 8:55.43
5 Tremayne Collins SR-4 St. John's (Minn.) 8:55.89
6 Reuben Kosche SO-2 St. Olaf 8:58.02
7 Aidan St George FR-1 Bethel (Minn.) 8:59.05
8 Logan Bocovich FR-1 St. Olaf 9:03.32
9 Dillon Diekmann SO-2 St. John's (Minn.) 9:06.08
10 Erik Kivela JR-3 Bethel (Minn.) 9:11.40
11 Jonathan Sweeney JR-3 Bethel (Minn.) 9:13.38
12 Smith Mayse SO-2 Macalester 9:16.49
13 Fred Kerr SO-2 Macalester 9:20.27
14 Caleb Foster SR-4 Bethel (Minn.) 9:32.59
15 Justin Brakob JR-3 St. John's (Minn.) 9:40.38
16 Nathan Meyer SO-2 St. John's (Minn.) 9:40.45
17 Daniel Kloeppner FR-1 St. John's (Minn.) 9:46.42
18 Edward Hershewe SR-4 Carleton 9:48.37
19 Michael Milner SR-4 Macalester 9:50.90
20 Jack Colleran JR-3 St. John's (Minn.) 9:53.77
21 Peter Jarka-Sellers SR-4 Macalester 9:55.21
22 Luke Pedersen SO-2 Bethel (Minn.) 9:57.55
23 Jacob Lipke FR-1 St. John's (Minn.) 9:59.74
24 Armando Hernandez SR-4 Macalester 10:15.74
25 Hunter Bauer FR-1 Bethel (Minn.) 10:16.66
26 Baylor Leese JR-3 Bethel (Minn.) 10:19.97
27 James Berg SO-2 St. John's (Minn.) 10:52.52
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Erik Kivela JR-3 Bethel (Minn.) 9:11.40
11 Jonathan Sweeney JR-3 Bethel (Minn.) 9:13.38
14 Caleb Foster SR-4 Bethel (Minn.) 9:32.59
15 Justin Brakob JR-3 St. John's (Minn.) 9:40.38
16 Nathan Meyer SO-2 St. John's (Minn.) 9:40.45
17 Daniel Kloeppner FR-1 St. John's (Minn.) 9:46.42
18 Edward Hershewe SR-4 Carleton 9:48.37
19 Michael Milner SR-4 Macalester 9:50.90
20 Jack Colleran JR-3 St. John's (Minn.) 9:53.77
21 Peter Jarka-Sellers SR-4 Macalester 9:55.21
22 Luke Pedersen SO-2 Bethel (Minn.) 9:57.55
23 Jacob Lipke FR-1 St. John's (Minn.) 9:59.74
24 Armando Hernandez SR-4 Macalester 10:15.74
25 Hunter Bauer FR-1 Bethel (Minn.) 10:16.66
26 Baylor Leese JR-3 Bethel (Minn.) 10:19.97
27 James Berg SO-2 St. John's (Minn.) 10:52.52
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Christopher Brenk SR-4 St. Olaf 8:50.31
2 Lukas Lindgren JR-3 St. Olaf 8:54.63
3 Arne Ellefson-Carnes FR-1 St. Olaf 8:55.25
4 Penn Sagedahl FR-1 St. Olaf 8:55.43
5 Tremayne Collins SR-4 St. John's (Minn.) 8:55.89
6 Reuben Kosche SO-2 St. Olaf 8:58.02
7 Aidan St George FR-1 Bethel (Minn.) 8:59.05
8 Logan Bocovich FR-1 St. Olaf 9:03.32
9 Dillon Diekmann SO-2 St. John's (Minn.) 9:06.08
12 Smith Mayse SO-2 Macalester 9:16.49
13 Fred Kerr SO-2 Macalester 9:20.27