February 20, 2021
|
Wildwood - Wildwood, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1 East Ridge A TYler Azcano, Shalamar Levarity, David Ramos, Lorenzo Laurenzano 3:32.59 10
2 Master's Academy (Oviedo) A Yusef Leak, Noah Sliger, Josh Gillis, Brady Mitchell 3:32.65 8
3 Seminole (Sanford) A Nazsir Givens, Chasen Kelly, Kalven McKenzie, Tyreese Ingram 3:40.02 6
4 Matanzas A Mishael Souverain, Chandler Lane, Hunter Smith, Jayce Friendly 3:43.42 5
5 Wildwood A Allen Best, Omari Smith, Cashe Clements, Johnny Goins 3:43.89 4
6 South Lake A Talon Richardson, Nicholas Kotulak, Joshua Cargill, Santos Aguilar 3:49.27 3
7 University (OC) A Calvino Crichton, Sebastian Bracamonte, Andrew Sweeney, Justin Martinez 3:50.72 2
8 East Ridge
(B>)
B Jordon Clarke, Michel Damien, Michel Demitri, Timothy Moses 4:00.48   
9 Wildwood
(B>)
B Tyrese Keiler, Jessie Strickland, Ja'Kyrian Turner, Vernell Brown III 4:01.98   
10 Matanzas
(B>)
B Scott Wiggins, Wyatt Wilson, brenden dunn, Demetrius Headley 4:03.44   
11 University (OC)
(B>)
B Jaeden Franco, Deon Butler, Robert Ayende-Ortiz, Payton Rosamilia 4:12.42   
12 Bell Creek A Matthew MacNichol, Elijah Wheeler, Ben Spain, Israel Zickafoose 4:14.73 1
13 Master's Academy (Oviedo)
(B>)
B Austin Greer, Michael Fernandez, Andrew O'Connor, Brady Fish 4:17.27   
14 Eastside A Brenden Mavin, Michael Williams, Ernest Walker, Aiden Grosz 4:17.31 -
15 Lake Weir A Jamel Bailey, Jalen Lynum, Javaris Etiene, Yansel Baazquez-Orengo 4:17.54 -
16 Eastside
(B>)
B Adam Thomas, Holden Johnson, Maurice Johnson, Joshua Wang 4:29.87 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
8 East Ridge
(B>)
Clarke, Damien, Demitri, Moses 4:00.48   
10 Matanzas
(B>)
Wiggins, Wilson, dunn, Headley 4:03.44   
11 University (OC)
(B>)
Franco, Butler, Ayende-Ortiz, Rosamilia 4:12.42   
12 Bell Creek MacNichol, Wheeler, Spain, Zickafoose 4:14.73 1
13 Master's Academy (Oviedo)
(B>)
Greer, Fernandez, O'Connor, Fish 4:17.27   
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
4 Matanzas Souverain, Lane, Smith, Friendly 3:43.42 5
7 University (OC) Crichton, Bracamonte, Sweeney, Martinez 3:50.72 2
9 Wildwood
(B>)
Keiler, Strickland, Turner, Brown III 4:01.98   
14 Eastside Mavin, Williams, Walker, Grosz 4:17.31 -
16 Eastside
(B>)
Thomas, Johnson, Johnson, Wang 4:29.87 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 East Ridge Azcano, Levarity, Ramos, Laurenzano 3:32.59 10
2 Master's Academy (Oviedo) Leak, Sliger, Gillis, Mitchell 3:32.65 8
3 Seminole (Sanford) Givens, Kelly, McKenzie, Ingram 3:40.02 6
5 Wildwood Best, Smith, Clements, Goins 3:43.89 4
6 South Lake Richardson, Kotulak, Cargill, Aguilar 3:49.27 3
15 Lake Weir Bailey, Lynum, Etiene, Baazquez-Orengo 4:17.54 -